Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kuro Bara Alice -Black Rose Alice


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#46 Shihama-ru

Shihama-ru

    Anime Fan

  • Members
  • 201 posts

Posted 03 December 2011 - 12:29

Βγήκε το 21:joyful:
21:
Spoiler:

Posted Image

#47 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 03 December 2011 - 12:38

Spoiler: 21

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#48 Shihama-ru

Shihama-ru

    Anime Fan

  • Members
  • 201 posts

Posted 03 December 2011 - 13:18

^21:
Spoiler:

Posted Image

#49 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 03 December 2011 - 13:25

Επίσης,συμφωνα με τον δικό μου κώδικα ηθικής, όταν δίνεις μια υπόσχεση (ανεξάρτητα των συνθηκών)πρέπει να την κρατήσεις μέχρι τέλους,αν πιστεύεις οτι δν μπορεις να την κρατήσεις μην την δίνεις καθόλου, ιδιαίτερα όταν και ο άλλος έχει πράξει ότι σου έχει υποσχεθεί,το θεωρώ το λιγότερο ανήθικο να την παραβιάσεις και δν δίνω καμία δικαιολογία.

well,είμαι λίγο συντηρητικούρα τι να κάνουμε:P .....



You got me wrong, συμφωνώ μ'αυτό που λες...απλώς είμαι καλή στο να δικαιολογώ συμπριφορές! xD

Και ναι μου είχε διαφύγει αυτό περί συναισθημάτων ειλικρινά αλλά σκέψου το αλλιώς: τουλάχιστον τώρα μπορεί να τον ξεπεράσει. Ξέρει ότι δε μπορεί να είναι μαζί του κι ότι πρέπει να κρατήσει τον λόγο της κι έχουν προηγηθεί κι άλλα. Επίσης στάνταρ θα ρθει και κάπως θα φύγει, δε θα μείνει αυτός στο τέλος. Κάτι μου λέει ότι μετά κόπων και βασάνων ο Dmitri θα καταφέρει να την κερδίσει. Αν όχι εντάξει βγάζω το καπέλο μου στο plot twist!

Αλλά ναι κι εμένα μου την ψιλοέσπασε η συμπεριφορά της απλώς έτσι όπως το εξέφρασα δεν φάνηκε! :3

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#50 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 December 2011 - 18:16

Spoiler: 21


#51 ayame

ayame

    chance encounter

  • Members
  • 142 posts

Posted 03 December 2011 - 22:10

Spoiler:


συμφωνώ απόλυτα. πολύ γλυκόπικρο κεφάλαιο. ελπίζω να μην υπάρξουν άσχημες επιπτώσεις για την κοπέλα... κι εντάξει όπως και να το κάνουμε το παιδί είχε δίκιο: δεν σώζεις καθαρά για εγωιστικούς σκοπούς, δεν ρώτησες τον άλλον αν θέλει να ζήσει εις βάρος σου... αναρωτιέμαι τι θα γίνει μ' αυτούς τους δυο τελικά.

παρακαλώ θερμότατα να έχουμε πιο γρήγορα releases
Spoiler:


"A bunny that gets eaten by the wolf every night, surely knows the wolf well..."

#52 Shihama-ru

Shihama-ru

    Anime Fan

  • Members
  • 201 posts

Posted 03 December 2011 - 23:39

Spoiler: 21


Spoiler:

Spoiler: 21


Spoiler:

Posted Image

#53 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 04 December 2011 - 03:22

Σίγουρα δε συμφωνώ με αυτό που έκανε επειδή όπως είπε και η παραπάνω έχει δώσει μια υπόσχεση και είναι χειρότερο να τη σπάει από το να μην την είχε δώσει.

Απ'την άλλη, είναι και σωστό ότι ποτέ δε θα έμπαινε καμιά έξυπνη γυναίκα σε σχέση με αυτόν τον άντρα χωρίς να είναι αυτοκαταστροφική.

Αλλά, όπως ήδη αναφέρθηκε ούτε ο Leo της έκανε.

Βέβαια ήταν ήδη ερωτευμένη με τον άλλον οπότε οποιαδήποτε προσπάθεια θα έκανε με κάποιον θα ήταν εξαρχής half-hearted.

Ναι αλλά ο Dmitri απ'την άλλη απ'την αρχή δεν της είπε ψέματα, μόνο αλήθειες.

Βλέπετε που το πάω έτσι? xD

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#54 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 December 2011 - 04:06

Spoiler:


#55 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 04 December 2011 - 11:33

Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#56 Ramona

Ramona

    Lost in Brighton

  • Members
  • 98 posts

Posted 04 December 2011 - 19:41

Spoiler: 21



#57 ayame

ayame

    chance encounter

  • Members
  • 142 posts

Posted 08 December 2011 - 00:37

καταλαβαίνω τι εννοείς ιριστέλλα, αλλά ακολουθώ αυτή τη λογική

Yūko Ichihara: “It’s okay to be angry. If a person sacrifices himself to save another, then that person should know just what kind of scars that action leaves on the rescued person.” ~~ XXXHoLic Vol. 7 pg. 49

επίσης επειδή δεν άντεξα και πήγα και σποιλαρίστηκα, θα έλεγα να μην την κατηγορείτε την κοπέλα τόσο εύκολα- για ό[οιους και όποιες είναι απελπισμένες για τη συνέχεια http://tatsukida.blogspot.com/search/label/Kurobara%20Alice
Spoiler:


"A bunny that gets eaten by the wolf every night, surely knows the wolf well..."

#58 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 08 December 2011 - 00:56

Kοίτα, δεν είναι κατηγορία. Είναι το πως βλέπει ο καθένας μας τα πράγματα. ;) Διαφορετικές ερμηνείες σε ένα ίδιο γεγονός.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#59 ayame

ayame

    chance encounter

  • Members
  • 142 posts

Posted 10 December 2011 - 00:06

απλώς επειδή δεν την είδαμε τη φάση να ολοκληρώνετε με τις σκέψεις της μετά το συμβάν και τη συμπεριφορά της προς τους bishounen vampires
Spoiler:


"A bunny that gets eaten by the wolf every night, surely knows the wolf well..."

#60 Elizabeth

Elizabeth

    Starting...

  • Members
  • 29 posts

Posted 11 December 2011 - 02:36

Γειά σας κι απο μένα! Κι εγώ διαβάζω το Kuro Bara Alice και το θεωρώ ένα από τα πιο ενδιαφέροντα manga από αυτά που έχω διαβάσει ως τώρα. Το μόνο σπαστικό είναι πως ακόμα να απαντηθούν ζητήματα όπως το:
Spoiler:

Πολύ ωραία πόστ! Μου αρέσει ιδιαίτερα που οι απόψεις, που παρατείθονται, δίνονται αναλυτικά. Θα ήθελα να πω πως, αφού διάβασα όλες τις απόψεις, κι εγώ αναρωτήθηκα για το
Spoiler:
ζήτημα που έθεσε η iristella και για αυτό ξαναδιάβασα την ιστορία μέχρι το 21 και νομίζω ότι τα πράγματα εχουν ως εξής:
Spoiler:

Αυτά(αυτά;!) Συγγνώμη που επεκτάθηκα τόσο πολύ αλλά ήθελα να επανεξετάσω κάποια πράγματα και σκέφτηκα ότι μπορεί να θέλετε να τα δείτε κι εσείς.:nod2::byejg9: