Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Πάτρα Otaku meetings


  • Please log in to reply
1169 replies to this topic

#91 Zouhan

Zouhan

    業火に鋼鉄

  • Members
  • 397 posts

Posted 28 November 2009 - 14:13

Παίζει να ερθω κι εγω με εναν φιλο οχι και τοσο ανιμοφαση ανθρωπο. :tensai:


Dude, τότε γιατί να τον φέρεις; :P Αφού είμαστε ελαφρώς ανιμε-φρικς στο meeting. Εκτός και αν ενδιαφέρεται να πιάσει να δει και τπτ, οπότε παώ πάσο.

#92 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 28 November 2009 - 16:28

Yattaaaaa πολλοί μαζευόμαστε, θα είναι επίσημο meeting! Δεν πειράζει να έρθει, θα τον μυήσουμε εμείς :hahaha:
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#93 Zouhan

Zouhan

    業火に鋼鉄

  • Members
  • 397 posts

Posted 28 November 2009 - 16:48

Δεν πειράζει να έρθει, θα τον μυήσουμε εμείς :hahaha:


Stef, μην παρεκτρέπεσαι φιλτάτη συντρόφισσα Πατραγκακουριώτισσα. Σκέψου λίγο τις πιθανότητες να θέλει να μυηθεί... Δεν θέλω να το παίξω φασίστας, αλλά προσωπικά δεν θέλω να έρθουν άτομα τελείως εκτός κλίματος. Ένα Ναρούτο ή ενα Μπλιτς ή (ακόμα καλύτερα) ένα Μουλάν Πίς είναι καλό. Αλλά όχι και τελείως άσχετος, είπαμε. Γιατι:

-παίζει να ξενερώσει τρελά, επειδή δεν θα καταλαβαίνει τι του γίνεται
-παίζει να ξενερώσουμε εμείς (δεδομένου του ότι δεν έχουμε ιδέα περι τίνος ατόμου πρόκειται)

Και επαναλαμβάνω (όχι ότι το έχω πει έτσι ακριβώς, αλλά τέσπα), είναι ανιμε/μανγκα μίτινγκ, όχι μπάτε σκύλοι αλέστε, σκουπίστε, τελείωσατε. Ακόμα και μ*****ς να είναι, αν βλέπει άνιμε, είναι δεκτός. Αλλά αν είναι και μ*****ς και δεν βλέπει άνιμε, φαντάσου καζούρα που θα φάμε.:hahaha:

Τέσπα, εγώ όλα αυτά τα θεωρούσα αυτονόητα βέβαια. Λοιπόν, όπως λέει και η Στεφ, περιμένουμε όλα τα Οτάκου (λολ) στο Θεατράκι σε 2 ώρες. じゃあねえええ!

#94 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 28 November 2009 - 18:52

Άμα δεν θέλει να τον μυήσουμε in the first place γιατί να έρθει? Απ' ότι κατάλαβα στο post τώρα αρχίζει...

Αν ερχόταν για δούλεμα τότε θα ήταν πολύ welcome, όρεξη έχω να πλακώσω κάποιον στο ξύλο

Τέσπα, καλά να περάσετεεεε~ Εγώ τελικά δεν θα έρθω (family crap, άστα να πάνε... Κάποτε θα γίνω 18 που θα μου πάει)
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#95 LNEnja

LNEnja

    Run. Jump. GLOMP! /repeat

  • Members
  • 35 posts

Posted 28 November 2009 - 20:07

Ώστε έτσι εε? Λείπουν οι minors και οι senpais κανονίζουν meetings huh? :erk:
Λοιπόν απαιτούμε full ανάλυση για το τί έγινε... (although I'm pretty sure ότι όπως πάντα θα περάσατε θεικά...) :nanteee:
Η ANBU leader (stefi-chan) έχει b-rank mission να τα βγάζει πέρα με τους γονείς της (is tough...) και η Kazekagισσα (εγώ koree~) είμαι σε a-rank mission να κάνω την τσίτα στα βράχια της Μάνης αυτό το Σαββατοκύριακο... :8):
Πάντως με τον ερχομό των x-mas τα meetings θα αυξάνονται όπως και η πιθανότητα να οργανώσουμε κανα event που όλο το λέμε και ποτέ δεν το κάνουμε... (Αυτή η προβολή πότε θα γίνει?? DD:)

Αν ερχόταν για δούλεμα τότε θα ήταν πολύ welcome, όρεξη έχω να πλακώσω κάποιον στο ξύλο...


