Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

4o & 5ο Pre-'Japan, Anime & Cosplay Party' Photoshooting- (06 & 11).12.09-Θεσσαλονίκη


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 28 November 2009 - 18:08

Μετά την επιτυχία των τριών πρώτων Cosplay Photoshootings που έγιναν μερικές ώρες πριν τα Sakura Syndrome Japan & Anime Party (Cofix - Θεσσαλονίκη) στις 12.06.2009 και 25.09.2009 και το J.A.P. Dan Anime & Cosplay Party στις 25.10.09, ήρθε η στιγμή για την ανακοίνωση του 4ου και 5ου Cosplay Photoshooting τα οποία θα γίνουν:

4o Cosplay Photoshooting (Pre-Jap Dan & Geek-Lover Productions Japan, Anime & Gaming Party):
Μέρα: Κυριακή, 06.12.2009
Μέρος:Πάρκο της ΧΑΝΘ
Ώρα: 17:30


5o Cosplay Photoshooting (Pre-Sakura Syndrome Japan & Anime Party):
Μέρα: Παρασκευή, 11.12.2009
Μέρος:Πάρκο της ΧΑΝΘ
Ώρα: 18:30

Ως σημείο συνάντησης ορίζεται το ίδιο το πάρκο της ΧΑΝΘ στις αναγραφόμενες ώρες. Στη συνέχεια θα πάμε απευθείας για το πάρτι όλοι μαζί όπως γίνετε κάθε φορά:).

H ανακοίνωση γίνετε και αυτή την φορά επίσημα για να ενημερωθούν και οι πιθανοί νέοι cosplayers που θα κάνουν την εμφάνιση τους σε αυτό το πάρτι και τους οποίους δεν μπορώ να γνωρίζω όλους αυτή την στιγμή και οπότε να ενημερώσω από μόνος.

Οπότε παιδιά βάλτε τα καλά σας (κουστούμια:lovulovu:) και βουρ όλοι για photoshooting στην φύση πριν το πάρτι:8):. H συμμετοχή και σε αυτά τα Photoshootings είναι σίγουρη όπως έχουν αποδείξει τα προηγούμενα και όπως γνωρίζουμε ότι είναι αυτονόητο έτσι και αλλιώς από όσα λέμε μεταξύ μας:thatsit:.Το θέμα είναι να είμαστε όσο το δυνατόν περισσότεροι cosplayers παρόντες. Οποιοιδήποτε φωτογράφοι είναι φυσικά ευπρόσδεκτοι:wis:.Θα χρειαστούν πιστεύω μερικοί non-cosplaying φωτογράφοι στο 5o Cosplay Photoshooting στις 11.12.09 όπου θα είναι παρόν πολλά άτομα του μέγα ομαδικού Bleach στο οποίο θα περιλαμβάνονται και ουσιαστικά όλοι οι 'παραδοσιακοί' φωτογράφοι, κάνοντας το δύσκολο να τραβηχτούν -πλήρες- ομαδικές φωτογραφίες.Σχετικά με το σκοτάδι που θα επικρατεί είναι πλέον το 'αναγκαστικό κακό' της εποχής που διανύουμε, αλλά αυτό δεν αποτέλεσε και ιδιαίτερο πρόβλημα όπως φάνηκε την προηγούμενη φορά λόγω του τεχνικού φωτός και των φλας.Φυσικά φωτογράφιση υπό το φως της ημέρας θα ήταν το πιο ιδανικό,αλλά όπως ανέφερα σε άλλο θέμα αυτό επιφέρει πολλαπλά προβλήματα μαζί του που πιστεύω είναι αρκετά μεγάλα για να αλλάξουν οι ώρες σε κάτι νωρίτερο.Τέλος ο καιρός είναι ένα άλλο θέμα, και συγκεκριμένα το πιθανό κρύο που θα επικρατεί και πόσο θα επιρρεάσει αυτό τον καθένα με βάση το τι φοράει, αλλά εδώ δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα και όλα εξαρτώνται από τα κέφια του καιρού.See you there:thatsit:!!!

Edited by Cassiel, 28 November 2009 - 18:16.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#2 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 28 November 2009 - 22:11

λοιπόν στις 6 υπάρχει μια μικρή περίπτωση να γίνονται επεισόδια στο κέντρο. Ας ελπίσουμε να μην γίνει τπτ κ να πάνε όοολα καλα!
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#3 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 28 November 2009 - 23:19

λοιπόν στις 6 υπάρχει μια μικρή περίπτωση να γίνονται επεισόδια στο κέντρο. Ας ελπίσουμε να μην γίνει τπτ κ να πάνε όοολα καλα!

σορυ που τ χαλαω αλλα κατα 99% θα γινονται, πεφτει ασχημη επετιο το παρτυ ( και για το γνωστο γεγονος αλλα και για προσωπικους λογους) οποτε δυσκολα το φοτοσουτινγκ, το πιθανοτερο να μην ερθω κιολα γιατι θα με εκτος πολης, μονο στο παρτυ θα ρθω...
αν ειναι ας το κανουμε σε κανα στενο εκει στο κρυφτο γιατι στη υπολιπη πολη αν γινονται τα περσινα ακομα και να βγουμε στο δρομο δυσκολα θα ναι!:bahhh:

#4 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 29 November 2009 - 00:52

Αν μου πειτε παρακαλω!! :P

Tiger-stock-blog-header.jpg


#5 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 29 November 2009 - 04:57

Στις 6 του μηνα θα ειναι οντως επικινδυνο να κατεβει κανεις στο κεντρο, ποσο μαλλον να διασχισει την αποσταση μεχρι το Κρυφτο. Το πιθανοτερο ομως ειναι οτι τα επεισοδια θα αρχισουν μετα τις 8 οποτε μαλλον δε θα υπαρξει προβλημα, αλλα και παλι διατηρω τις επιφυλαξεις μου..

Αν μου πειτε παρακαλω!! :P

Παρακαλω μην ερθεις. Ενταξει τωρα; :bleh:
Posted Image

#6 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 29 November 2009 - 12:23

Όπως και την άλλη φορά με τον καιρό που σας 'καθυσήχασα' πως δεν θα βρέξει και δεν έβρεξε έτσι πάλι απλώνω τας χειράς μου και σας λέω ότι 'όλα θα πάνε καλά παιδιά μου,δεν θα μας το χαλάσουν επεισόδια', και πλέον μπορείτε να είστε 100% σίγουροι ότι δεν έχετε να φοβηθείτε τίποτα πια:hahaha::hahaha::hahaha:


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#7 kantoros

kantoros

    Anime Fan

  • Members
  • 153 posts

Posted 29 November 2009 - 20:58

το καλο που σε θελω να μην βρεξει! οχι πως θαχω καποιο προβλημα αλλα θα ξεβαψω :wet2:

στις 6 δεν θα μπορεσω ναρθω, δεν θα κανω και cos κιολας... ασχετα που γραφω την δευτερα και πρεπει να διαβασω

θερμη παρακληση για τις 11 πρεπει να ερθουν ολοι στην ωρα τους (οι team bleach) αναγκαστικα γτ ομαδικο εξω απο τα κοφιξ δεν πιστευω ναχει επιτυχια..

#8 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 29 November 2009 - 21:10

Ας βρέξει ετσι και αλλιως περουκα θα φορώ (ΕΛΠΙΖΩ ΔΛΔ) αν και σε περίπτωση που δω πως έχει οντως επεισόδεια παιζει να μην ερθω καν.. θα χασω κ το κοσπλει σκατααααααα
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#9 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 30 November 2009 - 15:55

Kantoros που ήσουν πριν δύο πάρτι έξω από το Cofix όταν είχαμε ξεχυθεί όλοι έξω XD;Και πάλι τι θες να πεις 'δεν νομίζω να έχει επιτυχία'.Εκεί θα μαστε,οπότε θα έχει:P.Τόσο απλό.Φυσικά στο shooting όσο περισσότεροι έρθουν τόσο καλύτερα.

