Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Από που βγαίνει το username σας;


  • Please log in to reply
596 replies to this topic

#586 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 13 December 2013 - 00:00

Δεν το είχα δει αυτό την προηγούμενη φορά.

Λοιπόν το TheGunsmasha μου ήρθε τυχαία στο μυαλό αλλά μου άρεσε ιδιαίτερα όταν σκέφτηκα κάπως το πως μπορεί να το διαβάσει κανείς.

Όταν το διαβάζεις TheGun-Smasha, (-her=-ha στην αγγλική αργό) τότε είναι ο καταστροφέας των όπλων, aka 'Peacemaker'.

Όταν το διαβάζεις TheGuns-Masha, (masha=beloved στα Ρώσικα,αν και χρησιμοποιείται κυρίως για κορίτσια), τότε είναι αυτός που αγαπούν τα όπλα περισσότερο, aka 'Mother of war', μιας και τα όπλα είναι συνώνυμα με πόλεμο και θάνατο.

Μου αρέσει πολύ η ειρωνεία του πως ένα όνομα μπορεί να έχει 2 τόσο αντίθετες έννοιες όταν διαβάζεις διαφορετικά το S, για αυτό και το κράτησα σαν username μου.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#587 Snape

Snape

    The Brazilian

  • Members
  • 64 posts
  • LocationΣτην Ταράτσα

Posted 13 December 2013 - 00:19

Νομίζω δεν χρειάζεται να πω περισσότερα

snape-is-gorgeous-sexy-hair-flip.jpg



#588 my_password_is_12345

my_password_is_12345

    powered by a troll

  • Members
  • 25 posts
  • LocationΣτο της μάνας σου.

Posted 27 December 2013 - 15:03

Ο κωδικος μου ειναι 54321 και επειδη ειμαι (παν)εξυπνος εγραψα 12345 στο username για να τρολλαρω.


This is how trolling is...
Μην πιστεύετε πάντα αυτά που γράφω...





Don't you agree?!:P

#589 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 27 December 2013 - 22:37

 

Νομίζω δεν χρειάζεται να πω περισσότερα

snape-is-gorgeous-sexy-hair-flip.jpg

 

Η αληθεια έίναι πως στα δύο τελευταία χάρι πότερ θαύμασα πολύ τον Σέβερους..... Πλέον είμαι φαν.....

Μπράβο Σνέιπ,ωραία επιλογή.


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#590 mightyr

mightyr

    Anime Newbie

  • Members
  • 47 posts

Posted 29 December 2013 - 01:41

απο τραγούδι των immortal,mighty ravendark,πάνε χρόνια που μου κόλλησε και το έβαζα παντού,πλέον το έχω βαρεθεί!



#591 Kite

Kite

    Starting...

  • Members
  • 54 posts

Posted 09 January 2014 - 10:33

Απλα επεξα μερικα απο τα .Hack// στο PS2 και Kite ηταν το default name για τον χαρακτιρα σου. Αυτα τα παιχνιδια παριστανουν οτι παιζεις καπιο MMO και τα NPC σου συμπεριφεροντε αντιστιχα σαν ενας παικτης με αυτο το ψευδονιμο, οποτε το ονομα μου κολισε απο κει.


Posted ImagePosted Image
Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."

#592 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 09 January 2014 - 15:53

ONE PIECE & DRAGONBALL Z :P


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#593 Holy_Dice

Holy_Dice

    stay out ... of my territory ...

  • Members
  • 38 posts

Posted 09 January 2014 - 16:03

το δικο μου δεν θα μαντεψετε ποτε απο που ειναι ..... Βγαινει απο την χολή και το ζαρι :P 


JkhE7UI.png


#594 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 09 January 2014 - 16:23

Λάθος νόμιζα πως είχε να κάνει κάτι με το Kaiketsu Zorro!

LfNX0dh.png


#595 Holy_Dice

Holy_Dice

    stay out ... of my territory ...

  • Members
  • 38 posts

Posted 09 January 2014 - 18:04

Λάθος νόμιζα πως είχε να κάνει κάτι με το Kaiketsu Zorro!

λαθος λαθος ..... :P 


JkhE7UI.png


#596 hgatakoskylos

hgatakoskylos

    Anime Fan

  • Members
  • 139 posts

Posted 26 February 2014 - 17:24

Επιτέλους μπορώ να ποστάρω!Επιτέλους, επιτέλους!

Ύστερα από το σύντομο οφ-τόπικ παραλήρημα επανέρχομαι στο θέμα και δηλώνω ότι το username προέρχεται από τη συμπάθεια μου προς τις γάτες και τους σκύλους και έγραψα τη φράση η γάτα και ο σκύλος με μια λέξη γιατί μου φάνηκε ότι σε μια λέξη και γραμμένη με άκυρα αγγλικά γράμματα (και αντί για και σκέτο κ) ακούγεται σαν κάτι άλλο (ίσως γιαπωνέζικο).

Χαζό, ε; Όμως γράφτηκα μαύρα μεσάνυχτα, για αυτό!



#597 xReverend

xReverend

    Starting...

  • Members
  • 14 posts
  • LocationChania

Posted 26 February 2014 - 19:46

το reverend είναι ένα παρατσούκλι που έχω επιλέξει ως φόρο τιμής στο αγαπημένο μου τραγούδι, το cemetery gates απο pantera, επίσεις με φώναζαν κάτι φίλοι παπά επειδή είχα μούσι, (reverend=αιδεσιμότατος) άρα μου κόλλησε σκέτο. το Χ πρίν απο το όνομα είναι για placeholder επειδη σε μερικά παιχνίδια-φορουμς-sites το Reverend είναι πιασμένο