Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 13 votes

Attack on Titan | Shingeki no Kyojin

spring 2013 Wit Studio Production IG Action Shounen Post apocalyptic Military

  • Please log in to reply
697 replies to this topic

#676 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 18 June 2019 - 13:46

Spoiler: spoiler s3 e20

"spoiler" xD


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#677 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 01 July 2019 - 15:34

Τέλος κι η τρίτη σαιζόν. Γενικά το πήγε καλά αν και είχε κάποια βαρετά επεισόδια όπως ήταν το τελευταίο για παράδειγμα.

Μου αρέσει η ανάπτυξη του Ερεν

Spoiler:



#678 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 311 posts

Posted 01 July 2019 - 16:49

Youtube Video


Edited by Hazuki, 01 July 2019 - 22:38.


#679 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 07 July 2019 - 16:39

Φοβερή σεζόν. Καταευχαριστημένος και δεν το περίμενα πως θα έφτανε και πάλι τον καλό του εαυτό το anime. Καθόλου υπερεκτιμημένα τα ακραία ratings των επισοδείων στο imdb.


Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."

#680 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 14 July 2019 - 16:42

Καλούτσικη ήταν η τελευταία σεζόν, ειδικά ανάμεσα στις υπόλοιπες σειρές της άνοιξης. Είναι κάποια πολύ καλά επεισόδιο αλλά παραήταν σύντομη και έληξε πάνω που φαινόταν ότι θα μπει σε πιο ενδιαφέρον κομμάτι, γενικά έχει κάνει κάποια καλά βήματα συγκριτικά με την πρώτη σεζόν που με είχε απογοητεύσει και γενικά την προτιμώ στα κομμάτια εκτός τιτανομαχιών αν και απολαυστικό animation σε αρκετές σκηνές. Γενικά του ενώ περισσότερους χαρακτήρες τους λυπάμαι, ο Έρεν συνεχίζει να μου κάθεται στο στομάχι, θα τελειώσει η σειρά και δεν θα έχω καταφέρει να τον χωνέψω, το ίδιο και τον πατέρα του.


ySss0UF.jpg


#681 takaros

takaros

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 04 October 2019 - 22:49

Καλησπερα και απο εμενα.Ειμαι νεος στην ομαδα και αυτο ειναι το πρωτο μου σχολιο σε subthread του site.Θεωρω οτι το aot απο οπου και αν το πιασεις,απο φιλοσοφικης πλευρας που φλερταρει εντονα με τον μακιαβελισμο,απο σεναριου που τα επιπεδα foreshadowing ειναι μνημειωδη,απο μουσικης που ο hiroyuki sawano εχει βαλει την σφραγιδα του στα διαφορα osts,ειναι αναμφιβολα απο τα anime που θα ειναι απο τα κορυφαια της γενιας του.Ειλικρινα δεν μπορω να πιστεψω οτι αυτο το ταξιδι θα τελειωσει του χρονου,και το manga πιο συντομα.Απλα νιωθω τυχερος που βρεθηκα στον δρομο αυτου του "κοσμου".See you in 2000 years from now!!!(και οχι,δεν ειναι το πρωτο anime που βλεπω!!)



#682 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 October 2019 - 10:11

Καλησπερα και απο εμενα.Ειμαι νεος στην ομαδα και αυτο ειναι το πρωτο μου σχολιο σε subthread του site.Θεωρω οτι το aot απο οπου και αν το πιασεις,απο φιλοσοφικης πλευρας που φλερταρει εντονα με τον μακιαβελισμο,απο σεναριου που τα επιπεδα foreshadowing ειναι μνημειωδη,απο μουσικης που ο hiroyuki sawano εχει βαλει την σφραγιδα του στα διαφορα osts,ειναι αναμφιβολα απο τα anime που θα ειναι απο τα κορυφαια της γενιας του.Ειλικρινα δεν μπορω να πιστεψω οτι αυτο το ταξιδι θα τελειωσει του χρονου,και το manga πιο συντομα.Απλα νιωθω τυχερος που βρεθηκα στον δρομο αυτου του "κοσμου".See you in 2000 years from now!!!(και οχι,δεν ειναι το πρωτο anime που βλεπω!!)

 

Hanzo εσύ; Αν όχι θα τα λέγατε καλά οι δύο σας. Btw ποιο ήταν το 1ο anime που είδες;


rsrGbGx.gif

#683 takaros

takaros

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 06 October 2019 - 21:46

η death note η elfen leid,ειλικρινα δεν θυμαμαι,πανε χρονια



#684 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 June 2020 - 09:36

Youtube Video

 

Heh σχεδόν excited με το trailer της νέας σεζόν. Δηλαδή θέλετε να μου πείτε θα το τελειώσουν;

Επίσης δείχνει πάλι αυτό το υπόγειο, θα δούμε τελικά τι υπάρχει εκεί; Δεν έχω δει ακόμα σεζόν 3, οπότε με το μαλακό αν είναι spoiler.


rsrGbGx.gif

#685 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 03 June 2020 - 12:56

Τι εννοεις σχεδον excited??? Εγω δεν μπορω να περιμενω!!!! 

Καλε μαθαμε τι εχει το υπογειο καιρο τωρα αλλα δεν μας ενοιαζε και πολυ τελικα  ;) Τωρα οσο για το αν θα το τελειωσουν δεν νομιζω. Το manga εχει μπει στην τελικη ευθεια αλλα δε νομιζω οτι φτανει μια σεζον για να καλυψει τοσα κεφαλαια. Εκτος και αν πεταξουν πολλα κομματια και φτασουν σχεδον στο τελος και μετα δωσουν και μια ταινια. Προσωπικα προτιμω 2 σεζον αλλα θα βολευτω με ο τι βγαλουν τελικα :P


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#686 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 03 June 2020 - 15:14

Δυο σκηνές από το manga περιμένω να δω animated, κατά τα άλλα δεν είμαι ιδιαίτερα ενθουσιασμένος.



#687 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 311 posts

Posted 04 June 2020 - 09:18

Το animation αναλαμβάνει studio MAPPA, της προηγούμενες σεζόν τα είχε αναλάβει Wit Studio



#688 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 June 2020 - 10:22

Ναι, αυτό που το πας, πως την πάτησαν εκεί στο WIT;


rsrGbGx.gif

#689 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 04 June 2020 - 20:43

ααα. το ανιμε με τα 3d γραφικα


wdasa.png


#690 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 June 2020 - 21:53

Ποια 3D, το νέο Berserk ηταν αυτό.


rsrGbGx.gif



Also tagged with one or more of these keywords: spring 2013, Wit Studio, Production IG, Action, Shounen, Post apocalyptic, Military