Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 13 votes

Attack on Titan | Shingeki no Kyojin

spring 2013 Wit Studio Production IG Action Shounen Post apocalyptic Military

  • Please log in to reply
697 replies to this topic

#31 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 09 April 2013 - 19:10

http://www.animenewsnetwork.co.uk/news/2013-04-07/attack-on-titan-anime-to-run-for-half-a-year

η σειρα θα παει για ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μισο χρονο.

#32 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 09 April 2013 - 19:19

Πιο συγκεκριμενα στο ANN εχουν ανακοινωθει 24 επεισοδια μεχρι στιγμης.

#33 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 09 April 2013 - 23:56

Παναγία και Χριστέ μου, τι είδαν τα ματάκια μου πάλι! Με εφιάλτες θα πέσω για ύπνο!
Spoiler:


Τα υπόλοιπα τα είπατε, να σημειώσω μόνο πως θεωρώ ότι έχει τα πιο απίστευτα, πανέμορφα και καλοσχεδιασμένα μάτια που έχω δει.

#34 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 10 April 2013 - 02:03

Παναγία και Χριστέ μου, τι είδαν τα ματάκια μου πάλι! Με εφιάλτες θα πέσω για ύπνο!

Spoiler:


Seriously??
Spoiler:

This is how it's done.
Posted Image
Posted Image

#35 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 10 April 2013 - 11:35

http://www.animenewsnetwork.co.uk/news/2013-04-07/attack-on-titan-anime-to-run-for-half-a-year

η σειρα θα παει για ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μισο χρονο.


Τέλεια. :kyaaa: Από την άλλη, αυτό σημαίνει ότι είτε θα έχει original ending (like FMA), είτε θα το σταματήσουν απρόσμενα (DGM). Θα δούμε. Πάντως, το pacing πάει αργά, οπότε μπορεί να βγει αρκετό πράμα μέχρι να φτάσει το manga.

Just... no fillers, please. :kowai:

Ερχόμενη από το Manga (και όντας manga fan rather than anime fan), μπορώ να πω ότι για πρώτη φορά πιστεύω ότι το anime adaptation είναι ισάξιο του manga, χωρίς να σημαίνει ότι ξεπατίκωσαν τα panel (γκουχHellsingUltimateγκουχ). Η ατμόσφαιρα του τρόμου και της απελπισίας έχει δοθεί πολύ καλά και αν και δε πιστεύω να κρατηθεί το budget σε τόσο υψηλά επίπεδα όπως στο πρώτο επεισόδιο, είμαι αισιόδοξη. Άσε που μου φαίνεται ότι το character design στο anime σε αφήνει να ξεχωρίσεις καλύτερα τους χαρακτήρες απ'ότι στο manga. But, that's just me.

Η μουσική και η ατμόσφαιρα που έδωσε με άφησε ιδιαίτερα ικανοποιημένη με
Spoiler:


Love, love, loooove Shingeki no Kyojin. :moeee: Άντε να δούμε όχι μόνο ένα καλό manga adaptation, αλλά ένα καλό στον τομέα και genre του anime period.

Posted Image


#36 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 11 April 2013 - 17:17

Τέλεια. :kyaaa: Από την άλλη, αυτό σημαίνει ότι είτε θα έχει original ending (like FMA), είτε θα το σταματήσουν απρόσμενα (DGM). Θα δούμε. Πάντως, το pacing πάει αργά, οπότε μπορεί να βγει αρκετό πράμα μέχρι να φτάσει το manga.

Just... no fillers, please. :kowai:

Ερχόμενη από το Manga (και όντας manga fan rather than anime fan), μπορώ να πω ότι για πρώτη φορά πιστεύω ότι το anime adaptation είναι ισάξιο του manga, χωρίς να σημαίνει ότι ξεπατίκωσαν τα panel (γκουχHellsingUltimateγκουχ). Η ατμόσφαιρα του τρόμου και της απελπισίας έχει δοθεί πολύ καλά και αν και δε πιστεύω να κρατηθεί το budget σε τόσο υψηλά επίπεδα όπως στο πρώτο επεισόδιο, είμαι αισιόδοξη. Άσε που μου φαίνεται ότι το character design στο anime σε αφήνει να ξεχωρίσεις καλύτερα τους χαρακτήρες απ'ότι στο manga. But, that's just me.

Η μουσική και η ατμόσφαιρα που έδωσε με άφησε ιδιαίτερα ικανοποιημένη με

Spoiler:


Love, love, loooove Shingeki no Kyojin. :moeee: Άντε να δούμε όχι μόνο ένα καλό manga adaptation, αλλά ένα καλό στον τομέα και genre του anime period.

Οχι πως θα μας κακοπευτε αν ηταν επιπεδου Hellsing Ultimate xD

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#37 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 14 April 2013 - 07:33

Βγηκε το 2ο επεισοδιο αλλα η εκδοση των [gg] φαινεται να εχει προβληματα. Δεν ανοιγε με το mpc με καμια Παναγια. Μονο με το vlc κατορθωσα να το δω. Λαθος η νεα μορφή trolling?

Αnyways στα του επεισοδίου

Spoiler:


#38 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 14 April 2013 - 09:57

Βγηκε το 2ο επεισοδιο αλλα η εκδοση των [gg] φαινεται να εχει προβληματα. Δεν ανοιγε με το mpc με καμια Παναγια. Μονο με το vlc κατορθωσα να το δω. Λαθος η νεα μορφή trolling?

Αnyways στα του επεισοδίου

Spoiler:

Εγώ μια χαρα τo είδα πριν απο λίγο.(Εχει κατεβάζει το τελευταίο cccp ?)

Posted Image


#39 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 14 April 2013 - 11:49

Υπάρχει καινούρια έκδοση του CCCP. Με αυτή, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Εντυπώσεις όταν το δω ολοκληρωμένο.

Posted Image


#40 Billy Bons

Billy Bons

    Starting...

  • Members
  • 57 posts

Posted 14 April 2013 - 11:57

Αυτό το ανιμε θα μπεί σιγουρα στο τοπ 10 μου.
Για όσους αναρωτιούνται η περιοχή μέσα στους τοιχους είναι μεγαλύτερη από την Γαλλία (724000 κμ περιπου). Τώρα που έπεσε ο πρώτος τοίχος έχασαν πάνω από 1/3 της περιοχής τους.

#41 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 14 April 2013 - 12:12

Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#42 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 14 April 2013 - 12:41

Spoiler:

Edited by GhostPrince, 14 April 2013 - 12:43.

フカフカ

#43 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 14 April 2013 - 13:18

@ Fallen: Απαντήσεις στο manga. :P Βασικά, όσο προχωράει η ιστορία, τόσες περισσότερες απορίες λύνονται αλλά και εμφανίζονται. Just... wait, 'K?


Επί του επεισοδίου...

Spoiler:


Το (κάπως) πιο ήρεμο επεισόδιο ήταν καλή επιλογή, κατά την άποψή μου, μιας και όταν τα βλέπεις το ένα πίσω από το άλλο, είναι καλό να εναλλάσσεται η ένταση, παρά να μένει στη κορυφή συνέχεια. Είναι και το SnK over the top και over dramatic Απο μόνο του, ε, μια ισορροπία τη θέλει.

BTW, love the ending! :awww:

Posted Image


#44 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 14 April 2013 - 13:25

Για όσους αναρωτιούνται η περιοχή μέσα στους τοιχους είναι μεγαλύτερη από την Γαλλία (724000 κμ περιπου). Τώρα που έπεσε ο πρώτος τοίχος έχασαν πάνω από 1/3 της περιοχής τους.


Ακόμα και χωρίς το τείχος Maria, η έκταση είναι υπερβολικά μεγάλη για μόνο 1,25 εκατομμύρια κόσμο. Με τόση γη θα μπορούσαν να καλλιεργήσουν ή να εκτρέφουν ζώα και να μην πεινάσει κανένας.
Posted Image
Posted Image

#45 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 14 April 2013 - 17:38

Εξαρταται παντα απο τα μεσα που εχουν στην διαθεση τους ετσι? Γιατι αμα η πεινα ειναι συναρτηση μονο του υπερπληθυσμου σε συγκεκριμενες γεωγραφικες περιοχες στις παλαιοτερες εποχες δεν θα επρεπε να υπαρχει η εννοια του λιμου.



Also tagged with one or more of these keywords: spring 2013, Wit Studio, Production IG, Action, Shounen, Post apocalyptic, Military