Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

Currently watching anime - Εντυπώσεις !!!


  • Please log in to reply
6130 replies to this topic

#6016 Mosquito Killer

Mosquito Killer

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 01 November 2019 - 15:11

BNHA Season 4: Filler episode και Overhaul. Ψιλό αδιάφορα 2 πρώτα επεισόδια αλλά οκ δεν περίμενα και τίποτα πιο τρελό. Δεν έχω διαβάσει manga ενώ γουστάρω πολύ την σειρά. Θέλω πολύ να είναι καλύτερη της 3ης αν και είναι δύσκολο μόνο και μόνο επείδη το peak της 3ης ήταν φοβερό.

Nanatsu Season 3: Αυτό και αν μπήκε αργά. Τόσο αργά που ούτε που θυμάμαι τι έδειξαν τα 2 πρώτα. Κάποτε μου άρεσε πολύ η σειρά αλλά πλέον με το story progress που είχε με έχασε. Θα δω το anime μόνο για τα fight και τον γαμάτο Escanor.

Shokugeki Season 4: Από τις αγαπημένες μου ότι 'να ναι σειρές. Γελάω πολύ και φεύγει το εικοσάλεπτο χωρίς να το καταλάβω. Guilty pleasure ελπίζω να συνεχιστεί.

Psycho Pass Season 1 EP 1-5: Είχα πολύ καιρό να ενθουσιαστώ έτσι με σειρά. όλη η ατμόσφαιρα μου θυμίζει minority report και αυτό είναι τεράστιον συν. Με εκνευρίζει αφάνταστα η συμπρωταγωνίστρια αλλά θα την αντέξω. Θα γράψω στο topic πιο αναλυτικά για να μην σποιλάρω.

Naruto: Κάνω rewatch με την αδερφή μου. Πργματικά είχα ξεχάσει πόσο καλό ήταν το original. Πως ήταν και πως κατάντησε στο βωμό του χρήματος...Ελπίζω να μην πάει έτσι και το OP. Λοιπόν το original Naruto είναι από τα καλύτερα shonen anime που παίζουν.

JoJo Part 4: Όλοι μου έλεγαν ότι είναι το καλύτερο part του Jojο, όλοι μου έλεγαν ότι ο Kira είναι ο καλύτερος villain και ο Josuke o καλύτερος main. Ε δεν είναι. Πάρα πολύ καλό και αυτό το part αλλά σαν το 3 δεν έχει. 

Dr. Stone: Μια διαφορετική νώτα στο shonen genre. Δεν με κρατάει ιδιαίτερα αλλά αφού είναι κάτι διαφορετικό θέλω να του δώσω μια ευκαιρία.

Vinland Saga: Ότι καλύτερο έχει παιχτεί μετά το Made in Abyss. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν γίνεται χαμός για αυτό. Η καλύτερη σειρά του 2019 by far. 

Monster: 6ο-7ο rewatch ούτε εγώ θυμάμαι πλέον. Αγαπημένο anime μάλλον το καλύτερο που έχω δει. Masterpiece δεν μπορώ να πω τίποτα άλλο. Αν υπήρχαν Tenma-Grimmer και στην πραγματικότητα ο κόσμος θα 'ταν λίγο καλύτερος.



#6017 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 November 2019 - 21:28

Bλέπω το Zettai Muteki Raijin Ou που ήταν σημείο σταθμός στα mecha, μιας και εκανε δημοφιλες το να οδηγάνε ρομπότ mecha, παιδιά δημοτικού και ενεπνευσε και αλλες σειρές.Η πρώτη από τις Eldran σειρές, 4 στον αριθμο. Aκομα δηλαδη και στο απογειο των mecha λιγες σειρες καταπιαστηκαν με αυτο.

Καλα σημερα το να οδηγαν mecha μικρα παιδια ειναι ανυπαρκτο, περαν ιδιαιτερων και σχετικα αγνωστων mecha οπως η Shinkalion.

