Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ατακες και κουλες φασεις που εχετε ζησει


  • Please log in to reply
198 replies to this topic

#61 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 18 August 2011 - 14:54

Και όμως την κατεύθυνσή μου την έχω αποφασίσει


Okay, και εγώ έτσι έλεγα. Τεχνολογική, Τεχνολογική... 2 βδομάδες έμεινα στην Τεχνολογική. Μετά άλλαξα σε Θεωρητική και τέλειωσα με αυτήν.

#62 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 20 August 2011 - 22:39

μια φορα στο γυμνασιο, οταν ειχα σηκωθει να λυσω μια εξισωση στα μαθηματικα με ρωταει η καθηγητρια μου:
τι ειναι αυτη?(ηταν δευτεροβαθμια)

Της λεω με σιγουρια δευτεροβαθμια εκπαιδευση !!
Ρωταει η καθηγητρια τι ειναι????
Της απανταω εγω πιο δυνατα, δευτεροβαθμια εκπαιδευση κυρια!
(Σκαει στα γελια η ταξη)
Η καθηγητρια αρχιζει να γελαει και να μου λεει , τι λες παιδι μου?
Εγω ειχα σκαλωσει, γιατι ημουν σιγουρος!!!
Και της το ξαναλεω.. Μα τι γελατε κυρια?? Δευτεροβαθμια εκπαιδευση ειναι!!!( Ειχε λυθει στο γελιο η ταξη, και ειδικα ο διπλανος μου)
Τι εκπαιδευση καλε??? μου λεει
Τοτε καταλαβα το λαθος, και ειχα κατακοκκινησει:emptyonexg1:

2po6sfa_jpg.gif


#63 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 21 August 2011 - 00:27

Στην 1η Λυκείου έζησα το κλασικό "Δες τις πατημασιές στο ταβάνι".
Χαχα.

#64 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 21 August 2011 - 00:45

Εγώ το είδα να συμβαίνει στο αμφιθέατρο του Τ.Ε.Ι. ρε για πολύ γέλιο να κοιτά το ταβάνι όλη η τάξη !!!!!!!!

Posted Image


#65 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 21 August 2011 - 00:48

Ναι ακριβώς έτσι. Μέχρι και η καθηγήτρια κοίταξε.

#66 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 22 August 2011 - 11:26

Εγω παλι ειχα το αλλο με μια θεομουρλη καθηγητρια που ουτε που ηξερε πως υπηρχα(οταν δεν γελαγα μαζι της δηλαδη) και παω στους τελικου βαθμους και μου ειχε βγαλει μεσο ορο 14.Και παω και μου λεει "α ναι πολυ εξυπνο παιδι,κανει και πολυ ωραιες ερωτησεις κρισεως(whaaa?).Μενω λιγο....την κοιταω και μετα κανω πως βηχω και λεω γκουχ14γκου γκουχ γκουχ.srsly ακου ερωτησεις κρισεως:zombie:

sc5bab.jpg


#67 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 24 August 2011 - 21:04

Μια που λέμε τα του σχολείου:

Είχαμε ένα καθηγητή στο λύκειο πολύ φευγάτο, κι ένα διευθυντή Πινόκιο. Την ημέρα της παρέλασης της 25ης, ήταν "υποχρεωτικό" να πάνε όλοι οι μαθητές στην παρέλαση κι όλοι οι καθηγητές να είναι "στο πλήθος" και να τους κοιτάνε. Ασφαλώς πέρα απ' τη σημαία η τάξη μας έκανε με το ζόρι 5 σειρές, αγόρια-κορίτσια, και καθηγητής δεν υπήρχε σε ακτίνα χιλιομέτρου. Πάμε την άλλη μέρα στην τάξη:

Καθηγητής: Λοιπόν παιδιά πήγα χτες για ψαροντούφεκο κι έπιασα κάτι σαργούς, άλλο να σας το λέω κι άλλο να τους βλέπετε!

(Συνεχίζεται η συζήτηση στο ίδιο κλίμα για κανα 5λεπτο, και μετά σκάει μύτη απροειδοποίητα ο διευθυντής)

Διευθυντής: Κύριε Μ... να σας πω λίγο... Α παιδιά πώς σας φάνηκε χτες η παρέλαση; Βέβαια δεν έρχεστε στην παρέλαση κι αυτό δεν είναι πρέπον μπλα μπλα μπλα...

Συμμαθητής που δεν έχει το Θεό του: Ναι αλλά αυτά τα λέτε μόνο για τους μαθητές! Οι καθηγητές ξέρετε πού ήτανε;

Διευθυντής: Οι καθηγητές! Όλοι εκεί ήτανε! Να, κι ο κύριο Μ... εδώ (χτυπάει ενθαρρυντικά στην πλάτη) στο πλήθος, μαζί με όλους! Τον είδα προσωπικά!

Καθηγητής:...(κουνάει κεφάλι καταφατικά) Ασφαλώς!

(φεύγει ο διευθυντής, κοιταζόμαστε)

Καθηγητής: Λοιπόν άκυρο. Στο πλήθος ήμουνα!

Ο ίδιος καθηγητής είχε πιάσει συμμαθήτριά μου να βλέπει την τσόντα της Τζούλιας μέσα στην τάξη από κινητό... και δεν της έκανε τίποτα απολύτως!

Υ.Γ. Επίσης για την ίδια παρέλαση, τρίτη λυκείου εγώ τώρα, πάω να πάρω τις φωτογραφίες:

Εγώ: Γεια σας, θα ήθελα τις φωτογραφίες της παρέλασης!

Φωτογράφος: Δημοτικού ή γυμνασίου;

Εγώ: :wallbash:

#68 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 24 August 2011 - 21:49

Διευθυντής: Οι καθηγητές! Όλοι εκεί ήτανε! Να, κι ο κύριο Μ... εδώ (χτυπάει ενθαρρυντικά στην πλάτη) στο πλήθος, μαζί με όλους! Τον είδα προσωπικά!

Καθηγητής:...(κουνάει κεφάλι καταφατικά) Ασφαλώς!

(φεύγει ο διευθυντής, κοιταζόμαστε)

Καθηγητής: Λοιπόν άκυρο. Στο πλήθος ήμουνα!


ΩΘΜ τι τραγικά γελοίο αυτό. Λαμόγια είναι και οι καθηγητές, κάθε χρονιά το επαλήθευα.


Υ.Γ. ΩΘΜ = Ω Θεέ Μου, αντίστοιχο του OMG = Oh My God, lol

#69 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 26 August 2011 - 15:10

Λαμόγια δε λες τίποτα! Ο βιολόγος μας τη μια μέρα μας έλεγε πρέπει παντα να είστε συνεπής στα καθήκοντά σας, πάρτε παράδειγμα από εμένα και όντως δεν μας είχε δώσει αφορμή μέχρι που την επόμενη μέρα δεν κάναμε μάθημα (:yahoo:) επειδή έπινε φραπέ με το γυμναστή και ΒΑΡΙΟΤΑΝ να έρθει να κάνει μάθημα
Posted Image

#70 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 posts

Posted 03 September 2011 - 16:01

στο μαθημα της πληροφορικης:

-Κυρια μπορω να παω τουαλετα??

--Σε ενα λεπτο να σαι πισω...

-Τι λετε κυρια..ενα λεπτο χρειαζομαι για να την βγαλω εξω!

(ναι συνεβη στα αληθεια και σε μαθημα κατευθυνσης κιολας:P )



#71 leonardo

leonardo

    ασχημόγουστος

  • Members
  • 71 posts

Posted 03 September 2011 - 18:38

Η παρακάτω συνομιλίες είναι ακριβώς όπως της άκουσα ενώ έδωσα το διαβατήριο μου σε έναν υπάλληλο του ΟΑΕΔ... δεν έχει "ζουμί".

Με τίτλο: "Μια ήμερα στον ΟΑΕΔ..."

Εγώ: (Δίνω το ιταλικό διαβατήριο μου)

Υπάλληλος ΟΑΕΔ: ΦΙΛΙΟΟΟ Η ΙΤΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΉ ΈΝΩΣΗ?

Φιλιο: περίμενε...ΛΙΙΙΤΣΑ η ιταλία είναι στην ευρωπαϊκή ένωση?

Λιτσα: δεν ξέρω....Κωστηηηη!Κωστηηηη!

Κωστής: Έλα μωρέ Κωστηηηη και Κωστηηηη τη γαβγίζεις?

Λιτσα: Η ιταλία ειναι στην ευρωπαϊκή ένωση?

Κωστής: Που θες να ξέρω... ιντερνέτ έχουμε...γουγκλ ιτ (google it xD)

τελικά υπήρχε ένας με μυαλό (όχι υπάλληλος) και είπε να κοιτάξουν μπροστά από το διαβατήριο οπού έλεγε "unione europea = ευρωπαϊκή ένωση"....

...:drink:

Posted Image

Never argue with an idiot. He will drag you on his own level and beat you with experience.


#72 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 03 September 2011 - 19:10

Σαΐνια.

#73 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 10 September 2011 - 17:47

Aκουστε και αυτο.Εμεις εχουμε εναν σκελετο στο εργαστηρι χημειας-βιολογιας που ολοι τον λεμε θανασακη.Μπαινει η βιολογος μας ακουει να τον λεμε ετσι και αρχιζει.Πως τολματα να λετε τον σκελετο του τιμιου σχολειου μας ΘΑΝΑΣΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.Και τελος παντων μας εβγαλε εναν εξαψαλμο που κρατησε μιση μερα.Την επομενη μπαινει ο χημικος και λεει"που να αφησω το παλτο,α στο θανασακη"........
Seriously πρεπει να συνενοουνται λιγο καλυτερα στο τι βλακεις θα μας λενε.....

sc5bab.jpg


#74 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 11 September 2011 - 12:07

Aκουστε και αυτο.Εμεις εχουμε εναν σκελετο στο εργαστηρι χημειας-βιολογιας που ολοι τον λεμε θανασακη.Μπαινει η βιολογος μας ακουει να τον λεμε ετσι και αρχιζει.Πως τολματα να λετε τον σκελετο του τιμιου σχολειου μας ΘΑΝΑΣΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.Και τελος παντων μας εβγαλε εναν εξαψαλμο που κρατησε μιση μερα.Την επομενη μπαινει ο χημικος και λεει"που να αφησω το παλτο,α στο θανασακη"........
Seriously πρεπει να συνενοουνται λιγο καλυτερα στο τι βλακεις θα μας λενε.....


:hahaha: Κι εμείς έτσι τον έχουμε βαφτίσει με την διαφορά ότι η Βιολόγος και Μπάμπη νταλικέρη να τον φωνάζουμε δεν θα πει τίποτα

8w32.jpg


#75 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 September 2011 - 14:20

ενας φιλος μου εργαζεται στον ΟΤΕ.

ειχαν παρει τηλεφωνο φαρσα στο 11880:

-11880 παρακαλω.
-Καλημερα σας, θα μπορουσατε να μου πειτε το τηλεφωνο πληροφοριων του ΟΤΕ σας παρακαλω;
-11888
-Σας ευχαριστω πολυ, γεια σας.


ηταν αναγκασμενη να του απαντησει μιας και μαγνητοφωνουνται οι συνομιλιες.