Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

*~ tanatsos art ~*


  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#31 Tanatsos

Tanatsos

    Anime Amateur

  • Members
  • 112 posts

Posted 26 September 2010 - 15:00

Μου αρεσει πολυ η αντιθεση που εχεις δημιουργησει στον χρωματισμο!!in conclusion υπεροχη δουλεια:thatsit:

Ευχαριστώ πολύ!! ...και για όσους δεν τους άρεσε η αντίθεση, πάρτε και ένα coloured version.

Spoiler:


EDIT:
Ορίστε και το lineart
Spoiler:

Edited by Tanatsos, 26 September 2010 - 15:06.


#32 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 26 September 2010 - 15:07

Πολύ ωραίος ο χρωματισμός, ωραίες σκιές. Αν και πράγματι, προτιμώ περισσότερο το version με την αντίθεση, ζωή/χρώμα με το μουντό γκρι. Δίνει μια πιο ωραία διαφορετική αίσθηση στο σχέδιο.

#33 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 26 September 2010 - 15:38

Πολύ ωραία η αντίθεση αλλά τα χρώματα στον ουρανό της coloured version είναι ακόμη πιο ωραία. Καλή δουλειά, μπράβο σου :riiight:

ySss0UF.jpg


#34 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 26 September 2010 - 15:43

να φανταστω πρωτα εκανες το χρωματιστο και μετα το εκανες black/white ; γιατι αλλιως μου φενεται πολυ ζωρη να το φτιαξεις ^_^'

πολυ ωραιο ! τι κανουν μερικα χρωματα σκιες και αντιθεσης!
το κανουν να φενεται αρκετα πιο καλο :)

να ρωτησω για τα συνεφα χρισιμοποιησες καπιο texture η απλα brush;
φενονται πολυ αληθινα *-*
Imagination is the only limit!

#35 Tanatsos

Tanatsos

    Anime Amateur

  • Members
  • 112 posts

Posted 26 September 2010 - 16:12

να φανταστω πρωτα εκανες το χρωματιστο και μετα το εκανες black/white ; γιατι αλλιως μου φενεται πολυ ζωρη να το φτιαξεις ^_^'

πολυ ωραιο ! τι κανουν μερικα χρωματα σκιες και αντιθεσης!
το κανουν να φενεται αρκετα πιο καλο :)

να ρωτησω για τα συνεφα χρισιμοποιησες καπιο texture η απλα brush;
φενονται πολυ αληθινα *-*


well, u got me!!! Είναι αλήθεια ότι πρώτα το χρωμάτισα και μετά το έκανα black n white γιατί μου άρεσε πιο πολύ.

Όσον αφορά τον ουρανό έχει πάνω από 2 χρόνια που το χα κάνει οπότε δεν θυμάμαι, αλλά λογικά τα σύννεφα θα ήταν κάποιο brush :P

#36 Tanatsos

Tanatsos

    Anime Amateur

  • Members
  • 112 posts

Posted 26 September 2010 - 21:47

Αυτό το σαββατοκύριακο ήταν πραγματικά πολύ δημιουργικό:hot:
και το λέω αυτό γιατί βραδιάτικα μου ήρθε έμπνευση...Πάρτε ένα φρέσκο φρέσκο lineart

Spoiler:


#37 anaktas

anaktas

    Wannabe Mangaka

  • Members
  • 334 posts
  • LocationGreece

Posted 27 September 2010 - 08:20

Respect! Το μαλλι βγηκε πολυ ωραιο Nemesis:P
The Suraido Project


Posted Image

#38 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 27 September 2010 - 08:29

That is actually kinda good!!!! Nice!
Όντως πολύ όμορφο το μαλλί, είναι ένα σχέδιο που αξίζει να χρωματίσεις.

Μόνο ο λαιμός σου βγήκε πιο μακρύς και στραβός και λίγο πιεσμένα τα δάχτυλα του χεριού που δεν κρατάει το λουλούδι.

Also το coloring πιο πάνω τα σπάει!

Keep it up!

