Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Snow White & The Huntsman


  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#61 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 11 June 2012 - 17:18

Πού τα είδες αυτά καλέ μου? Για μένα, ήτανε καλύτερη στα τρέιλερ η ταινία. Φοβερή η Charlize αλλά μέχρι εκεί. Δηλαδή σ'ένα σημείο έλεγα "σκότωστην να τελειώνουμε". Έλεος. Είχε όμορφες σκηνές που οι περισσότερες ήταν rip off από κάτι άλλο και η Stewart δε με εξέπληξε με τη μετριότητά της. Περισότερες εκφράσεις απ'όι συνήθως, αλλά θέλει πολύ δουλειά. Μπρρρ. Μπορεί να έφταιγε ότι τρόλλαρα κι εγώ με το παραμικρό αλλά ρε σεις, έδινε πολλές αφορμές!

Edited by Fallen_Angel_Itachi, 11 June 2012 - 18:08.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#62 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 11 June 2012 - 18:05

Παιδιά αξίζει να πάω να την δω;

#63 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 11 June 2012 - 18:11

Ανάλογα το τι ζητάς. Σοβαρή ταινία εγώ δεν τη λέω, μα περνάει ευχάριστα η ώρα σου σίγουρα. Ειλικρινά, πήγαινα με υψηλότερες προσδοκίες, που ήταν λίγες εξαρχής, αλλά δεν ανταποκρίθηκε. Αν θες να δεις κάτι για να περάσεις την ώρα σου με μυθικό στοιχείο και όμορφα τοπία και κλασσικό μήνυμα, ναι, αν ψάχνεις κάτι τρομερό και πρωτοποριακό, δεν είναι, όσο κι αν προσπάθησαν να το κάνουν έτσι--τη dark έκδοση του παραμυθιού. Σιγά το dark, με θύμισε την παρωδία dark feeling της Αλίκης του Burton.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#64 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 11 June 2012 - 18:53

Απιστευτη μαπα η ταινια.Λεφτα στην τουαλετα.Νομιζω το χειροτερο κομματι ηταν η κλιμακωση.Το suspensions of disbelief δεχτηκε μεγαλη δοκιμασια...............και δεν την αντεξε.

sc5bab.jpg


#65 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 11 June 2012 - 20:03

παιδια εγω ειπα πως ειναι ενα pop corn movie ιδανικο για να περασει κανεις ευχαριστα την ωρα του αν καποιος αλλος περιμενε να δει κατι σαν τον Άρχοντας των Δαχτυλιδιών
και απογοιτευτηκε ειναι δικο του προβλημα η ταινια εδιχνε απο την αρχη μεχρι που μπορει να φταση ειναι για να την δειτε και καμια τεταρτη που ειναι 1+1 τα εισιτηρια :hehehe:
απλα δεν ειναι και η τελευταια μουφα βλεπετε ανετα στο cinema

Edited by ...xXx..., 11 June 2012 - 20:05.

Posted Image

#66 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 11 June 2012 - 20:13

Με ποια λογική έγινη η επιλογή αυτού του cast?
πάντως στο get glue την έκραζαν την κρίστεν...αναρωτιέμαι γιατί...
το υποκητικό της ταλέντο είναι τόσο μεγάλο...δεν.

#67 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 11 June 2012 - 22:20

παιδια εγω ειπα πως ειναι ενα pop corn movie ιδανικο για να περασει κανεις ευχαριστα την ωρα του αν καποιος αλλος περιμενε να δει κατι σαν τον Άρχοντας των Δαχτυλιδιών
και απογοιτευτηκε ειναι δικο του προβλημα η ταινια εδιχνε απο την αρχη μεχρι που μπορει να φταση ειναι για να την δειτε και καμια τεταρτη που ειναι 1+1 τα εισιτηρια :hehehe:
απλα δεν ειναι και η τελευταια μουφα βλεπετε ανετα στο cinema


Ασφαλως και δεν περιμενα κατι τετοιο δεν ειμαι τρελος XD.Περιμενα μια διασκεδαστικη ταινιουλα για να σπασω πλακα με την παρεα.Αυτο που ειδα ηταν δυομιση ωρες μελοδραματικη βαρεμαρα με τη μπελα και το θορ.Χεσε μεσα...

sc5bab.jpg


#68 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 12 June 2012 - 17:17

"Μελοδραματική βαρεμάρα"... χμμμ.. sounds interesting! :himitsu:

Edited by Gilmaru, 12 June 2012 - 17:17.


