Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 1 votes

Buck-Tick


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#31 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 05 November 2010 - 10:12

Νομίζω πως με κάλυψαν οι προηγούμενοι.
Φοβερό συγκρότημα με πάρα πολύ ωραία τραγούδια.Μου αρέσει πολύ που δεν επαναπαύονται μουσικά και ψάχνονται συνεχώς.
Θεωρώ πως είναι απο τα λίγα συκροτήματα που δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το τι θα ακούσεις στο επόμενο τραγούδι τους.
Αγαπημένα κομμάτια το Snow White,το Kuchizuke και το Kagerou.

Youtube Video

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#32 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 05 November 2010 - 10:20

Hisashi Imai, στην "πίσω φωνή"


I loled.

Καλο συγκροτηματακι, αν και παλιο. Δηλαδη δεν νομιζω τοτε να μπορουσαν να κανουν τα φανταχτερα που κανουνε σημερα....
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#33 animestarling

animestarling

    Anime Amateur

  • Members
  • 108 posts

Posted 05 November 2010 - 10:54

Εγω τυχαια τους πετυχα σε ενα anime, το Trinity Blood ... Μολις ακουσα το Dress κολησα... ειναι φοβεροι...!!! οντως ο Sakurai ειναι ταλεντο..

#34 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 05 November 2010 - 12:26

Δεν το είχα δει το thread αλλά ήρθα να αφήσω κι εγώ το "Αχ... Ατσούσι..." μου! :wooi2:

#35 amaya3

amaya3

    high priestess of homin

  • Members
  • 362 posts

Posted 07 January 2011 - 02:27

You know how B-T are beyond awesome, beyond divine and make you thank God every day that you've been graced to got to know and listen to them? You know how as times passes you love them even more when you think that couldn't be possible? And you know how from their DVDs it's obvious that they are better live than in their albums?
Well...you've seen/listened to/know NOTHING until you see them live skljakjdhf;'afhsihyfhwkfdhflkflskd OH GOD
no words.no coherency.will never recover.


AJDKJFK;SFSDFHKD;JASFJKDLGJKLDKVJGDKLFJGKLF


Θα εριχνα πυρηνικη βομβα σε νηπιαγωγειο προκειμενου να τους δω live. no, srsly. :|

DO.IT.




ξέρω με μισείτε>_<


2s9p2fs.jpg
 


#36 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 07 January 2011 - 03:32

Ο ντράμερ πρέπει να σταματήσει να παίζει με τις πρίζες αλλά κατά τ'άλλα από μερικά τους τραγούδια που έχω ακούσει είναι πολύ καλοί:hihi2:

Posted Image


#37 jun

jun

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 07 January 2011 - 14:35

↑ το μαλλι του εχει μεινει απο παλια. το μονο που εχει μεινει δηλαδη απο την παλια τους εμφανιση XD
χαιρομαι και μου κανει και καπως εντυπωση σ'αυτο το forum 2 much buck tick love.

αν και απο την amaya δεν μου κανει εντυπωση θα το περιμενα XD

....
Well...you've seen/listened to/know NOTHING until you see them live skljakjdhf;'afhsihyfhwkfdhflkflskd OH GOD
no words.no coherency.will never recover.


AJDKJFK;SFSDFHKD;JASFJKDLGJKLDKVJGDKLFJGKLF



.....

x2 because they are love

xDD κριση αγαπης.

με πιανει και μενα ορισμενες φορες για fav bands XD
και με το live Climax Together με πιανει ενα τετοιο οταν τον βλεπω

Edited by jun, 07 January 2011 - 14:40.


#38 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 07 January 2011 - 14:50

You know how B-T are beyond awesome, beyond divine and make you thank God every day that you've been graced to got to know and listen to them? You know how as times passes you love them even more when you think that couldn't be possible? And you know how from their DVDs it's obvious that they are better live than in their albums?
Well...you've seen/listened to/know NOTHING until you see them live skljakjdhf;'afhsihyfhwkfdhflkflskd OH GOD
no words.no coherency.will never recover.


AJDKJFK;SFSDFHKD;JASFJKDLGJKLDKVJGDKLFJGKLF



DO.IT.




ξέρω με μισείτε>_<

Υπάρχει καμία φωτογραφία ή κανένα βίντεο?:awww:

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#39 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 07 January 2011 - 23:50

Well...you've seen/listened to/know NOTHING until you see them live skljakjdhf;'afhsihyfhwkfdhflkflskd OH GOD
no words.no coherency.will never recover.


AJDKJFK;SFSDFHKD;JASFJKDLGJKLDKVJGDKLFJGKLF




ξέρω με μισείτε>_<


Posted Image Posted Image



Φυσικα και σε μισουμε and that's quite the understatement (XD), but this is so damn
Posted Image

[SIZE="3"]おめでとう~ |DD
Posted Image

Comments/sauce/details/the biggest report possible plz!!
Posted Image



Spoiler:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#40 amaya3

amaya3

    high priestess of homin

  • Members
  • 362 posts

Posted 11 January 2011 - 02:40

^
ROFLMAO
I know, I know>_<;;

ありがとう!!!☆
It was a life's dream coming true(and this is NOT an overstatement) and I can die happy naoT^T I still can't believe it actually.
Will do so now that I'm on my own pc :3
Just don't expect much because: 1)i fail miserably at words(;´・`) 2)words can't even begin to be anywhere near enough to describe BT's divinity and 3)i'm still razzled dazzled(<-and that's not likely to change for the next millennium or so XD).


THE GIFS IDEK



↑ το μαλλι του εχει μεινει απο παλια. το μονο που εχει μεινει δηλαδη απο την παλια τους εμφανιση XD
χαιρομαι και μου κανει και καπως εντυπωση σ'αυτο το forum 2 much buck tick love.

αν και απο την amaya δεν μου κανει εντυπωση θα το περιμενα XD

Anii's hair is endless love<3

am i that obvious? XD

Υπάρχει καμία φωτογραφία ή κανένα βίντεο?:awww:

Not allowed! Έχω μόνο αυτά(πριν και μετά το show). and only 3 of them are actually mine^^;; I'm proud of that last one tho XD;



PS: Sharing: random, unbearable cuteness overdose
+Imai on drugs

Edited by amaya3, 11 January 2011 - 03:13.

2s9p2fs.jpg
 


#41 jun

jun

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 11 January 2011 - 02:54

^



PS: Sharing: random, unbearable cuteness overdose
+Imai on drugs



omg :kawaii::kawaii::kawaii: &imai on drugs xDDD
thanκs for those!!:)

Που τους ειδες?? επαιζαν κι αλλοι μαζι η' μονο Buck tick?
Πως ηταν γενικα μετα απο την κριση αγαπης καμια αλλη περιγραφη xD? η' ασε μην πεις καλυτερα θα ζηλεψω τραγικα xD

#42 jun

jun

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 11 January 2011 - 02:58

Posted Image



Comments/sauce/details/the biggest report possible plz!!
Posted Image






ρε φιλε τα gif :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: lmfao ολα

sorry for double post δεν ξερω πως να κανω edit μαζι με τα gif
απο που ειναι το πρωτο btw?

#43 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 11 January 2011 - 04:36

^ What LucyBR said.

Live report. Τώρα. Όπως είσαι! :nanana::nanana::nanana:

going back to being jelly rn

6dqFccT.gif


#44 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 11 January 2011 - 18:06

ありがとう!!!☆
It was a life's dream coming true(and this is NOT an overstatement) and I can die happy naoT^T I still can't believe it actually.
Will do so now that I'm on my own pc :3
Just don't expect much because: 1)i fail miserably at words(;´・`) 2)words can't even begin to be anywhere near enough to describe BT's divinity and 3)i'm still razzled dazzled(<-and that's not likely to change for the next millennium or so XD).


Έχω μόνο αυτά(πριν και μετά το show). [SIZE=1]and only 3 of them are actually mine^^;; I'm proud of that last one tho XD;


Follow your heart και γραψε ο,τι μπορεις, οσα keysmashes, "awesome", "godly", "i don't even" και καρδουλες κι αν εχει μεσα. We feel you ;w;w;


Budoukan! :o
oh my god, μεχρι και η εισοδος με τις συγχαρητηριες ανθοστηλες ειναι beyond ;__;
[SIZE="1"]Morrie, Kuroyume, D'erlagner, Nishikawa Takanori, Gackt, Auto-Mod etcetc.

/joins Tristessa @ the jelly corner

απο που ειναι το πρωτο btw?


Gokusen: the movie

Posted Image

Spoiler: &#33909


#45 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 16 January 2011 - 23:30

Τί;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τώρα υπό άλλες συνθήκες θα ούρλιαζα σαν όλα τα fangirl όλου του κόσμου(με βλέπετε πλεονάζω!). Αλλά συγκρατιέμαι :nanana:.
Amaya3 σε μισούμε σε αγαπάμε μα πάνω απ'όλα χαιρόμαστε που είχες μια τέτοια εμπειρία (αλλά σε ξανα μισούμε :P) ...
Oh my god! It is a SIN not to see your favorite band!!! Ακόμα και όταν είναι από άλλη ήπειρο.
Ααααααααααααα θέλω και εγώ:if:
Θα έβαζα αλλά 1002 προσωπάκια, αλλά ohhh.... who cares. Amaya3 i so love/hate you :P

Ένα report, όχι με πολλές λεπτομέριες, θα το ήθελα. Απλά θα ήθελα να περιέχει, πόσες μοίρες κουνήθηκα τα πόδια/χέρια/σώμα του Atsushi, αλλά και των άλλων παιχτών. Είπαν και άλλα τραγούδια τους ή μόνο του καινούργιου άλμπουμ; Πόσο πλήρωσες, Τό άξιζε τον κόπο δεν το ρωτάω καν, και μόνο που θα τους δείς θα ξεχάσεις και τα βάσανα που είχες στις 3 προηγούμενες ζωές σου. Επίσης, αν κατα την διάρκει της συναυλίας κάποιος έκανε κάμια τρέλα, έκλασε (με οποτικό ακουστικό υλικό) και διάφορα άλλα, θα τα ήθελα γραμμένα. Επίσης, τους μίλησες; Αν ναί πως ήταν; Ελπίζω να τους χαιρέτησες ή να έκοψες μια τρίχα από το κεφάλι του καθενός και να τις έχεις τρόφαιο στο δωμάτιο σου. (:hahaha: τι λέω; Σταματήστε με κάποιος) Τα λοιπά τα κλασσικά, αν τους ακούμπησε δεν θα κάνεις μπάνιο για τους επόμενους 6 μήνες. Μετά κάνει ότι θες. Αααααα επίσης ευελπιστούμε ότι θα μοιραστείς το υλικό σου και όλα τα λοιπααα. Άσε εμάς τους κακόμοιρους φαν αυτού του υπέρλαμπρου, εκπληκτικού, ανεξεπέραστου, ανυπέρβλητου, ακαταμάχητου, θεϊκού, αγγελικού, αξέχαστου, ανεπανάληπτου, φοβερού, εξαίσιου, πανέμορφου, ψυχεδελικού, ουράνιου, μαγευτικού, Καυ@λοτικού(συγγνώμη για την έκφραση αλλά δεν παραλείπεται αυτός ο όρος) συγκροτήματος, να μιζεριάζουμε... ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ να καιγόμαστε σαν την μάνα του Kagutsuchi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Δεν το είχα δει το thread αλλά ήρθα να αφήσω κι εγώ το "Αχ... Ατσούσι..." μου! :wooi2:

We are very happy to see you here. Thank you for your participation. :)

Posted Image Posted Image



Φυσικα και σε μισουμε and that's quite the understatement (XD), but this is so damn
Posted Image

おめでとう~ |DD
Posted Image

Comments/sauce/details/the biggest report possible plz!!
Posted Image



Spoiler:


Και λίγα λες! :P LOL for the spoiler.:hahaha:
Amaya-san πρόσεχε, η Lucy-san κρατάει μαχαίρι.:P

I loled.

Καλο συγκροτηματακι, αν και παλιο. Δηλαδη δεν νομιζω τοτε να μπορουσαν να κανουν τα φανταχτερα που κανουνε σημερα....


Εσύ έξω. Πώς μπορείς με τα βρομερά σου λόγια να χλευάζεις τα αριστουργήματα των Θεών; Εεεε; Ιερόσυλε. Βλάσφημε!!!!

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.