 

Επιτέλους ενα αναλαφρο mecha σε σχεση με τα υπολοιπα, μιας ακομα και τωρα η εμφαση για το ειδος ειναι σε εφηβους και ενηλικες πιλοτους. Bλεποντας το, αν εβαζα τους εχθρους της σειρας σε κανα Pretty Cure ή αντίθετα, δεν θα υπηρχε και μεγαλη διαφορα στο σεναριο και στις μαχες, περαν των πρωταγωνιστων και των οπλων τους. Σχεδον ιδια μου φαινονται στην αφηγηση, οπως και το αστειο σχεδιο των mecha. Κριμα που πηξαμε απο αυτα στα magical girls, ενω πρεπει να το ψαχνεις με το κυαλι στα mecha. Παντως η λεπτομερεια μοιαζει με τα καλυτερα pretty cure στο ανιματιον και ο καθε εχθρος εχει δυο ξεχωριστες μεταμορφωσεις, που ουτε και αυτο το βλεπεις συχνα

 

Η σκηνη μετατροπης του σχολειου σε βαση ειναι απο τα πιο πρωτοτυπα και εντυπωσιακα πραγματα που εχω δει,  και 5 χρονια πριν απο το Evangelion.

Vifam δεν ειναι αλλα με τετοιο σεναριο δεν χρειαζεται καν.

 

Το να οδηγει και να καθοδηγει ολοκληρη ταξη τα mecha , χωρις ομως να διακοπτονται τα τεστ και τα μαθηματα αργοτερα, ειναι επισης πρωτοτυπο. Δυσκολοτερο για τον πρωταγωνιστη ειναι να διαβαζει παρα να οδηγει mecha.



#6018 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 08 January 2020 - 20:21

Κσιρος για αλλά 2 oldies από επίσημο dvd + υποβρύχιο κεραυνός(έστω την πετσοκομμενη έκδοση), ντεμεταν, βενιαμίν, Minky Momo, αλλά από rips. ανάθεμα στους Έλληνες διανομείς. Μπορεί να έχουν σβήσει και τις Master κασέτες, για τέτοιους τους κόβω. Οι 2 εκδόσεις ευτυχώς έχουν και την πρωτότυπη και την μεταγλωττισμενη εισαγωγή και τίτλους τέλους. Μονο το preview λειπει. Καλύτερα στα Γαλλικα γιατί και καλύτερα ακούγονται οι φωνές και κουράστικα να ακούω τους ίδιους και τους ίδιους

dnkpu.jpg

#6019 thanos300693

thanos300693

    Starting...

  • Members
  • 15 posts

Posted 10 January 2020 - 17:51

ξεκινω το δεύερο μέρος της τρίτης season attack on titan και ξεκίνησα το full metal alchemist. πάρα πολύ ωραίο !!! 



#6020 Titan64

Titan64

    Anime Newbie

  • Members
  • 37 posts
  • LocationKamome Gakuen

Posted 11 January 2020 - 03:03

ξεκινω το δεύερο μέρος της τρίτης season attack on titan και ξεκίνησα το full metal alchemist. πάρα πολύ ωραίο !!! 

Ποιο Fullmetal alchemist, το παλιό ή το Brotherhood;


Edited by Titan64, 11 January 2020 - 03:04.


#6021 thanos300693

thanos300693

    Starting...

  • Members
  • 15 posts

Posted 11 January 2020 - 14:38

Απο την αρχή !!



#6022 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 17 January 2020 - 15:56

Κσιρος για αλλά 2 oldies από επίσημο dvd + υποβρύχιο κεραυνός(έστω την πετσοκομμενη έκδοση), ντεμεταν, βενιαμίν, Minky Momo, αλλά από rips. ανάθεμα στους Έλληνες διανομείς. Μπορεί να έχουν σβήσει και τις Master κασέτες, για τέτοιους τους κόβω. Οι 2 εκδόσεις ευτυχώς έχουν και την πρωτότυπη και την μεταγλωττισμενη εισαγωγή και τίτλους τέλους. Μονο το preview λειπει. Καλύτερα στα Γαλλικα γιατί και καλύτερα ακούγονται οι φωνές και κουράστικα να ακούω τους ίδιους και τους ίδιους

dnkpu.jpg

 

Πωπω, το Step Jun το λάτρευα. Είχα πετύχει κάποια στιγμή κάποια επεισόδια στα ελληνικά στο youtube. Τι μου θύμησες τώρα...

 

Για να μην είμαστε κι εκτός θέματος, αυτό το διάστημα ξαναέπιασα το Fruit Basket που το είχα αφήσει λίγο πιο μετά από τη μέση. Καλούτσικο είναι, έχει και κάποια καλά μηνύματα αν και το γράψιμο είναι κάπως άτσαλο και έχει σκαμπανεβάσματα, όμως λίγο αργό. Φαντάζομαι στη 2η σεζόν θα μπει και στο ζουμί της υπόθεσης.


ySss0UF.jpg


#6023 panoulis222

panoulis222

    Starting...

  • Members
  • 18 posts

Posted 18 January 2020 - 05:11

λοιπον μολις τελειωσα το kono oto tomare. kono λοιπον ειναι ενα παραδοσιακο ιαπωνικο οργανο. ακουστικα μου εκανε κατι μεταξυ αρπας και κιθαρας (δεν ειμαι μουσικος οποτε..). οπτικα ειναι κατι σαν κορμος ξυλου με χορδες.

το ανιμε μοιαζει με το your lie in april σαν κατηγορια μουσικης  εχουν κοινα, αλλα ταυτοχρονα απεχουν αρκετα. αρκετα συναρπαστικο, καλοχτισμενοι χαρακτηρες προτεινεται ΚΑΙ για την μουσικη του που δεν ειναι συνηθισμενη στο ακουσμα.



#6024 Titan64

Titan64

    Anime Newbie

  • Members
  • 37 posts
  • LocationKamome Gakuen

Posted 18 January 2020 - 13:48

λοιπον μολις τελειωσα το kono oto tomare. kono λοιπον ειναι ενα παραδοσιακο ιαπωνικο οργανο. ακουστικα μου εκανε κατι μεταξυ αρπας και κιθαρας (δεν ειμαι μουσικος οποτε..). οπτικα ειναι κατι σαν κορμος ξυλου με χορδες.

το ανιμε μοιαζει με το your lie in april σαν κατηγορια μουσικης  εχουν κοινα, αλλα ταυτοχρονα απεχουν αρκετα. αρκετα συναρπαστικο, καλοχτισμενοι χαρακτηρες προτεινεται ΚΑΙ για την μουσικη του που δεν ειναι συνηθισμενη στο ακουσμα.

 

Με έψησες να το δω, έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια ειδικά για τη δεύτερη σεζόν.

 

 

Στα δικά μου currently watching από τις καινούριες σειρές

  • βλέπω το "ενδιαφέρον" Darwin's Game (3 eps). Η πλοκή αφορά ενα Battle Royale με μια εφαρμογή στο κινητό το οποίο χρησιμοποιείς για να αγοράζεις ότι θες, από όπλα μέχρι κανονικά χρήματα. Επίσης ο κάθε παίκτης αποκτάει την δική του ειδική ικανότητα. Παρόλο τις κακές κριτικές που έχει το βρίσκω πολύ ευχάριστο.

vbcoh8T.jpg?1

 

 

  • άλλη καινούρια σειρά είναι το Jibaku Shounen Hanako-kun (2 eps), λατρεύω το animation και τη μουσική. Μια μαθήτρια ανακαλύπτει ένα φάντασμα το οποίο θα της πραγματοποιήσει οποιαδήποτε ευχή. Έχει χιούμορ και μυστήριο!

