Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγγλόφωνες σειρές


  • Please log in to reply
2788 replies to this topic

#2746 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 08 October 2015 - 12:08

Χτες το βράδυ κατά τις 2-3 έβλεπα το 4ο επεισόδειο της τελευταίας season του breking bad και μόλις τώρα τελείωσα το τελευταίο 12 επεισόδεια μετά.Όντως μία απο τις καλύτερες σειρές ever αν και γενικά δεν έχω δει πολλές ξένες, τις 2 πρώτες season τις είδα νεράκι σε 2 μέρες την 3η και 4η πιο χαλάρα γτ είχαν αρκετά πιο μέτρια κομμάτια αν και τα περισσότερα ήταν μέρος του build up αλλά η 5η μάζεψε τα πάντα και είχε ωραίο φινάλε και δεν μπορούσαν να σταματήσω να βλέπω με τα cliffhangers.Overall 9/10 prety great.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#2747 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 08 October 2015 - 17:22

Θα ήθελα να εκφράσω το πόσο ΠΟΛΥ μου αρέσει το Scream Queens! I am officially obsessed with the sluts. Αυτή τη στιγμή παίζει να έχει και μεγαλύτερο ενδιαφέρον από το AHS. Οκ, ξεκίνησε χτες but still.

 

EDIT: FTWD season finale:

Spoiler:


Edited by Mr. Brightside, 08 October 2015 - 20:36.


#2748 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 10 October 2015 - 19:14

Θα ήθελα να εκφράσω το πόσο ΠΟΛΥ μου αρέσει το Scream Queens! I am officially obsessed with the sluts. Αυτή τη στιγμή παίζει να έχει και μεγαλύτερο ενδιαφέρον από το AHS. Οκ, ξεκίνησε χτες but still.

 

εισαι επίσημα gay ή κοριτσι



#2749 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 10 October 2015 - 19:47

Let's not, Erisadesu.

Επίσης, δεν ξέρω αν το "sluts" είναι in-universe reference or whatever, αλλά καλό είναι να το αποφύγουμε κι αυτό στο μέλλον.

 

/mod

 

Είπα απλώς να τσεκάρω μερικούς πιλότους με το σκετπικό ότι αφού όλοι λένε ότι φέτος είναι πολύ χλιαρά τα πράγματα, δε θα ξεκινήσω ακόμα μία σειρά... και κατέληξα να βλέπω Limitless, Blindspot, Quantico, Rosewood ΚΑΙ Code Black. Πώς την πατάω έτσι κάθε φορά; :dazed:


6dqFccT.gif


#2750 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 10 October 2015 - 22:16

εισαι επίσημα gay ή κοριτσι

 

Straight white male i suppose? Το ότι μου αρέσει το Scream Queens πίστεψε με, δεν έχει να κάνει με το γεγονός ότι είμαι γκέι. Τώρα αν εσύ πιστεύεις πως όλοι ειμαστε κουνιστοί που γουστάρουμε μόδα (επειδή οι πρωταγωνίστριες αποκαλούνται Σανέλ), τι να σου πω... ίσως να διερύνεις λίγο τους ορίζοντες σου. Τελείως off topic το σχόλιο σου.

 

@Tristessa: Αναφερόμουν σε ένα γκράφιτι του Κόκκινου Διαβόλου στην σειρά που γράφει "Sl*ts will die" or something. Noted though.

 

On topic: Μέτριο το πρωτο επεισόδιο The Flash. Απογοητεύτηκα λίγο γιατί περίμενα να δω Hawkgirl μετά την σύντομη εμφάνιση της στο τέλος του προηγούμενου κύκλου αλλα οκ. Το καλύτερο ήταν η εμφάνιση του Jay Garrick.


Edited by Mr. Brightside, 10 October 2015 - 22:17.


#2751 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 10 October 2015 - 23:07

^ Much appreciated. :)

 

Spoiler: The Flash 2x01


6dqFccT.gif


#2752 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 11 October 2015 - 20:35

Βλέπει κανείς Narcos; Γαμώ τις σειρές.



