Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Schools In J-Music Party 11/9 @ Dasein (by Akai Panda) - Αθήνα


  • Please log in to reply
203 replies to this topic

#16 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 25 August 2010 - 13:32

spiro we want photos *_*


Υπάρχουν μερικές στο Flickr Account μου.
Ψάξε στο stream μου με "anime Vienna" ή "cosplay Vienna".
Βεβαίως τότε δεν είχα καλή μηχανή, ούτε pro account αλλά θα πάρεις μια ιδέα.

Θυμάμαι ότι είχε γίνει σε πολύ κεντρικό σημείο, στην εσωτερική αυλή ενός συμπλέγματος μουσείων-εκθεσειακών χώρων (που ήταν κάποτε οι στάβλοι του βασιλιά) και ήταν πιο πολύ event παρά party. Δεν είχε πολύ κόσμο, αλλά για μια μικρή πόλη όπως η Βιέννη και για Αυστριακούς (no more comments) ήταν καλά.

Πάντως η όλη φάση ήταν ακριβώς όπως τα περιέγραψε ο Cassiel: σκηνή, εκφωνητής, πασαρέλα (ενίοτε με σκετσάκια ή χορευτικά, ανάλογα την ομάδα) και ψηφοφορία.

Α, επίσης είχε γίνει σχετικά νωρίς (μεσημέρι/απόγευμα) και είχαν και ένα μικρό marketplace με κουστούμια, fanarts, και διάφορα j-μπιχλιμπίδια. Αυτα....
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#17 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 25 August 2010 - 21:52

Η όλη ιδέα του schoolboy cosplay ακούγεται πολύ intriguing... If possible, consider it DONE! Αν μετράει για cosplay, θα είναι το πρώτο μου, θα ζητήσω επιείκεια.

In unrelated news: Σήμερα βγήκαν οι βάσεις, άρα οι ευχές μου στα παιδιά που τις περίμεναν:) (Συγγνώμη για το άσχετο, αλλά ηθελα να το πω κάπου)

Edited by Serperoth, 25 August 2010 - 22:04.

Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#18 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 26 August 2010 - 20:43

First post updated (actually the poster is ready) XD



#19 FallenSpiritGR

FallenSpiritGR

    ~From Hell i came~

  • Members
  • 248 posts

Posted 27 August 2010 - 03:51

i think propably that this will be το πρώτο πάρτι που θα σημετασχω επιτέλους!!!
Posted Image
Spoiler: AnimeList

#20 Getekid

Getekid

    Apprentice Human

  • Members
  • 251 posts

Posted 28 August 2010 - 02:56

Ενδιαφέρουσα η ιδέα για διαχωρισμό cosplay από parties, η γραμμή ανάμεσα σε j-event με διαγωνισμό και χωρίς είναι λεπτή αλλά υπάρχει οπότε αν θέλετε να το διευκρινήσετε καλώς.
Προσωπικά η ύπαρξή του ή όχι ποτέ δεν ήταν παράγοντας στο αν θα κάνω cosplay ή όχι...

Το να γίνεται νωρίτερα φωτογράφιση και ενδεχόμενη πασαρέλα θα ήταν σίγουρα αναβάθμιση στα party και θα ανέβει σίγουρα το ενδιαφέρον για αυτά τα events και ίσως προτρέψει και περισσότερο κόσμο στο να συμμετέχει, αλλά πιστεύω θα μπορούσε να γίνεται ανεξάρτητα διεξαγωγής ψηφοφορίας. Δηλαδή να το κάνουμε ούτως ή άλλως, ο διαγωνισμός αν είναι και υπάρχει, ας έρθει...

Όσο για το party στις 11/9 θα έρθω κι εγώ οπωσδήποτε (για cosplay δεν ξέρω) μιας και είναι το τελευταίο πριν φύγω στο εξωτερικό για τους επόμενους 5 μήνες. (Το ότι θα κάνετε τα Χριστούγεννα event με θέμα videogames δεν ξέρω πώς θα σας το συγχωρήσω μιας και θα λείπω αλλά ελπίζω το ολοήμερο την άνοιξη να με αποζημιώσει...).
Όλα έχουν τη μαθηματική τους προσέγγιση!!!
Posted Image

#21 FallenSpiritGR

FallenSpiritGR

    ~From Hell i came~

  • Members
  • 248 posts

Posted 28 August 2010 - 03:06

where is that dasein??? δεν εχω την παραμικρη ιδεα!!
Posted Image
Spoiler: AnimeList

#22 Getekid

Getekid

    Apprentice Human

  • Members
  • 251 posts

Posted 28 August 2010 - 03:25

where is that dasein??? δεν εχω την παραμικρη ιδεα!!


