Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στο Westeros [Game topic - In character]


  • This topic is locked This topic is locked
302 replies to this topic

#76 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 04 June 2012 - 17:47

Jaime Lannister
Δημοσιευμένη  εικόνα

Ο Viseris θα παθει αυτο που το αξιζει οταν ερθει η ωρα. Αν και δεν με ενδιαφερει η σωτηρια του και ουτε θελω να τον υπερασπιστω, αλλα ηταν μαζι μας, οποτε δεν μπορει να τον σκοτωσε αυτος. Επισης οπως ειπαμε παραπανω δηλητηριαστηκε.


Δεν αποκλειεται να πληρωσε (ο Viserys) καποιον εκπαιδευμενο δολοφονο απο τις Ελευθερες Πολεις (πχ Braavos) για να το κανει. Το πιο πιθανο ειναι να μη μοιραστηκε το σχεδιο μαζι σου η με την γυναικα σου.

#77 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 04 June 2012 - 18:13

Khal Drogo
Δημοσιευμένη  εικόνα

Ακομα και να τον πληρωσε, δεν θα μπορουσε με την καμια να μπει στο παλατι και να τον δηλητηριασει. Εκτος αν η φρουρα του παλατιου που ακολουθει τις διαταγες της Cercei ειναι το αδυναμη. Αλλα τι περιμενεις απο αντρες που δεν ξερουν να ιππευουν οπως ενας Dothraki. Η μηπως πληρωσε και αυτους ο Viseris?

#78 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 04 June 2012 - 19:24

Bronn

Δημοσιευμένη  εικόνα

Οπως αγαπατε δεσποινίς Arya. Μη με παρεξηγείτε, απλώς έχω την ταση να ψαχνω για εργοδοτες αναμεσα σε ανθρωπους που κρατανε το λογο τους. Σπάνιο τετοιες μερες. Καλυτερα ενα χαρτζηλικι για λιγο κρασι, παρα "γραφ'τα και βλέπουμε".
Ναι, οι Λανιστερ εχουν γκαφρα, ναι, γουσταρουν να βαζουν άλλους να καθαριζουν, αλλα λιγοι ειναι αυτοι που όντως "πάντα ξεχρεωνουν"
Μην πιστευετε πάντα ότι ακούτε.

Joffrey Baratheon
Επίσης , Bronn (Lord Leon) , ένας αντρας μιλάει σαν ηλίθιος. Κανονισέ το ,τωρα.


Εμ, Joffrey Baratheon είσαι σίγουρος; Θες να πεθανεις τόσο μικρος; Και θες και... βοήθεια;
Καλα, όχι ότι εχω πρόβλημα, απλά να μην έχουμε παρεξηγησεις.

Και τα λεφτά μπροστά ε; :try:

stasou%2520mygdala.jpg


#79 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 04 June 2012 - 19:24

Cercei Lannister

Δημοσιευμένη  εικόνα
βλεπω οτι εχουν οξυνθει τα αιματα μεταξυ Jamie και Kahl Dorgo και ηρθα να παρω θεση ..... Περα απο τς ουκ ολιγες κατηγοριες που ακουσα σημερα αυτη η επιμονη του Kahl να με συκοφαντει και να υπερασπιζει με τετοιο τροπο τν γαμπρο του Viserys που στην τελικη δν πολυχωνευονται απο οτι εχω ακουσει με προβληματιζει.... Ισως θελει να τν προστατεψει επειδη του το λεει η Daenerys και κατηγορει εμενα?? Ισως ηρθε η ωρα να παω με το μερος του αδερφου μου Jamie .. εχει δικιο οταν λεει οτι αυτοι τρεφουν το μεγαλυτερο μισος για ολους!

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#80 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 04 June 2012 - 19:39

Joffrey Barartheon
Δημοσιευμένη  εικόνα

Με απειλείς και εσύ παλιοβρομερέ sellsword(lord leon)? Μπορεί να έχεις κερδίσει την συμπάθεια του θείου μου , αλλα πίστεψέ με , ούτε αυτο θα σε καλύψει απο την οργή μου όταν γίνω βασιλιάς.... Γι' αυτό καλύτερα να μάθεις απο τώρα τι πραγματικά είναι ωφέλιμο και τι όχι. Ηλίθιε wannabe Jarlaxle.

Ακόμα πίστευω πως η Lady Melissandre(kalamaris) ειναι η ύποπτος , οι σκοτεινοί θεοί που αυτή και η κόκκινη κάστα της υπηρετούν είναι το είδος που θα έκανε μια τέτοια δολοφονία.

Edited by BoredForLife, 04 June 2012 - 19:40.

v4kFmx.png


#81 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 04 June 2012 - 19:49

Δημοσιευμένη  εικόνα

Lady Melisandre

Ωστε για συκοφαντιες προκειται Cercei?Οι φλογες ειναι ασαφης ως προς το προσωπο σου.Εισαι η υποκριτρια του αιονα η το πρωτο θυμα της πανουργας πλεκτανης που εχουν στεισει τα υποκειμενα του "αλλου"?Οι απαντησεις δεν ειναι πολυ μακρια.Α και "μεγαλειοτατη" μαζεψε το σαχλαμπουχλα σου μην εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα.Εβγαλε ο Joffrey κωλο και εχεσε το ταγμα ολο.....

EDIT:Image.

Edited by Kalamaris, 04 June 2012 - 19:56.

sc5bab.jpg


#82 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 04 June 2012 - 19:51

Bronn

Δημοσιευμένη  εικόνα

A ναι μικρέ μου Joffrey Barartheon, έχεις δίκιο. Είπες "άνδρας". Δικό μου λάθος. Oh well, no harm done. Yet.
Ωφέλιμη είναι μια κλανιόλα. Θα με καλύψει από την οργή σου.

stasou%2520mygdala.jpg


#83 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 04 June 2012 - 20:13

Khal Drogo
Δημοσιευμένη  εικόνα

βλεπω οτι εχουν οξυνθει τα αιματα μεταξυ Jamie και Kahl Dorgo και ηρθα να παρω θεση ..... Περα απο τς ουκ ολιγες κατηγοριες που ακουσα σημερα αυτη η επιμονη του Kahl να με συκοφαντει και να υπερασπιζει με τετοιο τροπο τν γαμπρο του Viserys που στην τελικη δν πολυχωνευονται απο οτι εχω ακουσει με προβληματιζει.... Ισως θελει να τν προστατεψει επειδη του το λεει η Daenerys και κατηγορει εμενα?? Ισως ηρθε η ωρα να παω με το μερος του αδερφου μου Jamie .. εχει δικιο οταν λεει οτι αυτοι τρεφουν το μεγαλυτερο μισος για ολους!


Δεν εχω κατι απεναντι σου Cerceι.Εξαλου δεν με ενδιαφερει καθολου το ποιος σκοτωσε τον πεθαμενο. Ωστοσο εισαι η πιο υποπτη και εχεις και τον τιτλο που ανηκει στη γυναικα μου. Και μην ξεχνατε πως οι Dothraki θα κυριαρχησουν. Παλι εξαφανηστηκε το φεγγαρι της ζωης μου και ανησυχω.

#84 Otsuu-chan

Otsuu-chan

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 04 June 2012 - 20:19

Viserys Targaryen

Δημοσιευμένη  εικόνα

Ok, επιτέλους κατάλαβα γιατί με φέρατε εδώ. Είναι πλέον φανερό πως οι Lannisters με κάλεσαν μόνο και μόνο για να μου φορτώσουν το φόνο. Συνασπισμένα τα αδέρφια κατηγορούν εμένα πως μηχανορραφώ! Ποιον.. εμένα..!! Τον δράκο ! Πότε θα καταλάβετε πως είμαι ο βασιλιάς σας!? duh..!

Τολμά να μιλά ο δολοφόνος του πραγματικού βασιλιά.!! Έχθρός του στέμματος λέει… μα ΕΓΩ είμαι το στέμμα..! καλά όλοι χαζοί είναι..?
Μη με πιάνεις στο στόμα σου Kingslayer (Jaimie)(Wild Monkey) αν δεν θες να σε πιάσω εγώ στα χέρια μου!! Ούτε εσύ, ούτε η αδερφή σου η Cercei(redqueen), που έχει και το θράσος να βάζει λόγια στον... γαμπρο μου..

Αδερφέ μου, ο Khal Drogo δεν είναι μόνο έξοχος πολεμιστής, αλλά και ηγέτης. Με αυτόν στο πλάι μας, θα επανακτήσουμε την παλιά μας δόξα!

Ναι, οκ whatever..! Ούτως η άλλως μου χρωστάνε ακόμα.. Δε σε έδωσα και τζάμπα ξέρεις..!
Τουλάχιστον γυρίσαμε σπίτι Dany! Με λόξα δόξα και τιμή!

#85 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 04 June 2012 - 20:27

Cersei Lannister

Δημοσιευμένη  εικόνα
Θα μπορουσατε να μου πειτε αρχηγε τν Dothraki Kahl Drogo γτ ειμαι υποπτη ???

Ναι, οκ whatever..! Ούτως η άλλως μου χρωστάνε ακόμα.. Δε σε έδωσα και τζάμπα ξέρεις..!

Επισης Viserys με λες να μην βαζω λογια αναμεσα σε σενα και στν γαμπρο σου αλλα τι να υποθεσω οταν λες τα παραπανω ..ναι λες κι του κανες χαρη που την εδωσες αφου ποτε δν τς εκτιμησες και παντα αγριους τς ελεγες .... τς τς τς

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#86 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 04 June 2012 - 20:42

Khal Drogo
Δημοσιευμένη  εικόνα

Θα μπορουσατε να μου πειτε αρχηγε τν Dothraki Kahl Drogo γτ ειμαι υποπτη ???


Το παλατι σου Cercei φρουρειται αρκετα καλα. Αυτο το κανει δυσκολο για καποιον εκτος παλατιου. Ακομα ο πεθαμενος δηλητηριαστηκε οταν τον ειδες να κραταει ενα βιβλιο, το οποιο ακομα δεν μας εχεις παρουσιασει το περιεχομενο του.

#87 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 04 June 2012 - 20:43

Ygritte


Δημοσιευμένη  εικόνα


Μα που έχει φτάσει ο κόσμος, να μη μπορεί μια νέα και τίμια κοπέλα να κατέβει από τα εδάφη της φυλής της όταν τα ζόμπι στο δάσος γίνονται ενοχλητικά, αμέσως να βρεθεί ύποπτη δολοφονίας! Λες και δεν έφτανε η δυσωδία και το στριμωξίδι στις βρωμερές πόλιτείες νότια του Τοίχους. Και σα να μην έφτανε αυτό πρέπει να ανεχτώ και την παρουσία κορακιών της Night Watch σαν τον κύριο Τρίχα Κορακοζώητο(Nikos1451) που χρόνια αποτελούν τη μάστιγα των ανθρώπων μου.

Όσο για αυτό το Jon Arryn που γίνεται όλη η φασαρία, γυναικεία δουλειά μου μυρίζεται. Αν ήταν εδώ η γυναίκα του, αυτήν θα έλεγα για δολοφόνα, μιας και είναι πολύ συνηθισμένο στην πατρίδα μου οι γυναίκες να ξεφορτώνονται τους άντρες τους όταν τους τα παραπρήζουν. Μόνο που εμείς χρησιμοποιούμε μαχαίρι και όχι δηλητήρια σαν εσάς τους νότιους. Από τους παρόντες πάντως υποπτεύομαι τη Sansa Stark(mirana_neko) που πολύ την αθώα περιστέρα μας κάνει και να με πάρουν οι Others αν έχω δει ποτέ μου γλυκιά και ήσυχη κοκκινομάλλα.

15fkk04.jpg


#88 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 04 June 2012 - 21:21

Δημοσιευμένη  εικόνα
Derek Halligan

Ομολογώ πως νιώθω πολύ άβολα ανάμεσά σας, άρχισα όμως να αντιλαμβάνομαι τον λόγο που με έφεραν εδώ εκείνοι οι βασιλικοί φρουροί.
Φαίνεται πως όλοι σας γνωρίζεστε και έχετε προηγούμενα που συχνά θολώνουν την κρίση σας.
Αν είναι λοιπόν να αποκαλυφθούν εκείνοι που εμπλέκονται στην πλεκτάνη, θα χρειαστεί μια μη προκατειλημμένη ματιά.

Προσπάθησα να σας παρακολουθήσω πριν μιλήσω, αλλά δε νομίζω πως κατέληξα σε κάποιο ασφαλές συμπέρασμα, καθώς όλοι δείχνουν να ασχολούνται περισσότερο με το παρελθόν και τις έχθρες τους και λιγότερο με τη δολοφονία.
Ομολογώ πως με ξάφνιασε η επίθεση εξαρχής του Lord Baelish "Littlefinger"[Black Kaiser] στη βασίλισσα Cersei Lannister[redqueen].
Είναι τολμηρό να κατηγορείς με το καλήμερα την οικοδέσποινα δίχως αποδείξεις. Είναι λογικό λοιπόν να τραβήξει κι ο ίδιος αρκετά βλέμματα με αυτή του την κίνηση, κάτι που σίγουρα γνώριζε, κρίνοντας απ' όσα λέτε οι υπόλοιποι γι' αυτόν.
Στην πορεία βρήκε πολλούς συμπαραστάτες, όχι άδικα, καθώς η βασίλισσα έδειξε να τα βάζει με όλον τον κόσμο, να αλλάζει συνεχώς γνώμη και γενικά να βρίσκεται σε πανικό.
Επομένως, ελλείψει σοβαρών στοιχείων, νιώθω ότι οφείλω να πάρω θέση στη διαφωνία αυτή και κρίνω πως χρειάζεται περαιτέρω διερεύνηση η στάση της Μεγαλειοτάτης.

Edited by Babba, 04 June 2012 - 21:26.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#89 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 04 June 2012 - 21:23

Τρίχας Κορακοζώητος

Εμείς τα κοράκια, όπως χλευαστικά θέλουν να αποκαλούν το αρχαίο τάγμα μας οι βάρβαροι συμπατριώτες σου καημένη Ygritte [Maya-chan] , είμαστε η ασπίδα που προστατεύει την καθημερινότητα εφτά ολόκληρων βασιλείων.
Βέβαια δεν περίμενα κατανόηση από έναν ανήθικο και άτιμο εισβολέα. Φαντάζομαι ότι θα τα πας καλά με τον εύπορο λόρδο Baelish-Littlefinger [Black Kaiser]. Μοιράζεστε την ίδια έλλειψη ιδανικών και άκρατου υλισμού, βλέπεις.

#90 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 04 June 2012 - 21:30

Eddard Stark

Δημοσιευμένη  εικόνα

Μα συγγνώμη κύριε Jaimie (wild monkey), γιατί δεν είπατε νωρίτερα ότι ο Jon Arryn δηλητηριάστηκέ; Γιατί το κρατούσατε μυστικό, ώστε να το παίξετε σαν χαρτί εναντίον όλων όσων δεν έχουν ρόλο στα δρώμενα της πρωτεύουσας και δεν ξέρουν τις λεπτομέρειες του θανάτου του Jon Arryn; Ύποπτα τα λόγια των Targaryen και των Dothraki φίλων τους, αλλά ακόμα πιο ύποπτοι εσείς, οι Lannisters. Απόδειξη της εμπλοκής σας σε αυτή την ιστορία; Ο λόρδος Tyrion (iristella) μίλησε μια φορά και σώπασε και ο Lancel Lannister (OdyMonaxos), εξίσου ύποπτος με όλους μας δεν έχει καν φανεί ακόμα. Το ότι ο Jon Arryn δηλητηριαστηκε δεν έχει τελικά καμία σημασία. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν κρύβεται ένας πίσω από αυτήν την ιστορία και εσείς φαίνεστε περισσότερο από ικανός για αυτού τους είδους τις μηχανοραφίες.