Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

.::: Movies recommendations :::.


  • Please log in to reply
948 replies to this topic

#916 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 31 March 2013 - 03:19

Υπάρχουν χίλιες δυο καλές ταινίες. Ο λαβύρινθος του Πάνα είναι μια εξαιρετική ταινία γι'αυτούς που δεν την έχουν δει.

Επίσης ξέθαψα ένα κορεάτικο θριλεράκι που ήταν λίγο πολύ από τα πρώτα του στιλ στη χώρα και είναι τέλειο από πολλές απόψεις. Δεν έχει τις τρομακτικές σκηνές και μην το ψάξετε αν θέλετε να δείτε γκοριές ή σπλατεριές. Περισσότερο μετράει για την ατμόσφαιρά του και την ωραία σκηνοθεσία του!

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#917 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 31 March 2013 - 19:47

Nice! Έκλαιγα σαν 5χρονο.

Μπορείτε να μου πείτε ταινίες παρόμοιες με την ταινία Keith?

http://www.imdb.com/title/tt0281358/?ref_=tt_rec_tt
Go for it. Λιγο κατωτερη απ το Keith κατα την γνωμη μου, αλλα επισης πολυ καλη
ή μπορεις να δεις και αυτην
http://www.imdb.com/title/tt1334260/


2bbd14fc.jpg


#918 Stam

Stam

    Tsuki no Me

  • Members
  • 496 posts
  • LocationΞάνθη, Θεσσαλονίκη

Posted 31 March 2013 - 21:51

http://www.imdb.com/title/tt0281358/?ref_=tt_rec_tt
Go for it. Λιγο κατωτερη απ το Keith κατα την γνωμη μου, αλλα επισης πολυ καλη
ή μπορεις να δεις και αυτην
http://www.imdb.com/title/tt1334260/

.
Την "a walk to remember" την έχω δει! Επίσης ωραία ταινία που έκλαιγα σαν 6χρονο.

Θα δω όμως την άλλη :) thanks!

Edited by Stam, 01 April 2013 - 00:00.


#919 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 02 April 2013 - 12:36

Πριν λίγο τελείωσα το "The Grandmasters" του Kar Wai Wong.

Really, δεν έχω λόγια. Η μουσική, οι χορογραφίες, οι ηθοποιοί, το σενάριο και οι διάλογοι, όλα απίστευτα, εξαιρετικότατα. Ειδικά για τους fans του kung fu η ταινία είναι διαμάντι. Εγώ έμεινα με ανοιχτό το στόμα από την αρχή μέχρι το τέλος. Η Zhang Ziyi και ο Tony Leung μου πήραν, για πολλοστή φορά, τα μυαλά. Ταινία γεμάτη στις παροιμίες και στα νοήματα. Τέλεια, τέλεια, τέλεια!

Την προτείνω ανεπιφύλακτα για όλους ανεξαιρέτως.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#920 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 18 May 2014 - 14:08

To Godzilla to de kaneis?

(den exw ellinika atm sry)


Edited by LiosAlfa, 18 May 2014 - 14:08.

Posted Image

#921 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 23 May 2014 - 00:05

Mολις γυρισα απο το XMEN Days of Future Past

Spoiler:


Με ανεση 9/10.
υ.γ.Ξεχαστε το μετριοτατο 3 ΧΜΕΝ. Διορθωνει ολες τις μαλακιες του.


Edited by mono, 01 June 2014 - 00:57.
spoiler tag

Posted Image

#922 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 25 May 2014 - 21:42

^Ο θεέ μου ναι!Τα sentinels ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!Και μόνο για αυτά θα άξιζε η ταινία αλλά και όλα τα υπόλειπα ήταν φοβερά.Στην ουσία ήταν first class 2,και το σενάριο επικεντρωνόταν(ευτχώς) σε xavier,magneto και mystique αντί για τον wolverine.Η πρώτη ταινία x-men που πραγματικά μου άρεσε.

 

To Godzilla to de kaneis?

(den exw ellinika atm sry)

Το'δα εγώ.Είχε πάρα πολυ καλή ένταση και μία εκπληκτική ερμηνία από τον Brya Cranston(όπως πάντα) αλλά δεν είχε σχεδόν καθόλου godzilla.Μου άρεσε αλλά με άφησε wanting for more και όχι με τον καλό τρόπο.


sc5bab.jpg


#923 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 26 May 2014 - 19:00

Mολις γυρισα απο το XMEN Days of Future Past

Spoiler:


Με ανεση 9/10.

 

 

+1

 

Aν αγνοήσω τα θεματάκια πιστοτητας με το κομικ, παιρνει απο μένα δεκαράκι σαν ταινια για το είδος της.

 

Spoiler:

 

Να τη δείτε σε καλό κινηματογράφο.


Edited by mono, 01 June 2014 - 00:59.
spoiler tag

stasou%2520mygdala.jpg


#924 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 01 June 2014 - 00:35

Και η απογοητευση της χρονιας κυριες και κυριοι ειναι το ΜALEFICENT!

Περιμενα να δω το απολυτο κακο να ενσαρκωνεται σε εναν πλουσιο γοτθικο καμβα. Αντ' αυτού είδα το ακριβως αναποδο. Μην πατε σινεμα δεν αξιζει. Ξεσκιζει την ιστορια της θρυλικης ταινιας σε βαθμο που το μονο κοινο πραγμα που να συνδεει τις δυο ταινιες ειναι το αδράχτι και η κατάρα του αιώνιου ύπνου...το γύρισαν στον φεμινισμο (την κακη εκδοχη, χωρις λογο και αιτια) και σχεδόν στο λεσβιακό...όσοι δείτε θα καταλαβετε.

