Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Comics - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
441 replies to this topic

#391 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 16 January 2012 - 16:05

Μολις τελειωσα το Flashpoint (μονο το main series διαβασα-#1-5).Μου αρεσε υπερβολικα.Ειχα χρονια να ασχοληθω με το DCU.Ξεκινησε και το New 52 οποτε λεω να παρακολουθω πιο συχνα τις εξελιξεις στο DCU.


Το Flashpoint δεν έχει καμία σχέση με το DCnU, by the way. Μην περιμένεις τίποτα από το ένα στο άλλο.

Και προσωπικά το Flashpoint δε μου άρεσε καθόλου - ειδικά το τέλος - but anyway.
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#392 Omoikane

Omoikane

    Victim of Random Injustice

  • Members
  • 483 posts

Posted 29 February 2012 - 22:06

Demonic garments made by Marquis De Sade searching for a host...
Πως φαινεται ενα υπεργ@#$το κομικ :hihi2:
Ο λογος φυσικα για το Alley Cat,με πρωταγωνηστρια την Alley Baggett.Κριμα που κυκλοφορησαν μονο 6 τευχη(plus a lingerie special and a prelude).Ηθελα περισσοτερη δοση καφριλας.
"If life should treat you bad,don't get even,get mad."

#393 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 29 March 2012 - 22:44

Comicdom φέτος θα πάει κανένας ρε; Εγώ θα είμαι σίγουρα. Σάββατο πρωί στανταράκι και μετά δεν ξέρω.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#394 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 09 April 2012 - 12:48

Τελικά συναντηθήκαμε & από κοντά, zade, my man.

Καλά να είναι η Wonder Girl t-shirt. :D
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#395 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 09 April 2012 - 14:26

Επιτέλους χρόνος για δύο λογάκια / random σκέψεις για το Comicdom! :

- O Douglas Paszkiewicz ήταν απίστευτα αστείος. Το πιο πολύ που έχω γελάσει εδώ & καιρό.
- Ο Rufus Dayglo θα ήταν η καλύτερη εμφάνιση άλλες φορές αν δεν ίσχυε το από πάνω.
- Ο Mike Carey μου υπέγραψε το Lucifer #1 & πρέπει να πω πως μου φάνηκε πως για κάποιο λόγο οι ουρές κράτησαν πολύ φέτος (okay για τους artists, που αποφάσισαν νακάνουν σκίτσα για όλους, αλλά 2.5+ ώρες κράτησε του Carey, ενώ συνήθως των συγγραφέων πάνε πιο γρήγορα).
- Αλλά οι 4.5+ ώρες του Manara take the cake.
- To 18+ πάνελ 'Ερωτικά Comics – Μέσα Από Χάρτινες Κλειδαρότρυπες' παίζει να είναι το χειρότερο πάνελ που έχω πάει, παρά τον ασφυκτικό κόσμο. Άντεξα μόνο μισή ώρα.
- Όχι πως το άλλο πάνελ με το Manara δεν είχε spicy artwork να δείχνει στο background, πάρ'αυτά 18+ δεν ήταν επίσημα. ;)
- Όπως κάθε χρονιά καλή φάση που συναντιόμαστε με άτομα από εδώ - ειδικά επειδή πλέον μία φορά το χρόνο συναντιέμαι με κάποιους (στο Comicdom!).
- Ειδικά τον αετομάτη zade που αναγνώρισε τη συγκεκριμένη μπλούζα από τη συγκεκριμένη φωτογραφία (& αν όχι ποιον τι φορούσε) & σκέφτηκε "πόσοι μπορεί να φορούνε μπλούζα Wonder Girl?", οπότε & συναντηθήκαμε. :)
- Αποφεύχθηκε ο πανικός με το διαγωνισμό cosplay φέτος, πάλι καλά.
- Αλλά όσοι δεν το είχαν υποψιαστεί με τις προσκλήσεις (ή δεν ήξεραν καν ότι χρειάζονται - πάλι καλά που εμένα μου το είπε άλλος) είχαν εξαφανιστεί μέσα σε μισή ώρα από τι στιγμή μου άρχισαν να μοιράζονται (στις 16:00 το απόγευμα).
- Το fanzine του Diamond Hand είχε εξαφανιστεί από την Παρασκευή! Παιδιά, κρατήστε αυτό το πρώτο limited run για το eBay στο μέλλον! :D
- Η κοπελιά την Κυριακή που ήταν η προσωποποίηση του ''90s Vertigo chick', down to στο δερμάτινο μπουφάν & το lumberjack πουκάμισο. Καιρό είχα να δω το συγκεκριμένο look. *αναπολεί*.
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#396 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 09 April 2012 - 22:10

Τελικά συναντηθήκαμε & από κοντά, zade, my man. Καλά να είναι η Wonder Girl t-shirt. :D


Aυτό το τ-shirt είχε την τιμή να ακομπήσει στον αριστερό μου ώμο. Μην το πλύνεις ποτέ!

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#397 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 10 April 2012 - 09:02

Αυτό υπονοεί ότι το πλένω ήδη!
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#398 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 07 June 2012 - 08:37

Παιδιά γνωρίζετε κανενα καλό online store που στέλνει τεύχη όχι μόνο graphic novels; Από Ελλάδα ή εξωτερικό... Εχω μεινει πίσω στα Spawn και θελω τα τεύχη από το 213 και μετά.
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#399 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 07 June 2012 - 09:52

www.milehighcomics.com


www.mycomicshop.com


Λογικά αυτά τα δύο σε καλύπτουν.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#400 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 07 June 2012 - 12:32

www.milehighcomics.com


www.mycomicshop.com


Λογικά αυτά τα δύο σε καλύπτουν.

Thanks man!!!
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#401 Omoikane

Omoikane

    Victim of Random Injustice

  • Members
  • 483 posts

Posted 12 July 2012 - 21:15

Αυτες τις ημερες διαβαζω το Night of the Owls event της DC.Δε μπορω να πω πως εμεινα ικανοποιημενος με τον τροπο που παρουσιαζεται στις σελιδες των κομικς της οικογενειας Batman αλλα εχω ενθουσιαστει με την ιδεα του Court of Owls και των Talons.Ειμαι πολυ περιεργος να δω πως θα το ληξουν και αν θα ξαναδουμε μελλοντικη εμφανιση του Court (περα απο το μηνιαιο τιτλο The Talon).
"If life should treat you bad,don't get even,get mad."

#402 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 29 July 2012 - 18:32

Okay δεν βλεπω comics recomendations η κατι τετοιο οποτ φανταζομαι ποσταρω εδω.Θελω να ξεζουμισω το ultimate spider-man.Βλεπω ομως στο γουικιπιντια την λιστα των τομων και μπερδευομαι καπως.Σε ενα σημειο κοβεται και μετα ξαναρχιζει η κατι τετοιο.Γινεται καποιος να μου εξηγησει τι παιζει περιπου(και αν ειναι να μου στειλει και κανα Link download σε πμ)?

Edited by Kalamaris, 29 July 2012 - 18:32.

sc5bab.jpg


#403 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 29 July 2012 - 18:45

ελπίζω να βοηθήσει http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ultimate_Spider-Man_story_arcs

δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω και εγώ που το ακολουθούσα έχασα το μπούσουλα σε ένα σημείο >.>

v4kFmx.png


#404 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 29 July 2012 - 18:49

Αρα απο το 133 πυδαω στο 150?

sc5bab.jpg


#405 Omoikane

Omoikane

    Victim of Random Injustice

  • Members
  • 483 posts

Posted 29 July 2012 - 18:51

Δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το Ultimate Spider-Man (το μαζευα μεχρι το τευχος 13) αλλα νομιζω μπορω να βοηθησω.Απο οσο ξερω,η σειρα ειχε το τιτλο Ultimate Spider-Man μεχρι το τευχος στο οποιο πεθαινει ο Peter Parker.Μετα αλλαξε ονομασια σε Ultimate Comics Spider-Man και τη θεση του Spidey πηρε ενας μιγας νεαρος.Απο εκει και περα δε γνωριζω τι αλλο εχει συμβει.
"If life should treat you bad,don't get even,get mad."