Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Tamako Market ( たまこまーけっと )

KyoAni Winter 2013 TVseries Anime

  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#31 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 11 January 2013 - 03:29

Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο και δηλώνω ικανοποιημένος.Πολύ καλός ο τεχνικός τομέας του με το ομορφό animation και τα υπέροχα χρώματα.Εύθημο αλλά και περίεργο ως story ,μου κέντρισε το ενδιαφέρον.Αγάπημένος χαρακτήρας το πουλερικό!Gonna keep wacthing!

Edited by zennith666, 11 January 2013 - 03:29.

Posted Image


#32 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 11 January 2013 - 16:18

Πως γίνεται να μαζευτεί τόση τελειότητα σε ένα επεισόδιο;
Δεν ξέρω τι νιώθω αυτή τη στιγμή, σίγουρα όμως είναι κάτι το γαμάτο και ανυπομονώ να το ξανανιώσω την επόμενη βδομάδα!

Η ανθοπώλισσα γιατί έχει τη φωνή του Ono Daisuke? :hahaha: Cross-dresser είναι?

Γέλασα δυνατά, αφού την άκουσα να μιλάει υπέθεσα πως απλά είναι τραπ αλλά στο anidb λέει πως είναι γυναίκα :S

Kyoani the bestest

HnH5aB0.jpg


#33 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 January 2013 - 16:25

Τί σοβαρά? Μετά από αρκετή σκέψη και ενδελεχή ανάλυση είχα καταλήξει στο συμπέρασμα πως είναι άντρας με μακριά ξανθά μαλλιά και πιο γυναικεία χαρακτηριστικά, μία light έκδοση του πρωταγωνιστή του kuragehime αν θέλετε... Τώρα ο κόσμος μου καταρρέει!

xbJ3b2w.jpeg


#34 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 11 January 2013 - 16:56

Invasion ..the poultry way XD

ΑΑΑΑΑαααααααα ποσο τρελαινομαι που εχουμε κοτες ,πουλια πουλερικα νιωθω κατι πολυ οικειο για καποιο λογο... μα ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ fabulous ειναι το συγκεκριμενο πουλι.. I mean εκανε cute φατσες εκανε, fabulous φατσες,.εκανε και τι δν εκανε!!!!! Ρουφηξου παιδι μου να μπει μεσα η κοιλια... ελιωσα!!!!

Χαριτωμενο ειναι ,γλυκουλη keep watching...
Καλα αυτο με τν ανθοπωλη/ισσα (?)ηταν τοσο λολ,,, μα βλεπω μια cute trap figure και λεω νταξει θα καταλαβουμε απο τι φωνη ..και ερχεται η φωνη του Οno... και λεω αιντεεεεε ΧΔ... (μετα τν Jun στο ixion saga )..Οτι και να ναι εχει καλη φωνη :Ρ

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#35 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 January 2013 - 17:01

Toν παπαγάλο θέλω και εγώ να τον κάνω αγκαλίτσες πολλές. Ειδικά από την στιγμή που έγινε ολοστρόγγυλος.

Κατά τα άλλα πάρα πολύ ωραίο και γούτσου γουτσου πρώτο επεισόδιο. Περιμένω με ανυπομονησία και τα επόμενα. :D

#36 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 11 January 2013 - 18:09

Mάλλον θα είναι η μόνη σειρά που θα δω από τούτη την season.

'Οσον αφορά το πρώτο ep,όλα όμορφα κ ωραία,τα είπατε κ οι προηγούμενοι,απλά εγώ θα προτιμούσα μερικές funny scenes να χαρακτηρίζονται από περισσότερη αμεσότητα.Ειδικά ο τρόπος που κάποιες στιγμές πήγαινε να βγάλει γέλιο το πουλί μέσω ομιλίας,μου έφερνε στο μυαλό κάτι ατάκες-σιδηρόδρομους σειρών Ρήγα-Αποστόλου XD

'Οπως και να χει,αρκετά καλή πρώτη εντύπωση,και σίγουρα μου κέντρισε το ενδιαφέρον για την συνέχεια:)
Γεια σου και σένα Γιώργη Γουλάρα...Posted Image

#37 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 18 January 2013 - 00:23

Now that's more like it.Ίσως να έφταιγε και ο εισαγωγικός χαρακτήρας του πρώτου αλλά το δεύτερο το απόλαυσα πολύ περισσότερο.Λιγότερα και καλύτερα αστεία, cuteness παντού.

