Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 13 votes

Attack on Titan | Shingeki no Kyojin

spring 2013 Wit Studio Production IG Action Shounen Post apocalyptic Military

  • Please log in to reply
697 replies to this topic

#646 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 14 June 2017 - 21:53

Πόσο ποιητικό
Spoiler:

 

 

 

μα ηδη εγινε αυτο στο τελος του τελευταιου :P



#647 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 18 June 2017 - 00:56

SEASON 3 :) :) :)

 

Attack-on-Titan-Season-3-Announced-for-2

https://www.facebook.com/AttackOnTitan/videos/1068680029933362/


Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."

#648 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 18 June 2017 - 01:06

κριμα... ημουν ετοιμος να πεθάνω μαζί με το τέλος του attack on titan στα 100 μου... τελικά για δες... οσο παει τα hiatus μικραινουν...

Edited by Scarlet D., 18 June 2017 - 16:44.


#649 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 June 2017 - 16:19

Spoiler: 12

ySss0UF.jpg


#650 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 18 June 2017 - 17:14

Spoiler:



#651 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 June 2017 - 18:04

Τελευταίο:

Spoiler:


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#652 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 June 2017 - 19:07

ωραία και η 2η σαιζόν αλλά το got μου άφισε τόσα τραύματα που πειρμένω στη 3η σαιζόν να πεθάνουν όλοι



#653 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 26 June 2017 - 21:01

ωραία και η 2η σαιζόν αλλά το got μου άφισε τόσα τραύματα που πειρμένω στη 3η σαιζόν να πεθάνουν όλοι

 

εμενα απο την πρωτη σεζον και γι αυτο είχα αρχίσει να διαβάζω το μανγκα T_T, γενικα πρεπει να βολευτουμε καπως



#654 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 08 August 2017 - 14:02

ωραία και η 2η σαιζόν αλλά το got μου άφισε τόσα τραύματα που πειρμένω στη 3η σαιζόν να πεθάνουν όλοι

 

 

εμενα απο την πρωτη σεζον και γι αυτο είχα αρχίσει να διαβάζω το μανγκα T_T, γενικα πρεπει να βολευτουμε καπως

Και περιμένω να πεθάνουν όλοι στην τρίτη σεζόν επίσης. Ακόμα παθαίνω ένα μικρό σοκ και αναφωνώ όταν βλέπω ένα τιτάνα να κόβει στα δύο κάποιον, σαν ευαίσθητο που είμαι.

 

Spoiler: Spoiler 4

 

Spoiler: Spoiler 12


Edited by SpeedFreak, 08 August 2017 - 14:03.

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#655 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 08 August 2017 - 14:33

Σίγουρα της αρέσει η Χιστορια ως κάτι παραπάνω από φίλη. Το ρομαντζο υπάρχει μόνο στο μυαλό της Μικασα, ο Ερεν δεν το βλέπει έτσι. Από αυτή την άποψη η Μικασα μοιάζει με την «Ιμιρ».


Edited by 1451, 08 August 2017 - 14:35.


#656 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 10 August 2017 - 15:13

ακυρο, αλλα εχω δει πολλους να λενε οτι το attack on titan παρουσιαζεται σε φαση με game of throne, δηλαδη οτι εχεις καποιους αγαπημενους χαρακτηρες κι αυτοι μπορει να πεθανουν... πραγματικα δεν μπορω να δω κατι τετοιο... βλεπω μια κλασσικη shonenια που ο πρωταγωνιστης εχει το γνωστο plot armor, οσοι εχουν πεθανει μεχρι στιγμη εχουν μηδαμηνο screen time και δεν προλαβαινεις να τους γνωρισεις, δεν σε ενδιαφερουν, η ειναι κακοι. Θα δωσω συγκεκριμενα παραδειγματα, μην με παρεξηγησετε, λατρευω το aot πολυ σαν anime απλα δεν θελω να το χαρακτιριζουν σαν κατι που δεν ειναι.

 

γι' αυτους που εχουν δει το anime:

 

Spoiler:

 

Γι' αυτους που εχουν διαβασει το manga

 

Spoiler:

 

Εβλεπα την λιστα με τους νεκρους και μερικους απο αυτους δεν θυμομουν καν πως πεθαναν



#657 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 26 November 2017 - 21:04

Λίθοι και πλίνθοι και ξύλα και κέραμοι ατάκτως ερριμμένα.

 

Φλάσμπακς πάνω σε άλλα φλάσμπακς για να δώσουμε λίγο βάθος σε χαρακτήρες πριν πεθάνουν, καμία δομή εξιστόρησης ιστορίας, παιδαριώδη κίνητρα, νίκη της βλακείας σε όλα τα επίπεδα. Η πρώτη σαιζόν βλεπόταν κουτσά στραβά εν μέρει για το πολύ καλό intro που σε πόρωνε και εν μέρει για το originality factor. Η δεύτερη σαιζόν ήταν επίπονη απλά. Είναι σαφές ότι ο δημιουργός δεν ήξερε πού πάνε τα τέσσερα και απλά έβγαζε backstories και κίνητρα χαρακτήρων από κάπου βαθιά και σκοτεινά στο νότιο κομμάτι του σώματός του.

