Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Kuroko No Basket | The Basketball which Kuroko Plays

comedy sports school life Production I.G. Spring 2012

  • Please log in to reply
179 replies to this topic

#16 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 09 April 2012 - 13:32

Ωραίο ήταν το πρώτο επεισόδιο, μου άρεσε.
Spoiler: Episode 1


#17 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 10 April 2012 - 15:57

Spoiler: ep.1


#18 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 10 April 2012 - 17:02

Οπτικό αίσχος. Το animation στις κινήσεις είναι για τα μπάζα, δεν παίζει να μπήκαν στον κόπο να δουν έστω και 5 λεπτά μπάσκετ για να βγάζουν τέτοιες κινήσεις. Η κάμερα τρισχειρότερη, απλά δεν σ' αφήνει να καταλάβεις τι γίνεται στο ρημάδι το γήπεδο. Πραγματικά με πόνεσαν τα μάτια μου, πρέπει να το στείλω στο Συρίγο να γράψει κανάν Φιλιππικό να τους βάλει στη θέση τους.

Σε ό,τι έχει σχέση με το άθλημα, τρέχα γύρευε. Με πονάει η ψυχή μου!!! Δεν μπορώ να αναλύσω!!!

Spoiler: κοπελίτσα


Επίσης είτε δεν έχουν πάρει πρέφα πως οι κανόνες έχουν αλλάξει από την αρχή της περσινής σεζόν, είτε το τοποθετούν χρονικά πριν τον Οκτώβρη του '10.

#19 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 10 April 2012 - 17:32

Δεν μου αρεσε...Οπως ειπε ο Ody δεν εχουν ιδεα απο μπασκετ.Αισχος!!!
Θελουμε καλο μπασκετ!

Spoiler:

#20 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 10 April 2012 - 17:33

Από το Kuroko no Basket μπορείτε να περιμένετε να δείτε τόσο σωστό μπάσκετ όσο σωστό tennis μπορείς να δεις στο prince of tennis.

ySss0UF.jpg


#21 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 10 April 2012 - 17:36

Ντάξει, να μην είναι σωστό μπάσκετ. Αλλά όχι να χάνεσαι από την κάμερα ή να ανακατεύεσαι από την κίνηση.

#22 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 10 April 2012 - 17:49

Επίσης είτε δεν έχουν πάρει πρέφα πως οι κανόνες έχουν αλλάξει από την αρχή της περσινής σεζόν, είτε το τοποθετούν χρονικά πριν τον Οκτώβρη του '10.

Το manga άρχισε το 2008 και ακολουθεί τους παλιούς κανόνες (λογικά).

#23 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 10 April 2012 - 17:52

Όσο και να μην περιμένει κανείς να δει σωστό άθλημα σε κάποια σειρά και να έχει εντρυφήσει ο δημιουργός σε αυτό εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι κρίμα γιατί ένα μεγάλο μέρος του setting παραμένει ανεκμετάλλευτο. Κατανοώ ότι είναι πραγματικά σπάνιες οι σειρές που μένουν to the point στο άθλημα. Δεν είναι καν το ζητούμενό μου αυτό. Δεν θέλω απαραίτητα να δω αγώνα πιστό στην πραγματικότητα αγώνα μπάσκετ. Δεν θα τα χαλάσουμε αν η σειρά είναι πιο παλιά και δεν είναι πλήρως ενημερωμένη στις αλλαγές των κανόνων. Αλλά γιατί από την στιγμή που ασχολείται μία σειρά με το μπάσκετ να μην δείξει κάποια τεχνικά πράγματα, ή κάποιες τακτικές, ή κάποια ελαφρώς πιο ρεαλιστική πολίτιμη ικανότητα παίχτη ο οποίος δεν είναι ανάγκη να είναι στο προσκήνιο?

Δεν θεωρώ βέβαια ότι αυτό κάνει την σειρά αυτόματα σκουπίδι. Εϊναι πολύ νωρίς για να πούμε και το πρώτο επεισόδιο σαν σύνολο δεν είναι άσχημο. Υπάρχουν χίλια δύο άλλα πράγματα που μπορεί να απολαύσει κανείς. Αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι ένα μεγάλο μέρος των δυνατοτήτων της imo πετάχτηκε από το παράθυρο.

#24 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 10 April 2012 - 18:11

Κι εγώ γενικά ήλπιζα (αν και δεν το πίστευα) πως θα βλέπαμε κανονικό μπάσκετ, αλλά γρήγορα εγκατέλειψα την ιδέα μόλις ξεκίνησε να δείχνει τον αγώνα. Πάντως, συνεχίζω να ελπίζω ότι θα δούμε κάτι που να θυμίζει πραγματικό μπάσκετ (ναι κααααλα)

8w32.jpg


#25 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 22 April 2012 - 04:50

Spoiler: Ep. 3

Posted Image
Posted Image

#26 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 22 April 2012 - 12:07

Spoiler:

8w32.jpg


#27 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 22 April 2012 - 12:52

P.S Όσο για τα γυαλιά, αν είναι με αυθραυστο γυαλί δεν θα έχει πρόβλημα. Στο λέω από προσωπική εμπειρία. Αν και με το ξύλο που πέφτει εκεί δεν εγκυόμαι σίγουρα αποτελέσματα.


Επειδή και εγώ φοράω γυαλιά και μάλιστα παρόμοια με αυτά που δείχνει το anime, δεν μπορώ να παίξω φορώντας τα γιατί περιορίζεται η περιφερειακή όραση, δλδ το γυαλί είναι πολύ μικρό.
Posted Image
Posted Image

#28 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 22 April 2012 - 12:56

Πρέπει να πω πως δεν πρόσεξα τον τύπο των γυαλιών, αλλά σε αυτό το θέμα ναι, μπορεί να υπάρξει πρόβλημα

8w32.jpg


#29 Slayer_13

Slayer_13

    Όμορφο αγόρι

  • Members
  • 215 posts
  • LocationSuncity

Posted 29 April 2012 - 00:26

Αίσχος! Απαίσιο! Όλα ήταν χάλια, εκτός απ 'το ότι γνωρίσαμε επιτέλους τους υπόλοιπους παίκτες, οι οποίοι συνεχίζουν να είναι ανύπαρκτοι.

#30 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 06 May 2012 - 10:35

Μου φαίνεται ότι είναι καλύτερα να μην παίζουν μπάσκετ, πιο καλά βγαίνουν τα επισόδεια :borednn9:
Spoiler:

8w32.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: comedy, sports, school life, Production I.G., Spring 2012