Posted Image


#39 Tanatsos

Tanatsos

    Anime Amateur

  • Members
  • 112 posts

Posted 27 September 2010 - 20:35

Χαίρομαι πολύ που σας άρεσε...δεν έχω χρόνο τώρα που ξεκίνησε η βδομάδα, αλλά μες στο ΣΚ κάτι θα κάνω. Άσχετο, αλλά η αδερφή μου μου είπε ότι της θυμίζει το σχέδιο των καρτών στο CardCaptorSakura...δεν ξέρω κατά πόσο στέκει. Θα το ψάξω :P

#40 Tanatsos

Tanatsos

    Anime Amateur

  • Members
  • 112 posts

Posted 05 October 2010 - 21:38

Ορίστε και ένα καινούριο lineart (τόσο καινούριο που ακόμα δε το δειξα στην οικογένειά μου :hot:)
Μάλλον μόνο lineart θα χω χρόνο να σας κάνω και soz, αλλά θα το αντέξετε(κάντε κι αλλιώς :beaten:)

Η κοπελιά από κάτω είναι επίσης πολύ σημαντική για το manga μου γιατί θα είναι η λαγνεία και θα τη λένε Έυα.

Spoiler:


*Είχα σκοπό να τη κάνω πιο ecchi, και γενικά ο χαρακτήρας της θα είναι pervy και θα αναλάβει το σημαντικό ρόλο του fanservice του manga. Ι promice her ( . )( . ) will be times larger in the real version :kakaka:*

#41 Tanatsos

Tanatsos

    Anime Amateur

  • Members
  • 112 posts

Posted 16 October 2010 - 22:17

Καλησπέρα παίδες. Βρέθηκε χρόνος (λόγω του 3μέρου που δεν θα έχουμε σχολείο) και σας έκανα ένα lineart του πρωταγωνιστή εν ονόματι Νάρα, ο οποίος θα είναι η Περηφάνια.
Μπορώ να πω ότι δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος με το νερό, κάτι που επιχείρησα για πρώτη φορά. Ελπίζω να βελτιωθώ μέχρι να έρθει η στιγμή που θα αρχίσω το μάνγκα.

Spoiler:


#42 HawkEyes

HawkEyes

    Anime Newbie

  • Members
  • 49 posts

Posted 16 October 2010 - 22:30

πολυ καλο:thatsit:
και γενικα ολα που εχεις κανει ειναι πολυ ωραια:riiight:

ομως να σε ρωτησω...(μπορει να φανει τελειως fail ερωτηση αλλα τεσπα xD) αυτα τα κανει στο χερι,με μολυβι-μαρκαδορακι,ή στο pc?
"They chose their destiny,they changed the world..."

[SIGPIC]http://lulzimg.com/i5/311fa403.jpg[/SIGPIC]

#43 Tanatsos

Tanatsos

    Anime Amateur

  • Members
  • 112 posts

Posted 16 October 2010 - 22:36

Τα τελευταία τα έκανα με ραπιδογράφο 0.1 και 0.2. Αν δεν τα έχεις από πριν λόγω γραμμικού σχεδίου δεν τα προτείνω λόγω της τιμής και της ευθραυστότητάς τους. Και ναι τα κάνω με το χέρι. πρώτα με μολυβάκι detailed sketch και από πάνω tracing με το πενάκι.

*Αν και πρέπει να προσπαθήσω να κάνω το lineart απευθείας από rough sketch.[roleplay mode/off]*

#44 anaktas

anaktas

    Wannabe Mangaka

  • Members
  • 334 posts
  • LocationGreece

Posted 17 October 2010 - 10:53

Πολυ ωραιος ο Ναρα και το νερο βγικε αρκετα καλο! Μου θυμιζει πολυ λιγο Ulquiorra, αλλα γενικα πολυ καλα κανεις και εχεις δικος στυλ και δεν αντιγραφεις. ^^
The Suraido Project


Posted Image

#45 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 17 October 2010 - 12:35

Εμενα ο Nara μου θυμιζει Luppi απο Bleach ( σιγα μη τον θυμοσαστε αλλα τεσπα ).

Φιλε εχω εντυπωσιαστει απο τις δημιουργιες σου γενικοτερα! Συνεχισε ετσι!

Υ.Γ. Αυτα τα βιβλιοπωλια , τιποτα δεν εχουνε, να πουμε..........
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image