Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Blood-C


  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#16 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 09 June 2011 - 16:17

Δεν είμαι σίγουρη αλλά αν βαριέσαι να δεις 50 επεισόδια διαβάζεις 5 τομάκια manga και ξεμπερδευεις.

#17 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 09 June 2011 - 16:28

^What she said!!!
Αν και τα τομάκια το speedarουν αρκετά, δεν είναι ανάγκη να τα διαβάσεις.

Για την υπόθεση δεν ξέρω, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν χρειάζεται να ξέρεις τίποτα πέραν του ότι η Saya είναι βαμπίρι.

Posted Image


#18 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 09 June 2011 - 16:33

Έχουμε και αυτό πλέον
Youtube Video

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#19 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 02 July 2011 - 16:31

Bγήκε το πρώτο επεισόδιο σε LQ από τους Doki.

Mixed feelings για να πω την αλήθεια. Οπτικά και από άποψη μουσικής έιναι αρτιότατο. CLAMP και Production IG did their best. Γενικά η όλη ατμόσφαιρα θυμίζει κάπως παλαιότερα anime στα οποία έχουν δουλέψει οι CLAMP όπως πχ Χ ΤV series και xxxHolic (αλλά αρτιότερα τεχνικά που είναι λογικό με την πάροδο των χρόνων) πράγμα που προσωπικά το βρήκα ως τεράστιο συν cause i kinda missed that style.

Και μετά πάμε στα της υπόθεσης.

Spoiler: 1


#20 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 02 July 2011 - 19:10

Ωραίο ήταν που έβαλε καλάθι με σουτ πίσω από το κέντρο και δεν έδωσαν και ιδιαίτερη σημασία. Business as usual μάλλον για τη Saya!
Για χαρακτήρες και πλοκή θα δείξει. Η μάχη στο τέλος πάντως ήταν καλή.

#21 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 02 July 2011 - 19:10

Θα περιμένω την 720p έκδοση, no need for eye cancer.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#22 ayame

ayame

    chance encounter

  • Members
  • 142 posts

Posted 03 July 2011 - 15:19

δεν έχω ξαναδεί τέτοια σειρά με βαμπίρια και γενικότερα αποφεύγω, γιατί την έχω μια φοβία με το αίμα... η μάχη ήταν τόοοοοοσο creepy...αλλά είναι CLAMP αγάπη μεγάλη στα σχέδια, οπότε... μπορεί να συνεχίσω να βλέπω- λίγο το όμορφο μουτράκι της Σάγια ( Mäuschen θα τη λέω γω, δεν ξέρω τι λέτε σεις, αλλά μια μόε ποντικομουρίτσα είναι η άτιμη), λίγο οι υπόλοιπες όμορφες ηρωίδες (τα δίδυμα μ' αρέσουν, μα πώς τ' αντιπαθείς ίρι;), πολύ ο θεογκόμενος σκουρομάλλης των λίγων λέξεων -πώς πέφτω για τέτοιους τύπους, ενώ στην αληθινή ζωή δεν τους παλεύω;;;)...)

τα μείον: 1. πώς εξηγείται η Mäuschen να ναι καλή στις μάχες και τα αθλητικά και να ναι και άγαρμπη κοπέλα αλά Sailor Moon Usagi??? Δεν μπορώ τις klutz πλέον..., 2. mainstream χαρακτήρας της σειράς (?)

τέλος δεν σας φάνηκε ύποπτο
Spoiler:

Edited by ayame, 07 July 2011 - 17:30.

Spoiler:


"A bunny that gets eaten by the wolf every night, surely knows the wolf well..."

#23 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 03 July 2011 - 19:25

Δεν ξερω τι λετε για sequel κλπ. αλλα απ' οτι ειδαι στο myanimelist δεν ειναι κατηγοριοποιημενο ως sequel. Και εγω απ' οτι ειδα δεν το κοβω για sequel.

Spoiler:


Ακομη στο πρωτο επεισοδιο ειναι οποτε υπομονη και θα μαθουμε.

#24 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 04 July 2011 - 21:55

Iri κάνεις λάθος. Δεν ήταν Rebecca Black το τραγουδάκι, ήταν full fledged facking disney princess galore.

Τι να πω, τρομερή απογοήτευση.
Μέτριο σχέδιο, βαρετά τα πάντα, αισχρή η μάχη. Και απλά ένιωσαν ότι *έπρεπε* να την κάνουν ατσούμπαλη; Σοβαρά τι τους ελκύει σε μια κοπέλα που συνέχεια πέφτει και τρώει τα μούτρα της; In the grown up world τις λέμε καθυστερημένες αυτές τις κοπέλες, όχι cute, moe και βλακείες.
Τα δίδυμα κλασσικά, δεν άντεξαν οι Clamp να μην τα βάλουν...

Ήθελα να μου αρέσει. Προσπάθησα να μου αρέσει. Το μόνο που κατάφερα ήταν να πεθάνω στο γέλιο. Ας είναι καλά ένας φίλος μου που αναφερόταν στον πατέρα της ως "professional constipator" και μπόρεσα να το απολαύσω...κάπως.

Θα το δω γιατί μου αρέσουν τα βαμπίρια, και θέλω να πιστεύω πώς ο συνδυασμός clamp/IG δε θα έβγαζε κάτι τόσο τραγικό.

Posted Image


#25 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 05 July 2011 - 12:40

.... In the grown up world τις λέμε καθυστερημένες αυτές τις κοπέλες, όχι cute, moe και βλακείες.
...


Κι εδώ είναι το λάθος. Τα περισσότερα anime *δεν* έχουν target audience τους grown ups, αλλά το πολύ μέχρι 16 χρονών νεαρά άτομα. Και φυσικά τους καμένους Otaku, που βρίσκουν moe οτιδήποτε παλαβό οπότε και δεν ανήκουν στους grown ups αλλά στους βαρεμένους!
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#26 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 06 July 2011 - 07:24

Έλα μωρέ τώρα, τόσα χρόνια βλέπω anime, λες να μην το ξέρω αυτό; :P
Ωραία, ας το διορθώσω λοιπόν, for greater justice!

"IRL τις λέμε καθυστερημένες αυτές τις κοπέλες, όχι cute, moe και βλακείες." :hihi2:

Posted Image


#27 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 06 July 2011 - 09:44

Έλα μωρέ τώρα, τόσα χρόνια βλέπω anime, λες να μην το ξέρω αυτό; :P
Ωραία, ας το διορθώσω λοιπόν, for greater justice!

"IRL τις λέμε καθυστερημένες αυτές τις κοπέλες, όχι cute, moe και βλακείες." :hihi2:

εχεχε, έχω λίγο μανία με την ακρίβεια των εκφράσεων :nanana:
Η επάνω διευκρίνηση με καλύπτει απόλυτα :kakaka:
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#28 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 06 July 2011 - 12:40

Επειδή δεν το έχω παρακολουθήσει καθόλου τελικά βγήκε καμιά καλή έκδοση? Βλέπω μία από doki αλλά πρέπει να είναι η LQ.

xbJ3b2w.jpeg


#29 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 06 July 2011 - 13:13

Η HQ έκδοση θα προβληθεί στις 8 του μήνα και λογικά θα βγει αμέσως, αφού τα subs είναι έτοιμα. Σε δύο μέρες οπότε.

#30 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 08 July 2011 - 12:04

Το πρωτο επεισοδιο ηταν διασκεδαστικο αλλα δεν θα το ελεγα "καλο".

Κατ αρχας εχουμε την χειροτερη εκδοχη της Saya μεχρι τωρα.Δεν υπηρχε πραγματικα κανενας λογος να την κανουν ατσουμπαλη σε αφυσικο βαθμο αλλα ταυτοχρονα αψογη στα αθληματα.Μονο στα ανιμε συμβαδιζουν κατι τετοια.Επισης ηταν ηλιθια και αβουλη.Η σκηνη με το τραγουδακι ηταν τοσο cringeworthy που σχεδον μου αρεσε.

Οι χαρακτηρες στερεοτυπα ολοι προς το παρον.Οι retarded διδυμες,ο loldark look at me I scream angst μαθητης,o ηρεμος μπαρμαν,ο traditions are important! πατερας κλπ.Θα δουμε αλλα οκ το προηγουμενο Blood ειχε 50 επ ενω αυτο 12.Δεν ξερω τι θελουν να μας δειξουν.

Spoiler:

Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.