#2753 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 12 October 2015 - 09:09

Είδα μονοκοπανιά τα επεισόδια 2-4 του Scream Queens. Ο ΜΑΪ ΓΚΟΝΤ! Καμία σχέση με τον πιλότο, πολύ καλύτερα τα επεισόδια αυτά. Είναι φοβερός ο αυτοσαρκασμός του σεναρίου, δίνει πολύ ωραίο τόνο στη σειρά.

 

Arrow: την καημένη την Star City, όλη θέλουν να την καταστρέψουν! Αυτή η τελευταία σκηνή πάντως (6μήνες μετά), καθόλου δεν μου άρεσε.

Spoiler:

 

Flash: ah! character growth! Σε πόσα σύμπαντα θα παίζει ρε παιδιά αυτό; Να αρχίσω να κρατάω σημειώσεις;

 

Blindspot: σαν να και βρήκε τον ρυθμό του τελικά.

Spoiler:

 

@Tristessa κι εγώ έτσι έλεγα και είμαι ήδη στις 10 σειρές που παίζουν τώρα, χώρια άλλες 3-4 που θα αρχίσουν αργότερα. :nooooo:



#2754 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 12 October 2015 - 10:58

Βγηκε σημερα walking dead. Απλα για να ξερετε.


ezgif.com-resize.gif


#2755 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 12 October 2015 - 10:58

Βγηκε σημερα walking dead. Απλα για να ξερετε.

Έγινε δεν θα το δούμε



#2756 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 12 October 2015 - 19:06

@Tristessa κι εγώ έτσι έλεγα και είμαι ήδη στις 10 σειρές που παίζουν τώρα, χώρια άλλες 3-4 που θα αρχίσουν αργότερα. :nooooo:

yesssss join the dark side :hehehe:
 
Καινούρια promo για The Knick και Jessica Jones έβαλα; Δεν έβαλα!
 

Youtube Video

Youtube Video

 
Youtube Video

Youtube Video

 
:x3: :x3: :x3: :x3: :x3:


6dqFccT.gif


#2757 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 13 October 2015 - 08:47

 

Arrow: την καημένη την Star City, όλη θέλουν να την καταστρέψουν! Αυτή η τελευταία σκηνή πάντως (6μήνες μετά), καθόλου δεν μου άρεσε.

Spoiler:

 

Flash: ah! character growth! Σε πόσα σύμπαντα θα παίζει ρε παιδιά αυτό; Να αρχίσω να κρατάω σημειώσεις;

 

 

βασικα ουτε η σεναριογραφοι  του arrow δεν γνωριζουν για το ποιος θα ειναι ο τυχερος σε 6 μηνες.

Spoiler:

 

οσο για τον flash αν θυμαμαι καλα ειναι σε τρια συμπαντα.το δικο του ,του jey garrick και του kid flash..θα γινουμε λιγο τουρλουμπουκι αλλα εμενα με εξιταρει το ολο θεμα.


                                                                       


#2758 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 13 October 2015 - 22:37

Υπάρχουν τόσα πολλά που θέλω να πω για το πρώτο επεισοδιο του TWD!

 

Spoiler:
#Fanboymodeoff



#2759 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 13 October 2015 - 22:43

Παίρνει την αναγνώριση που της αξίζει.Είναι τραγική και έτσι αντιμετωπίζεται.Έβγαλες το Boring Dead σειράρα.Ο Ρικ είναι ο χαρακτήρας με το πιο wtf development(?)ever.Την μία το παίζει καλός μπαμπάς στον γιο του και μετά καταπίνει λαρύγγια μπροστά του.

Και για να 'ναι πλέον η Κάρολ η πιο ενδιαφέρον χαρακτήρας της σειράς φαντάσου.



#2760 WillOfTheD

WillOfTheD

    α ου α

  • Members
  • 731 posts

Posted 22 October 2015 - 22:41

Το heroes reborn παιρνει οσκαρ προβλεψιμοτητας και κακων διαλογων.Απλα κριμα.