 

Αν πίνατε κάθε φορά που η Mikasa έλεγε " Eren" βλεπόταν σχετικά άνετα. Cheers!


xbJ3b2w.jpeg


#658 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 November 2017 - 11:15

Πω τι ήταν κι αυτό, λες και σε κάθε επεισόδιο μου πετάγανε κλαδιά ή πέτρες. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σκεφτόταν ο σκηνοθέτης την ώρα που κάνανε τα επεισόδια.  :dazed:

Από υπόθεση, οκ προχωρήσαμε, ενδιαφέρουσα η φάση με τον πιθηκοτιτάνα αλλά γενικά η εκτέλεση ήταν τουλάχιστον μέτρια.

 

Ένιωθα ότι δεν έχει καμία συνοχή κι ότι στην ουσία έπρεπε να είχα διαβάσει το manga πριν δω την σειρά.

Επίσης νομίζω ξεπέρασε και την 1η σεζόν στο πόσο πολύ θέλει να σε κάνει να νιώσεις το "δράμα" των ηρώων.

Για κάποιο λόγο όλοι φωνάζουν, ξαφνιάζονται με το παραμικρό κι όλοι έτοιμοι να πέσουν ηρωικά στην μάχη βάση ενός ηλίθιου σχεδίου (~save Eren).

Να αναφέρω πως μας τρολάρουν κανονικά με την Mikasa, στην προηγούμενη σεζόν την είχαν κάνει την "Μαλάμω" της υπόθεσης που απλά φώναζε Eren, Eren κάθε δεύτερο λέπτο.

Στην αρχή της 2ης σεζόν, ξεκινάνε να μας δείχνουν ότι είναι μια badass κορασίδα αλλά τελικά πάλι καταλήγει να φωνάζει το όνομα του μπούφου!

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΗΚΑ τυρένια η περίφημη σκηνή και άλλη μια απόδειξη ότι ο Eren είναι ο πιο ανύπαρκτος ήρωας ever created! (~my hate runs deep που λένε και στο χωριό) :cry5:

 

Δίνοντας μία μαζοχιστική νότα στην θέαση της σειράς, θα μπορούσα να πω ότι δεν βαρέθηκα, διασκέδασα ελάχιστα αλλά για κάποιο λόγο ανυπομονώ για την επόμενη σεζόν! (~να δούμε που στο κόρακα το πάνε) :wet2:

 

Τελειώνοντας υποθέτω ..

 

Spoiler:

rsrGbGx.gif

#659 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 27 November 2017 - 16:16

Όταν είχα δει την 1η σεζόν του SnK πριν από κάποια χρόνια με είχε αφήσει με τις εξής εντυπώσεις:

1. αδιάφοροι χαρακτήρες εκτός από 2-3

2. το μυστήριο ήταν πολύ καλό και μας κρατούσε σε αγωνία 

3. ήμουν σίγουρη ότι ο mangaka δεν είχε σκεφτεί την συνέχεια και το τέλος θα ήταν αποτυχία.

 

Πλέον, έχοντας διαβάσει και τα τελευταία κεφάλαια του manga, μπορ να πω ότι έχω αλλάξει γνώμη για το 1ο και το 3ο. Πλέον έχει αρκετούς χαρακτήρες που μου αρέσουν (δυστυχώς η Mikasa παραμένει η ίδια με την 1η σεζόν) και ο Isayama φαίνεται ότι ξέρει τι γράφει. 

 

Με την 2η σεζόν ανησυχούσα ότι δεν θα την έβλεπα με την ίδια ευχαρίστηση επειδή γνώριζα ήδη την ιστορία και δεν θα υπήρχε η ίδια αγωνία που είχα στην 1η. Τελικά αγωνία δεν υπήρξε αλλά την είδα μονορούφι. 

 

Σε όσους άρεσε και σκέφτονται να πιάσουν το manga θα τους συμβούλευα να κρατηθούν και να περιμένουν το ανιμε. Είναι τελείως διαφορετικό να το βλέπεις από να το διαβάζεις. 


TMWsBT7.png        


#660 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 January 2018 - 08:37

~Bump for news

 

Site για την νέα σεζόν και νέα pic με τον Levi, άντε μπας και φανεί ο πραγματικός ήρωας σε αυτή τη σεζόν!  :cry5:

 

https://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2018-01-13/attack-on-titan-season-3-new-visual-features-levi-kenny/.126376

 

Edm5ZLb.jpg


rsrGbGx.gif



Also tagged with one or more of these keywords: spring 2013, Wit Studio, Production IG, Action, Shounen, Post apocalyptic, Military