3GM3DPy.jpg?1

 

 

  • Kyokou Suiri (1 ep), είδα μόνο το πρώτο επεισόδιο, η πλοκή μου προκάλεσε το ενδιαφέρον, σιγούρα θα το συνεχίσω.

zgYiM1I.jpg?1

 

 

  • Και φυσικά το must watch Haikyuu!! TO THE TOP (2 eps), η πολυαναμενόμενη συνέχεια για τους λάτρεις της σειράς!

zUUltrZ.jpg?1

 

 

  • Magia Record: Mahou Shoujo Madoka☆Magica Gaiden (2 eps), δεν ξέρω τι να περιμένω απ΄ο τη σειρά, σίγουρα όχι στο ίδιο επίπεδο με το  Mahou Shoujo Madoka☆Magica στο οποίο βασίστηκε.

1cWeTZ4.jpg?1

 

 

 

Απο τη προηγούμενη σεζόν συνεχίζω

  • το Boku no Hero Academia 4 (14 eps), με τον Mirio να πρωταγωνιστεί στα περισσότερα επεισόδια. Όμως το επ13 ήταν το καλύτερο του Midoriya, είχε τη κορυφαία του στιγμή εώς τώρα,   ανατρίχιασα!

dkcwG6u.jpg?1

 

 

  • Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia (13 eps), φανταστικές μάχες και animation. Απεχθάνομαι τον πρωταγωνιστή και θεώρω κακή την πλοκή αλλά είμαι φαν των Fate Series, οπότε συνεχίζω να το παρακολουθώ.

SOEVJOX.jpg?1

 

 

  • το υποτιμημένο hidden gem Mairimashita! Iruma-kun (15 eps).  

wLBrOLg.png?1


Edited by Titan64, 18 January 2020 - 14:01.


#6025 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 January 2020 - 15:36

Το Iruma-kun είναι άκρως διασκεδαστικό! Ξεκάθαρα πιο old school σε λογική, προσωπικά μου θυμίζει και λίγο Reborn! στο ξεκίνημά του αλλά ευτυχώς ως τώρα επιμένει στην κωμωδία και δεν το έχει γυρίσει στη δράση. Παίζει να είναι και το μόνο που περιμένω τόσο κάθε βδομάδα πέρα από το Haikyuu και το χαίρομαι σε κάθε επεισόδιο. Επίσης ο Iruma συμπαθέστατος σαν πρωταγωνιστής αν και είναι να τον λυπάσαι και ώρες ώρες.

 

Να πω την αμαρτία μου, όταν διάβαζα το Kono Oto, περίμενα πως όταν ερχόταν, αν ερχόταν η ώρα, θα ερχόταν και η σύγκριση με το Your Lie in April το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου. Έχουν κάποια κοινά σημεία αλλά το Kono Oto έχει ξεκάθαρα καλύτερο cast και αφιερώνει χρόνο σε όλους. Επίσης δεν προσπαθεί να δώσει ελαφρυντικά σε abusive συμπεριφορές όπως είχε κάνει το Your Lie in April με την μάνα του πρωταγωνιστή και γενικά σαν σύνολο αν και εντάξει έχει το γνωστό δράμα που θα συναντούσες σε κάθε sports anime είναι πολύ μετρημένο. Εκεί που υστερεί σε σχέση με το Your Lie είναι δυστυχώς η παραγωγή, που εντάξει τουλάχιστον είναι μια σχετικά τίμια, μέτρια προσπάθεια και δεν βασίζεται και σε CGI.

 

Από τα καινούρια μου άρεσαν αρκετά το Hanako-kun το οποίο βλέπετε ευχάριστα και δεν βαρέθηκα όπως σε άλλα. Το PET έχει το setting για κάτι ενδιαφέρον αλλά μέχρι τώρα ό,τι είδα δεν ξέρω αν μου αρέσει. Το ID το έκλεισα γιατί βαρέθηκα. Είδα και το Oda Cinnamon Nobunaga, εκεί δεν περίμενα και τίποτα αλλά καλό είναι αν θες να βάλεις κάτι να περνάει η ώρα με τον εγκέφαλο στο off. To πιο όμορφο από όλα οπτικά ειναι το Eizuken το οποίο για την ώρα νομίζω το βλέπω περισσότερο για το animation παρά για το cast που δεν με έχει κερδίσει ακόμη, αλλά νωρίς είναι.


