Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Steins;Gate


  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#16 Xeiji

Xeiji

    ohayoooo

  • Members
  • 60 posts

Posted 05 April 2011 - 09:34

Δυστυχως. η ποιοτητα δεν ειναι κ οτι καλητερο που υπαρχει :roar: χαλαει ολο το ανιμε και εχω εκνευριστει. Αλλα θα την δω με ευχαριστηση και πααααααλι καλα που στο πρωτο θρεντ εγραφε περιληψη γιατι προσπαθουσα πολυυυυ να καταλαβω τι παιζεται :hahaha:
Hope it's good..
otan oi aetoi petoun psila, i koutsoulia ponaei.

#17 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 05 April 2011 - 10:06

Ναι και εγώ είμαι σε φάση που δεν έχω πολυκαταλάβει τι είδα δεν έχω πολυκαταλάβει αν μου άρεσε, το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι του επιστήμονα του έχουν χαλαρώσει κάποιες βίδες στο ρετιρέ.

Περιμένω να βγει σε μη eye cancering ποιότητα ώστε να το δω μια δεύτερη φορά μπας και βγάλω άκρη και υπάρχει και καλύτερη μετάφραση.

#18 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 05 April 2011 - 10:06

Λοιπόν εγώ παράτησα το πρώτο επεισόδιο στη μέση γιατί πραγματικά χαραμίζεται με αυτή την ποιότητα εικόνας. Είναι σαν κακό βιντεάκι του youtube. Αρκετή θολούρα, και αλλοιωμένα χρώματα, αξίζει να περιμένουμε λίγο ακόμα...

Μέχρι εκεί που είδα μου άρεσε, αλλά με μπέρδεψε. Η μυστηριώδης ατμόσφαιρά του μου θύμισε το Chaos;Head που είχε αρχίσει εξίσου όμορφα και μπερδεμένα, και δυστυχώς κατέληξε να γίνει η πατάτα της χρονιάς. Δε νομίζω (ή τουλάχιστον ελπίζω) να μη γίνει το ίδιο και με το συγκεκριμένο.
Μυρίζομαι αγωνία και cliffhangers. Μου αρέσει.

Posted Image


#19 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 05 April 2011 - 10:43

Ναι και εγώ είμαι σε φάση που δεν έχω πολυκαταλάβει τι είδα δεν έχω πολυκαταλάβει αν μου άρεσε, το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι του επιστήμονα του έχουν χαλαρώσει κάποιες βίδες στο ρετιρέ.

Περιμένω να βγει σε μη eye cancering ποιότητα ώστε να το δω μια δεύτερη φορά μπας και βγάλω άκρη και υπάρχει και καλύτερη μετάφραση.


Spoiler:

xbJ3b2w.jpeg


#20 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 05 April 2011 - 10:55

Για να δω το anime αυτο πρεπει να εχω δει και το Chaos;Head ?

#21 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 05 April 2011 - 11:02

Όχι δεν χρειάζεται...Είναι σε παρόμοιο setting αλλά δεν έχουν σχέση οι υποθέσεις τους.

xbJ3b2w.jpeg


#22 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 05 April 2011 - 11:25

Όχι δεν χρειάζεται...Είναι σε παρόμοιο setting αλλά δεν έχουν σχέση οι υποθέσεις τους.


Ok, thanks θα το αρχισω αμεσα.

#23 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 05 April 2011 - 16:41

"...and you can expect the 720p on Tuesday."
Aπο το site των Mazui.
Σε λιγες ωρες θα προβληθει στην tv οποτε το βραδακι θα το χουν βγαλει λογικα.Κριμα ειναι να το δειτε τωρα.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#24 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 05 April 2011 - 21:07

Για να δω το anime αυτο πρεπει να εχω δει και το Chaos;Head ?


Δεν ξέρω για αυτό, ξέρω ότι έχωντας δει το Chaos;Head δεν θα έλεγα ότι θα ήθελα να δω κι αυτό. Αν όμως η σειρά βγει καλή (αφού ολοκληρωθεί) τότε ίσως την τσεκάρω.
phmava.php

#25 Xeiji

Xeiji

    ohayoooo

  • Members
  • 60 posts

Posted 06 April 2011 - 00:42

Αυτο με την μπανανα που κολλαει?! εχει καποιο νοημα? :oo:
Ελπιζω το δευτερο επεισοδιο παντως να λεει κατι παραπανω, γιατι μεχρυ στιγμης μηδεν στο πηλικο!
Τελικα ο τυπος ειναι γιουχου η δεν ειναι? χαχαχα αντε να δουμε
otan oi aetoi petoun psila, i koutsoulia ponaei.

#26 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 06 April 2011 - 02:18

Ok ok,δεν ξερω τι λετε αλλα αυτο ηταν καλο.

Κατ αρχας εχει τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ απο vn adaptation like ever?!!!.
O τυπος δεν παιζεται.Και μονο που αυτος ο τρελαρας θα αντιπροσωπευει την "φωνη της λογικης" ,καθιστα την σειρα αξιολογη.Εκει που ετρεχε λυσασμενος πανω κατω τις σκαλες γελωντας και μετα που μιλουσε με τον alpaca man (obvious reference to sega's seamen ) did it for me.

Tα αλλα δυο members του group επισης συμπαθητικα και πρωτοτυπα γαμωτο!Ενας TYPICAL /a/ LURKER,με waifus,hacking skills και landwhale σωματοτυπο και ενα κοριτσι που πασχει απο νοητικη καθυστερηση και ενω υπο αλλες συνθηκες θα με εκνευριζε ΝΑΙ ηταν γαματη!

To σεναριο επισης μαρεσει οπως και η wacky σκηνοθεσια.Δεν εχω απολυτως κανενα παραπονο και μακαρι να συνεχισει ετσι.Το chaoshead το θεωρω ισως το χειροτερο ανιμε που εχω αντεξει να ολοκληρωσω και αυτο ΟΧΙ δεν μου το θυμισε ευτυχως.Τουλαχιστον μεχρι στιγμης.

Καλουλι το opening επισης.Οχι τοσο καλο οσο αυτο του vn που ειχα ποσταρει στο black hole παλιοτερα και δεν βρισκω το ποστ τωρα dammit > <.

Edited by Hanzo, 06 April 2011 - 02:24.

Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#27 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 06 April 2011 - 14:55

Βγήκε και σε 720p απο UTW&Mazui, άντε γιατι μας βγήκαν τα μάτια απο το πρώτο LQ release.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#28 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 06 April 2011 - 14:57

Όποιος βιάζεται....
Spoiler:

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#29 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 06 April 2011 - 18:54

πανω κατω οτι ειπε ο Hanzo + οτι εχει ωραιο ED song.

Παρανοια σε ολο της το μεγαλειο, το συμπαθησα πολυ τον crazy mad-o scientist-o.

2 καλες σειρες so far.

#30 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 06 April 2011 - 19:55

Εγώ πάντως συνεχίζω να μην έχω καταλάβει ΤΙΠΟΤΑ. Όποιος δε βαριέται ας μου τα κάνει ταληράκια :P

xbJ3b2w.jpeg