Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγγλόφωνες σειρές


  • Please log in to reply
2788 replies to this topic

#2716 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 13 September 2015 - 08:53

Hannibal, εντυπώσεις μαραθωνίου παρακολούθησης: γενικά καλογραμμένη και καλογυρισμένη σειρά. Οι πρώτες δύο σεζόν ήταν πολύ καλές, όπως και τα πρώτα επεισόδια της τρίτης

Spoiler:

 

Person of Interest s4: late post it late. ΤΙ ΣΕΙΡΑ!

Spoiler:

Εν αναμονή της 5ης σεζόν λοιπόν και με την ελπίδα ότι χαρακτήρες όπως η bounty hunter που εμφανίστηκε στο 18 θα επανεμφανιστούν (όπως συνέβη και με την Zoe και τη Shaw).

 

Daredevil: ωραίο κι αυτό, πολύ ατμοσφαιρικό ήταν. Ωραίο όλο το καστ, με τον Ντ'Ονόφριο να δίνει ρέστα ως Κινγκπιν. More Rosario Dawson in the next season please!!

 

Penny Dreadful s2: ω θεοί! Δεν έχω λόγια, ήταν... :terror2: :lovulovu: :kowai: :slash: :lovulovu: :lovulovu:

 

Κατά τα άλλα, αναμένουμε όόόόόλες τις υπόλοιπες υπερηρωικές νέας κοπής και συνέχειες, το Empire και τους 100 (που θα βγει το '16, ουφ!)

 

The knick, ε; Χμ, ενδιαφέρον φαίνεται.



#2717 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 13 September 2015 - 15:00

Αισθάνομαι ότι πλέον δεν βλέπω τίποτε άλλο εκτός από υπερηρωικά ~sighs~

 

Υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να περιμένω τη νέα σαιζόν εκτός από supergirl, Jessica Jones και Legends of Tomorrow? Έριξα μια ματιά στις upcoming και δεν μου τράβηξε κάτι την προσοχή αλλά ήταν γρήγορη και βεβιασμένη (η ματιά) οπότε αν έχετε προσέξει κάτι πείτε και σε μας :P


xbJ3b2w.jpeg


#2718 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 13 September 2015 - 15:01

Τελείωσα την 4η σεζόν του Veep και μου λείπει ήδη. Ποιος περιμένει μέχρι την Άνοιξη; And Gary Walsh i officialy hate you.

 

Spoiler:


Edited by Mr. Brightside, 28 September 2015 - 23:23.


#2719 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 13 September 2015 - 16:20

τα upcoming που τα βλέπεται;



#2720 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 13 September 2015 - 18:31

Κι εγώ έχω μείνει στα υπερηρωικά. Το μόνο που μου κίνησε το ενδιαφέρον είναι το Quantico (έχει και τρέιλερ στο λινκ το οποίο δείχνει πάάάάάρα πολλά κατά τη γνώμη μου).

 

@teo13 στο tv.com και στο imdb.com μπορείς να βρεις άρθρα για τις νέες σεζόν (πχ φθινοπωρινή σεζόν '15 στο tv.com)

 

 

Είδα και τον πιλότο του Lucifer. Διασκεδαστικό, δεν μπορώ να πω. Ο Εωσφόρος είχε την κατάλληλη ποσότητα "oh you humans never seize to amaze me" και η ντεντέκτιβ είχε την κατάλληλη ποσότητα "i'm tired with your sh*t".


Edited by ma_foteini, 13 September 2015 - 18:51.


#2721 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 18 September 2015 - 22:31

Bastard executioner drop στα πέντε πρώτα λεπτά. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο κόσμος εξακολουθεί να μιλά γι αυτό. Τράτζικ. 



#2722 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 19 September 2015 - 11:27

Ξεκίνησα το The 100, αφότου διάβασα εδώ γενικά θετικές εντυπώσεις. Μη φανταστείτε ότι το προχώρησα. Το 1ο επεισόδιο είδα μόνο. Μου άφησε καλή εντύπωση. όπως επίσης και το Vikings, το οποίο έχει πολύ ωραίο opening!!

Επίσης άκουσα πολύ καλά σχόλια για το Sherlock. Το βλέπει κανείς;


30w46c0.jpg


#2723 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 19 September 2015 - 13:11

Αν εννοείς το βρεττανικό Σερλοκ όπου πρωταγωνιστεί ο τύπος που έκανε το δράκο στο Χομπιτ. Είναι καλό ως σειρά μυστηρίου αλλά δεν μου άρεσε το χιούμορ του.



