Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Snow White & The Huntsman


  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#31 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 20 March 2012 - 20:56

new trailer
[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=Mjnf7-TIqfQ[/YOUTUBE]
Posted Image

#32 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 20 March 2012 - 21:13

Ακόμα ακόμα ακόμα, όσο κι αν προσπαθώ να τη συμπαθήσω σαν ηθοποιό δεν! Δε με τραβάει αυτή η κοπέλα, η Kristen. Όπως μας είπε κι ο Ορίωνας, για την Χιονάτη θέλει μια γλυκιά κοπέλα όλο χάρη, όχι αυτή, δεν το έχει ειλικρινά. Δηλαδή ΟΚ, στη στολή για εξτρατεία φαινόταν πολύ καλύτερη απ'ότι στο φόρεμα. Θηλυκότητα zero.

Δε θάβω απλώς απογοητεύομαι...Αχ, Charlize, φταις κι εσύ που είσαι τόσο σεξυ κι ο πύχης ανεβαίνει κατά πολύ.

Παρόλα αυτά, έχω ψηθεί γι αυτήν την ταινία. Αυτός ο Hemsworth...το έχει εν αντιθέσει με την άλλη. Κρίμα να τους βάλουν μαζί όπως φαίνεται γιατί δεν έχουν και πολύ χημεία. :/

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#33 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 20 March 2012 - 21:47

Kαι κακά τα ψέμματα η απολαυστικότατη Snow white στο Once Upon a Time δεν βοηθάει να συμπαθήσουμε την συγκεκριμένη προσπάθεια.

#34 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 20 March 2012 - 22:16

Θα τις δω και τις δυο ταινιες, τη μια για το σκοτεινο της κλιμα, και την άλλη για το αγγλικο χιουμορ που πηρε το αυτι μου από το τρεηλερ. Αν και σιχαινομαι την "εχω τα ματια του Μπαμπι το ελαφάκι", προσπαθω να διατηρω ανοιχτες κεραιες και αν αποδωσει καλα η πριγκιπισσα των αρλεκιν θα την παραδεχτω πρωτος πρωτος.

Στα του θρεντ, το τζιντζεροχριστινακι ειναι αψογη επιλογη για το σκηνοθετη που θελει να ριξει το βαρος στο χαρακτηρα "αντιπαλο δεος" (μπατμαν ολέ) και ΟΧΙ στον/ην πρωταγωνιστη/ρια. Και γενικώς κουτσα στραβα παει να κανει καριερα πάνω σε αυτό το μοτίβο. Και ναι την έχω καταβρει που έχετε λυσαξει όλες από τη ζηλια σας (πες τα ρε πολεμαρχε). Γελάω με την ψυχη μου. Η ταινια εχει ηδη πετυχει το στοχο της και παει για τα εξτραδακια.

Θέλω να πιστευω πως θα τις ευχαριστηθω και τις δυο εξισου, χωρις να περιμενω την υπερταινια που θα ανοιξει νεους δρομους στον παγκοσμιο κινηματογραφο.

stasou%2520mygdala.jpg


#35 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 20 March 2012 - 22:19

E ναι γιατί όσο να ναι ο Pattison είναι το ιδανικό πρότυπο άντρα.

Καταλαβαίνεις πιστεύω ότι o Warchief μίλαγε ειρωνικά έτσι; ;P

#36 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 20 March 2012 - 22:27

Στα του θρεντ, το τζιντζεροχριστινακι ειναι αψογη επιλογη για το σκηνοθετη που θελει να ριξει το βαρος στο χαρακτηρα "αντιπαλο δεος" (μπατμαν ολέ) και ΟΧΙ στον/ην πρωταγωνιστη/ρια. Και γενικώς κουτσα στραβα παει να κανει καριερα πάνω σε αυτό το μοτίβο. Και ναι την έχω καταβρει που έχετε λυσαξει όλες από τη ζηλια σας (πες τα ρε πολεμαρχε). Γελάω με την ψυχη μου. Η ταινια εχει ηδη πετυχει το στοχο της και παει για τα εξτραδακια.


If that is true then it's OK; αλλιώς θα κλαίω... Επειδή πολύ ρόλο έχουν δώσει στην πρωταγωνίστρια...! xD

Και τι λες ρε σε iri, αν δε ζηλεύουμε αυτήν ποια ζηλεύουμε? Και μην ακούω λέξη για τον Pattison, την επιτομή της αντρίλας ε! :P

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#37 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 20 March 2012 - 22:28

U R missing the point iri.
And who gives a flying fudge about patti-muthafakin who?-son?

/end of off topic

stasou%2520mygdala.jpg


#38 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 20 March 2012 - 22:42

That is my line Lord Leon dear. :P In any case το χαρτί της γυναικείας ζήλιας είναι το λιγότερο άτοπο όταν υπάρχουν διθυραμβοι για την Charlize. Sorry to ruin your laughter ne?

