Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

Currently watching anime - Εντυπώσεις !!!


  • Please log in to reply
6130 replies to this topic

#6031 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 17 June 2020 - 18:37

Βλέπω το Chihayafuru. Εντάξει είναι. Το μόνο που δε μου άρεσε καθόλου είναι σε αυτό το παιχνίδι που παίζουν, το καρούτα, το απαγγέλουν με ένα τόνο που μου θυμίζει εκκλησία :erk:

 



#6032 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 June 2020 - 09:46

Δεν θυμάμαι καν τι είχε γίνει τέλη 90,αλλα τώρα που ξαναβλέπω τη σειρά βενιαμίν (top striker), είχα σταματήσει στο επεισόδιο 29 και μάλιστα δεν είχε λήξει το ματς.

Απλά δεν ξαναπετυχα επεισόδια. Και δεν το έδειχνε σε κάνα πειρατικό σταθμό, σε μεγάλης εμβέλειας ιδιωτικό. Είχαν μείνει αλλά 20 επεισόδια. Δειηαν μόνο αυτά και την σταμάτησαν γιατί τόσα μεταγλωττισανε; Απολύτως καμία πληροφόρηση. Θυμάμαι είχαν τη γαλλική εισαγωγή πάντως.

Άλλαξαν την ώρα και μέρα προβολης; πάντως θυμάμαι γελούσαμε με τον αδερφό μου με τον τρόπο που σουταρανε και τα αεροπλάνικα και την υπερηχητική μπάλα.

Ένας λόγος που δεν μου λείπει ο τρόπος που δειχναν παιδικά οι σταθμοί. Ιδίως στην Ελλάδα που δεν υπήρχε οργάνωση ήσουν στο έλεος τους

#6033 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 21 June 2020 - 10:16

Βλέπω το Chihayafuru. Εντάξει είναι. Το μόνο που δε μου άρεσε καθόλου είναι σε αυτό το παιχνίδι που παίζουν, το καρούτα, το απαγγέλουν με ένα τόνο που μου θυμίζει εκκλησία :erk:

Δεεν σε καταλαβαίνω τέεεκνον μου~

Η εκκλησία είναι ευχάριστο~ περιβάλλον~

Αμήν~

 

:woot:  :bleh:  :sick:



#6034 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 21 June 2020 - 13:55

δεν βγαινει και κατι αξιολογο τα τελευταια χρονια


wdasa.png


#6035 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 26 June 2020 - 06:41

Είδα το πρώτο επεισόδιο του dash kappei στα ελληνικά (τζιτζι). Είχα πετύχει πριν χρόνια κάτι επεισόδια σε τοπικό σταθμό αλλά τρέμω στην ιδέα τι θα συνέβαινε αν το βάζαν σε παιδικό πρόγραμμα σταθμού μεγάλης εμβέλειας. Παιδί να σηκώνει φούστες κοριτσιών για να δει το χρώμα των εσωρούχων; Από φεμινιστικες οργανώσεις όλου του πολιτικού φάσματος μέχρι το εσρ και τον πρωθυπουργό θα παρεμβαιναν.

Πολύ καλή μεταγλώττιση πάντως και έχει πλάκα να κάνει γυναίκα τη φωνή του τζιτζι και να τα λέει αυτά.

#6036 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 26 June 2020 - 20:17

Yugioh Sevens μέτριο, θα προτιμούσα να δω συνέχεια από το αρχικό με τον Yuugi και τον Kaiba.



#6037 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 27 June 2020 - 03:30

Yugioh Sevens μέτριο, θα προτιμούσα να δω συνέχεια από το αρχικό με τον Yuugi και τον Kaiba.

Wouldn't we all...?



#6038 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 30 June 2020 - 19:56

Θυμάμαι όταν διάβαζα τη Nana, ενός ορφανού χαρακτήρα του άρεσε για διαφέρουν λόγους να γράφει επεισόδια της σειράς Hutch The honeybee. Είχα δει την εισαγωγή παλιά αλλά είπα να τη δω ολόκληρη. Σε σχέση με τη Ντεμεταν είναι πολύ δραματικοτερη και δεν είναι σύμπτωση που 26 από τα 91 επεισόδια δεν προβλήθηκαν στην Ευρώπη.Ευτυχώς υπάρχουν και αυτά στο batch. Θα ήταν πολύ τραυματική εμπειρία για τα παιδιά να βλέπουν τόσο αξιαγάπητους χαρακτήρες να χάνονται.
Όταν είδα να βάζουν πάντως Αλογάκια της Παναγίας να πρωταγωνιστουν, είπα πάει, αυτή η σειρά θα μου αρέσει.
Το δράμα της κάνει την Τερα Φορμαρς να μοιάζει τσίρκο μεντρανο, που είναι έτσι και αλλιώς.

#6039 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 14 July 2020 - 14:49

Νέο digimon 2020 με τους αρχικούς χαρακτήρες. Οκ μου φαίνεται. Δεν έχω καταλάβει αν η ιστορία είναι με βάση το πρώτο ή κάτι τέλειως διαφορετικό γιατί δε θυμαμαί και πολλά από το παλιό. Από το 2ο επεισόδιο κιόλας δείξαν τον Omni αλλά το σκοινί το τραβάνε έτσι κι αλλιώς παρουσιάζοντας τους χαρακτήρες έναν ανά επεισόδιο.



#6040 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 14 July 2020 - 15:21

μακαρι να ξαναεβγαζαν σε remake ολα τα πρωτα επεισοδιια Yu-gi-oh ακολουθωντας πιστα το manga και την σωστη season 0


wdasa.png


#6041 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 14 July 2020 - 16:01

Lol δεν ήξερα ότι υπάρχει season 0 μέχρι τώρα



#6042 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 14 July 2020 - 18:43

δυστυχως ειναι τοσο διαφορετικη απο το manga.


wdasa.png


#6043 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 18 July 2020 - 18:41

Λέω να επιχειρήσω να δω το Attack on Titan. Σπάνια βλέω anime το οποίο έχει βγει σε manga χωρίς να έχω διαβάσει το manga αλλά λέω να κάνω την αρχή με αυτό. Τα ovas κτλ που υπάρχουν να τα δω;


Posted Image

#6044 november27

november27

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 18 July 2020 - 20:54

Δές τα ova αφού τελειώσεις με τα επεισόδια ή έστω με την σειρά(χρονολογικά) που βγήκαν.

Τα ovas καλά είναι.



#6045 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 19 July 2020 - 20:13

Χωρίς βέβαια να έχω δοκιμάσει όλες τις σειρές, η αίσθηση που έχω μέχρι στιγμής είναι ότι αυτή η season φαίνεται μάπα. Αν κάποιος έχει τσεκάρει κάποια σειρά και πιστεύει ότι αξίζει ας κάνει thread


phmava.php