Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ουκ Αν Λάβοις Παρά Του Μη Έχοντος (ελληνική animated σειρά στο MEGA)


  • Please log in to reply
296 replies to this topic

#61 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 19 September 2010 - 22:06

Γενικά δεν με προδιαθέτει για epicness ,περισσότερο μάλλον με προδιαθέτει για τα κακά επεισόδια south park . Θα δούμε.


Επίσης ,είναι αρκετά δύσκολο να κάνει κανείς πετυχημένο χιούμορ. Ακόμα πιο δύσκολο να κάνει παρωδία και θέλει τεράστιο ταλέντο για να κάνει κάποιος σάτιρα. Εγώ από τα δύο trailer που έχω δει ,δεν βλέπω πετυχημένη σάτιρα.Βέβαια θα μου πεις σιγά τι είδες από τα trailer.Ενάμιση λεπτό είναι όλο κι όλο.Σωστά.Απλώς δεν θέλω να έχω ψευδαισθήσεις σχετικά με το τι να περιμένω.Σίγουρα θα το δω ,αλλά λέω ότι δεν δικαιολογεί το υπερβολικό hype που έχει δημιουργηθεί.


Γεια σου ρε zade! Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που δεν γέλασε με το trailer.
Επειδή κλέψανε το paper cut-out style animation του Southpark και χώσανε μερικά τόσο χιλιοπαιγμένα pop culture references που δεν είναι αστεία πλέον, νομίζει αυτός ο Φειδάς ότι έγινε Trey Parker και Matt Stone μαζί???

Αυτά.Μπορεί φυσικά και να δικαιώσει το hype της και (ευτυχώς) να έχω άδικο. θα δούμε όταν προβληθούν μερικά επεισόδια.


Ίδωμεν, αλλά η ελληνική τηλεόραση χρειάζεται κάτι φρέσκο, όχι μια ηλίθια αντιγραφή του Southpark για ελληνάρες. Ας παίρνανε στο κάτω-κάτω το Southpark και να βάζανε ένα ΚΑΛΟ ελληνικό dub.
Posted Image
Posted Image

#62 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 19 September 2010 - 22:29

Lol φαίνεται σαν παραγωγή που θα έκανε ελληνική ερασιτεχνική ομάδα ως προς την καφρίλα της σειράς (και αυτό το λέω για καλό). Μακάρι να βγει καλή και να μην ξενερώσουμε.
phmava.php

#63 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 19 September 2010 - 22:34

Επειδή κλέψανε το paper cut-out style animation του Southpark και χώσανε μερικά τόσο χιλιοπαιγμένα pop culture references που δεν είναι αστεία πλέον, νομίζει αυτός ο Φειδάς ότι έγινε Trey Parker και Matt Stone μαζί???

Ίδωμεν, αλλά η ελληνική τηλεόραση χρειάζεται κάτι φρέσκο, όχι μια ηλίθια αντιγραφή του Southpark για ελληνάρες. Ας παίρνανε στο κάτω-κάτω το Southpark και να βάζανε ένα ΚΑΛΟ ελληνικό dub.

Κοίτα, Erebos, θεωρώ ότι είσαι υπερβολικά αυστηρός με αυτήν τη σειρά και τους συντελεστές της, και έχω αρκετούς λόγους για να υποστηρίξω τη θέση μου.

Καταρχήν, η παρθενογένεση στις τέχνες στις μέρες μας είναι πιο δύσκολη κι από 900άρι τριπλό kickflip σε ράμπα ενώ ταυτόχρονα παίζεις στο κλαρίνο το Number Of The Beast. Κοινώς, είναι σχεδόν αδύνατο. Συνεπώς, δεν με ενοχλεί που έχουν δανειστεί, κλέψει, όπως θες πες το, το οπτικό στυλ του South Park. Ούτε οι πρώτοι θα είναι, ούτε οι τελευταίοι, ούτε αυτό μειώνει απαραίτητα την αξία του προϊόντος in question. Ειδικά από τη στιγμή που μιλάμε για την πρώτη σχετική απόπειρα στα χρονικά της ελληνικής τηλεόρασης, είναι φυσικό κι επόμενο να στηριχθούν σε μια δοκιμασμένη συνταγή. Λογικό είναι να είναι άπειροι στον τομέα.

Δεύτερον, εσύ κι εγώ (και οι περισσότεροι εδώ μέσα, πιστεύω) μπορεί να είμαστε βετεράνοι netizens που έχουμε μάθει απ' έξω κι ανακατωτά όλα τα pop culture references/memes/whatnot, αλλά δεν σκέφτεσαι την πλειοψηφία των τηλεθεατών που, κακά τα ψέμματα, δεν είναι τόσο καμμένοι όσο εμείς. Γι' αυτούς η συγκεκριμένη σειρά θα είναι a breath of fresh air, και πίστεψέ με, μπορώ να μοιραστώ ένα μερίδιο από τη δική τους χαρά (όχι ότι δεν θα την απολαύσω και ο ίδιος for what it is, απλά το βλέπω το θέμα και πέρα από τον εαυτό μου).

Τρίτον, και σημαντικότερον... ρε παιδιά... η σειρά καλά καλά δεν ξεκίνησε ακόμα! :hihi2: Προς τι το θάψιμο; OK, το καταλαβαίνω να υπάρχει ο αντίλογος στο hype, όπως επίσης γνωρίζω πολύ καλά ότι αυτό το hype θα μας έρθει boomerang αν η σειρά αποτύχει να ανταποκριθεί στις προσδοκίες μας, αλλά εσείς το καταδικάζετε από τα αποδυτήρια. Ήμαρτον. :hihi2:

ΚΑΙ ΝΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΙΛΑΕΙ ΣΩΣΤΑ +1 ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

Το ήξερα ότι κατά βάθος με συμπαθείς. :hahaha:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#64 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 19 September 2010 - 22:51

boomerang



Η καταληλη λεξη την καταληλη στιγμη που ηθελα να ποσταρω.

Ειμαι θετικα προδιαθετιμενος και οντως ειναι μια προτοπορια απλα με ολο το Hype αλλα αμα βγει μπαρουφα και αρχισει η καταστροφολογια μπορει να δημιουργηθουν ασχιμες εντυπωσεις για τα ανιμε γενικα και το ανιματιον και ετσι να επιβαρυνει την ηδη αρνητικη προδιαθεση που εχουν ολοι στα ανιμε δλδ οτι ειναι Παιδικα και να λενε οτι ειναι ενα τελειο χασιμο χρονο και μπλα μπλα μπλα και να σε περναν για καθυστεριμενο.+ αμα πατωσει τοτε 10000% sure δν προκειτε ουτε με κιαλια να ξαναδουμε σοβαρο ανιμε στην Ελλαδα στη τηλεοραση (οχι Σταρ).
[/καταστροφολογια οφφ]
Σε περιπτωση επιτιχιας απο καλοκαιρι ειμαι σιγουρος ο ΑΝΤ1 θα τσιμπισει το South Park και μετα θα δουν κανα Elfen Lied και παει λεγοντας :gotit:[/ονειρωξη οφφ]
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis:

#65 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 19 September 2010 - 23:00

.
[/καταστροφολογια οφφ]
Σε περιπτωση επιτιχιας απο καλοκαιρι ειμαι σιγουρος ο ΑΝΤ1 θα τσιμπισει το South Park και μετα θα δουν κανα Elfen Lied και παει λεγοντας :gotit:[/ονειρωξη οφφ]


Ούτε ο Μπόμπ Μάρλευ δεν ήταν τόσο αισιόδοξος...

#66 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 19 September 2010 - 23:10

Τρίτον, και σημαντικότερον... ρε παιδιά... η σειρά καλά καλά δεν ξεκίνησε ακόμα! :hihi2: Προς τι το θάψιμο; OK, το καταλαβαίνω να υπάρχει ο αντίλογος στο hype, όπως επίσης γνωρίζω πολύ καλά ότι αυτό το hype θα μας έρθει boomerang αν η σειρά αποτύχει να ανταποκριθεί στις προσδοκίες μας, αλλά εσείς το καταδικάζετε από τα αποδυτήρια. Ήμαρτον. :hihi2:


This.

Έχω βαρεθεί να το βλέπω αυτό το σκηνικό. Και στο inception τα ίδια και σε άπειρα hype threads εδώ μέσα...
Σταματήστε να καταδικάζετε κάτι πριν καλά καλά βγει, και ακόμα περισσότερο πριν καλά καλά το δείτε και οι ίδιοι για να κρίνετε... u never know...
Γενικά στο θάψιμο "μανούλες" είμαστε...
Αμάν πια... :redcard2:

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#67 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 19 September 2010 - 23:25

Και στο inception τα ίδια και σε άπειρα hype threads εδώ μέσα...

Με τη διαφορά ότι το Inception πρώτα το είδαμε και μετά το θάψαμε... Αλλά ας μην το συζητήσουμε κι αυτό εδώ. :kakaka:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#68 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 19 September 2010 - 23:30

O σκύλος είναι ο μιλού ή ο ιντεφίξ;

#69 ellesmira

ellesmira

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 19 September 2010 - 23:32

south park παίζει ήδη στο mtv, subbed φυσικά.
θυμάστε το kra (οικογένεια σοφιανού, στο σκάι)? στην αρχή έπαιζε περίπου στις 9, μετά στις 12, και μετά εξαφανίστηκε.

#70 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 19 September 2010 - 23:33

O σκύλος είναι ο μιλού ή ο ιντεφίξ;

Λόγω μεγέθους, υποθέτω ότι είναι ο Μιλού. Ο Ιντεφίξ είναι pocket-size.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#71 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 19 September 2010 - 23:43

Καλά, αφού είναι έφηβοι οι περισσότεροι εδώ μέσα, ρε.

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#72 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 19 September 2010 - 23:53

Ούτε ο Μπόμπ Μάρλευ δεν ήταν τόσο αισιόδοξος...



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LanCLS_hIo4[/youtube]


"Don't worry about a thing,
'Cause every little thing gonna be all right.




@Elle i din't knew it O.O.Been years to watch TV except Arvyla so i didn't knew it.Also i don't watch South Park though it rocks.Seen some clips and i LOLed but I have
no woman no time ( :) ) .Sorry for using English but i don't have access to Greek atm
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis:

#73 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 20 September 2010 - 00:12

Πάντως είτε καλό βγει είτε κακό, μου αρκεί που γίνεται μια αξιοπρεπής προσπάθεια για Ελληνικό Animation. Ακόμα θυμάμαι πόσο προχειροφτιαγμένα και υποτιμητικά ήταν τα Φραουλόπουλα που οι χαρακτήρες δεν κουνούσαν καν τα χείλη τους την ώρα που μιλούσαν... Ας ελπίσουμε μόνο αυτό να είναι η αρχή και σύντομα να δούμε με το καλό και Ελληνικές 3D Animation σειρές και ταινίες... Γιατί για Ελληνικά cartoons το βλέπω χλωμό, δεδομένης της δυσκολίας στη δημιουργία ενός κινουμένου σχεδίου σε σχέση με την ευκολία, άνεση και απλότητα που συγκριτικά έχει το 3D Animation. Ας ελπίσουμε.

(σιγκαλοβανταμοεϊδή)

:hihi2:

Edited by Kain, 20 September 2010 - 00:36.

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#74 Revan

Revan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 87 posts

Posted 20 September 2010 - 01:39

Η καταληλη λεξη την καταληλη στιγμη που ηθελα να ποσταρω.

Ειμαι θετικα προδιαθετιμενος και οντως ειναι μια προτοπορια απλα με ολο το Hype αλλα αμα βγει μπαρουφα και αρχισει η καταστροφολογια μπορει να δημιουργηθουν ασχιμες εντυπωσεις για τα ανιμε γενικα και το ανιματιον και ετσι να επιβαρυνει την ηδη αρνητικη προδιαθεση που εχουν ολοι στα ανιμε δλδ οτι ειναι Παιδικα και να λενε οτι ειναι ενα τελειο χασιμο χρονο και μπλα μπλα μπλα και να σε περναν για καθυστεριμενο.+ αμα πατωσει τοτε 10000% sure δν προκειτε ουτε με κιαλια να ξαναδουμε σοβαρο ανιμε στην Ελλαδα στη τηλεοραση (οχι Σταρ).
[/καταστροφολογια οφφ][/ονειρωξη οφφ]


πως ενα cartoon που θα αποτελειται απο ατελειωτα pop culture references θα καταστρεψει το ονομα των anime στην Ελλαδα?

wtf!?

και σε πληροφορω πως κανενας δεν εχει αρνητικη προδιαθεση προς τα animu & mango στις μερες μας, καθε αλλο μαλιστα

#75 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 20 September 2010 - 02:21

http://www.megatv.com/article.asp?catid=20719&subid=2&pubid=13234752

Aπό το trailer ενδιαφέρον φαίνεται. Για να δούμε πως θα είναι. Υπομονή μέχρι τον Οκτώβρη.

κατι αναλογο φυσικα ειχε γινει στο παρελθον και με πολυ καλυτερη ποιοτητα, πχ η μεταφορα του Ισοβιτη:

http://www.greektube.org/content/view/60007/2/

Πωπω, τι λες τώρα! :blingeye2: Θυμάμαι που μικρός το 'χα πετύχει στην τηλεόραση μια φορά ενώ δεν είχα διαβάσει το κόμικ (πρώτη φορά διάβασα Ισοβίτη στην πρώτη γυμνασίου). Retro καφρίλα ftw! :if:

θυμάστε το kra (οικογένεια σοφιανού, στο σκάι)? στην αρχή έπαιζε περίπου στις 9, μετά στις 12, και μετά εξαφανίστηκε.

Ξεχνίεται τέτοιο αριστούργημα; Kρίμα που κράτησε για μια χρονία μόνο. :sadist: Και για όσους δεν έχουν δει Kra ευκαιρία είναι :thatsit: :


Kρα, ρε! Κρα! :hihi2:

Ας παίρνανε στο κάτω-κάτω το Southpark και να βάζανε ένα ΚΑΛΟ ελληνικό dub.

Αν και είμαι κατά των dub θα ήθελα να δω πως θα ήταν στο SouthPark. :kakaka:
"Ω, Θεέ μου! Σκότωσαν τον Kenny!"
"Παλιομπάσταρδοι!"

Edited by Vetus, 20 September 2010 - 02:26.