Αnw υπάρχουν ταινίες στις οποίες οι δεύτεροι ρόλοι όντως κάνουν την διαφορά αλλά αυτό γίνεται επειδή οι ηθοποιοί δίνουν απίστευτες ερμηνείες ή επειδή είναι η ιστορία έτσι, όχι γιατί οι πρωταγωνιστές επιλέγονται να είναι de facto πιο "αδύναμοι" ερμηνευτικά. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι όσο αξεπέραστη και να είναι η Charlize θα μπορούσαν να διαλέξουν καλύτερη main.

#39 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 20 March 2012 - 23:26

Mα δεν κατεστρεψες τιποτα. Αλλο λεω εγώ, άλλο εσυ. Δεν εχει να κανει με τον γκομενο της καθεμιανης (που δεν ειναι και η πιο φεμινιστικη προσεγγιση btw) αλλα με τη γενικοτερη ψυχολογια του πως λαμβανει ο θεατης το προτυπο που του πλασαρουν απεναντι στον εαυτο του τον ιδιο. ΟΙ διθυραμβοι για την αφρικανη θεά, δεν ειναι κατι περιεργο ή αναπαντεχο στη δική μου προσεγγιση.

Από εκει και πέρα επέτρεψε μου να διαφωνήσω, καθώς, όπως και στο παραδειγμα που προανεφερα, όταν επιλεγεις απέναντι στον keaton εναν de vito ή έναν nicholson, ε νομίζω το πράγμα μιλάει από μονο του για το τι θα επακολουθήσει. Λεφτά παιζονται, δεν νομιζω ότι πόνταρε κανεις στην "εκπληξη".

stasou%2520mygdala.jpg


#40 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 20 March 2012 - 23:45

Bασίστηκες στο post του Warchief όμως που έλεγε αυτό το πράγμα σαρκαστικά. :P Σε όλα αυτά όμως που λες υπάρχει το ενδεχόμενο απλά να μην αρέσει κάποια ηθοποιός. Και ειδικά όταν η ηθοποιός αυτή έχει κάνει τα Razzies δεύτερο σπίτι της δεν είναι ανάγκη να την ζηλεύει κανείς για να πει ότι το casting θα μπορούσε να είναι καλύτερο.

Δεν βλέπω πώς ειναι διαφορετική ψυχολογία απέναντι στον εαυτό κάποιου όταν τον συγκρίνει με την Τherron και όταν τον συγκρίνει με την Stewart. Ι mean αν ανάμεσα στις δύο είναι κάποια αξιοζήλευτη σε κάθε επίπεδο αυτή δεν είναι η Stewart.

Btw της εποχή που έπαιξε στο Βatman, Κeaton was considered to be hot stuff. Όπως λες και εσύ λεφτά παίζονται, δεν ποντάρει κανείς σε κουτσαμένο άλογο επίτηδες. (Εκτός και αν μιλάμε για τους χρηματοδότες του Uwe Boll) :)

#41 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 21 March 2012 - 00:06

Εγώ πάλι από τη μεριά μου, αρχίζω και βλέπω τη ταινία με πολύ κακό μάτι, ατάλαντη Stewart ή όχι. Αυτό το τελευταίο trailer μου έκανε πολύ κακό "κλικ". Λες και προσπαθεί να είναι καμιά υπερπαραγωγή με επικό σενάριο, ενώ μοιάζει φτηνό και κλισέ. (Και ανάθεμα αυτή η μόδα στα trailers να δείχνουν ΠΑΡΑ πολλά! Αφήστε κάτι και για τη σκοτεινή αίθουσα!) Για να μη μιλήσω ότι η ατάκα στο τέλος του trailer από τη βασίλισσα περί "να δώσω στον κόσμο τη βασίλισσα που του αξίζει" με έκανε να γελάσω από το πόσο over the top ήταν.

Παρόλα αυτά, έχω ψηθεί γι αυτήν την ταινία. Αυτός ο Hemsworth...το έχει εν αντιθέσει με την άλλη. Κρίμα να τους βάλουν μαζί όπως φαίνεται γιατί δεν έχουν και πολύ χημεία. :/


Έχω πειστεί ότι η Kristen είναι τόσο awkward που δεν έχει με κανέναν χημεία... όχι ότι έχω κυνηγήσει τη φιλμογραφία της, βεβαίως, βεβαίως.

Posted Image


#42 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 21 March 2012 - 00:07

Θεωρω οτι ειμαστε ηδη αρκετά εκτός, αλλά μιας και έχω το "οκ" από το στρουμφακι που λέει και ο BK συνεχίζω, και κλεινω κιολας, γιατι αυριο εχει μετακομιση η εταιρια και θα φαμε τσαπου

Bασίστηκες στο post του Warchief

Απλώς τον μνημονευσα, δε "βασιστηκα". και για να μαι και ειλικρινης δε συμφωνω και 100%. Θεωρω δλδ οτι οντως συμβαινει για καποιους αυτο αλλα τα αιτια γενικά ειναι βαθυτερα.

που έλεγε αυτό το πράγμα σαρκαστικά.

Διαφωνω. Αν εχω καταλαβει σωστά το χιουμορ του, σοβαρολογουσε. Αλλα ειτε ετσι ειτε αλλιώς δεν αλλάζει κάτι.

υπάρχει το ενδεχόμενο απλά να μην αρέσει κάποια ηθοποιός

Το οποιο και ενισχυει οσα ειπα για την επιλογή της.

για να πει ότι το casting θα μπορούσε να είναι καλύτερο.

Πιθανως. Θεωρω ομως οτι υποστηριζει αυτο που ειχε στο μυαλο του ο σκηνοθετης, το οποιο δεν ειναι απαραιτητα αυτο που θα περιμενε το κοινο. Αλλα δεν τρεχει τιποτα, αυτο θα συμβαινει παντα.


Δεν βλέπω πώς ειναι διαφορετική ψυχολογία απέναντι στον εαυτό κάποιου όταν τον συγκρίνει με την Τherron και όταν τον συγκρίνει με την Stewart

Γιατι παρα πολύ απλά η Theron ειναι άπιαστη στη μεση γυναικα (ή δυστυχως ετσι πιστευει, αλλα αυτο ειναι αλλουνου παπά ευαγγελιο) ενώ η Κirsten δεν.

Και αυτο ειναι ασυγχωρητο όταν προσπαθει καποιος να ταυτιστει.

Καληνύχτες για την ώρα.

Edit: όντως αυτό που λέει η Tea-chan με τα τρεηλερς εχει καταντησει αηδία.

stasou%2520mygdala.jpg


#43 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 21 March 2012 - 00:17

Συζητάμε για την επιλογή του cast δεν νομίζω ότι είμαστε τόσο offtopic. >.<

Εφόσον λες και εσύ ότι πιθανώς το κοινό να έχει άλλο πράγμα στο μυαλό του, ή ο σκηνοθέτης να μην κάνει καλούς υπολογισμούς (λέω εγώ) γιατί τα ρίχνουμε όλα σε θέμα ζήλιας; Οκ από ότι καταλαβαίνω σου αρέσει το Χριστινάκι αλλά γιατί πρέπει να έχουμε όλοι την ίδια άποψη διαφορετικά την ζηλεύουμε; I dont quite agree with that logic.

Also ταύτισης με τι ακριβώς?

Edit:

Δεν καταλαβαίνω τί συζητάμε. Η Kristen είναι κακή ηθοποιός. Δεν με νιάζει αν είναι όμορφη, προσιτή, ξωτικό της νύχτας ή οτιδήποτε.


Λες να την ζηλεύω επειδή εγώ είμαι ξωτικό του δάσους αλλά με πειράζει η γύρη;

#44 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 21 March 2012 - 00:17

Δεν καταλαβαίνω τί συζητάμε. Η Kristen είναι κακή ηθοποιός. Δεν με νιάζει αν είναι όμορφη, προσιτή, ξωτικό της νύχτας ή οτιδήποτε. Δεν ξέρει να παίζει η κοπέλα και έχει μόνο μία φάτσα. Και δεν το λέω αυτό έχοντας δει 3 ταινίες της. Και μάλιστα την συμπαθώ κιόλας και πέρα από τα twilight έχει παίξει σε πάμπολες μικρές ανεξάρτητες παραγωγές και δεν λέω το προσπαθεί αλλά τζίφος. Και εδώ που τα λέμε χέστηκα αν παίζει στη Χιονάτη. Εδώ θα παίξει στη μεταφορά του on the road. Καημένε Kerouac, θα στιφογυρίζεις στον τάφο σου τώρα :if:

xbJ3b2w.jpeg


#45 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 21 March 2012 - 14:40

Ωραίο και το δεύτερο trailer, αν και το πρώτο μου άρεσε καλύτερα. Δεν ξέρω αν θα βγει ωραία ταινία αλλά μου έχει τραβήξει αρκετά το ενδιαφέρον ο όλος τρόπος αναπαράστασης του παραμυθιού. Ίδωμεν! :)
Όσον αφορά την αντιπαράθεση για το cast εγώ ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο μίσος για την Stewart. Όχι δεν είναι καμία φοβερή ηθοποιός ούτε και φοβερά ωραία αλλά δεν είναι και κακή. Αλλά δεν θέλω να ακούω επιχειρήματα περί υποκριτικής ικανότητας και αταλαντοσίνης όταν δεν σχολιάζετε καν τον φίλο μας το thor! (αυτό πάει κυρίως για τις κοπελούδες:P) Δηλαδή το μανάρι ο thor ξεχειλίζει από υποκριτική ικανότητα και μας πείραξε το Χριστινάκι?:borednn9: Τουλάχιστον εκείνη έχει παίξει και σε 5 ταινίες παραπάνω..