Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 1 votes

Buck-Tick


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#16 jun

jun

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 24 May 2010 - 22:58

i love buck tick too! <3

OMG ποσο ομορφος ηταν σε αυτο το live :lovulovu::awww:
(ακομα ειναι δηλαδη αλλα εκει wtf *_*)

+ thanks for the link !
απο το Climax together

Youtube Video


*
δεν ηξερα πως εχει κανει manga η kaori yuki που του μοιαζει. thanks για το λινκ!!
*

#17 Lebw

Lebw

    やれ やれ

  • Members
  • 79 posts

Posted 06 June 2010 - 14:59

YEAH! New single! :lovulovu:

"Kuchizuke" ονομαζεται και θα κυκλοφορησει το καλοκαιρι. [source]


Eπισης θα χρησιμοποιηθει και ως opening για το anime Shiki.

Here is a tiny preview. :wooi2:

Posted Image


#18 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 06 June 2010 - 20:20

YEAH! New single! :lovulovu:

"Kuchizuke" ονομαζεται και θα κυκλοφορησει το καλοκαιρι. [source]


Eπισης θα χρησιμοποιηθει και ως opening για το anime Shiki.

Here is a tiny preview. :wooi2:

Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά;:congrats:
Από την εικόνα τους, τους είδα μια χαρά, υγιέστατους, αλλά ρε ο ΙΜΑΙ με μαύρο μαλλί και ίσιο;

Μπράβο τους πάντως. Έτσι δεν επαναπαύονται και συνεχίζουν και βγάζουν μουσική. Άντε και το άλμπουμ με το καλό.

Αφήνω και ένα αριστουργηματάκι τους.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dwvSh4uxuCQ[/youtube]

Edited by Night Wizard Seal, 03 August 2010 - 23:42.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#19 Lebw

Lebw

    やれ やれ

  • Members
  • 79 posts

Posted 06 June 2010 - 21:09

Από την εικόνα τους, τους είδα μια χαρά, υγιέστατους, αλλά ρε ο ΙΜΑΙ με μαύρο μαλλί και ίσιο;

Μπράβο τους πάντως. Έτσι δεν επαναπαύονται και συνεχίζουν και βγάζουν μουσική. Άντε και το άλμπουμ με το καλό.


Ναι, ειχε πει κατι ο Imai στο blog του για τα μαλλια του, αλλα δεν εδωσα σημασια... [και απο οτι φαινεται καλα εκανα :P]
Και οντως παλι καλα που συνεχιζουν! GO! BUCK-TICK GO! :Blissfull:

Spoiler:

Posted Image


#20 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 06 June 2010 - 22:44

Rain ♥ Από τ' αγαπημένα μου στο Tenshi no revolver ♥

Το Shiki σκεφτόμουν να το δω... οι Β-Τ στο OP με έπεισαν XD Kαι φυσικά, με το που είδα Acchan με ημίψηλο και frills ενθουσιάστηκα
Αν κρίνουμε πάντως από τα δύο προηγούμενα album, μετά το Kuchizuke περιμένουμε μάλλον νέο album:congrats:

6dqFccT.gif


#21 Lebw

Lebw

    やれ やれ

  • Members
  • 79 posts

Posted 07 June 2010 - 11:43

Αν κρίνουμε πάντως από τα δύο προηγούμενα album, μετά το Kuchizuke περιμένουμε μάλλον νέο album :congrats:


Yeah, απο οτι φαινεται η επομενη κυκλοφορια τους μετα απο αυτο το single θα πρεπει να ειναι CD, αλλα καλυτερα να μην βιαστουνε. Ας παρουν τον χρονο τους, ετσι κι αλλιως να μας απογοητευσουν με την καινουργια τους δουλεια (θελω να) πιστευω πως ειναι απιθανο να συμβει.

Και αμα ειναι να δω PV με τον Atsushi να φοραει καπελο, και να ειναι οπως ολο το outfit της φωτογραφιας δεν με νοιαζει να περιμενω και ΧΡΟΝΙΑ. :wooi2:

Posted Image


#22 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 03 August 2010 - 23:55

Ας εναποθέσω άλλα τρία αριστουργήματα τους. Επίσης το Kuchizuke βγαίνει 1η Σεπτεμβρίου.

Youtube Video


Youtube Video


Youtube Video

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#23 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 04 August 2010 - 00:22

^awesome choices, NWS, awesome choices :if::if:

Επίσης το Kuchizuke βγαίνει 1η Σεπτεμβρίου.


και το καινουριο album στις 13 Οκτωβριου, και θα εχει μεσα και το Kuchizuke και το Dokudanjou Beauty. H limited edition με bonus dvd και σε blu-spec cd και διαφορες τετοιες χλιδες :pp
It would be nice if I had any money left to hit it ;w;w; αλλα τουλαχιστον πηρα ενα παλιοτερο τους album που ηθελα οποτε κατι ειναι κι αυτο (and being a diligent buyer with BT is financial suicide so I ain't complaining oO; )

Posted Image

Spoiler: &#33909


#24 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 04 August 2010 - 00:30

Oooo really? Yeah! New Album!

