Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

The Hobbit: An Unexpected Journey


  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#61 Battlemage

Battlemage

    Anime Freak

  • Members
  • 376 posts

Posted 11 August 2012 - 10:36

Και εγώ στην αρχή είχα τις αμφιβολίες μου, αλλά διαβάζοντας αυτό πιστεύω οτι θα αξίζουν αυτά που θα δείξει.
Posted Image

#62 Vaizard

Vaizard

    Ghost of Perdition

  • Members
  • 298 posts

Posted 11 August 2012 - 11:11

^Epic

Posted Image


#63 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 11 August 2012 - 11:18

Legolas backstory and new characters?Just what i feared :bahhh:

Τουλαχιστον θα χει τη μαχη με τον νεκρομαντη.Cumberbatch show us what you've got :try:

sc5bab.jpg


#64 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 11 August 2012 - 14:48

Νομιζω οτι θα γινει εξαιρετικη δουλεια μετα κι απ' αυτα που διαβασα... Νομιζω ολα οφειλονται στο μερακι του Τζακσον...

#65 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 11 August 2012 - 16:46

Και εγώ στην αρχή είχα τις αμφιβολίες μου, αλλά διαβάζοντας αυτό πιστεύω οτι θα αξίζουν αυτά που θα δείξει.

Ok με αποστομωσε. εφυγαν οι αμφιβολιες εφυγαν τα παντα. Peter Jackson εισαι θεος *_*


2bbd14fc.jpg


#66 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 18 September 2012 - 18:06

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Posted Image

#67 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 18 September 2012 - 18:17

Ερχεται νεο τρειλερ αυριο.Can't wait :if:

sc5bab.jpg


#68 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 19 September 2012 - 17:09

And here it is:
Youtube Video


#69 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 19 September 2012 - 18:25

And here it is:

Youtube Video


δεν ξερω κατι δεν μου αρέσει πολυ κωμικο πανε να το κάνουν πιο ''Family Movie'' και αρεστό στις μικροτερες ηλικίες
μακαρι να μην εχω δικιο :wet2:

Edited by ...xXx..., 19 September 2012 - 18:25.

Posted Image

#70 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 19 September 2012 - 18:27

Ε? Γιατί το βιβλίο τι είναι; Το Hobbit είναι παιδική λογοτεχνία, σε αντίθεση με τον άρχοντα. Ίσα ίσα που η όλη ατμόσφαιρα φαίνεται πιο σκοτεινή από ότι στο βιβλίο.

#71 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 19 September 2012 - 18:30

Παιδικη λογοτεχνια ειναι αλλα....this is pushing it.Ειδικα ο ρανταγκαστ με την αμαξα.Δεν ξερω δεν με τρελαινει και τοσο το νεο τρειλερ...

sc5bab.jpg


#72 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 19 September 2012 - 18:41

^ Μην γκρινιάζετε! Καλαμάρη σε βρίσκω υπερβολικό. Τρεις ταινίες παρμένες από ένα βιβλίο, τόση χαρακτήρες και τόση δράση. Com'on.

Ανυπομονώ!

Galadriel-sama!!!! Make me your slave :cry5: .
Εντάξει, μόνο και μόνο που θα τη δούμε και σε μάχη, θα χορτάσω μπλάνσετ. Τον αγαπώ αυτόν τον χαρακτήρα, από τα πιο ωραία ξωτικά.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#73 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 19 September 2012 - 18:51

Τι ομορφο :) Ειδικα οταν ακουσα Mithrandir απο την Galadriel I almost had a nerdgasm.

#74 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 19 September 2012 - 19:21

Γαμάτο τρέιλερ αλλά να πω την αλήθεια ψιλοβαριέμαι τριλογία πάλι..
Posted Image

#75 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 19 September 2012 - 20:18

^ Μην γκρινιάζετε! Καλαμάρη σε βρίσκω υπερβολικό. Τρεις ταινίες παρμένες από ένα βιβλίο, τόση χαρακτήρες και τόση δράση. Com'on.

Ανυπομονώ!



Δεν ειμαι υπερβολικος.Το οτι σε πολλους ανθρωπους το τρειλερ εδωσε θετικη εντυποση ενω σε εμενα αρνητικη δεν με κανει υπερβολικο η γκρινιαρη.Υπερβολικοι ειναι κατι τυποι που εχουν αποφασισει απο το τρειλερ οτι η ταινια θα ναι χαλια ομως εγω δεν ειπα αυτο.Απλα δεν μου αρεσει το στυλ για το οποιο πηγαινει.Ειδικα στην τελευταια σκηνη εκανα μεγαλο facepalm.Also το 3 ταινιες παρμενες απο 1 βιβλιο δεν το βλεπω καθολου ως θετικο αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

Για να μην ειμαι εντελως αρνητικος ομως ειναι μεγαλο συν το οτι αλλαξαν το σχεδιο των ορκ και των βαργκ.Ταιριαζει πολυ πιο πολυ με την εικονα που δημιουργει το βιβλιο.Το ιδιο και τα τρολ αλλα θα προτιμουσα να ειχαν λιγο πιο ανθρωπινα χαρακτηριστικα μιας και η υπεροχη σκηνη τους ειναι γεματη διαλογο.Αλλα εχει πολυ λιγες σκηνες με τα τρολ το τρειλερ οποτε ειναι νωρις για να αποφασισουμε.Θα δειξει.

Α και οι νανοι κλασσικα γαμανε :D

EDIT:http://www.thehobbit.com/index.html#content=choose-your-moment

Check this out ;)

Edited by Kalamaris, 19 September 2012 - 20:21.

sc5bab.jpg