Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Από που βγαίνει το username σας;


  • Please log in to reply
596 replies to this topic

#16 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 26 June 2006 - 17:00

Hmm nomizw oti eukolo einai to diko mou,apo t samurai pizza cats 8D (akomh kai an den exw dei to anime)Apla meta dora sto telos akougotan san pizzadora kai eixe plaka.Mono gia auton to logo. 8D Palia pou zousa gia to yugioh ebaza ishizu,alla meta apo ligo katalaba thn megalh hli8iothta mou(poso xronwn eimai pia?) kai allaksa email kai ta panta.E as mhn kukloforw me tetoio email kai mou petaei ntomates o kosmos. :bleh:


Εξαρτάται τι εννοείς....αν εννοείς το anime, ναι είναι παιδικίστικο... :calm:

Τώρα το TCG, δεν νομίζω ότι μπορεί να κατανοηθεί πλήρως από άτομα μικρής ηλικίας... :calm:


Το tcg σαφώς και δεν είναι παιχνίδι για μικρά παιδιά. Αφού υπάρχουν και 30'αρηδες που παίζουνε. Στο εξωτερικό σε όλα τα τουρνουά οι συμμετέχοντες είναι όλοι μεγάλοι.

#17 dnan

dnan

    Anime Freak

  • Members
  • 274 posts

Posted 26 June 2006 - 17:43

Στη ζωη μου παντα ειχα μανια με τα graffities! :heart: :kakashithumbup: Και ετσιστην 6η δημοτικου αρχησα να σκεφτομαι το "tag" μου...οχι για να γραφω σαν τουπιο πολλους μαλακες απο εδω και απ οεκει το "tag" μου για να πω οτι ειμαι graffitας...το οποιο ειναι ενα πολυ σοβαρο πραγμα...το graffiti εινια πλεον εδω και χρονια texnh και οχι απλως τα παραδοσιακα bombing throw up κ.τ.λ. ! Kαι ετσι ολς τυχαι μου ηρθε η ιδεα να συσχετιζεταιμε το D.N.A., το οποιο με σαγυνευει..., και ετσι κολλησα ενα n στο τελος γιατι μου ακουγοταν ακουστικα αρτιο και ομορφο! Και προφερεται ντι-εν-ειν. :greece: :kakashithumbup: :D
Posted Image

#18 dnan

dnan

    Anime Freak

  • Members
  • 274 posts

Posted 26 June 2006 - 17:49

lol...έλα ρε shinobi...ηλίου φαεινότερον... :happy2:

Σόβαρα τώρα, όντως είναι δύσκολο να φανταστεί κανείς... 8D

Παλιά, είχα ασχοληθεί σε μια περίοδο με YGO TCG...και έτσι όπως είχαν γίνει τα πράγματα χρειάζομουν ακόμα μια κάρτα για να κάνω την (σχεδόν) τέλεια τράπουλα....αυτή η κάρτα ήταν η κάρτα ''Yata-Garasu''. Αν και τελικά δεν την έτυχα ποτέ, αυτό μου έμεινε... :laughing:


μπορεις να αγορασεις αυτη την καρτα online απο το www.toywiz.com:

στα $4.99 την κανονικη εκδοση για την κανονικη εκδοση και $49.99 για την special εκδοση, ξερεις με τα γραμματα και την εικονα που γυαλιζουν!
Posted Image

#19 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 26 June 2006 - 17:55

Γιατί από το ίντερνετ? Από κάποιο μαγαζί στην περιοχή του δεν μπορεί? Ούτε ταχυδρομικά θα πληρώσει(τα οποία θα είναι πολλά παραπάνω από την κάρτα) και ούτε θα χρειαστεί να περιμένει).
Αλλά και να την πάρει θα του είνια άχρηστη γιατί είναι banned στο Advanced Format, αν όμως παίζει με Traditional Format η ιστορία είναι διαφορετική.

#20 dnan

dnan

    Anime Freak

  • Members
  • 274 posts

Posted 26 June 2006 - 18:10

Γιατί από το ίντερνετ? Από κάποιο μαγαζί στην περιοχή του δεν μπορεί? Ούτε ταχυδρομικά θα πληρώσει(τα οποία θα είναι πολλά παραπάνω από την κάρτα) και ούτε θα χρειαστεί να περιμένει).
Αλλά και να την πάρει θα του είνια άχρηστη γιατί είναι banned στο Advanced Format, αν όμως παίζει με Traditional Format η ιστορία είναι διαφορετική.


απ'οτι ξρω μονο online μπορεις να προμηθευτης μαι καρτα yu gi oh ξεχωριστα και οχι σε φακελακι! και τα εξοδα ειανι πολυ λιγα...! στα επισημα τουρνουα της καισσα με advanced format παιζουν??
Posted Image

#21 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 26 June 2006 - 18:13

Υπάρχουν και μαγαζιά που πολάν μεμονομένες.

#22 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 26 June 2006 - 18:44

Tespa egw ennoousa oti to allaksa gia to anime kuriws.Alla kai to tgc den einai kai duskolo... Mporei sthn arxh na se e8izei trela(400 duels epaiksa sto mono paixnidi sto gba pou akolou8ei tous kanones) alla meta to bariesai aforhta,einai mikrhs diarkeias. :calm: Kserw POLLA paidakia 7-8 xronwn pou paizoun polu kala gia ta dedomena tou yugioh.To oti uparxoun 30xronoi pou paizoun akomh einai allo zhthma... :dry:

#23 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 26 June 2006 - 19:00

Υπάρχουν και μαγαζιά που πολάν μεμονομένες.


???? :huh:

Δεν νομίζω theo....μου ακούγεται απίθανο..σκέτες κάρτες... :@

dnan:Thnx ρε συ, αλλά για μένα η common έκδοση δεν έχει καμιά αξία και 50¤ θεωρώ ότι είναι πολλά για μια κάρτα όποια και αν είναι αυτή...ξέρω για το ότι μπορώ να το βρω online.. :kakashithumbup:

samurai_pizza_dora: τώρα δεν θέλω να βγω off-topic...γιατί αν αρχίσω.... :hehe:
Εν ολίγοις, θεωρώ εξωφρενικό να υπάρχουν 7χρονα που μπορούν να κατανοήσουν πλήρως τις advanced στρατηγικές του παιχνιδιού.... :calm:
Εσύ, όπως και χιλιάδες άλλοι, έχεις κάνει το λάθος να πεις ότι είναι μικρής διάρκειας, χωρίς να το έχεις παίξει καν...
Καταρχάς, έχεις ασχοληθεί με το αυτό καθ'αυτώ tcg?
Ακόμα και να έχεις, δε νομίζω ότι έχεις παίξει τα πάντα ώστε να πεις ότι τα έχεις δει και όλα....

¶ποψη μου πάντα... :happy2:
1

#24 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 26 June 2006 - 19:24

Φυσικά και υπάρχουν μαγαζιά μου πολλαν σκέτες και λέω φυσικά γιατί έχω αγοράσει πάρα πολλες

#25 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 26 June 2006 - 20:22

Φυσικά και υπάρχουν μαγαζιά μου πολλαν σκέτες και λέω φυσικά γιατί έχω αγοράσει πάρα πολλες


μιλάμε πάντα για αυθεντικές, έτσι? :huh: how strange...τσπ, για πες, τι μαγαζιά είναι?

btw, τώρα είδα τα shipping estimates στο Toywiz... :calm:

ε-λ-ε-ο-ς...28¤ για ένα μικρό πακέτο...δλδ πες 5¤ η κάρτα...τα πενταπλάσια η μεταφορά....? :despair:
1

#26 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 26 June 2006 - 20:31

Υπάρχουν πολλά. Και μερικά videoclubs έχουν.

#27 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 26 June 2006 - 20:48

Λοιπον, πολυ περιληπτικα επειδη το εχω ξαναεξηγησει σε αλλο thread του Shinobi kun.
Καποια στιγμη ειδα κι εγω το θρυλικο επος του Akira Kurosawa, 7 Samurai και αποφασισα να μαθω καποια πραγματα για αληθινους samurai του παρελθοντος. Ετσι εμαθα για τον Miyamoto Musashi, εναν ονομαστο ξιφομαχο αναμεσα σε αλλους και απο εκει προεκυψε αυτο το nick :kakashithumbup:
All hail the machine
Posted Image

#28 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 posts

Posted 27 June 2006 - 00:36

πριν 2 χρόνια πήγα ιαπωνία και όλοι με φωνάζανε hajate-sama.διάολε σκέφτηκα κάποιον τους θυμήζω και δεν μπορώ να βρω την ησυχία μου.
μετά από 2 μέρες βαρέθηκα να ακούω τους κοντοκιτρινιάριδες και είπα ''σκατά,θα τους κάνω όλους bankai-σκατά,θα τους κάνω όλους bankai'' :dwarf: :dwarf: :dwarf:
έτσι βγήκε το nick που έχω!

#29 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 27 June 2006 - 01:04

Palaiotera(sto dragonball.gr)epsaxna ena pseudonimo kai san poromenos me ton gohan ebala afto.Sti sinexeia epixirisa na to alakso alla ta atoma den me anagnorizan.Etsi se osa forum mpaino exo afto edo to pseudonimo. :bleh:
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#30 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 27 June 2006 - 11:17

[quote name='"Yata_kai_ksero_psomi"'][quote name='theo.gr']

samurai_pizza_dora: τώρα δεν θέλω να βγω off-topic...γιατί αν αρχίσω.... :hehe:
Εν ολίγοις, θεωρώ εξωφρενικό να υπάρχουν 7χρονα που μπορούν να κατανοήσουν πλήρως τις advanced στρατηγικές του παιχνιδιού.... :calm:
Εσύ, όπως και χιλιάδες άλλοι, έχεις κάνει το λάθος να πεις ότι είναι μικρής διάρκειας, χωρίς να το έχεις παίξει καν...
Καταρχάς, έχεις ασχοληθεί με το αυτό καθ'αυτώ tcg?
Ακόμα και να έχεις, δε νομίζω ότι έχεις παίξει τα πάντα ώστε να πεις ότι τα έχεις δει και όλα....

¶ποψη μου πάντα... :happy2:[/quote]

Ax ti na kanoume 8s vgw kai egw off-topic :bleh: (den vgainw kai suxna gi'auto mhn me skotwsete)
Yu-gi-oh exw paiksei to tcg polu pwrwmena oxi mono sto gba(pou pernaga wres oloklhres thn hmera) alla kai se real life.Bebaia den eixa ftasei sto shmeio na paraggelnw kartes gia 50 eurw h mia oute epairna fakelakia apo to prwi mexri to vradu.Toulaxiston apo thn prwth genia hksera oles tis kartes apeksw.Meta apla ksenerwsa mia mera,alla einai h proswpikh mou apopsh panta.(giati genika bariemai pragmata polu eukola... 8D ) Kai pisteuw(an kai den exw paiksei) oti uparxoun polu kalutera tcg. :calm:

Mporei bebaia h dueterh genia na exei kaluteres kartes kai opws les na epitrepei thn anaptuksh perissoterwn strathgikwn.Se auto to zhthma den mporw na labw 8esh.
Ara gomen an empleksa kai thn deuterh genia mesa,egw milaw panta gia thn prwth. :bleh: