Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

Currently watching anime - Εντυπώσεις !!!


  • Please log in to reply
6130 replies to this topic

#5791 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 February 2018 - 11:13

Ξεκίνησα την 2η σεζόν του Boku no Hero! Αυτά :gn2: , είδα τα τρία πρώτα, ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα το συνταρακτικό. :dazed:


rsrGbGx.gif

#5792 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 19 February 2018 - 12:13

ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα το συνταρακτικό. :dazed:

Πιο μετα αυτα :D

Edited by Angel.tze, 19 February 2018 - 12:13.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#5793 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 February 2018 - 01:34

Είπα να δω και άλλο Τomino, να έχω μια πιο εμπεριστατωμενη άποψη.
Η Zambot 3 είναι πρωτοποριακή και δείχνει το ταλεντο του. Πριν ο Ανό καν σκαρφιστεί το Evangelion, o Tomino τεσταρει τη θλίψη των θεατών με ανθρώπινες βόμβες. Παναγία μου, τέτοιο σφίξιμο σε άνιμε είχα καιρό να νιώσω και όχι λόγω δυσκοιλιότητας. Θυμιζει λιγο Getter Robo μιας και μοιαζουν με δεινοσαυρους οι mecha boosts, αλλά με πολύ καλύτερους χαρακτήρες. Το ανιματιον αντίθετα για γέλια, αν και δεν υστερεί σε αστείες στιγμές. Το Gundam παντως στροφη 180 μοιρών.

Θα δω και τα Brain Powerd & Turn a Gundam, αλλά η Zambot παραμένει ξεχωριστή.

#5794 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 22 February 2018 - 07:56

Έπαιζε και στην Ελλάδα; Το intro κάτι μου λέει, σε κανά Juniors ή στα τοπικά της Αλεξανδρούπολης που πήγαινα τα καλοκαίρια!  :gn2:   


rsrGbGx.gif

#5795 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 February 2018 - 13:38

Έχει μεταγλωττιστει στα Ιταλικά πάντως, οπότε είναι πιθανο

#5796 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 22 February 2018 - 14:29

Εσύ πως το είδες; Fansubs;


rsrGbGx.gif

#5797 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 February 2018 - 16:41

Εσύ πως το είδες; Fansubs;


Ναι. Άσε, κλασσικος Τομίνο από το 1977. Όλοι πεθαίνουν

#5798 pen

pen

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 22 February 2018 - 23:13

Εχώ μπει στην διαδικασία του να δώ/διαβάσω όλα τα Devilman που έχουν βγει. Είδα  πρωτα το καινουριο Devilman Crybaby και παιδιά έπαθα πλάκα. Έχω να ενδιαφερθώ τόσο πολυ για πλοκή απο το Shin Sekai Yori η ίσως και απο το Evangelion που ειδα 5 χρόνια πριν. Πολύ βία και μακαβριότητα βέβαια αλλα αν κάποιον δεν τον ενοχλούν αυτά θα το πρότεινα...ουτοσιάλλος το og Devilman του 70 ηταν αυτό που έμπνευσε πολλες απο τις διάσημες σειρές που γνωρίζουμε σήμερα.



#5799 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 22 February 2018 - 23:20

Θα συμφωνήσω και γω για το Devilman. Για κάποιο λόγο ακόμα το σκέφτομαι, νομίζω έχει να κάνει με το ότι είναι ένα καλό σύνολο.

Καλή υπόθεση, φοβερό animation, σκηνοθεσία που σε κρατάει και καλή διάρκεια. Είχε κάποιες τρύπες στο σενάριο αλλά ο γενικός μέσος όρος είναι πολύ καλός!

Ήδη έχω κατεβάσει και τα Kaiba, Ping pong για να ολοκληρώσω με τα έργα του Yuasa!  :riiight:


rsrGbGx.gif

#5800 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 February 2018 - 09:09

Χάρη στο screenshot thread είπα να δω το Hotarubi no Mori. Απορώ πως το είχα παρακάμψει τότε. Σύντομο αλλά ζεστό και ευχάριστο.

Αυτό που μου άρεσε περισσότερο όμως ήταν το Lily C.A.T.
Μίξη μεταξύ Alien & The Thing με χαρακτήρες Y.Amano και ίσως την πιο ρεαλιστική γάτα που έχω δει.
Από τα καλύτερα horror/scifi anime

#5801 pen

pen

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 24 February 2018 - 20:41

Θα συμφωνήσω και γω για το Devilman. Για κάποιο λόγο ακόμα το σκέφτομαι, νομίζω έχει να κάνει με το ότι είναι ένα καλό σύνολο.

Καλή υπόθεση, φοβερό animation, σκηνοθεσία που σε κρατάει και καλή διάρκεια. Είχε κάποιες τρύπες στο σενάριο αλλά ο γενικός μέσος όρος είναι πολύ καλός!

Ήδη έχω κατεβάσει και τα Kaiba, Ping pong για να ολοκληρώσω με τα έργα του Yuasa!  :riiight:

 

Σαφώς!! Το Kaiba ηταν εξαιρετικό επίσης... και να μην ξεχνάμε και το Τatami Galaxy ε? Slice of Life απο high school και μετα δεν ειναι οσο πολλα οσο θα επρεπεε



#5802 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 February 2018 - 23:06

Ναι όντως δεν θυμάμαι κάποιο άλλο πέρα από το συγκεκριμένο και το Honey and Clover.

Αν ξέρει κανένας άλλος ας προτείνει τίποτα.  :bath:


rsrGbGx.gif

#5803 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 25 February 2018 - 07:20

Το moyashimon, το nodame, το genshiken, άντε να πούμε και το golden ge. Λογικά θα υπάρχουν και μερικά ακόμα αλλά φαντάζομαι δε θα έχει και πάρα πολλά.


ySss0UF.jpg


#5804 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 February 2018 - 09:05

Βασικά θα έλεγα το NHK αλλά ως το πιο καμμένο του είδους! Θενκς Kai είχα ξεχάσει ότι πρέπει να δω Nodame! :gotit:  


rsrGbGx.gif

#5805 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 27 February 2018 - 16:01

Έχει δει κανείς το Neo Yokio; Αν όχι, δεν αξίζετε Toblerone