Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Blood-C


  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#46 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 01 August 2011 - 15:03

4ο επεισόδιο... Λιγότερο βαρετό από τα προηγούμενα, λέτε οι CLAMP να κάνουν το θαύμα τους? Προσωπικά δεν τρέφω πολλές ελπίδες, αλλά μακάρι...!

#47 Anime Fan

Anime Fan

    ;)

  • Members
  • 82 posts

Posted 19 August 2011 - 00:14

6:
Spoiler:

People are like dice, you throw yourself in the direction of your own choosing.

#48 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 19 August 2011 - 15:57

DROPPED. Can't bother watching anymore. Ίσως σε μια άλλη ζωή.

#49 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 23 August 2011 - 20:39

Δεν έχω δει το blood+, αλλά καθώς έχω δει ένα live action και στην εποχή των παγετόνων πρέπει να είχα διαβάσει το manga, έχω μια επαφή με το αντικείμενο.Έτσι κι αλλιώς βέβαια δεν είναι άμεση συνέχεια οπότε αυτό δε χρειαζεται να απασχολεί κανέναν.

Στην αρχή δε με ενθουσίασε, αλλά ήταν τουλάχιστον διασκεδαστικό.
Οι χαρακτήρες είχαν πλάκα, αλλά κανένας δεν είχε αληθοφανή προσωπικότητα και δεν ήταν καθόλου ρεαλιστικοί. (ειδικά οι δύδημες, λες και είχαν έναν εγκέφαλο να πουμε)
Βέβαια το προτίμησα που η προταγωνήστρια έχει τον χαρακτήρα που έχει, σε αντίθεση με την παλιά Saya, γιατί αλλιώς θα ήταν ολόϊδιο.

6:
Spoiler:

O6rrvsU.jpg


#50 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 25 August 2011 - 22:49

Αυτή η σειρά είναι πιο κρυπτική και από το Deadman Wonderland. Φτάσαμε στο έβδομο επεισόδιο και ακόμα δεν γνωρίζουμε τι γίνεται. Απλά βλέπουμε διαδοχικές μάχες. Μόνο υπόνοιες έχουν αφήσει για το τι πραγματικά συμβαίνει. Η χαρά του επίδοξου μάντη.

#51 Battlemage

Battlemage

    Anime Freak

  • Members
  • 376 posts

Posted 27 August 2011 - 15:46

Τουλάχιστον έχει αρχήσει να γίνεται ενδιαφέρον.

Spoiler:

Posted Image

#52 Anime Fan

Anime Fan

    ;)

  • Members
  • 82 posts

Posted 27 August 2011 - 16:36

Mια από τα ίδια και αυτό το επεισόδιο,απλά σκοτώνει όπως και στα προηγούμενα!
Μας βάζει σε υπόθεσης πως ίσως κάτι γίνει,δεν ξέρω πόσο θα αντέξω εάν δεν αλλάξει κάτι. :bahhh:
People are like dice, you throw yourself in the direction of your own choosing.

#53 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 30 August 2011 - 10:30

Dropped απο εμενα...Αν και ειδα με μεγαλη χαρα το Blood + , το Blood- C με εκανε να ευχομαι να βγει η τυπισσα απο την οθονη και να μου κοψει το κεφαλι προκειμενου να γλιτωσω απο το μαρτυριο να βλεπω
Spoiler:
Βεβαια ολα αυτα δεν παυουν να αποτελουν την ταπεινη προσωπικη μου αποψη και το τονιζω σε περιπτωση που φανς της σειρας θελησουν να την υπερασπιστουν!

Edited by mirana_neko, 30 August 2011 - 10:36.


#54 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 01 September 2011 - 00:35

Κατα τη γνωμη μου, και καθως φαινεται και απο τα δικα σας ποσταρισματα, το Blood-C ειναι μια χαζομαρα, το πιο σπαστικο ομως απο ολα ειναι η πρωταγωνιστρια, που στο μισο επεισοδειο καθεται και χαιρεται και προς το τελος παιρνει ενα σοβαρο υφακι και σκοτωνει κατι βλακειες, μονο 3 επισοδεια καθησα και ειδα και ειδη απο το δευτερο επεισοδειο, καταλαβα οτι ειναι κλασης κατωτερο απο το blood+. Οσο για το ονομα Saya που της δωσανε, κριμα:zetsubou: λυπαμε τη Saya του Blood+, που ηταν τοσο γαματη. Και εδω που τα λεμε, το blood+ χωρουσε μια μικρη συνεχεια αν θελανε, θα μποτουσαν να μας δειξουν
Spoiler:


#55 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 01 September 2011 - 13:12

Επειδη πολλα memories βλεπω στα τελευταια επεισοδια εχω την εντυπωση πως κατι θα γινει σε λιγο και θα μας ριξουν κανενα τουβλο στο κεφαλι με το story. Το αν θα συνελθουμε ομως....

#56 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 02 September 2011 - 00:52

Spoiler: 8


#57 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 04 September 2011 - 10:21

Επειδη πολλα memories βλεπω στα τελευταια επεισοδια εχω την εντυπωση πως κατι θα γινει σε λιγο και θα μας ριξουν κανενα τουβλο στο κεφαλι με το story. Το αν θα συνελθουμε ομως....


Μemories?Mπορεις να ριξεις ενα μικρο spoiler?Μου δημιουργησες την απορια αλλα ειλικρινα οχι τοσο ωστε να χασω 2 ωρες απο τη ζωη μου για να το δω!:hot:

Edited by mirana_neko, 05 September 2011 - 07:22.


#58 Battlemage

Battlemage

    Anime Freak

  • Members
  • 376 posts

Posted 17 September 2011 - 08:34

Blood C = το anime με την μεγαλύτερη και πιο τρελή συνωμοσία ever!:P

Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα. Κοντεύει να τελειώσει και ακόμα δεν έχουμε δει τι ακριβώς συμβαίνει.

Spoiler:

Posted Image

#59 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 17 September 2011 - 10:47

Blood C = το anime με την μεγαλύτερη και πιο τρελή συνωμοσία ever!:P

Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα. Κοντεύει να τελειώσει και ακόμα δεν έχουμε δει τι ακριβώς συμβαίνει.

Spoiler:


Spoiler:


By the way ξέχασα να αναφέρω πως λατρεύω τη jazz μουσικούλα του cafe guimauve.
Μου θυμίζει κάτι ανάλογα μέρει απο Ιαπωνικά rpg και γενικα είναι πολύ πετυχημένη.

Πέρα απο αυτά, η σειρά είναι ένα συνεχόμενο bloodbath.
Άμα όμως εξεικοιωθούμε με την έλλειψη σεναρίου και ρεαλισμού, μπορεί να γίνει πολύ διασκεδαστική.
Το ωραίο παντως είναι οτι δε δυστάζει πουθενα.
Spoiler:

O6rrvsU.jpg


#60 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 17 September 2011 - 11:02

Δε ξέρω τι γίνεται με το υποτιθέμενο plot αλλά μάλλον η σειρά μας trollarει, ακούγεται οτι το τέλος θα είναι σε ταινία που θα ακολουθήσει την σειρά.

Μαζί με το No.6 απο τα μεγαλύτερα fail του Summer 2011 season.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews