Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Patras cosplay voting


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

Poll: Bleach ή One Piece? (37 member(s) have cast votes)

Bleach ή One Piece?

  1. Bleach (21 votes [56.76%])

    Percentage of vote: 56.76%

  2. One Piece (16 votes [43.24%])

    Percentage of vote: 43.24%

Vote Guests cannot vote

#16 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 19 April 2010 - 00:16

Μία παραλία και εκείνη η επική παιδική χαρά έξω από το Θεατράκι που έχει το μικρό καράβι :kill4u: Να βγάλουμε ο καθένας ανάλογη με τον χαρακτήρα του πόζα στην άκρη του καραβιού, με POV από κάτω με bg τον ουρανό, και μετά η ίδια ακριβώς πόζα με κανονικό POV για να φαίνονται τα δέντρα κτλ :lovulovu: "It may be a dream now, but someday, I'll become the Pirate King~"

Ένας από τους λόγους (και ο πιο βασικός) που επιμένω στο One Piece είναι ότι τώρα είναι η τέλεια εποχή γι' αυτό. Ως Πάτρα έχουμε παραλίες να φάνε και τα Moogles.
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#17 Hyuuga_Nikorasu

Hyuuga_Nikorasu

    Cine Iubeste Si Lasa

  • Members
  • 374 posts
  • LocationΠάτρα

Posted 19 April 2010 - 11:09

Ελαμ' ντε?
Αυτό ακριβως ρωταω και γω: πως ακριβώς δεν ειναι η κατεξοχήν πόλη για κάτι τετοιο?

Για να ξεφυγουμε από το παιχνίδι της κολοκυθιάς, η Πάτρα ειναι μια πόλη με παραδοση στις μεταμφιέσεις. Μια παραδοση που υπήρχε απο πριν γεννηθουμε εμεις.



Ακριβως!! Αλλα κατα την διαρκεια του καρναβαλιου, η εστω του τριωδίου...

Οσο για το θεμα ψηφιζω "κανενα απο τα δυο", ειναι αναγκη να κανουμε ομαδικο cosplay? αν θελει καποιος να κανει κατι μονος του, μπορει να το κανει. Αλλωστε το cosplay ειναι πρωτιστα καθαρα για ΙΔΙΩΤΙΚΗ ευχαριστιση και υστερα για δημοσια (γνωμη μου)

Edited by Hyuuga_Nikorasu, 19 April 2010 - 11:35.


#18 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 19 April 2010 - 13:13

Το θέμα ήταν να κάνουμε κάτι ομαδικό μιας και το cosplay θα είναι για photoshoot only. Και δεν θα το κάνουμε για δημόσια ευχαρίστηση, κακώς το βλέπουν κάποιοι έτσι, θέλουμε να έχουμε ένα καλό συλλογικό αποτέλεσμα ως ομάδα.

Δεν απαγορεύσαμε την εμφάνιση cosplay εκτός της ομάδας, μιλάμε για αυτούς που θέλουν να συμμετέχουν στην ομάδα. Καλό θα ήταν να μην είναι άσχετο photoshoot, να κοιτάμε τι θέλει ο καθένας (cosplay από 6 διαφορετικά anime) και να τρέχουμε σε ανάλογες τοποθεσίες με ανάλογο theme (εκτός και αν θέλετε να βγάλουμε φωτογραφίες σε στιλ πενταήμερη, ο ένας δίπλα στον άλλο και "say cheeeeeeeese~", κάτι που δεν εγκρίνω καθόλου, και βλέπω την LNEnja να κάνει άπειρο facepalming και ας μην είναι εδώ αυτή τη στιγμή). Αν έχουμε ένα θέμα, θα είναι πιο εύκολο να το οργανώσουμε. Γι' αυτό προτιμούμε τα ομαδικά.

PS. Μην ακούσω τίποτα για την οργάνωση και "εεε το ίδιο είναι", την προηγούμενη φορά η LNEnja και εγώ τρέχαμε να βοηθήσουμε στα περισσότερα cosplay, "αα μου λείπει αυτό" "πως θα το φτιάξω αυτό?" "meeh κάντο εσύ" και καθόμασταν να βρούμε μέρη και setting για τις φωτογραφίες, και στο τέλος επειδή κάποιοι δεν ήθελαν και μην πω τίποτα τώρα, δεν κάναμε ούτε τα μισά. Οπότε θέλετε, ελάτε, δεν θέλετε, περιμένετε τα αποτελέσματα όταν βγουν οι φωτογραφίες, αλλά να μην τρέχουμε εμείς και μετά πείτε "Εγώ το κάνω για μένα και θέλω να βγάλω αυτή την φωτογραφία εδώ και τέλος". Δεν θα πάθετε τίποτα αν ποζάρετε λίγο παραπάνω με το αποτέλεσμα του κόπου σας. No offense, ευκαιρία βρήκα να τα πω.

[/rant]

PPS. Αν αφήναμε αυτή τη συζήτηση για meeting μετά το post του Nikorasu (και πολύ λέω) θα είχε γυρίσει σε trolling το θέμα και οι γνώμες των υπόλοιπων θα ακούγονταν μόνο στους διπλανούς τους. Γι' αυτό, εδώ απόψεις. Θα βάλουμε μία εβδομάδα προθεσμία, για να αρχίσουμε να ετοιμαζόμαστε (έχουμε εξετάσεις μετά...). Οπότε μέχρι την επόμενη Δευτέρα 26-4 να έχουμε αποφασίσει :joyful:
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#19 LNEnja

LNEnja

    Run. Jump. GLOMP! /repeat

  • Members
  • 35 posts

Posted 19 April 2010 - 14:15

Originally posted by Hyuuga_Nikorasu
Οσο για το θεμα ψηφιζω "κανενα απο τα δυο", ειναι αναγκη να κανουμε ομαδικο cosplay? αν θελει καποιος να κανει κατι μονος του, μπορει να το κανει.

Για να μην πολυτρολάρουμε και λέμε και ξαναλέμε τα ίδια θα πω κι εγώ ακριβώς το ίδιο με την Stefi-chan. Καλύτερα θα ήταν να κάναμε ότι κάνουμε ομαδικώς για να έχουμε και το πιο quality δυνατό αποτέλεσμα. Αλλά ερώτηση στον Hyuuga_Nikorasu, εγώ δεν κατάλαβα ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Το ότι είναι εκτός καρναβαλιού;; Το ότι θα είναι σε δημόσιο χώρο;; Η θεματολογία;; Απλά λες ότι είναι για ''ΙΔΙΩΤΙΚΗ'' ευχαρίστηση λες και είπαμε κάτι το διαφορετικό... <:3 To be honest ειδικά εσένα περίμενα να πεις ναι για cosplay :\ Well, no harm done... Θα σε έχουμε στα backstages να μας πετάς τα αυγά ...ahem, τα sakura pedals!
και για να κλείσουμε το θέμα...

Originally posted by Tomodachi2
Και κατι που εχω ζησει εγω και πολλοι αλλοι εκ πειρας, ειναι πως ο περαστικός κοσμακης στο δρομο κατα το 90% δεν εχει ουδεμια ορεξη να σχολιάσει ενα παραξενο κοστούμι. Ο περαστικός κοιτά περισσοτερο να παει στη δουλειά του και εχει τις σκωτουρες του περισσοτερο απ οσο φανταζεσαι, απο το να χαραμισει λεπτά απ το χρονο του να σε γιουχαρει...

Συμφωνώ απόλυτα με την Tomodachi2-san. Μπορεί να είμαστε στο spotlight για τον x περαστικό για τα 2 δευτερόλεπτα που απλά θα μας ρίξει ένα glance αλλά όχι το κέντρο του κόσμου... Πιο πολύ θα ρωτάνε άμα κάνουμε όντως καμιά φωτογράφηση παρά να μας παίρνουν στο κατόπι με τα καφάσια από την λαχαναγορά και να μας ραντίζουν καθ'όλη την διάρκεια...

Και στο διαταύτα...

Το poll θα κλείσει στις 26/4 Δευτέρα οπότε μέχρι τότε θα παρακαλούσαμε οποιονδήποτε θέλει να συμμετάσχει να ψηφίσει και να ποστάρει στο thread ώστε μετά να έχουμε την σκωτούρα των στολών/υλικών/τοποθεσιών και μόνο. =D


---- Raito, Pain, Kaoru, Death the Kid, Lelouch, Frau, Yazoo, Kanji, Zexion, Gin, Kusuriuri, Ciel, Crow, Pikachu... Pick One!
------ Fangirls' Forces United ----> (We stalk because we care!)
-------- Patra's Otaku Kurabu... Έλα να σε μυήσουμε...

