Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Steins;Gate


  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#31 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 06 April 2011 - 21:36

Εγώ πάντως συνεχίζω να μην έχω καταλάβει ΤΙΠΟΤΑ. Όποιος δε βαριέται ας μου τα κάνει ταληράκια :P


Oτι ξερουμε απ το πρωτο επεισοδιο:

Spoiler:

Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#32 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 06 April 2011 - 22:01

Oτι ξερουμε απ το πρωτο επεισοδιο:

Spoiler:



Spoiler:

xbJ3b2w.jpeg


#33 Zouhan

Zouhan

    業火に鋼鉄

  • Members
  • 397 posts

Posted 06 April 2011 - 22:24

Εγώ πάντως συνεχίζω να μην έχω καταλάβει ΤΙΠΟΤΑ. Όποιος δε βαριέται ας μου τα κάνει ταληράκια :P


Αν περιμένεις 3 επισόδεια τοπς και ακόμα δεν έχεις καταλάβει, θα φταίει το άνιμε :P. Γενικά, το VN ήταν πιο αργό και έπαιρνες πρεφα πιο εύκολα τι έπαιζε. Και η αλήθεια είναι ότι δεν σου έχει δώσει και πολλάαα στοιχεία για να καταλάβεις.
Ελπίζω μόνο να προλάβουν όλο το στόρυ στα όσα επεισόδια είναι (13?) και να μην το κόψουν σε κάποιο από τα εναλλακτικά τέλη, γιατι το true ήταν και το καλύτερο, μακράν.

Εδιτ: Με προλάβαν :P

#34 Xeiji

Xeiji

    ohayoooo

  • Members
  • 60 posts

Posted 07 April 2011 - 00:17

αυτο το ανιμε εχει καποιο prequel? και τι ειναι αυτο το VN που λετε? :confused:
otan oi aetoi petoun psila, i koutsoulia ponaei.

#35 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 07 April 2011 - 00:18

Visual Novel

Posted Image


#36 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 07 April 2011 - 00:28

αυτο το ανιμε εχει καποιο prequel? και τι ειναι αυτο το VN που λετε? :confused:


Όχι δεν έχει prequel. Υπάρχει άλλο ένα anime που είναι σε παρόμοιο setting και βασίζεται σε visual novel από τους ίδιους δημιουργούς που έκαναν και το visual novel πάνω στο οποίο βασίζεται και αυτό.

Για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ αν και παίζει να φας spoilers και για το τί είναι visual novel εδώ.

xbJ3b2w.jpeg


#37 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 07 April 2011 - 00:37

Αυτό μάλιστα.Αυτό ήταν καλό πρώτο επεισόδιο.Θέλω να πιστεύω ότι το Chaos;Head κατέληξε στην πατάτα που είναι λόγο κακού adaption και όχι λόγω κακού VN και γι'αυτό είμαι θετικός για το συγκεκριμένο.

#38 Xeiji

Xeiji

    ohayoooo

  • Members
  • 60 posts

Posted 07 April 2011 - 00:48

Όχι δεν έχει prequel. Υπάρχει άλλο ένα anime που είναι σε παρόμοιο setting και βασίζεται σε visual novel από τους ίδιους δημιουργούς που έκαναν και το visual novel πάνω στο οποίο βασίζεται και αυτό.

Για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ αν και παίζει να φας spoilers και για το τί είναι visual novel εδώ.


Να σαι καλα!!!! Εφαγα σποιλερς αλλα ολα καλα, τουλαχιστον καταλαβα τι παιζει! Ευχαριστω ^^
otan oi aetoi petoun psila, i koutsoulia ponaei.

#39 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 07 April 2011 - 01:28

Καλούλι το πρώτο, ξεκίνησε με badass intro, συνεχίζοντας με εναλλαγές σοβαρού-αστείου.
Αν πω πως κάτι με μπέρδεψε, θα είναι περισσότερο η εναλλαγή αυτή, παρά το σενάριο. :P

Btw, τό΄δα από HorribleSubs, οι οποίοι χρησιμοποιούν CR subs, no? Λίγο απίθανο μου φαίνεται η official μετάφραση να είναι γεμάτη με /a/ references. D:
Επίσης, έχω βαρεθεί να ακούω αυτή τη Hanazawa παντού τελευταία. Ωραία uguu~ φωνή, αλλά με μέτρο ρε παιδιά.
Τέλος, έχουμε Tsubaki για υποψήφια female lead. :3

Edited by Putin, 07 April 2011 - 01:34.

HnH5aB0.jpg


#40 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 07 April 2011 - 01:41

Επίσης, έχω βαρεθεί να ακούω αυτή τη Hanazawa παντού τελευταία. Ωραία uguu~ φωνή, αλλά με μέτρο ρε παιδιά.


Πάρτο πίσω αλλιώς δε σου ξαναμιλάω:run:

Λλώνω κάθε φορά που την ακούω.Δε τη χορταίνω λέμε:joyful:

Posted Image


#41 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 07 April 2011 - 08:47

Οι Mazui το κάνανε drop καλά καλά δεν το αρχίσανε:sadist:. Τουλάχιστον έβγαλαν την 720 έκδοση του πρώτου επεισοδίου. Ξέρει κανείς αν θα σαμπαριστεί από άλλο group?
http://mazuisubs.com/153

#42 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 07 April 2011 - 09:54

Άν και δεν ξέρω ακόμα τι να περιμένω από αυτή τη σειρά γιατί φοβάμαι μήπως το χάσει το παιχνίδι στη συνέχεια, ναι, ο πρωταγωνιστής ήταν πάρα πολύ καλός, όπως και η παρέα του, οπότε I'll stick with it και ας βγει και βλακεία.

Οκ το πρώτο επεισόδιο για πρώτο επεισόδιο πάντα, ελπίζω να ξεκαθαρίσουν λίγο τα πράγματα στα επόμενα 2 επεισόδια.

ySss0UF.jpg


#43 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 07 April 2011 - 23:10

peh κριμα για το drop ας ελπισουμε οτι καποιος θα βουταει τα scripts των HS / CR κτλπ και θα τα βαζει σε καλυτερο raw.

#44 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 07 April 2011 - 23:47

peh κριμα για το drop ας ελπισουμε οτι καποιος θα βουταει τα scripts των HS / CR κτλπ και θα τα βαζει σε καλυτερο raw.


Γιατι το raw των CR τι εχει?
Τα προβληματα ηχου που ειχε το πρωτο release διορθωθηκαν.Και τα subs καλα ειναι γιαυτο αλλωστε το droppαραν oι Μazui.Kαλυτερα να πιασουν και καμια σειρα με ανυπαρκτα subs.
*γκουχ Hyouge Mono γκουχ*
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#45 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 08 April 2011 - 00:23

ειναι low quality, ειμαι whore εγω και θελω το ts μου