Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Snow White & The Huntsman


  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#1 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 12 November 2011 - 12:03

Youtube Video







Director:

Rupert Sanders

MV5BMTQxMjUyOTY0Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwNjI2 Kristen Stewart ... Snow White
MV5BMTEyOTk5OTU5MTJeQTJeQWpwZ15BbWU3MDAy Chris Hemsworth ... The Huntsman
MV5BMTk5Mzc4ODU0Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwNjU1 Charlize Theron ... The Evil Queen
MV5BMTkwMTQ3NzAxNl5BMl5BanBnXkFtZTcwMzkx Ian McShane ... Caesar
MV5BMTgwMzc5NzM1MV5BMl5BanBnXkFtZTYwMzA0 Toby Jones ... Claudius
MV5BMTg3Mjg1MzU0M15BMl5BanBnXkFtZTcwNTM1 Nick Frost ... Tiberius
MV5BMTc1NTM2MTU1OV5BMl5BanBnXkFtZTcwNDAz Ray Winstone ... Trajan


Posted Image

#2 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 14 November 2011 - 11:14

Και εκεί που ήμουν έτοιμη να fangirlϊσω για τη νέα σκοτεινή προσέγγιση του παραμυθιού της Χιονάτης, εκεί που το cast με τη Charlize Theron και τον Chris Hemsworth με είχε απογειώσει...


Έρχεται η ασχημομούρα Stewart με τη φάτσα από junkie και με ξενερώνει απίστευτα. ΕΛΑ ΡΕ! Και πήγαινε ΤΟΣΟ καλά το πράγμα! :roar:

Εάν η Snow White είναι μουγγή,
εάν η ιστορία επικεντώνεται στη κακιά μητριά
εάν ο κυνηγός τελικά σκοτώνει τη Χιονάτη
και εάν η Βασίλισσα τελικά πετάει το κεφάλι της Χιονάτης, γιατί είναι η ίδια πιο όμορφη όπως και να έχει,


ΙΣΩΣ να το δω τότε.

Posted Image


#3 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 14 November 2011 - 14:51

Εάν ο πρίγκηπας δεν είναι νεκρόφιλος και η Χιονάτη τσουλί που τους μανιπιουλάρει όλους, και δεν τελειώνει με την ατάκα "See I told you, you are most beautiful when you are dead" δεν λέει.:hihi2:

Tώρα την ταινία θα την δω, αλλά θα την κατεβάσω δεν παίζει να την δω στο cinema για κανένα λόγο. Μοιάζει από τις φολες εκείνες που γίνονται guilty pleasure.

#4 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 14 November 2011 - 15:02

Mα τι ανρητικότητα είναι αυτή στα post των κυριών που προηγούνται των δικών μου? Εντάξει, ίσως δεν είναι ιδανική η ηθοποιός της Χιονάτης αλλά αν σκεφτώ ότι οι ταινίες που έχω δει να παίζει η Kirsten Stewart έχουν μεγάλη ποικιλία τότε δεν απελπίζομαι. Μπορεί να κάνει τη διαφορά...καλά εντάξει, λίγο δύσκολο την έχει την φάτσα του junkie αλλά όλα μα όλα τα υπόλοιπα μέλη καθώς και plot points της ταινίας φαίνονται παραπάνω από ενδιαφέροντα. Θέλουν να την προωθήσουνκαι τη βάζουν αλλά αν τα υπόλοιπα είναι καλά όπως φαίνονται τότε ποιος χέστηκε για την καημένη την Χιονάτη?

. . .Η οποία φάνηκε με πανοπλία καβάλα σε άλογο. Αν μη τι άλλο θα είναι ενδιαφέρουσα τροπή. Επίσης, φαίνεται πως όλος ο μύθος τρώει ένα φοβερό rebump και remake και η ιστορία φαίνεται αρκετά μα αρκετά ελκυστική.

Προσωπικά αγννοώ την junkie-faced Kristen κι επικεντρώνομαι στην επικότητα όλων των υπολοίπων στοιχείων της ταινίας...

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#5 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 14 November 2011 - 15:09

την ζηλεύετε επειδή έχει το μανάρι τον Pattinson

#6 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 14 November 2011 - 15:16

Mα τι ανρητικότητα είναι αυτή στα post των κυριών που προηγούνται των δικών μου? Εντάξει, ίσως δεν είναι ιδανική η ηθοποιός της Χιονάτης αλλά αν σκεφτώ ότι οι ταινίες που έχω δει να παίζει η Kirsten Stewart έχουν μεγάλη ποικιλία τότε δεν απελπίζομαι. Μπορεί να κάνει τη διαφορά...καλά εντάξει, λίγο δύσκολο την έχει την φάτσα του junkie αλλά όλα μα όλα τα υπόλοιπα μέλη καθώς και plot points της ταινίας φαίνονται παραπάνω από ενδιαφέροντα. Θέλουν να την προωθήσουνκαι τη βάζουν αλλά αν τα υπόλοιπα είναι καλά όπως φαίνονται τότε ποιος χέστηκε για την καημένη την Χιονάτη?

. . .Η οποία φάνηκε με πανοπλία καβάλα σε άλογο. Αν μη τι άλλο θα είναι ενδιαφέρουσα τροπή. Επίσης, φαίνεται πως όλος ο μύθος τρώει ένα φοβερό rebump και remake και η ιστορία φαίνεται αρκετά μα αρκετά ελκυστική.

Προσωπικά αγννοώ την junkie-faced Kristen κι επικεντρώνομαι στην επικότητα όλων των υπολοίπων στοιχείων της ταινίας...

^This. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζουν όλοι τόσο μίσος για την Stewart. Οκ δεν είναι καμία θεά αλλά ΔΕΝ είναι άσχημη και έχει ένα δικό της στυλ. Χίλιες φορές αυτή παρά οι διάφορες άλλες Barbie του Χόλιγουντ που είναι τόσο ενδιαφέρουσες όσο ένα μαρούλι. Να καταλάβω τους φίλους μου που λένε ότι είναι άσχημη μόνο και μόνο για να θάψουνε το Twilight και να το παίξουν ιστορία, αλλά ήμαρτον η κοπέλα είναι μια χαρά. Βέβαια αυτά είναι γούστα, και η άποψη του καθένα διαφέρει.:canthelp:
Για να πάω και στην ταινία το trailer μέτρησε απίστευτα και ειδικά ο μονόλογος της μάγισσας κατά την διάρκειά του.
Leaps red as blood
Hair black as night
Bring me your heart
my dear, dear SnowWhite!:if:

Και φυσικά epic Mirror is EPIC!

#7 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 14 November 2011 - 15:25

Nαι Warchief γιατί η μπίχλα είναι το υπέρτατο προσόν στον άντρα.:hihi2: (δεν τα λέω εγώ αυτά για τον Pattisson η Reese Witherspoon τα λέει)

Fallen Angel Itachi και plotolp εγώ δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με την Κirsten Stewart. Ok μου φαίνεται τουλάχιστον αστείο το οτι προσπαθούν να μας την περάσουν για πιο όμορφη από την Charlize Theron (η οποία είναι από τις ομορφότερες γυναίκες on the planet imo) που είναι και το βασικό στοιχείο της πλοκής, αλλά δεν κολλάω εκεί. Γενικότερα το trailer μου άφησε πάρα πολύ άσχημη εντύπωση και για το κλίμα της ταινίας και για το σενάριο και την σκηνοθεσία. Το γιγάντιο κοράκι που σπαέι σε μικρότερα και ο μονόλογος περί ομορφιάς είναι το λιγότερο αστεία. Tώρα το ότι το cast είναι καλό δεν μου λέει πολλά. Και ο Gary Oldman έπαιξε στην Κοκκινοσκουφίτσα.:canthelp:

Feel free to feel otherwise.

#8 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 14 November 2011 - 20:54

Κλαίω ήδη γιατί θα το δω. Τουλάχιστον παίζει και το μανάριους ο Θορ.

Το θέμα είναι ότι μια ταινία είναι δυσβάσταχτη όταν πρωταγωνίστρια είναι μια κακή (έστω, μέτρια) ηθοποιός. Δεν πα να είναι κακάσχημη ή κούκλα, αν δεν είναι πιστευτή η μπάλα έχει χαθεί.