Posted Image

O Ανιμοπλανήτης μου^^

Καβαΐ Shotaaas~ <3


#20 Hyuuga_Nikorasu

Hyuuga_Nikorasu

    Cine Iubeste Si Lasa

  • Members
  • 374 posts
  • LocationΠάτρα

Posted 19 April 2010 - 15:49

Για να μην πολυτρολάρουμε και λέμε και ξαναλέμε τα ίδια θα πω κι εγώ ακριβώς το ίδιο με την Stefi-chan. Καλύτερα θα ήταν να κάναμε ότι κάνουμε ομαδικώς για να έχουμε και το πιο quality δυνατό αποτέλεσμα. Αλλά ερώτηση στον Hyuuga_Nikorasu, εγώ δεν κατάλαβα ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Το ότι είναι εκτός καρναβαλιού;; Το ότι θα είναι σε δημόσιο χώρο;; Η θεματολογία;; Απλά λες ότι είναι για ''ΙΔΙΩΤΙΚΗ'' ευχαρίστηση λες και είπαμε κάτι το διαφορετικό... <:3 To be honest ειδικά εσένα περίμενα να πεις ναι για cosplay :\ Well, no harm done... Θα σε έχουμε στα backstages να μας πετάς τα αυγά ...ahem, τα sakura pedals!
και για να κλείσουμε το θέμα...


Εμενα κανενα δεν ειναι το προβλημα μου, το προβλημα το εχεις εσυ που δεν καταλαβαινεις τι λεω, ημουν ξεκαθαρος, δεν θα εξηγησω τιποτα, οποιος εχει ελαχιστο μυαλο καταλαβαινει. Τι ζορι τραβατε τωρα μαζι μου και οι δυο δεν τα καταλαβαινω... και δεν με ενδιαφερει.

Οσο για το ημιτελες προηγουμενο κοσπλευ μου ευχαριστω για την βοηθεια, και για τα βαμμενα νυχια (χωρις καν να με ρωτησεις)

Δεν λεω οχι στο κοσπλευ. απλα δεν θελω να κανω OP ή Bleach (γιατι απλα δεν τα εχω δει)

Οσο για τα αυγα δεν εχω πεταξει και δεν προκειται να πεταξω σε κανεναν, γιατι ειναι ο χαρακτηρας μου τετοιος.

#21 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 19 April 2010 - 17:57

Way to solve the problem... Anyways, το κλείνουμε εδώ για να μην πλακωθούμε αν και απ' ότι φαίνεται και εσύ δεν έχεις καταλάβει τι είπαμε. Συγγνώμη που βάλαμε τα δυνατά μας για ένα καλό αποτέλεσμα, αν αυτό σε έκανε να πιστέψεις ότι το κάνουμε για να εντυπωσιάσουμε τους άλλους.

Yush yush, όσο για το poll καλύτερα ο καθένας να πει την γνώμη του μέσω post, γιατί το poll έχει κρυφούς ψήφους και πιθανότατα ψηφίζουν και άτομα που δεν θα παρευρεθούν στο cosplay.

Προσωπικά δεν θα ψηφίσω, γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα και με τα δύο και πιθανότατα μέχρι αύριο θα αλλάξω γνώμη and so on. Έχω βρει τι θα κάνω και στις δύο περιπτώσεις.

Μία σημείωση όμως, καλύτερα να κάνουμε Bleach (χωρίς αυτό να μετράει για ψήφος) γιατί υπάρχουν άτομα που τώρα βλέπουν One Piece, οπότε καλύτερα να το κάνουμε τέλος καλοκαιριού (όταν θα αρχίζουν να επιστρέφουν όλοι) που θα το έχουν τελειώσει. Επίσης, ξέρω πολλά άτομα εκτός του club που ενδιαφέρονται, αλλά μέχρι να τους οργανώσω θα πάρει λίγο καιρό. (Καιμεβολεύεικαλύτερααπόπλευράυλικών,πρέπειναμακρύνωκαινακόψωταμαλλιάμουγιατουςδύορόλους) :Blissfull:
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#22 Nekyia

Nekyia

    Lt. Obnoxious

  • Members
  • 52 posts

Posted 19 April 2010 - 18:51

Ελαμ' ντε?
Αυτό ακριβως ρωταω και γω: πως ακριβώς δεν ειναι η κατεξοχήν πόλη για κάτι τετοιο?

Για να ξεφυγουμε από το παιχνίδι της κολοκυθιάς, η Πάτρα ειναι μια πόλη με παραδοση στις μεταμφιέσεις. Μια παραδοση που υπήρχε απο πριν γεννηθουμε εμεις.