Αυτό είναι κάτι που θέλω τρελά να κάνω. Να μαζέψω τα CD τους. Λίγη υπομονή θέλει και χρήματα :P

Τελευταία τους έχω αγαπήσει επικίνδυνα. Τρελένομαι για την μουσική τους. Παρατάω όλη την Ευρωπαϊκή μουσική που ακούω και θα κοιτάξω να purchase αυτούς. :P
Επίσης πιστεύτω, ότι ο Sakurai είναι για μένα η αγαπημένη μου φωνή και χροιά στον πλανήτη.
Buck Tick is a way of life :P

Edit

Δεν είμαι και στον υπολογιστή μου να αλλάξω το σετάκι μου τ_τ Να βάλω τις όμορφες φορεσιές μου. :P

Edited by Night Wizard Seal, 04 August 2010 - 00:43.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#25 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 04 August 2010 - 00:56

Oooo really? Yeah! New Album!

Αυτό είναι κάτι που θέλω τρελά να κάνω. Να μαζέψω τα CD τους. Λίγη υπομονή θέλει και χρήματα :P


:joyful: xD

Aν λεμε για albums, συμφωνω και καποια μερα in the -very- distant future ελπιζω να το καταφερω κι εγω ;w;
Αν λεμε για discography (liek τα παντα), Ι wish you good luck, καλο ψαξιμο και καλο ξηλωμα γιατι ειναι 27 χρονια μπαντα και oh boy, is their back catalogue loooongg και τα ιαπωνικα cds ακριβα~ x___x

Προσωπικα αυτο που θα ηθελα παρα παρα παρα πολυ να εχω one day ως BT fan ειναι το Yasou, το βιβλιο με τα ποιηματα του Αtsushi Sakurai, αλλα λεμε τωρα... :sadist::sadist:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#26 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 04 August 2010 - 01:52

Kuchizuke full version~
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m3c4w6hFuco[/youtube]
το opening του Shiki το αδικεί νομίζω... Ι have it on repeat already ♥

+1 για ολόκληρη τη δισκογραφία. Μέχρι στιγμής, το να πάρω όλα τα album τους παραμένει μακρινό όνειρο:nanteee: για να μη μιλήσω για το, more elusive than white elephants, Yasou :x

6dqFccT.gif


#27 amaya3

amaya3

    high priestess of homin

  • Members
  • 362 posts

Posted 04 August 2010 - 02:12

The preview certainly didn't do the song justice...this is effin' awesome!<333
PV preview
Burning wheelchair. Yuuta holding a burning umbrella. DO WANT.*____________*
can't wait for the album...το οποίο btw θα έχει τον τίτλο "RAZZLE DAZZLE", lol!


Yasou :if:

2s9p2fs.jpg
 


#28 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 04 August 2010 - 13:52

^με τετοιο τιτλο να περιμενουμε κατι grande υποθετω ΧDD

το opening του Shiki το αδικεί νομίζω... Ι have it on repeat already ♥

+1 για ολόκληρη τη δισκογραφία. Μέχρι στιγμής, το να πάρω όλα τα album τους παραμένει μακρινό όνειρο:nanteee: για να μη μιλήσω για το, more elusive than white elephants, Yasou :x


αν και Ι loved it απο την πρωτη στιγμη στο opening του Shiki, συμφωνω οτι βαλανε το λιγοτερο exciting να το πω? part του κομματιου. Full version is always the best ♥

μακρινο δε λες τιποτα.... Τ___Τ και μονο BT να αγοραζει κανεις, ειναι πολλα τα λεφτα Αρη και θα χρειαστει και ενα αρκετα μεγαλο χρονικο διαστημα και πολυ ψαξιμο για παλια και Out of Print πραγματα και ugh...:uhh:
(ποσο μαλλον οταν ξηλωνεσαι σε fandoms δεξια κι αριστερα anyway, οποτε και τα albums μονο, επιτευγμα ειναι:unlucky:)

ours is a shared pain για το Yasou, βλεπω.... :sadist::sadist: *pats everyone in mutual understanding*

Posted Image

Spoiler: &#33909


#29 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 05 August 2010 - 00:41

To Yasou σιγά μην είναι μεταφρασμένο... Ή μήπως είναι;

Δεν ξέρω επί του θέματος αλλά τα δικά μου σχέδια ποιά είναι...

Θέλω βασικά όλούς τους δίσκους τους και τα singles Brain-New lover and Ζangai.

Και το Yasou δεν θα με χάλαγε να το είχα :P

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#30 jun

jun

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 29 October 2010 - 19:48

παντα ανακαλυπτα pv τους που δεν ειχα δει και τσαντιστικα και μια που βαριομουν εκατσα και ειδα ολα τα pv τους (νομιζω.)
ζαλιστηκα εντελως βεβαια :blurah5:

εχω να κανω comment ειναι τρελοι and i love them. they have some pretty weird pvs i hadn't noticed before. i can't believe there is 1 where Acchan molesting a doll xD


post 2 i like <2 xD :P



Youtube Video


Youtube Video


__
song <3
Youtube Video

Edited by jun, 29 October 2010 - 22:56.