Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Koisuru Boukun (The tyrant who fell in love)

bishounen college shounen ai sex yaoi

  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 27 May 2012 - 12:25

~Koisuru Boukun~

恋する暴君

Posted Image



Year: 25.6.2010

Episodes: 2 OVA

Director: Kawakubo Keishi

Original work:Takanaga Hinako


Βασισμένο στο yaoi manga της Takanaga Hinako.


Plot:


Ο Morinaga Tetsuhiro είναι ερωτευμένος με τον homo-phobic senpai του, τον Tatsumi Souichi. Έχοντας ήδη κάνει παλιότερα μια ερωτική εξομολόγηση, η οποία απορρίφθηκε, κοντεύει να χάσει όλες τις ελπίδες που είχε.

Η πηγή του μίσους του Tatsumi για τους gay είναι ο αδερφός του, ο οποίος είχε κλεφτεί μαζί με έναν άλλο άντρα στην California. Όταν μαθαίνει πως ο γκέι γάμος έχει νομιμοποιηθεί στην California απελπίζεται και αποφασίζει να περάσει το βράδυ στο σπίτι του φίλου του, Morinaga.



Cast:

  • Souichi Tatsumi
Voiced by: Hikaru Midorikawa
  • Tetsuhiro Morinaga
Voiced by: Kousuke Toriumi
  • Hiroto
Voiced by: Daisuke Hirakawa
  • Kanako Tatsumi
Voiced by: Ayaka Kyo
  • Taichirou Isogai
Voiced by: Toshiko Sek
  • Tomoe Tatsumi
Voiced by: Kouki Miyata
  • Mitsugu Kurokawa
Voiced by: Tomokazu Sugita

Spoiler: Trailer (καλού κακού βάζω και ένα 15+)


~AniDB~


Edited by Keito, 27 May 2012 - 16:43.


#2 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 27 May 2012 - 13:10

Εχμ κανα δυο ποστς σβήστηκαν...

Δεν έχω δει το anime αλλά το manga μου άρεσε αρκετά. Ήταν αρκετά αστείο και μερικές φορές συγκινητικό. Υποθέτω το anime θα καλύπτει ένα πολύ μικρό μέρος του manga. Ίσως το τσεκάρω κάποια στιγμή αν και στα yaoi προτιμώ το manga κατευθείαν από την anime μεταφορά...

xbJ3b2w.jpeg


#3 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 27 May 2012 - 14:17

Νομίζω ότι είχε αναφερθεί και στο yaoi thread, αλλά θα το πω και εδώ.
Spoiler:


Είχα τσεκάρει και το manga αλλά δε θυμάμαι αν το διάβασα ολόκληρο ή αν το παράτησα στη μέση. Πάντως σαν μεταφορά ήταν αρκετά ικανοποιητικό.

Posted Image


#4 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 27 May 2012 - 15:18

Νομίζω ότι ο senpai εφάρμοζε κατά γράμμα το demot "it's not gay if he beats you up, afterwards". Γενικά στην σειρά abuse has never been this hilarious. Από όλες τις πλευρές έτσι; Είναι ίσως από τις λίγες περιπτώσεις που μια σειρά καταφέρνει μέσα από τις υπερβολές, κάποια disturbing σκηνικά να βγάλει ένα ωραιο lovestory. Σε κάποια δε σημεία έκανε κάποιες παρατηρήσεις που με εξέπληξαν ευχάριστα για το είδος.

Το anime απέδιδε πολύ ωραία το κομμάτι του manga που διαπραγματευόταν (το πρώτο volume αν θυμάμαι σωστά) και ας φαινόταν ο περιορισμός στο budget. Και ας το είχα διαβάσει το ανάλογο υλικό γέλασα και δεν βαρέθηκα καθόλου. Οπως είπε και η Anelis πιο πάνω παίζει να ήταν το πιο ξεκαρδιστικό "πρωινό μετά το ξεπουπούλιασμα" που εχω δει σε σειρά.

#5 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 27 May 2012 - 15:42

Ακομα θυμαμαι οταν το ειδα που πιστευα οτι θα ειναι κανενας μετριος ,''Τυραννος'' ρε παιδι μου και γενικα κατι χμμμμ
Τελικα ηταν αρκετα διασκεδαστικο .. :D
Ε τι να εκανε κι ο αλλος οταν βλεπει κουκλι-tsundere-drunk-vulnerable? Αυτος φταιει μετα?xD
Μιας κι μας το θυμισε ισως ηρθε κι η ωρα να αρχισω το manga.....

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#6 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 03 July 2012 - 22:03

Για μένα η απόδοση από το manga στο anime με ικανοποίησε αρκετά, αλλά δυστυχώς οι seiyuu και η μουσική επένδυση παραλίγο να με βγάλουν εντελώς off the mood. Μετά από λίγο απλά αγνόησα το συγκεκριμένο παράγοντα και μπόρεσα να ξεκαρδιστώ στα γέλια με το πρωΪνό που ακολούθησε το ξεπουπούλιασμα του Tatsumi-sempai~ :hehehe: Όπως και να 'χει τώρα, ό,τι έγινε έγινε, θα μπορούσε και καλύτερα αλλά από το ολότελα...

#7 hgatakoskylos

hgatakoskylos

    Anime Fan

  • Members
  • 139 posts

Posted 01 March 2014 - 21:30

Το έχω δει και μάλιστα είναι το πρώτο yaoi ανιμέ που είδα. Είναι πραγματικά αρκετά καλό, με άφθονες ξεκαρδιστικές σκηνές λόγω των αντιδράσεων του Tatsumi

Spoiler:
. Βέβαια, αρχικά τον αντιπάθησα κάπως τον Morinaga, αλλά η ιστορία πρωχώρησε με τέτοιο τρόπο που μετά τον ξε-αντιπάθησα. Η μόνη μου αντίρρηση είναι ότι κατά τη γνώμη μου δεν το έκοψαν σε καλό σημείο, καθώς σε αφήνει με την περιέργεια για το πως εξελίχθηκε η σχέση των 2 αντρών. Νομίζω ότι θα ήταν καλό να είχαν βγάλει κι άλλα OVAs ή ακόμη και μια μικρή σειρά όπου θα βλέπαμε την εξέλιξη της σχέσης τους
Spoiler:
. Όλα αυτά τα λέω επειδή μετά διάβασα και το μανγκα



#8 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 05 March 2014 - 15:02

Αρκετά διασκεδαστικό!! Πρώτα είδα το anime και μετά διάβασα το Manga. Σε διάφορες σκηνές γέλαγα και γενικά μου άφησε μια κάλη εντύπωση. Το anime καλύπτει πολύ λίγο από την ιστορία, αν και θα ήθελα να είχαν βγάλει και άλλο επεισόδιο.


30w46c0.jpg


#9 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 05 March 2014 - 15:12

Εγώ θα ήθελα το scanlating group που το ειχε αναλαβει να μην ηταν τοσο ηλιθιο but well.... We can't have it all. :(





Also tagged with one or more of these keywords: bishounen, college, shounen ai, sex, yaoi