#38 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 18 January 2013 - 01:16

KyoAni <3

υπέρτατο το πρώτο επεισόδιο!! καιρό είχα να γελάσω τόσο με κάτι, (εξερώντας το gintama) :P πρέπει να με ρίξε αρκετες φορές κάτω απτα γέλια ... :awww:
Aπίστεφτο το κοτόπουλο ,  μόνο που το βλέπεις σε τρελένει, ειδικά μετά το φούσκωμα! νομίζω θα περάσουμε ωραία με τη συγκεκριμένη σειρά...cant wait for moar :3 τρέχω για το 2ρο ^^

Posted Image :hahaha: :hahaha:
フカフカ

#39 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 18 January 2013 - 01:37

ep. 2

THE BIRD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nuff said !
I LOVE HIM!!! (σχολιασμο τς προκοπης μετα )

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#40 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 18 January 2013 - 01:48

Πολύ ομορφούλι και το δεύτερο.

Αυτό που αγαπάω σε αυτό το anime, είναι πως ενώ με μπουκώνει με πράματα (χρώμα, μουσική κτλ), το απολαμβάνω όσο δεν πάει. Ο Dera fabulous όπως πάντα.

Ανυπομονώ να δω τι θα γίνει με τον πρίγκιπα του Dera.

#41 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 18 January 2013 - 23:48

Η ΚΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ[/spoiler]
ΑΝΘΟΠΩΛΗΣ WHAT

Ηι.

#42 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 20 January 2013 - 09:19

Πολύ ωραία τα πρώτα 2 επεισόδια. Αν και δε θα μπορούσα να βλέπω πάνω από μία τέτοια σειρά ανά season, αυτή είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή για τη μία που θα δω. Είναι απίστευτα συμπαθητικό, και με ξάφνιασε κι όλας μια-δυο φορές (επιτέλους ένα anime που δείχνει πως πραγματικά είναι τα ντροπαλά παιδιά όταν πάνε να μιλήσουν πρώτη φορά μπροστά σε κόσμο!).

Που είναι οι εγγραφές για το fanclub του Dera? :blingeye2:

15fkk04.jpg


#43 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 03 February 2013 - 16:14

Ο Dera παρέμεινε fabulous και στο 4ο. Ειδικά το χρυσό χρωματάκι του πήγαινε υπέροχα xD

Πολύ όμορφο και γλυκούλι και αυτό το επεισόδιο, ειδικά τα κοριτσάκια που τα βάφαν και τα ντύναν με παραδοσιακά ρούχα ήταν υπέργλυκα.

Edited by Keito, 03 February 2013 - 16:15.


#44 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 09 February 2013 - 13:10

5 επεισόδια γεμάτα γέλιο και αστραφτερά πράγματα. Έχω πεθάνει στο γέλιο με τα τρία τελευταία επ, ο Ντέρα είναι ΘΕΟΣ, αλλά ο καλύτερος εκεί μέσα είναι ο ΠΑΠΠΟΥΣ. Γλυκούλης όσο δεν πάει, και το αντίθετο με τον πατέρα. Τον αγαπώ.-

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#45 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 18 February 2013 - 16:01

Γλυκούλης όσο δεν πάει, και το αντίθετο με τον πατέρα. Τον αγαπώ.-


Ω έλα τώρα, ο tsuntsun πατέρας είναι πολύ γλυκούλης. :Ρ



Also tagged with one or more of these keywords: KyoAni, Winter 2013, TVseries, Anime