Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

The Walking Dead (tv series)


  • Please log in to reply
311 replies to this topic

#46 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 09 November 2010 - 16:47

Youtube Video


some racy stuff ... decapitated children ... I LOVE THIS GUY!

ωραια και για τη 2η season + views, σημαινει μεγαλυτερο budget και ισως μεγαλυτερη ελευθερια στο τι θα δειξουν.

#47 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 09 November 2010 - 17:09

some racy stuff ... decapitated children ... I LOVE THIS GUY!

ωραια και για τη 2η season + views, σημαινει μεγαλυτερο budget και ισως μεγαλυτερη ελευθερια στο τι θα δειξουν.


Εδώ σε ένα εξώφυλλο του κόμικ έχει
Spoiler: gore alert

Τα μισά να βάλουν από όσα υπάρχουν στο κόμικ και θα καλοπεράσουμε...!

Posted Image


#48 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 09 November 2010 - 17:46

Εδώ σε ένα εξώφυλλο του κόμικ έχει

Spoiler: gore alert

Τα μισά να βάλουν από όσα υπάρχουν στο κόμικ και θα καλοπεράσουμε...!


αυτα ειναι, τοσα χρονια ηλπιζα για καποια zombie σειρα και οχι μονο βγηκε αλλα ειναι και τερμα γαματη :P

#49 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 09 November 2010 - 18:06

Υπήρχε ήδη γαμάτη ζομποσειρά, το dead set, but this one is even better.

Posted Image


#50 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 09 November 2010 - 19:35

Υπήρχε ήδη γαμάτη ζομποσειρά, το dead set, but this one is even better.

μου το χεις ξαναπει αλλα το ειχα ξεχασει ... οποτε για αλλη μια φορα thx for the info

#51 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 09 November 2010 - 19:54

Episode two was awsome. I want moar ;_;

Spoiler: 2+minor comic spoilers


o Glenn είναι τόοοσο cute στην σειρά . <3

#52 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 09 November 2010 - 22:14

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα το graphic novel, αλλά τη slutty milf τη μίσησα πραγματικά, I hate her guts (geddit? :P).

Γέλασα και εγώ με το black humor στις σκηνές που αναφέρατε πιο πριν (organ donor, το κλειδί για τις χειροπέδες κλπ), αλλά κανένας από τους δευτερεύοντες survivors δεν μου έχει κάνει εντύπωση μέχρι τώρα πάντως, είτε έγινε κακό casting είτε θα "φαγωθούν" γρήγορα.. :P

Το graphic novel έχει και special zombies (Left4Dead-style) ή μόνο απλούς "walkers"?
Posted Image
Posted Image

#53 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 09 November 2010 - 22:18

Όχι μέχρι στιγμής έχουν μόνο τα απλά. Tώρα δεν ξέρω αν ο Kirkman έχει σκοπό να σκάσουν τα super αργότερα βέβαια, αλλά δεν νομίζω. Δεν υιοθετεί την Resident Evil γραμμή αν και στην σειρά τα βλέπω ελαφρώς πιο αεικίνητα but I don't mind of course :3.

Σε κάθε περίπτωση όμως εξηγεί πάρα πολύ καλά γιατί ακόμη και το νορμάλ απλό αργό zombaki δεν πρέπει να το υποτιμά κανείς.

#54 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 09 November 2010 - 22:19

ωραια και για τη 2η season + views, σημαινει μεγαλυτερο budget και ισως μεγαλυτερη ελευθερια στο τι θα δειξουν.


Παραδόξως δεν είχαν κάποιον περιορισμό εξ' αρχής, το ανέφεραν σε συνεντεύξεις και τα "making of" που κυκλοφόρησαν πριν τη σειρά. Ο σκηνοθέτης είπε πως ακόμα και ο ίδιος περίμενε να του λογοκρίνουν ορισμένα χοντρά σημεία και είχε σκεφτεί εναλλακτικές προτάσεις, όμως προς μεγάλη του έκπληξη δεν του έκαναν censor απολύτως τίποτα :wooi2:

E5VV38U.jpg


#55 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 09 November 2010 - 22:30

Erebos δεν νομίζω να έχει special zombies γιατί υποτίθεται ότι διαδραματίζεται στο Romero universe of zombies, όπου είναι αργά. Έτσι κ αλλιώς το νόημα είναι η ανάπτυξη των χαρακτήρων οπότε δεν νομίζω να επικεντρωθεί ποτέ στην ανάπτυξη των ζόμπι.

Posted Image


#56 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 09 November 2010 - 22:43

Kαιρό περίμενα κάτι τέτοιο, και για καλή μου τύχη το κάνανε σωστά.
Θά θελα να χε και special zombies όμως για να πω την αμαρτία μου. (too much L4D)

LfNX0dh.png


#57 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 11 November 2010 - 03:20

όσο clishe k να είναι τελικά τα zombie scenarios πάντα με ενθουσιάζουν! η σειρά μπήκε στα favorites μου.

#58 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 12 November 2010 - 11:45

Soap opera with zombies; Count me in.
Moυ άρεσε πολύ το πρώτο επεισόδιο, έχει τρελό budget η σειρά.
Fuck όμως γιατί μου θύμισε το αδικοχαμένο Jericho. Ελπίζω να ξαναδούμε σύντομα τον μαύρο και το γιόκα του.
Με την καλύτερη παρέα κατέληξε ο σερίφης στο τέλος του επεισοδίου.XD

Τα ζόμπι δε μυρίζουν βρωμάνε;
Εκεί που προχωρούσε ο σερίφης και βρήκε το σπίτι, που ήταν οι παππούδες που είχαν αυτοκτονήσει, δε μύρισε τη μπόχα;

Πολύ καουμπόυς ο τύπος, πάντως. Ψήνεται να φάει καμιά δαγκωνία...

#59 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 12 November 2010 - 11:58

Είδα και το δεύτερο...Δεν ξέρω γιατί το βλέπω, παίζει κάποιο σαδομαζοχιστικό σύνδρομο...Στη διάκεια και μετά από κάθε επισόδειο αισθάνομαι σαν να έχω χάσει δεκαπέντε χρόνια ζωής από την τρομάρα...

Πάντως είναι φοβερή σειρά και δεν περίμενα να δω τόση gorίλα σε αμερικάνικη live action σειρά...Κολιεδάκι από έντερα FTW :P

Ξέρω δύο συγκεριμένα άτομα εδώ μέσα που πολύ ευχαρίστως θα το ήθελαν δώρο στα γενέθλια τους :P:P:P

xbJ3b2w.jpeg


#60 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 12 November 2010 - 16:30

Έβλεπα όνειρα με ζόμπια εχθές. Ίσως ήταν self-υπενθύμηση για τη σειρά. Ξέχασα να τη κοιτάξω. Τρέχω αμέσως.

Έχω αφοσιωθεί στα κορεάτικα και δε παίρνω χαμπάρι απο new δυτικά. Μόνο Medium, Supernatural και Castle που τα παρακολουθώ.