Βλέπω όμορφη παραγωγή και καστ, αλλά φοβάμαι μήπως είναι μάπα. Όχι μόνο γιατί παίζει η Μπέλα, αλλά γιατί είδα την κοκκινοσκουφίτσα, που μοιάζει με αυτό σε αρκετά σημεία (παραμύθι με ανατροπή, όμορφη πρωταγωνίστρια που είναι νεαρή στάρλετ, μανάρια, λεφτά στην παραγωγή, διάσημοι στο καστ) και ήταν από τις χειρότερες ταινίες της περσινής χρονιάς.

Posted Image


#9 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 14 November 2011 - 21:14

Κοίτα, και την Κοκκινοσκουφίτσα που την είδα, ε δεν πόνεσαν τα μάτια μου, να μην είμαι υπερβολική. Μου άρεσε ως το σημείο που πέρασα ευχάριστα την ώρα μου.

Κι όχι δεν είναι πιο ωραία απ'την Charlise σίγουρα αλλά να πω την αλήθεια, λίγες είναι και δύσκολα θα βρίσκαν μια πραγματικά πιο όμορφη. Παρόλαυτα ναι, είναι μέτρια ηθοποιός η Kristen και θα κάνει λίγο περίεργη την ταινία απλώς το σχολίασα έτσι επειδή ο τρόπος που σχολιάσες μερικά πράγματα έριχνε το βάρος της αρνητικότητας στην παρουσία της εν λόγω δεσποινίδος που σίγουρα ταλαντούχα δεν την λες αλλά δεν ακυρώνει από μόνη της μια συνολική δουλειά.

Τώρα εφόσον λες ότι σ'ενοχλούν κι άλλα πράγματα ΟΚ πάω πάσο, έκανα λάθος που μου φάνηκε ότι κατηγορούσες μόνο την Χιονάτη. :3

Κι εντάξει, ας είμαστε μωρέ λίγο αισιόδοξοι...!

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#10 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 15 November 2011 - 00:02

Κοίτα, και την Κοκκινοσκουφίτσα που την είδα, ε δεν πόνεσαν τα μάτια μου, να μην είμαι υπερβολική. Μου άρεσε ως το σημείο που πέρασα ευχάριστα την ώρα μου.


amanda seyfried beauty + acting skills TOP :)

τωρα οσον αφορα την χιονατη η stewart μπορει να ειναι η καλυτερη επιλογη γιατι σε οτι ρολο εχει παιξει σαν κοιμισμενη και κρυα παιζει οποτε εδω της ταιριαζει γαντι :)

#11 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 15 November 2011 - 16:14

Κι εμένα στην αρχή με ξένισε η θέα της Κρίστεν για το συγκεκριμένο ρόλο αλλά μετά σκέφτηκα ότι ο σκηνοθέτης το πάει προς το μη-συμβατικό, οπότε οκ, κάποιο λόγο θα έχει. Αν μας το φέρουν, μάλλον θα το δω στο σινεμά, όσο να'ναι η μεγάλη οθόνη έχει τα θετικά της! Η πλάκα είναι ότι λίγους μήνες νωρίτερα θα βγει το Mirror, Mirror. Πολλή ζήτηση έχει η Χιονάτη εφέτος!

#12 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 16 November 2011 - 13:55

Τη και αν δεν σας αρεσει η Kristen Stewart

χιονατη θα δειτε θελετε δεν θελετε :kakaka:
και δευτερη ταινια ετοιμαζεται μεσα στο 2012 βασισμένη στην χιονατη
αυτη τη φορα πιο funny και με την julia roberts


cast
Posted Image Julia Roberts ... Evil Queen
Posted Image Lily Collins ... Snow White
Posted Image Armie Hammer ... Prince Andrew Alcott
Posted Image Sean Bean ... The King
Posted Image Nathan Lane ... Brighton
Posted Image Mare Winningham ... Baker Margaret

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=kpLVO396eHs[/YOUTUBE]



Posted Image

#13 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 16 November 2011 - 14:09

Τωρα σε αυτο το Mirror mirror, η κανανε τρομερα αθλιες επιλογες στις σκηνες του trailer ή η ταινια ειναι οντως γουτουπου :3

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#14 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 16 November 2011 - 14:13

Ha ha ha! Αυτή η έκδοση είναι τόσο άκυρη που πρέπει να την δω! xD

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#15 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 16 November 2011 - 14:16

μου φαίνεται θα είναι σαν το men in tights...! αναμένονται λολζ