Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγγλόφωνες σειρές


  • Please log in to reply
2788 replies to this topic

#2731 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 30 September 2015 - 19:04

Γιατί κανείς δεν μου λέει ότι έχει αρχίσει το δεύτερο season από Dusk Till Dawn και το μαθαίνω από ξένους? Ντροπή σας. >: 



#2732 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 30 September 2015 - 19:10

^ εγω χρησιμοποιω το http://www.tvshowtime.com/ (έχει και app για smartphone), και μ έχει βολεψει απίστευτα με τις πρεμιέρες και πότε έχει καινούριο επεισόδιο σειρά που βλέπω.



#2733 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 30 September 2015 - 19:11

Thank you will bookmark it too. 

Eπίσης scream queens. Δεν θα σχολιάσω τίποτα άλλο απλά μόνο την μουσική. To die for. 



#2734 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 30 September 2015 - 19:18

Γιατί κανείς δεν μου λέει ότι έχει αρχίσει το δεύτερο season από Dusk Till Dawn και το μαθαίνω από ξένους? Ντροπή σας. >: 

Πες μας και αν αξίζει κιόλας όταν το δεις :P ,έχω κατεβασμένο εδώ και καιρό το πρώτο επεισόδιο αλλά δεν μου έχει κάνει το κλικ ακομα να το αρχίσω.



#2735 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 30 September 2015 - 20:24

Once Upon a Time Season 5, πραγματικα μου είχε λείψει. Για πρώτο επεισόδιο αρκετά αδύναμο αλλα η Μέριντα είναι φοβερή! Μακάρι να μπορούσα να πω το ίδιο και για την Έμμα που μοιάζει με άστεγη/γκοθικ/junkie.



#2736 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 30 September 2015 - 20:53

Εγώ επειδή είδα άδεια αυτή τη σαιζόν, έψαχνα καινούργιες σειρές να δω..

 

Το Mr. Robot ήταν καλύτερο απότι περίμενα αν και προβλέψιμο ως ένα βαθμό.

Spoiler:

 

Επίσης το Humans ήταν καλό αν και είχε μόνο 8 επεισόδια...

 

Το Penny Dreadfull πήρε τη νέα θέση ως το top Horror από τις σειρές που βλέπω. Είχε και αρκετά ενδιαφέρον χαρακτήρες αν και κάποιοι άλλαζαν προσωπικότητες from time to time.

 

Τις τελευταίες μέρες παρακολουθώ το You're the Worst και μπορώ να πω ότι είχε πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες από άλλες σειρές αυτού του είδους.

 

Tώρα θα ξεκινήσω το Heroes Reborn γιατί μου έμεινε απωθημένο από τη σειρά που καταστράφηκε λόγω της απεργίας των συγγραφέων (ή μάλλον της απόφασης να συνεχιστεί παρόλη την έλλειψη αυτή).



#2737 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 01 October 2015 - 00:39

το mr. robot ειναι ο ορισμος της τσιχλοφουσκας, κριμα γιατι αρχισε δυνατα.



#2738 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 01 October 2015 - 15:09

The strain, I love this

Spoiler: Image


Edited by LethalMike, 05 October 2015 - 12:18.

ezgif.com-resize.gif


#2739 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 02 October 2015 - 18:43

Είδες κανείς την πρεμιέρα του Heroes Reborn? Δεν διάβασα και τα καλύτερα. Still haven't finished the original XD

 

 

 

Tώρα θα ξεκινήσω το Heroes Reborn γιατί μου έμεινε απωθημένο από τη σειρά που καταστράφηκε λόγω της απεργίας των συγγραφέων (ή μάλλον της απόφασης να συνεχιστεί παρόλη την έλλειψη αυτή).

 

οσοι ξεκινησετε το heroes reborn ενα tip

δειτε το heroes reborn black matter πρωτα.ειναι 6 επεισοδιακια 45 λεπτα συνολο και τα 6 μαζι.και κανει ενα μαζεμα το κενο απο την παλια σειρα μεχρι την εναρξη της καινουργιας..εγω ελεγα  να μην το δω αλλα τελικα το ειδα και ευτυχως δηλαδη γιατι καταλαβα στο πρωτο επεισοδιο την κανονικης σειρας οτι αν δεν το εβλεπα θα εχανα λιγο την μπαλα.

