Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Gyo (Anime)


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#31 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 24 February 2012 - 17:29

Δεν είναι καλό επειδή δεν είναι καλό, όχι επειδή δεν είναι ακριβής μεταφορά του manga.

#32 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 24 February 2012 - 17:35

Aπό πότε είναι spoiler οι γενικές προσωπικές εκτιμήσεις που δεν αναφέρονται σε κανένα συγκεκριμένο γεγονός επί της σειράς; :P

Αnw και εγώ σε αυτό που λέει ο Warchief θα συμφωνήσω. Το πρόβλημα του δεν έγκειται στο ότι παίρνει ελευθερίες γενικά και αόριστα αλλά στο τι ελευθερίες ακριβώς παίρνει.

#33 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 24 February 2012 - 17:39

Tελικά μόνο οι σιχαμένες σκηνές μου έμειναν. ίσως θα ήταν καλύτερα να το έβλεπα με παρέα για να πέσει λίγο γέλιο τουλάχιστον. Η Mono ζει?

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#34 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 24 February 2012 - 18:48

Posted Image

FUCK YOU, UFOTABLE. FUCK YOU.

Spoiler: rant inside
Αίσχος. Όνειδος. Ανοσιούργημα. -65535/10. Yes, I mad.

Edited by Kenny, 25 February 2012 - 01:16.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#35 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 24 February 2012 - 23:26

Hm... Oooookay...

Μου εξάψατε την περιέργεια με τα τόσα αρνητικά σχόλια και τώρα θέλω να το δω μόνο και μόνο για να διαπιστώσω με τα ίδια μου τα μάτια πόσο το έχουν καταστρέψει. Το manga ήταν σάπιο και disturbing όσο δεν παίρνει (δε θα δω ποτέ ξανα με τα ίδια μάτια τις φωτογραφίες με τα ψάρια του πατέρα μου) αλλά ήταν original με τον τρόπο του. Πόσο ακριβώς παίζει να το βεβήλωσαν; Η πείρα μου λέει όταν ακούς τόσα αρνητικά σχόλια για κάτι καλύτερα μην το δεις, αλλά έχω ψηθεί... Αξίζει καθόλου, just for the laughs?

#36 Anakin Skywalker

Anakin Skywalker

    Dark Lord of the Sith

  • Members
  • 318 posts
  • LocationKamatero, Athens

Posted 25 February 2012 - 00:53

Ευτυχώς που κάποιοι θα το δούμε χωρίς να έχουμε ιδέα για το μάνγκα και έτσι μπορεί και να μας αρέσει. Βάλτε και κάνα spoiler παραπάνω όμως σε ότι γράφετε...

Anyway θα το δω αφού βγει bluray για το horror-animation όπως και να έχει, βλέπω άλλα μέχρι τότε... οπότε θα επανέλθω..

Όντως Radagast, με τόσα αρνητικά σχόλια και βαθμολογίες κι εγώ ψήνομαι να το δω! Τόσες πατάτες έχω δει, ακόμα μία δεν χάλασε κι ο κόσμος! Περίπου μια ωρίτσα είναι θα τα καταφέρω πιστεύω!

Posted Image

Posted Image

#37 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 25 February 2012 - 00:56

χαχα, εγω να πω την αλη8εια μου αρεσε σε γενικες γραμες...φαση εχει...αν κιαπτο πολυ mindfuck τα πεξα απο ενα σημειο κ μετα xDD απτο 8εμα του horror πσιλοαποτυχεια 8α το λεγα...αλλα απο σαπιλα περνει 10! αχαχα...πραγματικα οτι να νε...ειδικα σε κατι φασεις XD
フカフカ

#38 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 25 February 2012 - 01:06

Anakin Skywalker: Το θέμα είναι όμως ότι έτσι πρακτικά εθελοτυφλείτε απέναντι σε όλες τις κραυγές αγανάκτησης από άτομα που έχουν διαβάσει το manga, και βρήκαν το anime απαράδεκτο σε όλους τους τομείς. Αν μη τι άλλο, τα αρνητικά σχόλια θα έπρεπε να σας πείσουν να διαβάσετε το manga πρώτα, και στη συνέχεια να δείτε το anime και να κρίνετε μόνοι σας.

DiamondsofBlood: Σκέψου το anime σαν μια κακόγουστη παρωδία του manga... και χειρότερα.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#39 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 25 February 2012 - 01:12

Ε ντάξει εδώ που τα λέμε και να μην έχεις διαβάσει το manga δεν νομίζω ότι πρόκειται να θεωρήσεις αυτό το πράγμα "καλό anime'' όπως δεν πρόκειται να χαρακτηρίσεις καλή ταινία και το House of wax. Δηλαδή η βλακεία είναι πασιφανής σε όλα τα επίπεδα. :hihi2:

Μπορείς όμως να το διασκεδάσεις περισσότερο, δεδομένου ότι θα έχεις απαλλαγεί από το rage "κοίτα τι έκαναν στο manga". Ι see nothing wrong with this strategy. XD

#40 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 25 February 2012 - 10:11

ως χαρντκοουρ που ειμαι περιμενα να μου αρεσει, αλλα δεν μου εκανε καμια εντυπωση
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#41 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 25 February 2012 - 15:03

Τελικά πήγα και είδα τα 10 πρώτα λεπτά... Και μετά δεν άντεξα
Spoiler:
Κρίμα ρε παιδί μου και είχε potential!

#42 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 25 February 2012 - 23:00

Μπορείς όμως να το διασκεδάσεις περισσότερο, δεδομένου ότι θα έχεις απαλλαγεί από το rage "κοίτα τι έκαναν στο manga". Ι see nothing wrong with this strategy. XD

Αυτός είναι ο σκοπός συνήθως.

PS : Btw Kenny welcome back. :) Και δεν διαβάζω manga στο pc πλέον σορρυ. :P

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#43 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 25 February 2012 - 23:19

Τελικά όμως εσύ το OVA το είδες? Kαι αν ναι ποιά είναι η σκέψη σου σε αυτό; Είχαν δίκιο που φωνάζανε?

#44 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 26 February 2012 - 00:05

Εγώ πάντως που το είδα μού φάνηκε ένα μαύρο χάλι.
Κρίμα γιατί πριν βγει περίμενα κάτι τουλάχιστον μέτριο.
Γενικά, ούτε και το concept με συγκίνησε, παρόλο που κάποιες από τις ιδέες του είχαν δυνατότητες.
Η απόδοση δε της ιστορίας, κάνει μπαμ ότι είναι για τα μπάζα.
Επειδή δεν έχω διαβάζει το μάνγκα, δε μου δημιούργησε οργή και αγανάκτηση.
Και φυσικά, δε μου πέρασε τίποτα από όλα αυτά που ήθελε να περάσει.
Μόνο αδιαφορία για ένα δημιούργημα που δείχνει ερασιτεχνικό.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#45 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 05 March 2012 - 00:53

Τι στο καλο ειδα....????? αιωνιο facepalm....γτ δν το εκλεισα????
θα τα πω κι εγω αν και τα περισσοτερα εχουν ειπωθει ..
Spoiler:

Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...