ySss0UF.jpg


#6026 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 February 2020 - 21:12

επιτελους μεταφραστηκαν τα πρωτα 13 επεισοδια της Jetter Mars. Tα υπολοιπα σε raw δυστηχως. Εστω και ετσι το ονειρο 34 χρονων επιτελους εκπληρωνεται. Αναθεμα τους Ελληνες διανομεις που σκαρφιστηκαν να φερουν μονο τα πρωτα 6 επεισοδια. Δηλ δεν μας σκεφτηκαν καθολου μικροι που επιθυμουσαμε πως θα τελειωσει η σειρα;

 

Εννοειται πως και τη Lazerion ετσι θα δω, μιας και στα Ελληνικα βασιζεται στην πετσοκομμενη εκδοση που μονο 26 απο τα 45 επεισοδια δειξανε και εδω νομιζω δειξαν ακομα λιγοτερα. Σειρα mecha σταθμος, οπως και να το κανουμε

 

οποτε εχουμε και λεμε:

 

τωρα βλεπω Final Fantasy Unlimited, που ειχα νοικιασει τοτε απο την αλησμονητη Silver Media, που ειχαν μονο τα 4 επεισοδια διαθεσιμα. Ενταξει ουτε κατι ιδιαιτερο αλλα ουτε και τοσο χαλια.

 

Ακολουθουν:

 

Anime Himitsu no Hanazono (Secret Garden)

 

το ειχα παρατησει τοτε στα πρωτα επεισοδια, καιρος να το ξαναρχισω. Θυμαμαι περιμενα κατι σαν την Princess Sara αλλα ενταξει, βλεπεται αν χαμηλωσω τις προσδοκιες μου.

 

Kaze no Naka no Shoujo Kinpatsu no Jeanie

 

και αυτο καπου στο 14 το παρατησα, μαλλον δεν ειχα διαθεση μιας και περιμενα αφηγηση wmt, αλλα εχει αρκετα καλη ποιοτητα στο σχεδιο και αυτο. Για την παλιοτερη σειρα των 13 επεισοδιων τωρα δεν ξερω, μου αρκει αυτο.

 

Bottle Fairy, Ebichu, Kokoro Library

 

και αυτα τα παρατησα τοτε, αλλα επειδη το μυαλο μου κουρκουτιασε απο ανιμε απο τοτε, θα τα δω μεχρι τελους.

 

 

Tokimeki Tonight

 

καπου στο 23 το'χα παρατησει, πρεπει να το τελειωσω και αυτο, απο τα πρωτοτυπα ανιμε κωμωδιας. Θα διαβασω λιγο και το μανγκα μιας και υπαρχουν διαφορες

 

Τop Striker

 

ειχα δει καποια σκορπια επεισοδια στα Ελληνικα, καιρος ομως να τη δω ολοκληρη εστω πριν διαβασω Captain Tsubasa και Eric Castel.

 

Manabi Straight

 

δεν ειχα διαθεση να τη δω τοτε αλλα θα τις δωσω μια ευκαιρια, εστω και αν cgdct σειρες δεν ειναι του γουστου μου.

 

Supernatural Battles

 

την ειχα παρατησει δυο φορες μαλιστα, αλλα θα τη δω και αυτη. Ιδιως για το γνωστο μονολογο που θεωρειται απο τα καλυτερα voice acting των τελευταιων ετων.

 

Pollon

 

εδω και χρονια ειχα σταμπαρει τη σειρα και επιτελους το μυαλο μου χαλαρωσε για τετοιου ειδους αφηγηση και χιουμορ που δεν ειναι edgy που λενε. Εδω ολοκληρη miss matchiko ειδα.

 

Stop Hibari-kun:

 

εμπιστευομαι το Λαμπροκρατη μιας και μονο οι παλιοτεροι θα εκτιμησουν το χιουμορ αυτο.