 

γενικα ειναι πολυ καλη μεχρι στιγμης αλλα δεν μπορω να ειμαι και πολυ καλος κριτης μιας και ειμαι αρκετα μεγαλος fan της σειρας γενικοτερα...

 

in other news.δεν εχω δει το the strain season 2,το fear of the walking dead,με τρωει το χερι μου να ξεκινησω το the fall,και σε λιγο ξεκινανε τα flash,arrow,walkinng dead,και εχουν ηδη ξεκινησει bones και castle.... :beaten:


Edited by vectrapearl, 02 October 2015 - 18:44.

                                                                       


#2740 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 05 October 2015 - 01:31

Σε λιγη ωρα σκαει μυτη season finalle The Strain το 13 επεισοδιο.
Τσι πουτ@νας ...

EDIT:

Spoiler:


Edited by LethalMike, 05 October 2015 - 19:28.

ezgif.com-resize.gif


#2741 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 05 October 2015 - 20:34

οσοι ξεκινησετε το heroes reborn ενα tip

δειτε το heroes reborn black matter πρωτα.ειναι 6 επεισοδιακια 45 λεπτα συνολο και τα 6 μαζι.και κανει ενα μαζεμα το κενο απο την παλια σειρα μεχρι την εναρξη της καινουργιας..εγω ελεγα  να μην το δω αλλα τελικα το ειδα και ευτυχως δηλαδη γιατι καταλαβα στο πρωτο επεισοδιο την κανονικης σειρας οτι αν δεν το εβλεπα θα εχανα λιγο την μπαλα.

 

Είδα το Dark Matters (ενώ ταυτόχρονα κάνω catch up την 3η σεζόν) και μου φάνηκε λίγο αδιάφορο στην αρχή αλλά έφτιαξε.

Spoiler:



#2742 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 06 October 2015 - 03:46

Καλούτσικο το heroes reborn προς το παρών και όχι ιδιαίτερα εξαρτημένο από την πρώτη σειρά (εξηγούνται πολλά στο dark matters). Δεν είχα μπει στον κόπο να δω τις αποτυχίες της προηγούμενης σειράς και την παράτησα στη μέση της 3ης σαιζόν.

Αφού έχουμε την katana girl και τον pro gamer guy δε φοβόμαστε τίποτα. Αν και οι in-game σκηνές με κάνουν να ανατριχιάζω που και που από το cheese.

 

Δοκίμασα να δω και κάποιες άλλες σειρές αλλά δε με εντυπωσίασαν ιδιαίτερα.

 

Το blindside για κάποιο λόγο αν και είχε πολύ hype εμένα μου φάνηκε μέτριο.

Spoiler:
Δεν είδα πάνω από ένα επεισόδιο, αν ακούσω ότι γίνεται πιο ενδιαφέρον ίσως τη συνεχίσω, αλλά γενικά δε μπορώ σειρές με FBI και ειδικές δυνάμεις.

 

Επίσης ένα επεισόδιο είδα από τo The Last Ship, μια σειρά που βρήκα πολύ meh και το άφησα εκεί, όπως και από το From dusk till Dawn που επίσης μου φάνηκε κάπως meh αν και θα δω κανένα δυο επεισόδια ακόμη πριν βγάλω ετυμηγορία.


Edited by Zentsugi, 06 October 2015 - 03:46.


#2743 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 06 October 2015 - 09:14

*Warning, long post follows*

 

How to get away with murder s2: Η σεζόν ξεκινάει δυνατά, πολύ σασπένς και αποκαλύψεις μυστικών που περιπλέκουν και ξεδιαλύνουν τα πράγματα ταυτόχρονα. Μου φαίνεται το βασικό πλοτ για φέτος θα είναι "go home and don't kill anybody". Ελπίζω αυτή τη σεζόν να έχουμε περισσότερες σκηνές σε δικαστήρια απ'ό,τι στην προηγούμενη (να μην τα φυλάξει για τα τελευταία 4-5 δηλαδή).

ΛΑΤΡΕΜΕΝΗ JEAN GREY!

 

Empire s2: draaaaaaammmaaaaaaaa! Κούκι, πολύ κωλόπαιδο ο Λούσιους. Κι ο δικηγόρους του, ακόμα περισσότερο. Παλιοτόμαρο Λούσιους.

 

Quantico: ανεβαίνει γοργά το ενδιαφέρον. Στο 2ο επ γνωρίσαμε κι άλλους (!) χαρακτήρες, μάθαμε ψήγματα για τις δολοπλοκίες που είδαμε να εκτυλίσσονται στο πρώτο επ και αγαπάμε ακόμα περισσότερο την Άλεξ!

 

Once upon a time s5(!): Τhe Dark Swan, beware!! Κουραστικό το Memory loss, δηλαδή, βρείτε κάτι άλλο επιτέλους, είναι η τρίτη φορά που όλοι ξεχνάνε τα πάντα; Νισάφι! Ψιλο-βαρετό το πρώτο επ, εξαίρεση η αγαπημένη Μερίντα όπως αναφέρθηκε πιο πάνω την οποία ελπίζω να ξαναδούμε. Το δεύτερο επεισόδιο ήταν σαφώς καλύτερο, αναπτύσσεται πολύ ωραία η νέα δυναμική Saviour-to-DarkOne και ReformedEvilQueen-to-Saviour. Το φόρεμα της Έμμα μου θύμισε ένα fanfiction που διάβασα, στο οποίο κάνει ένα ξόρκι ώστε ο καθένας να την βλέπει ντυμένη όπως την αντιλαμβάνεται, οπότε η μαμά της την βλέπει σαν την αγνή κόρη που δεν έζησε όσο μεγάλωνε. Πανέμορφο μεν το φόρεμα+το styling, αλλά το τερμάτισε. Αποδόθηκε τέλεια η άρνηση της Snow ότι η κόρη της είναι the Dark One. Μου φάνηκε εξαιρετικά παράξενο στο τέλος του επεισοδίου που η Ρετζίνα

Spoiler:

 

Blindspot ep2: συνεχίζει να είναι νερόβραστο, αν και λίίίίγο καλύτερο από το πρώτο επεισόδιο.

 

Agents of S.H.I.E.L.D. s3:  γκεστ σταρ, o Σόνικ ο Σκατζόχοιρος!!! Και ο πιο βαρετός lightning bender μετά τον Mako, ο Λίνκολν. Μεχ. Και ένας νέος κατατρομαγμένος metal bender. Φωνάξτε μια Beifong να τον εκπαιδεύσει!

Δυνατό πρώτο επεισόδιο, συνδυάζει πολύ καλά την περιπέτεια με την ανάπτυξη της πλοκής. Το μόνο που περίμενα ότι θα συνέβαινε και δεν έγινε (έχοντας δει το Avengers 2) ήταν

Spoiler:

 

Scream the tv series s1: Τελικά, το φορμάτ μιας σλάσερ ταινίας μπορεί να λειτουργήσει και σε σειρά! Απολαυστική σειρά με τέλος που σε ιντριγκάρει για τη δεύτερη σεζόν.

 

Scream Queens ep1: δεν ξέρω αν μου άρεσε αυτό που είδα. Νταξ', λατρεμένη Jamie Lee Curtis, κλασσικές τύπισσες αδελφότητας, κλασσικές "πρωτότυπες" νεοσύλλεκτες τύπισσες αδελφότητας, λίγο έως πολύ gore στους θανάτους, ωραίο comic relief στον πρώτο φόνο. Αλλά τελικά δεν μπόρεσα να σχηματίσω γνώμη. Νομίζω ποντάρει πάάάάρα πολύ στο shock value.



#2744 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 06 October 2015 - 10:52

^

βρίσκεις καλύτερο το Scream Tv από το Scream Queens; 

 

*faints*



#2745 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 06 October 2015 - 11:08

Όχι, απλά στάθηκε αδύνατον να σχηματίσω γνώμη για το Scream Queens. Θα δω μερικά επεισόδια ακόμη. Ή και ολόκληρη τη σειρά. What am I doing with my time????