Την διεύθυνση θα την βρεις και στην αφίσα: Σωλομού 12 Εξάρχεια
Είναι κοντά στο μετρό της Ομόνοιας μέσω Θεμιστοκλέους και από Πλατεία Εξαρχείων. Αλλιώς από Πλατεία Κάνιγγος ή από Πολυτεχνείο είναι σχεδόν δίπλα. Αν θες περισσότερη βοήθεια πες μας...
Όλα έχουν τη μαθηματική τους προσέγγιση!!!
Posted Image

#23 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 28 August 2010 - 08:20

Ειναι 10 λεπτα απο τημ Ομονοια.Αμα εχεις παει ποτε Στορναρη ειναι ακριβως η επομενη παραλληλη της Στουρναρη και ειναι στο υψος της πλατεια Εξαρχειων.Αν παλι δεν το βρεις κοιτα εδω
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis:

#24 FallenSpiritGR

FallenSpiritGR

    ~From Hell i came~

  • Members
  • 248 posts

Posted 28 August 2010 - 10:41

βασικά εγώ πρώτη φορά ανεβενω μονός μ αθήνα !!! το πολυ πολύ να χαθώ χαχαχα
Posted Image
Spoiler: AnimeList

#25 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 28 August 2010 - 10:44

Κοτα μπορουμε να κανονισουμε convoy απο καποιο σημειο στην Αθηνα και να κατεβουμε ολοι μαζι
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis:

#26 FallenSpiritGR

FallenSpiritGR

    ~From Hell i came~

  • Members
  • 248 posts

Posted 28 August 2010 - 17:34

λογικά εγώ θα μείνω με ένα φίλο μ στον Πειραιά τώρα αυτός πιστεύω ότι θα ξέρει ^^ άλλα αν είναι θα μου άρεσε να το κανονίζαμε!!!
πάντως δεν είμαι σίγουρος αν θα είμαι "ντυμένος" η κανονικά!!!
Posted Image
Spoiler: AnimeList

#27 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 28 August 2010 - 17:36

Κοτα μπορουμε να κανονισουμε convoy απο καποιο σημειο στην Αθηνα και να κατεβουμε ολοι μαζι


Το convoy ακούγεται πολύ καλή ιδέα:) Αρκεί βέβαια να υπάρξει κάτι τέτοιο, να οργανωθούμε. Να προτείνω όποιοι ενδιαφερόμαστε να στείλουμε PM σε ένα άτομο για να μην υπάρξει σύγχυση?
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#28 FallenSpiritGR

FallenSpiritGR

    ~From Hell i came~

  • Members
  • 248 posts

Posted 28 August 2010 - 20:05

ναι αλλα σε καποιο που να ξερει και τα κατατοποια και να ειναι προθιμο να το κανει κιολας ^^
Posted Image
Spoiler: AnimeList

#29 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 28 August 2010 - 20:28

ναι αλλα σε καποιο που να ξερει και τα κατατοποια και να ειναι προθιμο να το κανει κιολας ^^


Γιατί νομίζεις δεν προθυμοποιούμαι?:P Θέληση έχω, τον δρόμο δεν ξέρω^^ Όποιος μπορεί, καλό θα ήταν.
Thank you in advance:)
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#30 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 28 August 2010 - 22:36

Κοιταχτε εγω θα παω 99% τα 100 και ας δινω Μικροηλεκτρονικη την δευτερα στα κομματια να παει.Ευχαριστως αμα θελετε να κανονισουμε να βρεθουμε καπου κεντρικα πχ Συνταγμα και να παμε ολοι παρεα κατω.Αμα ειμαι και ολοι J-boys να κανουμε ενα parade με τους ευζωνες

Youtube Video
[/sfx]
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis: