Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kuro Bara Alice -Black Rose Alice


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#31 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 12 April 2011 - 22:53

Spoiler: 16


#32 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 13 April 2011 - 01:17

Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#33 emman

emman

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 13 April 2011 - 01:30

16:
Spoiler:


#34 Ramona

Ramona

    Lost in Brighton

  • Members
  • 98 posts

Posted 13 April 2011 - 09:41

Χωρίς να θέλω να προκαλέσω αντιπαραθέσεις αλλά....

Spoiler:


Καταλάβατε τιποτα ή είναι τελείως κουβαρι??:hmmm:


#35 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 13 April 2011 - 17:34

Χα χα, καταλάβαμε! Τώρα που το λες όμως παίζει να χεις δίκιο...

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#36 Ramona

Ramona

    Lost in Brighton

  • Members
  • 98 posts

Posted 06 May 2011 - 17:53

17 is out!

http://www.mangareader.net/kurobara-alice/17

Spoiler:



#37 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 10 June 2011 - 20:45

Bγήκε και το 18

Spoiler: 18


#38 Ramona

Ramona

    Lost in Brighton

  • Members
  • 98 posts

Posted 11 June 2011 - 00:58

Σχετικα με το 18
Spoiler:



#39 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 12 June 2011 - 17:56

18

Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#40 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 14 June 2011 - 22:57

19

Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#41 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 14 June 2011 - 23:33

;_;

Spoiler: 19


#42 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 15 June 2011 - 11:49

19

Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#43 ayame

ayame

    chance encounter

  • Members
  • 142 posts

Posted 16 June 2011 - 08:25

δεν πίστευα ποτέ ότι θα διάβαζα μάνγκα με βαμπίρ και θα το ευχαριστιόμουν τόσο. ακόμη και η ιστορία της fujiwara-sensei όσο καλή και να ήταν, δεν ήταν διόλου ευχάριστη.

λατρεύω την ηρωίδα! δυναμική, έτοιμη να κόψει αρ****α. αχ, γιατί, όμως, όσες έχουν μυαλό έχουν τόσο πρόβλημα με την ερωτική τους ζωή; έχω αρχίσει και δεν αντέχω αυτό το στερεότυπο... ναι, οκ πιο επιλεκτική, το αντιλαμβάνομαι, αλλά όχι και 'ξενέρωτη'! πάλι καλά που τα άκουσε ένα χεράκι! να κάτι μη κλισέ

ο τρόπος ανάπτυξης των σχέσεων είναι φοβερός! σε αντίθεση με το yaoi της που αφορούσε ένα ντεντέκτιβ, όπου ήθελα να αρχίσω στις μπουνίες όλους τους χαρακτήρες, εδώ αν και οι χαρακτήρες δεν είναι κατ' ανάγκη ιδανικοί, είναι καλά δουλεμένοι, και μπορείς και συγχωρείς σχετικά εύκολα τα ελαττώματά τους και τα λάθη τους. -αν και δεν μπορώ να μην παραδεχτώ πως όλη η σύγκριση με το ζωικό βασίλειο κι επανειλημμένη χρήση των seeds με κάνει να μην ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να θυμώσω. η εστίαση αποκλειστικά στην αναπαραγωγή στον 21ο αιώνα όπως και να το κάνεις είναι το λιγότερο περίεργη...

κατάφερε τόσο να με συνεπάρει η ιστορία που δεν με ενοχλεί τόσο πια η κατάληξη που θα πάρουμε. άλλες φορές θα ούρλιαζα για
Spoiler:


χρησιμοποιεί τον συνήθη τρόπο ξετυλίγματος της ιστορίας που έκανε και στο After School Nightmare, δηλαδή την αστυνομική πλοκή και σταδιακή αποκάλυψη γεγονότων, γι' αυτό έχουμε κολλήσει όλοι λες και μας ταίζουν μέλι, ενώ μας δίνουν...αράχνες!

Spoiler:

Edited by ayame, 17 June 2011 - 18:12.

Spoiler:


"A bunny that gets eaten by the wolf every night, surely knows the wolf well..."

#44 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 16 June 2011 - 09:22

Καλώς σε βρήκαμε!

:if:Είμαι συγκινημένη! Κάποια που μιλάει όσο κι εγώ σε πρώτο post!

Αν και αυτή είναι η πρώτη δουλειά της συγκεκριμένης manga-ka που διαβάζω μου έχουν πει ότι το after school nightmare είναι καλύτερο να πω την αλήθεια αλλά εμένα προσωπικά αυτό μ'άρεσε αρκετά. Επίσης θα συμφωνήσω για την πρωταγωνίστρια και τον καημό σου όσον αφορά τις δυναμικές γυναίκες...λέτε όντως στην Ιαπωνία να παιρνάνε τόσο άσχημα? Το χω δει παντού αυτό...Τεσπα! τι να πεις? Αν και η εξέλιξη των γεγονότων κσιτων χαρακτήρων είναι πολύ ικανοποιητική εγώ θα ήθελα λίγο περισσότερη δικαιολόγηση γιατί όλοι την αγαπάνε! Εννοώ, εντάξει είναι το θέμα πως θα τους χαρίσει τον διάδοχο αλλά και πάλι, δεν εξηγεί τίποτα άλλο. Ειδικά όσον αφορά τα δίδυμα "απλώς" την αγαπάνε.

Spoiler:


Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#45 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 August 2011 - 21:35

Bγήκε και το chapter 20. Things are about to become pretty rocky from now on. :D

Spoiler: 20