Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Comics - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
441 replies to this topic

#406 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 29 July 2012 - 18:53

Ιδέα δεν έχω... Σταμάτησα να το παρακολουθώ στο 107 περίπου και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου....

v4kFmx.png


#407 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 29 July 2012 - 18:53

Συμφωνη αυτο εγινε μετα τον τομο 150,αυτο το καταλαβαινω.Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι γινεται αναμεσα στο 133 και το 150.

sc5bab.jpg


#408 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 30 July 2012 - 01:00

Δεν έχω διαβάσει Ultimate Spider-man για να ξέρω, αλλά από το wiki, μεταξύ 133 και 150 φαίνεται να παρεμβάλλονται τα τεύχη του volume 2 (απλώς άλλαξαν αρίθμηση με καινούριο #1 στην αρχή του vol.2 και μετά επανήλθαν στην αρχική αρίθμηση μετρώντας και τα τεύχη του vol.2 or sth).

6dqFccT.gif


#409 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 21 October 2012 - 10:40

Ok τα φώτα σας παρακαλώ. Θέλω να διαβάσω κατά προτίμηση σε βιβλία τις κλασικές ιστορίες των marvel & dc superheroes. Τα essential πράματα δηλ, ιστορίες που ένας πορωμένος πχ με τους χ men που δεν έχει διαβάσει τίποτα πρέπει να διαβάσει. Έχω διαβάσει τα Dark Knight Returns, arkham asylum και long haloween απο batman, τους watchmen, τους 300 και ξεκίνησα τον Sandman. Προτιμητέοι ήρωες: batman, superman, x men, thor, iron man. Για προτείνετε πράματα...

Edited by mchasap, 21 October 2012 - 10:41.

The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#410 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 21 October 2012 - 18:57

Ok τα φώτα σας παρακαλώ. Θέλω να διαβάσω κατά προτίμηση σε βιβλία τις κλασικές ιστορίες των marvel & dc superheroes. Τα essential πράματα δηλ, ιστορίες που ένας πορωμένος πχ με τους χ men που δεν έχει διαβάσει τίποτα πρέπει να διαβάσει. Έχω διαβάσει τα Dark Knight Returns, arkham asylum και long haloween απο batman, τους watchmen, τους 300 και ξεκίνησα τον Sandman. Προτιμητέοι ήρωες: batman, superman, x men, thor, iron man. Για προτείνετε πράματα...


To get things rolling, για τον Batman δες εδώ.
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#411 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 06 February 2013 - 15:38

Αποφάσισα να επαναφέρω στη ζωή το blog μου το οποίο το είχα παρατημένο. Αναφέρεται κυρίως σε Disney ιστορίες και τι παίχτηκε από πίσω τους, πώς δημιουργήθηκαν, λογοκρισίες, ίντριγκες, διπλωματικά επεισόδια και τα ρέστα. Ρίχτε τους μια ματιά όσοι ενδιαφέρεστε, μέχρι στιγμής έχω κάνει 4 posts, μεταφορά από παλιότερες δημοσιεύσεις μου στο GreekComics, όμως λέω να το συνεχίσω με νέες αναρτήσεις. Εξ' άλλου ιστορίες για ανάλυση υπάρχουν μπόλικες. Ο λόγος που δεν τα έχω αναρτήσει και εδώ είναι επειδή μου φαίνεται πολύ εξεζητημένο θέμα για την θεματολογία μας.


Όσοι το δείτε πείτε και καμιά κουβέντα, πώς σας φαίνεται κλπ.

E5VV38U.jpg


#412 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 06 February 2013 - 16:52

Τις τρεις πρώτες ιστορίες τις έχω διαβάσει όλες και όντως τα διαπλεκώμενα συμφέροντα ήταν μάλλον το καλύτερο Μίκυ Μυστήριο. Για το τελευταίο review, επιτέλους κατάλαβα τί ρόλο βαράει αυτό το σκίτσο του Ρόσα. Thanks :nerd:
Posted Image

#413 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 11 February 2013 - 13:21

http://www.amazon.co.uk/gp/product/0785132554/ref=s9_simh_gw_p14_d3_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-4&pf_rd_r=15TY54E0G3JD4DKYEHWG&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358549367&pf_rd_i=468294

Παιδιά τα Essential X Men αξίζουν μιας και δεν έχω διαβάσει τίποτα από αυτούς; Νομίζω είναι ασπρόμαυρα ε; Δεν αλλοιώνεται έτσι το κόμικ;
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#414 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 11 May 2013 - 13:45

εχει σχεδιάσει ιστορία ο Don Rosa που να εμφανίζεται η Ηοrtense McDuck (Βολκανα) και η μητέρα του Huey,Dewey,Louie? Προσοχή η ιστορία να ειναι στο παρον του Scrooge οχι στο παρελθον (βλεπε Χαμένα επεισόδια).

Ευχαριστω

Edited by Kenobi-sensei, 11 May 2013 - 13:46.


#415 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 January 2014 - 14:36

αν και δεν εχω δει την ταινια και μαλλον ουτε προκειται, διαβασα το Le bleu est un couleur chaude στα Ελληνικα, πρωτοχρονιατικο δωρο! προσφατα μεταφραστηκε. ευτυχως που δεν ετυχε να το διαβασω πριν.

μου φαινεται παραλογο μια ταινια να κρατα 3 ωρες μονο και μονο επειδη εστιαζει στις ερωτικες σκηνες, που στο κομικ αντε να'ναι ειναι 4 φυλλα συνολικα. αντε για ταινια 90 λεπτων να ηταν το κομικ το πολυ.

 

τελος παντων, πολυ δυνατο και ειλικρινες κομικ γυρω απο τη σχεση δυο νεων κοριτσιων, απλα ηταν αποτομη η ηλικιακη μεταβολη στο τελος. δεν με πειραξε παντως.

το σχεδιο πολυ καλο και πρωτοτυπο απο καποια που ξερει το αντικειμενο και πολυ παραπανω.



#416 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 03 January 2014 - 22:16



Όσοι το δείτε πείτε και καμιά κουβέντα, πώς σας φαίνεται κλπ.

 

 

Wait WHAT?! (Κ όμως συνεχίζεις να με εκπλήσσεις με τις γνώσεις σου στον κόσμο του Ντίσνευ).



#417 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 12 April 2014 - 15:43

Δεν ξερω αν γνωρίζει κανείς σας ένα κομικ που λέγεται Grimm Fairy Tales , αλλα το βρήκα κάπου τυχαία και μου άρεσε... Ξερει κανεις σας κάποιο site  που να εχει όλα τα issues η αν μπορω να το κατεβασω απο κάπου ξερω γω?



#418 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 13 April 2014 - 11:48

Δεν ξερω αν γνωρίζει κανείς σας ένα κομικ που λέγεται Grimm Fairy Tales , αλλα το βρήκα κάπου τυχαία και μου άρεσε... Ξερει κανεις σας κάποιο site  που να εχει όλα τα issues η αν μπορω να το κατεβασω απο κάπου ξερω γω?

 

PM send. :)


----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#419 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 16 April 2014 - 01:21

*γκουχ* γενικά, αν ψάχνεστε, και το pirate bay είναι μια χαρά *γκουχ*

 

για να δούμε αν μπορούμε ν' αναστήσουμε το thread

Πριν κάμποσο καιρό, πήρα με τη σειρά τα έργα του Greg Rucka (Queen & Country, Whiteout, Stumptown, πλέον και το Lazarus) και ΟΚ, δεν έχω κάτι πιο εποικοδομητικό να πω πέρα από: I love that guy! Χαρακτήρες, πλοκές, research, όλα Α+.

 

Also, Hawkeye! Το ξεκίνησα από σπόντα, χωρίς να ξέρω τίποτα για τον χαρακτήρα, και πολύ γρήγορα κόλλησα. Well-deserved Eisner nominations are well-deserved.

Και με την ευκαιρία του Marvel Now βρήκα ευκαιρία να ξεκινήσω αρκετές σειρές με χαρακτήρες για τους οποίους δεν ήξερα και πολλά. X-Men, Black Widow (δεν ενθουσιάζομαι ακόμα με την πλοκή αλλά τι ωραίο σχέδιο), Moon Knight (διότι Warren Ellis), Loki: Agent of Asgard (...ΟΚ, αυτό δεν είχα λόγο να το ξεκινήσω tbh). Α, και φυσικά, την καινούρια σειρά She-hulk! Μου είχε λείψει αυτό το κορίτσι <3


6dqFccT.gif


#420 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 April 2014 - 18:47

κομικς με ανθρωπομορφα ζωα, κομικς με ανθρωπομορφα ζωα.....

 

Grandville καλουτσικο μεν, αλλα του ελειπε κατι.....

 

Blacksad απο την αλλη, αριστουργημα. ΚΑΙ με γατο πρωταγωνιστη!

 

θα διαβασω μετα και αλλα γαλλοφωνα κομικς, αρκετα πια με manga.