Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Blood-C


  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#106 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 08 March 2013 - 06:31

Είδα και εγώ την ταινία. Βλέπεται άνετα ώρες που θέλεις να χαλαρώσεις. Για να εξηγηθώ, έχει οκ ατμόσφαιρα, feeling και χαρακτήρες. Αν και για αυτούς περίμενα λίγο περισσότερα πράγματα, που μάλλον ήταν λάθος μου ,αφού είχα δει το πώς "ανέπτυξε" τους χαρακτήρες της σειράς, έπρεπε να περιμένω κάτι ανάλογο. Ήθελα περισσότερο
Spoiler:


Κατα τα άλλα είναι λίγο...pointless? Αλλά επαναλαμβάνω, ότι την θεωρώ οκ, πέρασα πολύ άνετα βλέποντάς την. Δεν τρελάθηκα/πορώθηκα αλλά δε με ενόχλησε/κούρασε κι όλας. Σε σχέση με τη σειρά είναι έργο τέχνης βέβαια.

Τα τέρατα εξακολουθούν να είναι εκτρώματα βγαλμένα από τον χειρότερο εφιάλτη των CLAMP.

Για όποιον βαριέται και θέλει να περάσει ένα ευχάριστο μιαμισαωράκι χωρίς να χρειάζεται να δίνει ιδιαίτερη βάση, προτείνεται πολύ άνετα.

Posted Image


#107 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 01 April 2014 - 09:46

Δεν ξέρω τι περίμενα από περίπου sequel του blood+....αλλα ηταν πατατα XD.Τουλαχιστον ηταν so bad it's good και οχι so bad's it's boring οπως το αλλο...


sc5bab.jpg


#108 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 01 April 2014 - 09:53

Μόνο στο φινάλε όμως. Όλο το υπόλοιπο είναι so bad it's horrible. >_<


15fkk04.jpg


#109 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 01 April 2014 - 10:28

δεν καταλαβαίνω τι σας άρεσε σ αυτό.. Τα vampires μόνο με vampires δεν μοιάζανε... 
εγω πάντα θα είμαι φαν του Blood +.. Δεν αλλαζω την ντιβα με τίποτα



#110 Reehitoo

Reehitoo

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 16 August 2020 - 02:53

Καλησπερα! Θα μπορουσε καποιος να μου πει ποια ομαδα εχει μεταφρασει το Blood+ και Blood C;..αν καποιος γνωριζει, θα με βοηθουσε πολυ καποιο λινκ. Ευχαριστώ!

 



#111 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 16 August 2020 - 07:59

Σύμφωνα με το anidb 

https://anidb.net/anime/3186

και

https://anidb.net/anime/8348



#112 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 25 August 2020 - 14:31

Τι μετάφραση από ομαδα, πλέον ριπαρουν τους επισημους υπότιτλους