Άνι να δεις που εσύ πάλι δεν θα έρθεις στο shooting και στο τέλος πάλι τζάμπα θα το έχεις χάσει γιατί δεν θα γίνει πάλι καμιά 'αποκάλυψη':)


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#10 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 30 November 2009 - 22:23

εδώ παίζει να μην ερθω στο παρτι αυτο σε μάρανε? btw τελείωσα το κοσπλει μ σήμερα σε 4 ωρες! Ο ΝΑΙ
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#11 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 01 December 2009 - 01:37

Μιλάς υποθέτω για το πάρτι και το cos στις 06.12.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#12 kantoros

kantoros

    Anime Fan

  • Members
  • 153 posts

Posted 01 December 2009 - 12:14

εννοω οταν λεω "δεν θα εχει επιτυχια" οτι αφου θαναι mega bleach αν ειναι τα μισα cos στο photo shooting και τα αλλα μισα οχι, ε τοτε δεν θα γινεται δουλεια!
αυτο εννοω:knock-knock:

#13 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 01 December 2009 - 15:08

Για μισο Kantoros δηλαδη λες οτι παιζει να μην ερθεις στο stooting???Χωρις να σε κατακρινω εντέλος φιλικα μιας και εγω παιζει να μην ερθω στο shooting και να ερθω κατευθειαν στο cofix αφου εχω English:cry5:...
Posted Image

#14 kantoros

kantoros

    Anime Fan

  • Members
  • 153 posts

Posted 01 December 2009 - 23:24

οχι, λεω να ερθω αλλα στις 11 και αν γινεται να ερθουν και ολοι του mega bleach η τουλαχιστον οσοι περισοτεροι μπορουν για να βγουμε ομαδικες φωτο με background τα χορταρακια και οχι τα τσιμεντα.
και πλεον ας βρεξει, η καινουργια μου εφευρεση ειναι το "cosplay απο ναιλον", σαν το τραγουδι της βισσυ

στις 9 δεν θα μπορεσω ναρθω ετσι κιαλλιως, το πολυ πολυ ναρθω στο κρυφτο για καμια μπυρα.. ισως και παραπανω

#15 anny_yachiru_chan

anny_yachiru_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 95 posts

Posted 02 December 2009 - 17:41

:congrats: εμένα νομίζω πως με βολεύει η ώρα πάντως!!! (μιλάω φυσικά για το cosplay στις 11 του μηνός) όμως τώρα που μου είπατε για τα επισόδια.. ρε παιδιά θα έχουμε τεράστιο πρόβλημα! (δεν μπορούμε απλά να στηριζόμαστε στην τύχη μας!!!) :if:) εγώ πάντως το ψιλοφοβάμαι όλο αυτό! πέρσι γινόταν Ο ΠΑΝΙΚΟΣ! καταστρεφαν ακόμα και μαγαζιά! δεν μιλάμε απλά για μια πορεία! σίγουρα θα μας το χαλάσουν! δεν ξέρουμε καν αν θα καταφέρουμε να φτάσουμε στο μέρος όπου γίνεται! αφηστε που αν μας δουν κ έτσι ντυμένους θα μας πάρουν με τα κρεμμυδάκια!:beaten: (είμαι κ μικρή εγώ θα με τσαλαπατήσουν!:blurah5:) !!
ααχχ.. έλπιζω να μην συμβεί κάτι τέτοιο! γιατί τότε πολλά άτομα (και μαζί λογικά και εγώ) δεν θα μπορέσουν να έρθουν!! και ποιος ξέρει τι θα συμβεί σε αυτουσ που θα πάνε! :bahhh: