Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγγλόφωνες σειρές


  • Please log in to reply
2788 replies to this topic

#1 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 10 September 2006 - 04:50

Βλέπετε καμιά τέτοια σειρά;π.χ. Lost

Tώρα τελευταία βγήκε μια καλή το Prison Break.

Eγώ έχω σε dvd τα επεισόδια του joey και NYPD blue αλλά δεν τα είδα ακόμη.

#2 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 10 September 2006 - 12:37

Εχω αρκετές Αμερικάνικες σειρες οπως 24(και τις 5 season ,περιμένω την 6)
Friends etc.Πολύ καλα λόγια έχουνε ακουστεί για το Studio 60.Το lost μου
φάνηκε τραβηγμένο απο ένα σημείο και μετα για αυτο και το σταμάτησα.

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#3 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 10 September 2006 - 13:07

αρχισα να βλεπω αρκετες φετος..Lost,Sex and the City,House MD,E.R,Desparate Housewives...
σε dvd εχω friends,the 4400 και Lost..

τη νεα season λεω εκτος απο την τριτη season του Lost,να κατεβασω και κανενα επισοδειο να δω απο το Prison Break..αλλα και απο το καινουργιο Heroes..any other suggestions? :kakashithumbup:

#4 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 10 September 2006 - 14:43

Οι Πρεμιέρες της Νεας Χρονιάς
NBC
18/9: Studio 60 on the Sunset Strip (νέα σειρά)
20/9: Kidnapped (νέα σειρά)
21/9: My Name Is Earl, The Office
25/9: Heroes (νέα σειρά)
3/10: Friday Night Lights (νέα σειρά)
11/10: 30 Rock (νέα σειρά)

ABC
21/9: Grey's Anatomy, Six Degrees (νέα σειρά)
24/9: Desperate Housewives, Brothers & Sisters (νέα σειρά)
4/10: Lost, The Nine (νέα σειρά)
9/10: What About Brian
15/10: Day Break* (νέα σειρά)

CW
26/9: Gilmore Girls
28/9: Smallville, Supernatural
1/10: Everybody Hates Chris
3/10: Veronica Mars

CBS
18/9: How I Met Your Mother, CSI: Miami
19/9: The Unit, Smith (νέα σειρά)
20/9: Jericho (νέα σειρά), CSI: NY
21/9: CSI: Crime Scene Investigation
24/9: Without a Trace

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#5 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 10 September 2006 - 15:40

Το Smallville είναι πολύ ωραίο :w00t: . Στην ελληνική τηλεόραση, το δείχνει στο STAR channel. Και το Charmed είναι ωραίο, αλλά το χέσανε από ένα σημείο και μετά.

Αλλά το καλύτερο για μένα, που δεν το αλλάζω με τίποτα άλλο, είναι το THE INVISIBLE MAN.
Το έχω κατεβάσει όλο.
Το έβλεπα παλιά στο STAR, είναι Γ@Μ@ΤΟ!!! :w00t: :w00t:
Ενδιαφέρομαι να δω το 24, πήγα, όμως, να δω στα Seven Video Club και είχαν από τη 2η season και μετά! :x: :mad2:

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#6 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 10 September 2006 - 16:06

Την πορηγουμενη Κυριακη στο STAR δειξανε μια σειρα με μια οικογενεια(εναν
πατέρα και 5 γιους) στις 2.30 αντι για τα Friends.ξέρετε πως λέγετε αυτη η σειρά? :huh:

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#7 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 10 September 2006 - 16:25

Την πορηγουμενη Κυριακη στο STAR δειξανε μια σειρα με μια οικογενεια(εναν
πατέρα και 5 γιους) στις 2.30 αντι για τα Friends.ξέρετε πως λέγετε αυτη η σειρά? :huh:


http://www.star.gr/site/content.php?sel=1&show_id=1225&prog_id=13042

#8 NoRdoXXX

NoRdoXXX

    Anime Freak

  • Members
  • 453 posts

Posted 10 September 2006 - 16:34

Εχώ καθίσει και έχω πορωθεί με το lost τις τελευταίες 2 μέρες.Εχει τηλεμαραθώνιο την 2η season στον nova γιαυτό.Κατα τ'αλλα βλεπω και εγώ friends και CSI:MIAMI
Posted Image
"If knowledge is the original sin, then why, in a world of every increasing
knowledge, has God not smitten us."-- A Thesis on Atheisism. . .

#9 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 10 September 2006 - 19:07

To COMPLETE SAVAGES λες, _GaARa_ ; :w00t:

ΠΩΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ;;;;
Είναι αυτό που βλέπω αυτήν την περίοδο στο STAR Channel και το έχει κάθε Κυριακή στις 14:30.

ΤΡΟΜΕΡΟ ΓΕΛΙΟ! :lol: Οποιος δεν το βλέπει, να το δει, η σειρά, σας λέω, Γ@Μ@ΕΙ! :lol:

Καλύτερα που βάλανε αυτό αντί για τα Friends, γιατί τα Friends όσα επεισόδια κι αν είναι, έχουμε βαρεθεί να τα βλέπουμε ξανά και ξανά, βρε παιδί μου... u_u

Α, BTW, ο Vincent Ventresca που παίζει τον ξεκαρδιστικό θείο των παιδιών στο Complete Savages παίζει και τον Invisible Man στην ομώνυμη σειρά, οπότε καταλαβαίνετε για ποιον άλλον λόγο βλέπω τη σειρά... (κοιτάξτε παραπάνω ποστ μου) :D

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#10 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 10 September 2006 - 20:04

To COMPLETE SAVAGES λες, _GaARa_ ; :w00t:

ΠΩΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ;;;;
Είναι αυτό που βλέπω αυτήν την περίοδο στο STAR Channel και το έχει κάθε Κυριακή στις 14:30.

ΤΡΟΜΕΡΟ ΓΕΛΙΟ! :lol: Οποιος δεν το βλέπει, να το δει, η σειρά, σας λέω, Γ@Μ@ΕΙ! :lol:

Καλύτερα που βάλανε αυτό αντί για τα Friends, γιατί τα Friends όσα επεισόδια κι αν είναι, έχουμε βαρεθεί να τα βλέπουμε ξανά και ξανά, βρε παιδί μου... u_u

Α, BTW, ο Vincent Ventresca που παίζει τον ξεκαρδιστικό θείο των παιδιών στο Complete Savages παίζει και τον Invisible Man στην ομώνυμη σειρά, οπότε καταλαβαίνετε για ποιον άλλον λόγο βλέπω τη σειρά... (κοιτάξτε παραπάνω ποστ μου) :D

σκοπός όμως ειναι που θα το βρούμε.
έχουνε βγει official dvds να τα τσιμπήσουμε απο κανα ebay? :hehe:

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#11 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 10 September 2006 - 21:07

Πολύ δυνατά έχει μπεί το Prison Break.Aύριο κάνει πρεμιέρα στο Filmnet.Θεωρείται απο τις καλύτερες σειρές και αναμένεται να σπάσει κάθε ρεκόρ.Πολύ έξυπνο σενάριο και η φυλακή πάντα συναρπάζει(βέβαια απο έξω....).
Έχει δει κανείς τα ΝΥPD.

Tα Χ-Files δεν ξεπερνιούνται με τίποτα. ;)

Πολύ καλό site για τις αμερικ. σειρές το tv.com

#12 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 10 September 2006 - 21:15

To COMPLETE SAVAGES λες, _GaARa_ ; :w00t:

ΠΩΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ;;;;
Είναι αυτό που βλέπω αυτήν την περίοδο στο STAR Channel και το έχει κάθε Κυριακή στις 14:30.

ΤΡΟΜΕΡΟ ΓΕΛΙΟ! :lol: Οποιος δεν το βλέπει, να το δει, η σειρά, σας λέω, Γ@Μ@ΕΙ! :lol:

Καλύτερα που βάλανε αυτό αντί για τα Friends, γιατί τα Friends όσα επεισόδια κι αν είναι, έχουμε βαρεθεί να τα βλέπουμε ξανά και ξανά, βρε παιδί μου... u_u

Α, BTW, ο Vincent Ventresca που παίζει τον ξεκαρδιστικό θείο των παιδιών στο Complete Savages παίζει και τον Invisible Man στην ομώνυμη σειρά, οπότε καταλαβαίνετε για ποιον άλλον λόγο βλέπω τη σειρά... (κοιτάξτε παραπάνω ποστ μου) :D

σκοπός όμως ειναι που θα το βρούμε.
έχουνε βγει official dvds να τα τσιμπήσουμε απο κανα ebay? :hehe:

Κοίταξε, δεν ξέρω αν έχουν βγει official DVDs και αν μπορεις να τα πάρεις στο e-bay, εγώ απλά εννοούσα να δείτε τη σειρά στο STAR. Τώρα, αν υπάρχουν official DVDs, όλο και κάπου θα τα βρεις, δεν μπορει...
Πάντως, μπορείς, μάλλον, να βρεις τα επς και σε torrent, φαντάζομαι. :P

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#13 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 10 September 2006 - 22:12

τα Χ-Files τα εχει ξαναρχισει ο αντ1 αργα το βραδυ
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#14 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 11 September 2006 - 00:21

τα Χ-Files τα εχει ξαναρχισει ο αντ1 αργα το βραδυ


Εγώ πως γίνετε ποτέ να μην τα πετυχένω?Κάθομαι ως τις 2-3 και τίποτα.

Από σειρές είμαι φαν αρκετών:¶ρχισα με 24(το οποίο τελευταία με απογοήτευσε,ελπίζω όπως με έχουν πει ο 5 κύκλος να είναι γαμάτο),έπειτα lost όπου εκεί έβλεπα σερί 10 επεισόδια όλο τα βράδυ,csi:Las Vegas (έχει καταντήσει τελευταία πολύ μονότονο),X-files( νοικιάζω όλα τα dvd από video club για να τα ξαναδώ),λίγο 4400,desperate housewife,rome,charmed και βέβαια όλα τα επ. από friends. 8)
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#15 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 11 September 2006 - 01:18

Κάντε και κανένα σχόλιο για αυτές που βλέπεται; Ποιές προτείνεται ποιές σας άρεσαν; Ποιές είναι μούφα;