 
Spoiler:


Μονο θετικο: Καποια ωραια cgi σκηνικα και ενα πλουσιο ost.

4/10

υ.γ. Και για πολλοστη φορα σε συγχρονο παραμυθι δεν υπαρχει διακριση μεταξυ καλου και κακου, δεν υπαρχουν τα κλασσικα στοιχεια...Λυπαμαι τα παιδακια που μεγαλωνουν με τι νες politically correct ταινες του απεραντου γκριζου. 


Edited by sefiroth, 01 June 2014 - 00:37.

Posted Image

#925 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 01 June 2014 - 01:04

^Το τελευταίο σχόλιο είναι φοβερά άστοχο.Αν είναι δυνατόν να παίρνουμε το maleficent,που δεν είναι ΚΑΝ παιδική ταινία,ως αντιπροσωπευτική των πρόσφατων ταινιών για παιδιά.Άσε που η  ταινία δεν παρουσιάζει την maleficent ως τραγική ηρωίδα or whatever για να είναι "politically correct"(καμία ταινία που ξέρω δεν έχει διστάσει να παρουσιάσει έναν χαρακτήρα ως κακό για τέτοιο λόγο) αλλά γιατί νόμιζαν πως θα την κάνει πιο ενδιαφέρουσα και πολυδιάστατη.Από ότι καταλαβαίνω από τα λόγια σου απέτυχε.

Όσο για τα υπόλειπα...εχ ποτέ δεν περίμενα πως θα ήταν καλή αυτή η ταινία.Μόνο το τρέιλερ με το once upon a dream μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον αλλά μετά από λίγο έπαψα να ελπίζω.Πάντως

Spoiler:


Edited by Kalamaris, 01 June 2014 - 01:04.

sc5bab.jpg


#926 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 01 June 2014 - 01:53

Kι ομως ειναι παιδικοτατη. Η ταινια αυτοαναιρει την οποια σοβαροτητα ειχε καλλιεργησει απο τα τρεηλερ απο το πρωτο 15λεπτο. Το σχολιο δεν ειναι αστοχο.Δες την ταινια...

Spoiler:
Ασε σου λεω απο σποντα και μονο. Τιποτα, μια αποτυχια η ταινια. Το dream trailer ανεβασε τις προσδοκιες παρα πολυ, περιμενα μια ταινια γεματη ανοδο στο κακο και πτωση, αλλα τιποτα, λαπας το ολο πραγμα. 


Edited by sefiroth, 01 June 2014 - 01:58.

Posted Image

#927 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 01 June 2014 - 12:13

Μα δεν έγινε marketing για αυτήν την ταινία σαν να είναι παιδική.Δεν απευθύνεται σε παιδικό κοινό αλλά σε young adult,εξού και το και καλα edgy dark ύφος της που μας αρέσει τόοοοσο πολύ.*pukes*.Τώρα αν έχει τραγικά παιδιάστικο comic relief και απλοικό,χαζό σενάριο αυτό την κάνει σίγουρα παιδιάστικη ταινία αλλά όχι για παιδιά.Λεπτή αλλά υπαρκτή η διαφορά.Και anyway ακόμα και αν είναι ταινία για παιδιά δεν είναι δα και αντιπροσωπευτική των ταινιών που βγαίνουν για παιδιά τα τελευταία χρόνια.Έχουμε δει Kung fu panda,frozen και How to train your dragon πρόσφατα,μην τρελαθούμε.

Spoiler:


sc5bab.jpg


#928 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 01 June 2014 - 17:41

Τα σημερινά παιδιά μεγαλώνουν με Blu-ray εκδόσεις απο Fantasia μέχρι Kaze tachinu.

Εγώ πάντως πιο πολύ τους ζηλεύω, παρά τους λυπάμαι. :P


" On life's vast ocean diversely we sail. Reasons the card, but passion the gale. ,,


Alexander Pope


#929 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 June 2014 - 14:11

επιτελους κατορθωσαμε να δουμε την Miss Violence, εστω και με κορεατικους υποτιτλους.

 

και μετα λενε πως τετοιες ταινιες ειναι αγνωστες στην Ελλαδα. Ε με τετοια σταση απο τους παραγωγους να τις διανεμουν μονο στο εξωτερικο και μεις να αναγκαζομαστε να τις βλεπουμε σινεμα για να μη ''υποβαθμιστει το επιπεδο"......

 

ή μάλλον οι Ασιατες ειναι πιο δεκτικοι σε τετοιες ταινιες....

 

Αρκετα καλη ταινια για τα ελληνικα δεδομενα, ο Θεμης Πανου δικαια πηρε το βραβειο του καλυτερου ανδρικου ρολου, το ιδιο η ταινια.

απο ενα σημειο και μετα αισθανεται καποιος πολυ αβολα. αν καποιος εχει και μικρα παιδια, καλυτερα να μην δει την ταινια.

ποσο μαλλον να ακουσει αυτο το τραγουδι.

Serbian Film καταστασεις....

 

Youtube Video



#930 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 05 July 2014 - 17:11

Ερχεται ο σκηνοθετης των ταινιων Before sunrise,sunset, midnight (τα οποια λατρευω) και μας δινει κατι τετοιο.

12 χρονια casting, 12 χρονια ταινια.

Youtube Video

 

I'm fucking sold.


Edited by didimakia, 05 July 2014 - 17:11.


2bbd14fc.jpg