Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

ΑΛΜΑΝΑΚΟ


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#16 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 28 May 2008 - 16:44

Αρε παιδια τι μου θυμυσατε.........
Posted Image

#17 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 28 May 2008 - 20:27

Παντως σε ενα πραγμα εχει δικιο. Θυμαμαι ημουνα πολυ μικρος αλλα ειχα προλαβει την αλλαγη που λεει απο Λυκους σε Μουργολυκους και για να ειμαι ειλικρινης με ειχε ξενισει και εμενα αυτο το σημειο. Για ποιο λογο αλλαξαν το ονομα εκεινων των χαρακτηρων?

Posted Image


Είχε/έχει (δεν ξέρω τι από τα δύο) ο αδερφός μου ένα παλιό τεύχος από ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ, νομίζω, που είχε κάτι σαν κλήρωση μέσα και έγραφε:
«Πώς θέλετε να μετονομαστούν οι Μουργόλυκοι;
-Λύκοι
-Μούργοι
-Να μείνουν όπως είναι.
Κόψτε το κουπόνι και στείλτε του στη διεύθυνση...»

:|

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#18 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 28 May 2008 - 21:14

Ναι, είχαν γίνει 2 δημοψηφίσματα για το αν οι Λύκοι θα παραμείνουν όπως είναι ή αν θα μετονομαστούν σε Μουργους.
Βέβαια τα αποτελέσματα δεν τα είδαμε ποτέ, και δύσκολα πιστεύω θα ψήφιζε κάποιος την αλλαγή του ονόματος ηρώων που τους ήξερε χρόνια με αυτό το όνομα. Λόγω ισοβαθμίας και στα 2 ψηφίσματα λένε πως βρήκαν μία μέση λύση, τους Μουργόλυκους.
Δεν με πειράζει πάντως μιας και το "νέο" τους όνομα μου αρέσει περισσότερο.

E5VV38U.jpg


#19 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 28 May 2008 - 22:31

Εγώ ακόμα κλαίω τα 100 και κάτι τεύχη που αναγκαστικά να πετάξω όταν μετακόμιζα:cry5::Crying2::nanteee:
Posted Image

#20 otakusan7

otakusan7

    Anime Amateur

  • Members
  • 82 posts

Posted 28 May 2008 - 22:35

¨Εχω το τευχος 1... εμένα μου άρεσε ο σουπερ φερφθυ ή όπως τον λένε

Ναι, είχαν γίνει 2 δημοψηφίσματα για το αν οι Λύκοι θα παραμείνουν όπως είναι ή αν θα μετονομαστούν σε Μουργους.
Βέβαια τα αποτελέσματα δεν τα είδαμε ποτέ, και δύσκολα πιστεύω θα ψήφιζε κάποιος την αλλαγή του ονόματος ηρώων που τους ήξερε χρόνια με αυτό το όνομα. Λόγω ισοβαθμίας και στα 2 ψηφίσματα λένε πως βρήκαν μία μέση λύση, τους Μουργόλυκους.
Δεν με πειράζει πάντως μιας και το "νέο" τους όνομα μου αρέσει περισσότερο.

τι μου θύμισες τώρα...

Posted ImagePosted ImagePosted Image


#21 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 28 May 2008 - 22:55

εμένα μου άρεσε ο σουπερ φεθρυ ή όπως τον λένε


Ο Νυχτερίδας Ντακ :hahaha:

E5VV38U.jpg


#22 NineTailsNaruto

NineTailsNaruto

    Anime Fan

  • Members
  • 204 posts

Posted 29 May 2008 - 17:08

ωχχχ.....Τι μου θυμήσατε τώρα....Είμουνα φανατικός εγώ!!! Ειδικα στις διακοπες διάβαζα ασταμάτητα.... ΑΛΜΑΝΑΚΟ FTW !!! :D

Αρε παιδια τι μου θυμυσατε.........



2nd Uselless Post : LOL! και νόμιζα ότι μονο έγω μελαγχώλησα! :wooi2: :P

Edited by Phantom Duck, 20 June 2008 - 12:42.
Double post merged

Posted Image

#23 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 20 June 2008 - 12:33

Το Αλμανάκο έχει ωραίες [κυρίως ιταλικές] ιστορίες αλλά όσων αφορά vgames είναι εντελώς άκυρο, ακόμα και για τις 2 σελίδες που αφιερώνει. Είναι πολύ πιο random απ'όσο θα έπρεπε να είναι ένα περιοδικό που απευθύνεται σε παιδιά. Ανοίγω θέμα για το Κόμιξ.


Καλα το αλμανακο ηταν πολυ καλο και ξερω ενα site που εχει βγαλει τευχη 1-219 δηλαδη τα 219 πρωτα:hahaha: αλλα αυτο το site δεν μπορω να πω σε post επειδη δεν επιτρεπει νομιζω ο κανονας να γραφουμε ή να διαφημιζουμε αλλα site.Καλα τεσπα σε private message ισως κα να το πω...ισως...:drink:

#24 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 20 June 2008 - 23:59

AΛΜΑΝΑΚΟ FTW!!!!
Πω,Πω,Ειχα τρελη πορωση με αλμανακο,απ'τα αγαπημενα μου,
Αφου και αγαπημενος μου χαρακτηρας ηταν ο Donald,και να τον βλεπω ως Super Heroe,ηταν ονειρο!!!
τωρα πια διαβαζω πολυ σπανια,και τα αγαπημενα μου ειναι Tα ΚΛΑΣΣΙΚΑ!!!

Berserk___Gatsu.jpg


#25 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 21 June 2008 - 09:11

Ζητω συγνωμη επειδη σε προηγουμενο post ειπα οτι εχω βρει 1-219 τευχη εννοω στην πραγματικοτητα ειχα κανει λαθος.Αλλα ξερω ενα site που βγαζει αρκετα τευχη Phantom και επισης οποιο βγαινει στα περιπτερα θα ανεβαινει καθε Σαββατο!!!(καμια φορα και Δευτερα):oo:Υπαρχουν και πολλα επισης anime εκει οπως το One piece-DBZ και αλλα...Ομως δεν μπορω να ''μαρτυρησω'' το site.Οποιος θελει να το μαθει ας μου στειλει ενα pm

#26 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 25 June 2008 - 20:18

Επειδη ειχαμε ενα μεγαλο προβλημα και κατι συνεβει... το αλμανακο μπηκε σε αλλο φορουμ.:uhh::uhh:Οποιος θελει ας μου στειλει ενα pm επειδη η διαφημιση δν επιτρεπεται:dazed:

Υ.Γ.:Το φορουμ να ξερετε οτι αλλαξε διευθυνση :bike::bike:

Spoiler:

Edited by jimmare, 06 July 2008 - 09:03.


#27 titika

titika

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 06 October 2008 - 13:35

:hi: apo pou eisai

#28 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 06 October 2008 - 23:53

Έκανα έναν έλεγχο στα τεύχη Αλμανάκο που έχω, για άκυρες μεταφράσεις τίτλων απο video games. Έπιασα πολλά λαβράκια τα οποία μπορούν να ρίξουν κάτω και ελέφαντα! Θα σας γράψω αυτούς τους τίτλους μια άλλη φορά όμως, μιας και τώρα νύσταζω αρκετά..
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#29 dimitrisk261297

dimitrisk261297

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 07 October 2008 - 14:56

poli kales autes oi istorioule :frozen:

#30 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 15 October 2008 - 10:28

pote metakomisame sto velgio?