#69 kalidor

kalidor

    Anime Amateur

  • Members
  • 150 posts

Posted 12 June 2012 - 17:25

Χαχαχα...τουλαχιστον θυμιζει κατι απο μελο...
Δεν την ειδα ακομα αλλα δεν περιμενω και πολλα.Fairy Tail ειναι εξαλλου...
Posted Image

#70 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 12 June 2012 - 17:37

Fairy Tale*
εεε εεεε σε παρέσυραν τα manga!

Εγώ δεν νομίζω να πάω να την δω.... Το σκεφτόμουν γιατί (haters gonna hate ,) μετά απο το thor πάω πολύ τον hemsworth... Αλλά μπα , μετά την κοκκινοσκουφίτσα αποφάσισα να απέχω απο reimagining παραμυθιών και ότι έχει την παραμικρή σχέση με twilight....

v4kFmx.png


#71 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 12 June 2012 - 18:06

Πφφφφφ, πρέπει να κάνουν την Κοκκινοσκουφίτσα όπως το κανονικό παραμύθι, που η Κ. κάνει στριπτιζ στον λύκο κι αυτός την αναγκάζει να φάει το συκώτι της γιαγιάς της. True story, είναι η Ρώσικη έκδοση. Υπάρχουν κι άλλες. Της Χιονάτης νομίζω είναι πορνό: τη βρίσκει ο πρίγκηπας αναίσθητη τη βιάζει και αυτή ξυπνάει 9 μήνες μετά στη γέννα απ'τους πόνους.

Τι ωραία...!

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#72 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 12 June 2012 - 18:11

Πφφφφφ, πρέπει να κάνουν την Κοκκινοσκουφίτσα όπως το κανονικό παραμύθι, που η Κ. κάνει στριπτιζ στον λύκο κι αυτός την αναγκάζει να φάει το συκώτι της γιαγιάς της. True story, είναι η Ρώσικη έκδοση. Υπάρχουν κι άλλες. Της Χιονάτης νομίζω είναι πορνό: τη βρίσκει ο πρίγκηπας αναίσθητη τη βιάζει και αυτή ξυπνάει 9 μήνες μετά στη γέννα απ'τους πόνους.

Τι ωραία...!

Σε μια από τις πιο παλιές δεν τρώει μόνο το συκώτι της γιαγιάς....αλλά την πίνει κιόλας. XD
Μπερδεύεις τη Χιονάτη με την Ωραία Κοιμωμένη (Briar Rose), η Χιονάτη απλά κανονικά βασανίζει μέχρι θανάτου τη μητριά, φορώντας της καυτηριασμένα σιδερένια παπούτσια (α ναι, και ο πρίγκηπας δεν τη φιλάει, απλά σκύβει και βγάζει το μήλο από το λαιμό της.)

/fairytale nerd

Posted Image


#73 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 12 June 2012 - 18:14

Αμαααααν, όλο τα μπερεύω, μπράβο η Κοιμωμένη ήτανε!

Πρίγκηπας της Χιονάτης: the most normal man ever. Πνίγηκε από το μήλο? ΒΓΑΛΤΗΣ ΤΟ ΜΗΛΟ ΑΠ'ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ! Όχι να την φιλήσεις...!

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#74 kalliniki

kalliniki

    Anime Newbie

  • Members
  • 181 posts

Posted 12 June 2012 - 20:05

Αν και δεν έχει καμία σχέση με την ιστορία της Χιονάτης, μου κέντρισε το ενδαφέρον...
Κάνανε μια άλλη εκδοχή...
Posted Image

#75 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 June 2012 - 20:44

μέτρια ταινία, αλλα πραγματικά θεαματική. Απο concept-art-digital-art , 3D , Fx, φωτισμοί, τοπία ..τα πάντα ήταν απιίστευτα.
κιοι ηθοποιοι πολυ ωραια πάιζανε ^^ μονο η χιονάτη ήταν εκτός , όπως και το περίμενα...η τυπισα οκ, δεν είναι για τετιες ταινίες...in the traaaains :3
καλα στο τέλος που πήγε να βάλει και λοογο..Άραγκορν στυλ...ειχα σκάσει στα γέλια xD

πάντος οκ, δε το μετάνιωσα για το εισιτήριο στα village, ωραία ταινιούλα, την ευχαριστήθηκα ^^
フカフカ