#2724 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 19 September 2015 - 14:52

Το Sherlock είναι πολύ καλό.



#2725 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 22 September 2015 - 12:11

Τελείωσα την 4η σεζόν του Veep και μου λείπει ήδη. Ποιος περιμένει μέχρι την Άνοιξη; And Gary Walsh i officialy hate you.

 

 

Γιατί μωρέ είναι ο πιο μόε της σειράς εκεί πέρα με τα απανωτά φακαπς το ένα μετά το άλλο. Χάου κουντ γιου δηλαδή


Posted Image


#2726 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 22 September 2015 - 20:54

Γιατί μωρέ είναι ο πιο μόε της σειράς εκεί πέρα με τα απανωτά φακαπς το ένα μετά το άλλο. Χάου κουντ γιου δηλαδή

 

 Στην 4η σεζόν με εκεύριζε με τις χαζές αντιδράσεις του, τύπου YAAAAYYY dude you're forty something lol. Αν και ταυτόχρονα αυτό δείχνει πόσο καλή δουλειά κάνει ο Tony Hale. Τώρα που το σκέφτομαι μισούσα τον Τζόναντ μέχρι τον 3ο αλλά στον 4ο στράφηκα κατά του Γκάρυ. Anyway so fuckin glad for Veep!! Καλύτερη κωμική σειρά!

 

Now, το FTWD μου κίνησε το ενδιαφέρον πάρα πολύ στο τέταρτο επεισόδιο. Μου αρέσει πολύ όπως πάει αν και μου έχει δημιουργήσει τεράστια ερωτήματα για την αποτελεσματικότητα του στρατου. Δηλαδή σε ακτίνα έξι χιλιμέτρων από τον λόφο του Saint Gabriel η περιοχή είναι καθαρή. Αν αυτό είναι εφικτό τότε γιατί δεν πήραν πίσω τις πόλεις οι επιζώντες περιορίζοντας τα ζόμπι στήνοντας φράγματα; Oh wait, everyone went crazy. Η όλη φάση μου θυμίζει Woodbury.

 

Also, περιμένω Scream Queens.



#2727 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 24 September 2015 - 07:26

Blindspot 1x01: κάπως νερόβραστο το όλον. Προσπαθεί να είναι σειρά μυστηρίου, με λίγο αστυνομικό, λίγο επιστημονικό, λίγο αντιτρομοκρατικό, λίγο κρασί, λίγο θάλασσα. Στα θετικά, η μεγάλη και πολυποίκιλη βεντάλια χαρακτήρων που συμμετείχαν στο επεισόδιο (προφανώς δουλεύουν πολλοί πράκτορες και αναλυτές μαζί, δεν τα κάνει όλα ο σούπερ-πράκτορας) και η μουσική επένδυση που έδινε τον σωστό τόνο. Στα αρνητικά, το μπερδεμένο ύφος της πλοκής, η άνευρη σκηνοθεσία (εκτός της σκηνής του καβγά) και το μουρτζούφλικο ύφος του σούπερ-πράκτορα. Οψόμεθα...



#2728 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 27 September 2015 - 20:47

Είδες κανείς την πρεμιέρα του Heroes Reborn? Δεν διάβασα και τα καλύτερα. Still haven't finished the original XD



#2729 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 27 September 2015 - 21:18

Καλησπέρα. Είχα ξεκινήσει να βλέπω Parade' s End αρκετα επεισοδιάκια.. Έχω να σχολιάσω ότι ο ξανθόψειρας θυμίζει κάθε τύπο άνδρα που μάλλον το μεγαλύτερο ποσοστό γυναικών δε θα ήθελε να έχει, γιατί αλλιώς θα κατέληγε με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο να ξενοκοιτά και να ονειρεύεται αποδράσεις. Επίσης πολύ το κούρασε με την άλλη την ξανθιά την επαναστάτρια, αρκετα έμειναν μακρυά οι  δυο τους... η αγωνία καταντά βαρετή.

Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρώ γενικά επισόδεια της σειράς αυτης για να μπορεσω να τα αποτελειωσω (τζιφος μετά από ψάξιμο)??

εδιτ: επιφανειακή σχολιαστική προσέγγιση, μιας και που τα επισόδια τα είδα τον Ιούνιο


Edited by SpeedFreak, 27 September 2015 - 21:21.

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#2730 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 27 September 2015 - 21:56

Ποσο γαματο ειναι το Mr. Robot? :D



2bbd14fc.jpg