 

Μinky Momo, Maple Town, Cendrillion , Charlotte, Lady Lady

 

Aρκετα καλες σειρες εχω ακουσει. Iδιως για τις 3 τελευταιες. Η μια διηγειται τη Σταχτοπουτα με αρκετο padding, η αλλη διαδραματιζεται στο Κεμπεκ και η αλλη στην Αγγλια

 

edit:

 

βγηκε και το Aizenborg με υποτιτλους, ολη η σειρα! Πολυ γέλιο προβλεπεται.

Και κερασακι στην τουρτα, ολο το Digimon. Πηρα ολη τη σειρα, ενα κουτι με 32 DVD παρακαλω, αγγλικο dub

 

μαλλον στα Ιταλικα θα τα δω, εχει μπολικο πραγμα. Ουσιαστικα οσα εχουν προβληθει στην Ελλαδα παλια.

https://animemania.forumfree.it/?t=16490935



#6027 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 15 March 2020 - 23:51

Ξεκίνησα Neon Genesis Evangelion χτές.Ξέρω εδώ και πολύ καιρό ότι θεωρείται must watch και cult classic ας πούμε ,αλλά ποτέ δεν στρώθηκα να κάτσω να το δώ.So far μια χαρά μου φαίνεται.Το opening μαρέσει πάρα πολύ.Προσπαθώ να διώχνω τα parodies απ το μυαλό μου όταν ξεκινάει :iyaaa:



#6028 Shikoune

Shikoune

    Η καμμένη Anime fan της γειτονιάς σας

  • Members
  • 9 posts
  • LocationIdol hell

Posted 17 March 2020 - 15:20

Ξεκίνησα Neon Genesis Evangelion χτές.Ξέρω εδώ και πολύ καιρό ότι θεωρείται must watch και cult classic ας πούμε ,αλλά ποτέ δεν στρώθηκα να κάτσω να το δώ.So far μια χαρά μου φαίνεται.Το opening μαρέσει πάρα πολύ.Προσπαθώ να διώχνω τα parodies απ το μυαλό μου όταν ξεκινάει :iyaaa:

Πολύ ωραίο το NGE, εμένα μου άρεσε αρκετά. :moeee: Είναι γενικά από τα anime που είδα πρώτα, περίπου το 2011 νομίζω και μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση. Το opening, δεν το συζητώ, παρά τα parodies έίναι από τα καλύτερα που έχω ακούσει και πολύ συχνά πιάνω τον εαυτό μου να το τραγουδάει σε άκυρες στιγμές! Κολλάει το άτιμο!! 

 

--

 

Τώρα προσωπικά, ξεκίνησα το Sayonara Zetsubou Sensei γιατί είχα ακούσει αρκετά καλά λόγια και απ'το description που διάβασα φαίνεται αρκετά του τύπου μου! Ελπίζω να μην απογοητευτώ. 


tumblr_oxumiolHJb1tqq5llo5_500.gifv

Proud Producer of  these boys.  :lovulovu:


#6029 Dark_Venus

Dark_Venus

    Error 404

  • Members
  • 161 posts

Posted 02 April 2020 - 18:50

Ξεκίνησα εχθές το Saiki Kusuo no Ψ-nan και παρότι είμαι στην αρχή μπορώ να πω ότι είναι φοβερό! Είναι έξυπνο, αστείο και πραγματικά νομίζω δεν θα με απογοητεύσει. :) 

 

80167.jpg



#6030 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 30 May 2020 - 20:29

Πολύ πλάκα αυτή η Pollon τελικά. Κρίμα που δεν ντουμπλαρίστηκε στα Ελληνικά. Οτι αστείο φαντάζεται κανείς με την ελληνική μυθολογία γίνεται εκεί! Πάλι καλά που υπάρχει στα Ιταλικά αλλά βάλαν και στοιχεία απο ιαπωνική κωμωδία με ιαπωνικές επιγραφές.

 

Τι εποχές, να βγάζεις 50 επεισόδια από manga 2 μόλις τόμων και να βγαίνουν και πρωτότυπα.