Stefi-chan μην τρομοκρατείς κόσμο!
...Άμα όντως αποδειχτεί κανείς μαπα-καρπούζι-desu έχουμε και εναλλακτικούς -και αποτελεσματικότερους, τρόπους να τον κάνουμε να μετανιώσει που ήρθε, har har harr~ *shows the yaoi stash* :hiding_something:
---- Raito, Pain, Kaoru, Death the Kid, Lelouch, Frau, Yazoo, Kanji, Zexion, Gin, Kusuriuri, Ciel, Crow, Pikachu... Pick One!
------ Fangirls' Forces United ----> (We stalk because we care!)
-------- Patra's Otaku Kurabu... Έλα να σε μυήσουμε...

Posted Image

O Ανιμοπλανήτης μου^^

Καβαΐ Shotaaas~ <3


#96 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 28 November 2009 - 21:46

Ναιιιιιι να φορέσουμε όλοι Santa καπελάκια και να τραγουδήσουμε τα κάλαντα στα ιαπωνικάααα :wis:

Yaoi? Did you say... yaoi?

Ξαααα, δεν έχω ήχο τώρα αλλιώς θα έβλεπα anime μέχρι να ερχόταν το report από τον Jiraiya (aka Vegeta) :sadist: Dou shiyouuuuu
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#97 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 28 November 2009 - 22:38

Σορρύ που δεν σας τίμησα σήμερα με την γαμάτη :hahaha: παρουσία μου αλλά ήμουν πολύ απασχολημένος για να έρθω. Θα τα πούμε στο επόμενο τώρα ! ! !

#98 Zouhan

Zouhan

    業火に鋼鉄

  • Members
  • 397 posts

Posted 29 November 2009 - 00:04

Χααα. Λοιπόν. Το μίτινγκ το ευχαριστήθηκα πολύ, παρότι ήμαστε μονο 7 άτομα (από την άποψη ότι τις άλλες φορές ήμαστε κοντά 15) και χάρηκα πολύ που γνώρισα την pizza_dora και την second_child. Βέβαια δεν ήρθε ο Chris (μήπως σε τρόμαξα; :P) και ο Igano, αλλά έχουμε καιρό μπροστά.
Παιδιά, όσο για άλλο μίτινγκ, προτείνω πάλι το λιγότερο σε 2 βδομάδες, εκτός και αν έχετε κάποια άλλη ιδέα, οπότε np.
Cheerz!:drink:

#99 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 29 November 2009 - 03:54

Τώρα μόλις γύρισα και εγώ (μετα απο αχαλίνωτο clubbinzzzz) και εχω να πω, το meeting μια χαρoύλα ήταν, πολύ καλύτερα απ'ότι περίμενα. /βέβαια δεν έβαλα γλώσσα μέσα μου ως συνήθως και είμαι σίγουρη κάποιος θα ηθελε να με κλωτσήσει αλλά τα παιδιά ευγενικότατα cause we're cool like this. |DDD

Για επόμενη συνάντηση χαλαρά μέσα, αντε να μαζευτούν και άλλοι, να αλληλογνωριστούμε συνάθρωποι. /insert hallelujahhhh here

Posted Image


#100 igano

igano

    Shinobi Tousan

  • Members
  • 94 posts

Posted 29 November 2009 - 12:18

Καλημερα και απο εμενα! Δυστυχως κατι μου προεκυψε τελευταια στιγμη και δεν μπορεσα να ερθω. Παντως ευχαριστω πολυ τον φιλο που με πηρε τηλεφωνο για το ενδιαφερον του!
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#101 Hyuuga_Nikorasu

Hyuuga_Nikorasu

    Cine Iubeste Si Lasa

  • Members
  • 374 posts
  • LocationΠάτρα

Posted 29 November 2009 - 16:13

Τι εγινε παιδες? Εμαθα απο τον veg3ta οτι περασατε ωραια... κριμα που δεν τα καταφερα να ερθω, στην επομενη λοιπον...

Και επαναλαμβάνω (όχι ότι το έχω πει έτσι ακριβώς, αλλά τέσπα), είναι ανιμε/μανγκα μίτινγκ, όχι μπάτε σκύλοι αλέστε, σκουπίστε, τελείωσατε. Ακόμα και μ*****ς να είναι, αν βλέπει άνιμε, είναι δεκτός. Αλλά αν είναι και μ*****ς και δεν βλέπει άνιμε, φαντάσου καζούρα που θα φάμε.:hahaha:

Τέσπα, εγώ όλα αυτά τα θεωρούσα αυτονόητα βέβαια. Λοιπόν, όπως λέει και η Στεφ, περιμένουμε όλα τα Οτάκου (λολ) στο Θεατράκι σε 2 ώρες. じゃあねえええ!



Ναι, ακριβως, αυτη ειναι η γραμμη μας, well said by Aiorral

Posted Image


#102 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 29 November 2009 - 19:51

Ooooosu~ Απ' ότι βλέπω καλά περάσατε, αφού έχουμε και το οκ των καινούργιων πάμε δυνατά :burningbe3:

Για επόμενο meeting δεν ξέρω, εγώ όταν θα αρχίσουν οι διακοπές των Χριστουγέννων θα μπορέσω. Οπότε αν δεν τουμπάρω τους γονείς μου με το Puppygan (ανάλογο του Sharingan/Byakugan/Rinnegan της δικής μου clan :hero: Ειδική ικανότητα: πείθει όποιον κοιτάζει :hero: ), θα σας βάλω να κάνετε ότι χορό χρειαστεί για να τελειώσουν τα σχολεία νωρίτερα.
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#103 LNEnja

LNEnja

    Run. Jump. GLOMP! /repeat

  • Members
  • 35 posts

Posted 29 November 2009 - 20:37

*does belly dance* Θα τους πείσουμε Στεφη... Puppyngan είναι αυτό!

Originally Posted by Aiorral
Βέβαια δεν ήρθε ο Chris (μήπως σε τρόμαξα; :P) και ο Igano, αλλά έχουμε καιρό μπροστά.

...Κουβέντα για τα minors εε Aiorral? :angry:
Πετάχτηκε κάτι για επόμενη συνάντηση σε 2 βδομάδες...
Να κανονίσουμε από τώρα ώστε να μην τρέχουμε όλοι την τελευταία στιγμή.:rofl:

---- Raito, Pain, Kaoru, Death the Kid, Lelouch, Frau, Yazoo, Kanji, Zexion, Gin, Kusuriuri, Ciel, Crow, Pikachu... Pick One!
------ Fangirls' Forces United ----> (We stalk because we care!)
-------- Patra's Otaku Kurabu... Έλα να σε μυήσουμε...

Posted Image

O Ανιμοπλανήτης μου^^

Καβαΐ Shotaaas~ <3


#104 ira paspartoo

ira paspartoo

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 29 November 2009 - 22:44

Δηλώνω από τώρα μέσα για την ιδέα του επόμενου meeting σε 2 βδομάδες!
Γιατί δεν κατάφερα να έρθω στο χτεσινό και γιατί μετά antios amigos :byejg9:, πάω Αθήνα για Χριστούγεννα...
(πρώτο post στο forum!!! oh yeah...:hero:)

#105 veg3ta

veg3ta

    The best at what I do

  • Members
  • 158 posts

Posted 29 November 2009 - 23:08

Να 'μαι κ εγω με το καθυστερημενο report μου! Ειμασταν λιγοτεροι απο οσους περιμεναμε, 6 ατομα. Aiorral μηπως εβλεπες το φαντασμα του Chris και μετρησες 7? :hahaha:
Μια χαρα περασαμε παντως, και χαιρομαι που αρεσε και στις καινουριες! Δεν ξερω τι ωρα το ληξανε τα παιδια, εγω εφυγα στις 10 παρα λογω κανονισμενου σινεμα...

Για επομενη συναντηση εχουμε χρονο μπροστα μας. Και φυσικα περιμενουμε και τον Igano και οποιον αλλο ανιμοφιλο ενδιαφερεται