Ενα κι ενα κανουν δυο: αμα ειναι καποιος πολύ ντροπαλός και τραβάει το ζορι του "φοβαμαι μη με δειχνουνε οι περαστικοι και με κραξει κανας περιπτεράς" τοτε δεν εχει καμια δουλεια να εκδηλωσει το παραμικρό ενδιαφερον ή να κανει την παραμικρή αποπειρα για cosplay, εκτος αν φτιαξει κοστουμι για να το φορεσει μονο μεσα στο σπίτι του, τον φωτογραφίσει η ξαδερφη του με το κινητό στο σαλόνι και οι φωτογραφιες δεν βγουν ποτέ στο ιντερνετ.
Και κατι που εχω ζησει εγω και πολλοι αλλοι εκ πειρας, ειναι πως ο περαστικός κοσμακης στο δρομο κατα το 90% δεν εχει ουδεμια ορεξη να σχολιάσει ενα παραξενο κοστούμι. Ο περαστικός κοιτά περισσοτερο να παει στη δουλειά του και εχει τις σκωτουρες του περισσοτερο απ οσο φανταζεσαι, απο το να χαραμισει λεπτά απ το χρονο του να σε γιουχαρει...

Αν μονο εσυ προσωπικά εχεις τετοιους ενδιασμούς, παρε την αποφαση πολύ προσωπικά και μην προσπαθεις να επηρεασεις περισσοτερο κοσμο. Το cosplay πια στην Ελλάδα εχει πάρει καποια δημοσιότητα, αρα ο κοσμος μπορει να κρινει μονος του αν ειναι ετοιμος να επιχειρησει κατι για πρωτη-προσωπική φορά.

Ενα απόμερο δασος μπορει να επιλεγει ως τοποθεσία ομαδικού cosplay για φωτογράφιση μόνο εφοσον το περιβαλλον ταιριαζει με το κόνσεπτ του ανιμε. Σε καμια περίπτωση επειδη θελετε να κρυφτειτε απο τα "αδιακριτα βλεμματα".
Για μια φωτογραφιση one piece cosplay group για παραδειγμα, θα ταιριαζε μια παραλία...


tl;dr

Πρώτον, ναι, η Πάτρα έχει παραδόσεις στη μεταμφίεση. Στο Καρναβάλι μόνο. Όχι κάθε μέρα.

Δεύτερον, δεν το ξερα ότι δεν μπορώ να εκφράζω την προσωπική μου γνώμη για να ΜΗΝ επιρρεάσω τις γνώμες άλλων. Αh well, θα'το χω υπ'οψην μου για future reference.
One by one i'll tear down your walls and hope you'll see there's nothing to be afraid of.

#23 veg3ta

veg3ta

    The best at what I do

  • Members
  • 158 posts

Posted 19 April 2010 - 19:30

Ρε παιδια πολυ flame χωρις λογο... να κατεβουν οι τονοι παρακαλω!

PS. Μην ακούσω τίποτα για την οργάνωση και "εεε το ίδιο είναι", την προηγούμενη φορά η LNEnja και εγώ τρέχαμε να βοηθήσουμε στα περισσότερα cosplay, "αα μου λείπει αυτό" "πως θα το φτιάξω αυτό?" "meeh κάντο εσύ" και καθόμασταν να βρούμε μέρη και setting για τις φωτογραφίες, και στο τέλος επειδή κάποιοι δεν ήθελαν και μην πω τίποτα τώρα, δεν κάναμε ούτε τα μισά.

Σιγουρα βοηθησατε πολυ, αλλους περισσοτερο και αλλους λιγοτερο, και σας το αναγνωριζουμε! :congrats: Δεν ακουσα παραπονα για την οργανωση.
Αλλα και ο καθενας πιστευω αφιερωσε κοπο και χρονο για το cosplay... εγω προσωπικα ΠΑΡΑ πολυ! Και επισης προτεινα πολλες ιδεες για μέρη και setting, χωρις καποιες να εισακουστουν. Δεν με πειραζει αυτο, οτι ηθελαν οι περισσοτεροι καναμε :canthelp:

PPS. Αν αφήναμε αυτή τη συζήτηση για meeting μετά το post του Nikorasu (και πολύ λέω) θα είχε γυρίσει σε trolling το θέμα και οι γνώμες των υπόλοιπων θα ακούγονταν μόνο στους διπλανούς τους.

