Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Inception by Cristopher Nolan


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#121 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 17 November 2010 - 17:12

δηλαδη απλα ενα ονειρο μεσα σε ονειρο μεσα στο ονειρο ειναι ολη η υποθεση...


Posted Image

ειναι ενα ονειρο μεσα σε ονειρο που ειναι μεσα σε αλλο ονειρο το οποιο ειναι ονειρο ενος αλλου ονειρου.

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#122 WillOfTheD

WillOfTheD

    α ου α

  • Members
  • 731 posts

Posted 14 December 2010 - 20:49

απιστευτη ταινια....μολις την ειδα και εχω μεινει αναυδος μ'αρεσε καθολη της τη διαρκεια και μονο κουραστικη δεν την βρηκα....δεν ξερω αν ξαναεχει ειπωθει παντως του ταιριαζουν πολυ του dicaprio οι mindfuck ρολοι ποτε στο inception ποτε στο νησι των καταραμενων(αγγλικο τιτλο δε θυμαμαι)μακαρι να συνεχισουμε να'χουμε τοσο καλες δουλειες του και μελλοντικα!!!!!!

#123 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 16 December 2010 - 06:13

Και εγω τωρα την ειδα (πολυ γρηγορα δεν βγηκε σε ντιβιντι?) και με πορωσε! Φοβερη!

v4kFmx.png


#124 Vicka

Vicka

    Starting...

  • Members
  • 22 posts

Posted 16 December 2010 - 14:13

απιστευτη ταινια....μολις την ειδα και εχω μεινει αναυδος μ'αρεσε καθολη της τη διαρκεια και μονο κουραστικη δεν την βρηκα....δεν ξερω αν ξαναεχει ειπωθει παντως του ταιριαζουν πολυ του dicaprio οι mindfuck ρολοι ποτε στο inception ποτε στο νησι των καταραμενων(αγγλικο τιτλο δε θυμαμαι)μακαρι να συνεχισουμε να'χουμε τοσο καλες δουλειες του και μελλοντικα!!!!!!



Δεν το είχα σκεφτεί έτσι, αλλά πράγματι ήταν πολύ καλός και στις δύο ταινίες!

#125 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 December 2010 - 17:54

Λοιπόν την είδα χθες την ταινία....αν εξαιρέσεις τις περιττές σκηνές δράσεις ήταν πολύ καλή
αυτό που ήθελα να πω όμως είναι ότι :

Στις πρώτες σκηνές βλέπουμε τρία παιδιά θαύματα. Έναν ανερχόμενο, έναν πετυχημένο και
έναν που τον έψαχνα πόσο καιρό και δεν
τον έβρισκα.
..Pure WIn...κρίμα που δεν είναι ακόμη παιδιά και δεν είμαι ακόμη παιδί.
Αλλά τεσπα... απο αυτή τη σκηνή μόνο ο Jonathan Brandis έλειπε κρίμα που έχει αυτοκτονήσει.

Έτσι ξεκινήσαμε καλά με την ταινία μετά όμως...

Γιατί έπαιζε συνέχεια η μουσική της Εντίθ Πιάφ; δεν φτάνει που έπαιζε η Πιάφ (aka Κοτιγιάρντ)
έπρεπε να την ακούμε εκτός απο το να τη βλέπουμε.

Spoiler:


και το τέλος ...στο τέλος τι ακριβώς γίνεται στο τέλος έμεινα με την απορία:

Spoiler:


to sum up για μένα η ταινία ήταν all about Joseph Gordon-Levitt
κάτι ήξερα και τον ερωτεύθηκαν όταν ήμουν 15

#126 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 03 March 2012 - 21:25

just saw it...and it was very good αν και μπερδεύτηκα σε κάποια σημεία. Oh well, ίσως να έφταιγε το ότι είχα πυρετό

8w32.jpg