Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 1 votes

Anime και ο περίγυρός σας


  • Please log in to reply
947 replies to this topic

#931 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 30 August 2011 - 22:46

E εμένα απλά μου άρεσε μην τα ρώτας αυτά είναι στον ανθρώπο και τον συγκατικό μου εγώ τον κόλλησα αλλά του άρεσε η ιδέα. Αμα δεν θέλει ο άλλος να μπει στην διαδικασία μην χαλας το σάλιο σου :) .

Posted Image


#932 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 August 2011 - 09:15

Είναι απλό τους τάζεις όργια με παρθένες, πιάνει πάντα!

Τώρα νταξ δε χρειάζεται να νιώθεις και άσχημα, δυστυχώς το τελευταίο πράγμα που θα αλλάξει σε αυτή τη χώρα είναι πως βλέπουν οι άλλοι τα anime, οπότε δεν χρειάζεται να σκας κιόλας!
rsrGbGx.gif

#933 WillOfTheD

WillOfTheD

    α ου α

  • Members
  • 731 posts

Posted 31 August 2011 - 10:50

και εμενα με μυησαν και εχω 7-8 φιλους που βλεπουν τα mainstream και μια φιλη που εχει δει και κανα δυο πραγματα παραπανω...

#934 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 31 August 2011 - 10:55

H Συγχωρεμενη η μανα μου δεν ελεγε τιποτα η κακομοιρα..
Ο πατερας μου το χαρακτηριζει ως "Καθεσαι ολοι μερα και βλεπεις γιαπωνεζικες μ@#*ς"

Οι φιλες μου δεν λενε κατι αλλα ειναι ασχετες ετσι κ αλλιως και υπαρχουν και οι ξεροκεφαλι που τα θεωρουνε παιδικα και εμενα χαζη που 19 χρονων γαιδουρα καθομαι και βλεπω τετοια! Βεβαια υπαρχουν και οι λιγες εξαιρεσεις οπου ειναι επισης φαν αλλα τι να το κανεις! δεν ανηκουν στο αμεσο περιβαλλον!

#935 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 31 August 2011 - 12:02

H Συγχωρεμενη η μανα μου δεν ελεγε τιποτα η κακομοιρα..
Ο πατερας μου το χαρακτηριζει ως "Καθεσαι ολοι μερα και βλεπεις γιαπωνεζικες μ@#*ς"

Οι φιλες μου δεν λενε κατι αλλα ειναι ασχετες ετσι κ αλλιως και υπαρχουν και οι ξεροκεφαλι που τα θεωρουνε παιδικα και εμενα χαζη που 19 χρονων γαιδουρα καθομαι και βλεπω τετοια! Βεβαια υπαρχουν και οι λιγες εξαιρεσεις οπου ειναι επισης φαν αλλα τι να το κανεις! δεν ανηκουν στο αμεσο περιβαλλον!

Χαλάρωσε..Εγώ είμαι της άποψης "κάνε ότι σου αρέσει" και κυρίως μην ακούς την γνώμη των άλλων όσον αφορά κάποιον σωστό τρόπο διασκέδασης....Δεν νομίζω να έχω σταματήσει να ασχολούμαι με ανιμε μέχρι τα 19,ενώ αυτήν την στιγμή στον περίγυρό μου υπάρχουν αρκετοί αν όχι πολλοί ανιμοτυπάδες...Και πάλι ποσός θα με ενδιέφερε αν ήμουν το μοναδικό άτομο...Keep on και κοίτα τον δικό σου ψυχικό κόσμο..Α!Αν έχω ακούσει την λέξη ******* από το στόμα του πατέρα μου για διάφορα τέτια θέματα!!!

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#936 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 14 April 2012 - 14:41

Πέρυσι το καλοκαίρι που έβλεπα 10 επεισόδια την ημέρα (Bleach), η διάσημη φράση των γονιών μου "Πάλι αυτά βλέπεις;". Η αλήθεια είναι ότι είχα πορωθεί πολύ εκείνη την περίοδο.

Πέρα από τον οικογενειακό μου περίγυρο, δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα από μέρους των φίλων μου. Ίσα-ίσα, μύησα αρκετούς στα anime. Δυστυχώς, η νοοτροπία είναι ότι τα anime είναι "παιδικά" για παιδιά μέχρι 12 ετών. Η αλήθεια είναι, όμως, ότι υπάρχουν πάρα πολλά είδη για να διαλέξει κάποιος. Σε επηρεάζουν κατά κάποιον τρόπο. Για παράδειγμα, εμένα άλλαξε η συμπεριφορά μου, αφού είδα 2-3 σειρές anime :thatsit: Το λέω σε αρκετούς ανθρώπους αυτό, αλλά ελάχιστοι με πιστεύουν :bahhh:

#937 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 14 April 2012 - 15:09

Εγω δεν εχω και πολλους φιλους που βλεπουν ανιμε.Παρα πολλοι στο σχολειο μου βλεπουν τα μεγαλα shonen αλλα δεν εχει τυχει να συζητησω και πολυ με αυτους.Φιλους που βλεπουν πολλα ανιμε εχω το πολυ 3-4.Φιλους που προσπαθω να πεισω να δουν ανιμε εχω 10-20 :hihi2:

sc5bab.jpg


#938 bocikris94

bocikris94

    Anime Amateur

  • Members
  • 105 posts

Posted 10 July 2013 - 13:42

Μα τι βλέπουν οι περισσότεροι (αυτοί που δεν τα αποδέχονται τα άνιμε) επιτέλους;
Μόνο τούρκικα σήριαλ βλέπουν;

#939 bocikris94

bocikris94

    Anime Amateur

  • Members
  • 105 posts

Posted 16 July 2013 - 00:40

Εσείς οι Anime-fans δεν έιστε μόνοι για το τι ζόρι τραβάτε,και εμείς οι videogame fans τραβάμε μεγάλο ζόρι όπως και εσείς για αυτό μπορείτε να δείτε ένα βίντεο του Mikeius για το τί τραβάμε εμείς αλλά θα οπλιστούμε με υπομονή μέχρι η παλιά γενία που διαφωνεί με τις ιδεές μας θα τελειώσει.
[youtube='Mikeius on Videogames']http://www.youtube.com/watch?v=WI_oQ-nb2E4[/youtube]

#940 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 20 September 2013 - 17:18

Μα τι βλέπουν οι περισσότεροι (αυτοί που δεν τα αποδέχονται τα άνιμε) επιτέλους;
Μόνο τούρκικα σήριαλ βλέπουν;

 

tfVPnN1.jpg



#941 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 20 September 2013 - 18:36

Φιλος μου που με κοροιδευε επειδη εβλεπα anime,εχει πορωθει με το One Piece!Επρεπε να τα φτιαξει με μια κοπελα που εβλεπε anime για να κανει την αρχη...>.>


image.jpg


#942 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 19 March 2014 - 23:26

Μία ερώτηση θέλω να κάνω που με έχει απασχολήσει τον τελευταίο καιρό αρκετά, μετά από μια συζήτηση/λογομαχία που είχα με τον πατέρα μου, ότι τα anime είναι για παιδιά (με πέτυχε που έβλεπα Fairy Tail).

 

Συγγνώμη κιόλας που το γράφω εδω, δεν ήξερα που να θέσω το ερώτημα.. Όλο το φόρουμ έψαξα, μήπως έχει σχετικό thread, αλλά δεν βρήκα κάτι. Μπορεί και να μου ξέφυγε βέβαια.

 

Τελοσπάντων, για να μη μακρυγορώ, κατά τη γνώμη σας, από ποια ηλικία μπορεί κάποιος να ξεκινήσει να βλέπει anime; Ποια είναι η πιο κατάλληλη ηλικία για κάποιον;


30w46c0.jpg


#943 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 20 March 2014 - 00:58

Μία ερώτηση θέλω να κάνω που με έχει απασχολήσει τον τελευταίο καιρό αρκετά, μετά από μια συζήτηση/λογομαχία που είχα με τον πατέρα μου, ότι τα anime είναι για παιδιά (με πέτυχε που έβλεπα Fairy Tail).

 

Συγγνώμη κιόλας που το γράφω εδω, δεν ήξερα που να θέσω το ερώτημα.. Όλο το φόρουμ έψαξα, μήπως έχει σχετικό thread, αλλά δεν βρήκα κάτι. Μπορεί και να μου ξέφυγε βέβαια.

 

Τελοσπάντων, για να μη μακρυγορώ, κατά τη γνώμη σας, από ποια ηλικία μπορεί κάποιος να ξεκινήσει να βλέπει anime; Ποια είναι η πιο κατάλληλη ηλικία για κάποιον;

Καπου εχει ενα θρεντ σχετικα με αυτο το θεμα νομιζω.Οσο για το fairy tail δεν εχει και αδικο το συγκεκριμενο ειναι λιγο παιδικο.Μπορεις να του βαλεις ομως hellsing ultimate η elfen lied και θα αλλαξει γνωμη :P



#944 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 20 March 2014 - 12:23

χαχα ειμαι σίγουρη ότι θα αλλάξει ;)


30w46c0.jpg


#945 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 20 March 2014 - 13:03

posts moved στο κατάλληλο thread.

Από εκεί και πέρα προσωπικά διαφωνώ με το να δείξεις σε κάποιον κάτι το οποίο είναι τίγκα στο αίμα και τα βυζιά μόνο και μόνο για να του αποδείξεις ότι κάτι δεν είναι για παιδιά. Και πάλι ανώριμο/η θα σε θεωρήσει. Δείξει αν θες κάτι το οποίο έχει ωραία πλοκή και περιεχόμενο (πχ Monster) και δομή και γενικά είναι καλά και ώριμα φτιαγμένο.