Οταν ειχε συζητηθει το θεμα στο τελευταιο meeting που πηγα, δεν εγινε καθολου trolling, αλλα εκφραστηκαν καποιοι προβληματισμοι. Νομιζω μπορουμε να συζητησουμε ηρεμα απο κοντα και να ακουστουν οι γνωμες ολων.

On topic now. Δεν θα ψηφισω καποιο απο τα δυο, διοτι δεν ξερω αν θα συμμετασχω. Μπορει να αποφασισω να κανω κατι τελευταια στιγμη. Ελπιζω να μη με διωξετε αν δεν ταιριαζω με το θεμα! :hihi2:

PS:

Αν μονο εσυ προσωπικά εχεις τετοιους ενδιασμούς, παρε την αποφαση πολύ προσωπικά και μην προσπαθεις να επηρεασεις περισσοτερο κοσμο.

Τη γνωμη της ειπε η Pyre Fly, χωρις να θελει να επηρεασει κανεναν. Με αυτη τη λογικη μπορουμε να πουμε οτι κι εσυ προσπαθεις να επηρεασεις κοσμο :ureshii:
Posted Image

#24 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 19 April 2010 - 20:02

ναι, η Πάτρα έχει παραδόσεις στη μεταμφίεση. Στο Καρναβάλι μόνο. Όχι κάθε μέρα.


Η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη δεν εχουνε κάν την παραδοση του καρναβαλιού-που στην περιπτωση μας δεν εχει και σημασία κιολας. Cosplay γινονται σε οποιαδήποτε ημερομηνια.
Και πληροφορώ πως οι cosplayers σκανε μυτη στα παρτυ ήδη ντυμενοι απο το σπίτι τους. Μπαινουν οπως ειναι σε λεωφορεια και τρενα και περπατουν κανονικά στο δρόμο. Πολύ λιγοι ειναι αυτοί που θα ντυθούνε επιτόπου στην τουαλέτα του μαγαζιού.

Και α-προπο τι ειναι η Πάτρα σε σχεση με Αθήνα και Θεσσαλονίκη?? Κανα βλαχο-χώρι στα κατσάβραχα ειναι, να σκανδαλιστει η τοπική κοινωνια απ το δηθεν αλλοκωτο θεαμα? Μια μεγαλη πολη με πολυ νεαρόκοσμο ειναι, τζαμπα το κάνετε τοσο θεμα. Και ξανα παλι, για οποιον ειναι θεμα, ας μη συμμετεχει!

#25 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 19 April 2010 - 21:30

veg3ta προς Θεού, δεν είπα ότι όλοι ήταν έτσι, ξέρω πόσο χρόνο και κόπο αφιέρωσες στο cosplay.

Όπως είπε και η LNEnja, αν κάποιος δει ένα τσούρμο παιδιά ντυμένους περίεργα με κάποιον φωτογράφο να τρέχει από πίσω θα καταλάβουν τι γίνετε. Πολλοί θα ξέρουν και τι κάνουμε, μιας και υπάρχουν πολλά undercover otaku. Και δεν θα βγούμε στη μέση της Αγίου Νικολάου για φωτογράφηση. Η Πάτρα δεν έχει κάτι διαφορετικό από την Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη που ήδη γίνονται cosplay parties etc, απλά εδώ τώρα αρχίζουμε και δεν είμαστε συνηθισμένοι.

Ο καθένας λέει την γνώμη του, δεκτή. Μεγάλα παιδιά είμαστε (λέω εγώ η ενήλικη), ξέρουμε να ακούμε την άποψη του άλλου χωρίς να επηρεαζόμαστε.

Back to the topic minna-san, όχι άλλο trolling γιατί 1) θα μας κλείσουν το thread και 2) δεν βγάζουμε άκρη. Συμφωνώ ότι αυτό το θέμα πρέπει να συζητηθεί και από κοντά, αλλά θέλουμε την γνώμη των πολλών ως προς το θέμα. Οι λεπτομέρειες και το ποιος θα έρθει και πως, θα τα πούμε στο επόμενο meeting.

Οπότε πείτε κάποια γνώμη... Μπορεί να φαίνεται ότι μειώνονται οι συμμετέχοντες σιγά σιγά αλλά υπάρχουν και παιδιά εκτός του club που ενδιαφέρονται να συμμετέχουν.
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#26 LNEnja

LNEnja

    Run. Jump. GLOMP! /repeat

  • Members
  • 35 posts

Posted 21 April 2010 - 21:27

Έεετσι να δω τα ποσοστά του Bleach να παίρνουν φωτιά >:333
Minna~! Σε αυτό το σημείο θα πάρω την πρωτοβουλία να προσθέσω άλλες 4 ψήφους στο Bleach μιας και αυτοί όπου κάνουν σαν τα fanboys/-girls για cosplay για διάφορους λόγους (aka no account, no internet etc) δεν μπορούν να ψηφίσουν για τον εαυτό τους... That's why, --με την έγκρισή τους, τους εκπροσωπώ αν μου επιτρέπεται. Οπότε όποιο και να είναι το αποτέλεσμα στο τέλος +4 στο Bleach...
Και πρέπει σιγά σιγά να συζητάμε --όσοι δηλαδή είναι σίγουρο ότι θα συμμετάσχουν, για το ποιόν χαρακτήρα θα κάνει ο καθένας... Γι' αυτό θερμή παράκληση, όσοι το έχουν πάρει απόφαση ότι θα γίνουν pwnsome αλά Bleachικά να αρχίσουν να postάρουν εδώ το ποιόν θέλουν να κάνουν για να τους εφοδιάσουμε (κυρίως η Stefi-chan) με τα αντίστοιχα tuts για Zanpakuto/μαλλιά etc.
PS: Οι 2 από τους 4 έχουν κλείσει τις θέσεις Ichigo και...
Spoiler: Bleach Spoiler

--αν και για τον Ichigo έχουμε ένα 5% αμφιβολίας ακόμα...

---- Raito, Pain, Kaoru, Death the Kid, Lelouch, Frau, Yazoo, Kanji, Zexion, Gin, Kusuriuri, Ciel, Crow, Pikachu... Pick One!
------ Fangirls' Forces United ----> (We stalk because we care!)
-------- Patra's Otaku Kurabu... Έλα να σε μυήσουμε...

Posted Image

O Ανιμοπλανήτης μου^^

Καβαΐ Shotaaas~ <3


#27 MarilySasuke

MarilySasuke

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 21 April 2010 - 21:50

Ohh, τι έγινε κανονίζουμε cosplay;; Εγώ ο Sasuke του προηγούμενου cosplay, ψηφίζω Bleach μιας και το προτιμώ περισσότερο από OP αλλά και γιατί έχω βρει τι θέλω να κάνω =P Κι επειδή η LNEnja στο post της είπε ότι θέλει και το casting :P εγώ θα προτιμούσα Yachiru γιατί την πάω πολύ και μου ταιριάζει ο χαρακτήρας της! =D Άρα την κλέινω από τώρα και περιμένω τα αποτελέσματα του poll στις 26/4!

:mador2::kakaka::awww::blingeye2::kawaii::8):Marily:thatsit::burningbe3::blush2::redcard2::roar::ballumad:

#28 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 21 April 2010 - 21:55

Yosh, Marily added to the casting list.

Εδώ να προσθέσω ότι όπως η LNEnja εδώ ψήφους για εκτός forum παιδιά, πρέπει να βάλω και εγώ 3 One Piece ψήφους για φίλους και senpais. That is all for now :3 Συνεχίστε να ψηφίζετε, και όποιος θέλει δηλώνει και χαρακτήρα~
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#29 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 23 April 2010 - 19:36

Yosh, update time~

Το παιδί που είχε δηλώσει συμμετοχή ως Ichigo και είχε δώσει ψήφο για Bleach τελικά δεν θα συμμετέχει.

Επίσης, μία σημείωση, ψηφίζουν με post αυτοί που θα συμμετέχουν στο cosplay (αν όμως κάποιος ψηφίσει One Piece και τελικά κάνουμε Bleach δεν θα είναι αναγκασμένος να κάνει cosplay και το αντίστροφο). Aka το poll παραπάνω δεν μετράει και τόσο πολύ (έως καθόλου).
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#30 Billy the Butcher

Billy the Butcher

    Anime Newbie

  • Members
  • 52 posts

Posted 24 April 2010 - 12:31

Yo, Billy is here (Chouji στο προηγούμενο cosplay). Έφτιαξα και εγώ λογαριασμό στο anime.gr, επιτέλους (αφού με έπρηξε η Stefi-nee-sama :Crying2:). Για το cosplay του Ιουνίου, ψηφίζω Bleach :tensai: Και θα κάνωωωωωωωωωωωω (LNEnja stay out and do nooot flame :run: )

Spoiler: