Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

One Piece big team cosplay


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#61 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 19 November 2009 - 00:41

εγωωωωωωωωω χρειαζομαι υφασματα, ειχα ξεχασει οτι θα το κανω γιατι ειχα κανει αλλο στο μυαλο μου :oo: και τωρα δε ξερω αν προλαβαινω...:

#62 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 19 November 2009 - 00:44

εγωωωωωωωωω χρειαζομαι υφασματα, ειχα ξεχασει οτι θα το κανω γιατι ειχα κανει αλλο στο μυαλο μου :oo: και τωρα δε ξερω αν προλαβαινω...:



ελα ελα ονεε-σαν μην κλαις!! φυσικα και προλαβαινεις!!!! λογικα θα κανονιστει ή γι αυτο ή για το ερχομενο Σαββατο το μιτινγκ για τα υλικα...
γι αυτο παρακαλω τα παιδια που ενδιαφερονται ας το δηλωσουν για να μπορεσουμε να συγκρωτηθουμε......
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#63 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 19 November 2009 - 00:59

1 μήνας είναι Misa:).Πως να μην προλάβεις:wis:;Δεν κοιτάς εμένα που εδώ για άλλα σε μισο,μισό και κάτι μήνα δεν ετοίμασα τίποτα από τις 'κατασκευές' ακόμα XD...και δεν θα το κάνω για καμιά εβδομάδα ακόμα.Ε οκ όλα γίνονται:gn2:.Και thumbs up to Vegetasmate for taking the reigns:hero:


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#64 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 19 November 2009 - 01:02

Μη στεναχωριόσαστε και μη μου αγχώνεστε, κορίτσια (και αγόρια).

Φτηνά υφάσματα (από 2 με 2.50 ευρώ το μέτρο) θα βρειτε στην οδό Καλαμιώτου.
Ολη αυτή ο οδός είναι γεμάτη μαγαζιά με φτηνά υφάσματα, που αν δε σας κανει το ενα τσουπ! παραδίπλα εχει ενα άλλο. Εχω πάει και εχουνε πολύ μεγάλη ποικιλία από τα πάντα.

Την Καλαμιώτου θα τη βρείτε, αν προχωρήσετε όλη την ευθεία της Αιόλου, ξεκινώντας από Ομόνοια. Αν μπερδευτείετε στην Αιόλου, όποιον να ρωτήσετε την ξερει γιατί ειναι ο κλασσικότερος δρόμος με τα φτηνά υφασματάδικα. Αξίζει να ξεκινήσετε τη βόλτα από Αιόλου, γιατί στο δρόμο σας θα βρειτε και όλα τα απαραίτητα άλλα μαγαζιά (για καπέλα, φουλάρια, παπούτσια των 10ευρώ το ζευγάρι, φτηνά ρούχα, ραφτικά κλπ.)

#65 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 19 November 2009 - 14:32

και αλλο φθηνο μαγαζι? τελεια...αν και μεχρι στιγμης πηγαινω στην αιολου, με 1Ε το μετρο που εχει τεραστια ποικιλια. δε θυμαμαι ακριβως διευθυνση, αλλα αξιζει πραγματικα. αν μπορειτε παμε καθημερινη απογευματακι γτ το σαββατο γινεται το αδιαχωρητο

#66 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 19 November 2009 - 18:02

Το εν λόγο μαγαζί βρίσκεται στην οδό Νικίου 22, στον δεύτερο όροφο. Όπως προχωράς την Αιόλου (συνέχεια της Πατησίων) περνάς την εκκλησία στο αριστερό σου χέρι και την βρίσκεις μετά την Χρυσοσπηλιωτήσης (ελπίζω να το έγραψα σωστά :) )

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#67 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 21 November 2009 - 01:52

Χεη , λογω αρρωστιας θα χω gtp στολη , ειδικα η ζακετα. Πρεπει να βρω ασπρη περουκα...ξερει κανεις που πουλανε;

xD.

#68 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 21 November 2009 - 02:33

Στο κατάστημα ΤΡΥΚ με τα ταχυδαχτυλουργικά. Λιγο πιο πάνω από την πλατεία Κάννιγγος και πολύ κοντα στο Solaris με τα κόμιξ.
Αν δεν την εχουν ήδη σε στοκ θα στην παραγγείλουν μεσω καταλόγου. Καλό είναι να πάς καποιες μέρες πριν, γιατί αν το αφήσεις τελευταία στιγμή, μπορεί να χρειαστεί παραγγελία και να μη προλάβεις να την εχεις όταν τη θες.

#69 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 24 November 2009 - 11:24

http://www.cosplay.com/showthread.php?t=130782
αυτο το link εχει οδηγιες για το πως θα κανουμε δικο μας zanpakuto.
με τον ιδιο τροπο κανουμε και την κατανα μας ,και ειμαστε κομπλε.
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#70 Ria007

Ria007

    Starting...

  • Members
  • 10 posts

Posted 24 November 2009 - 21:34

HELLO!!!!!!!!!!!!! ^____^

Παιδιά είδα την συζήτηση σας και πορώώώώώώθηκααααααα~~~ :burningbe3::hahaha::hahaha::burningbe3:
One Piece FOR THE WIIIIIN!!!!!! :burningbe3::kawaii:

(Ναι,απ'ότι καταλάβατε πέσατε σε τρελή fan... :P )
(Βέβαια,δεν ξέρω όλους τους χαρακτήρες απ'έξω,λυπηθείτε με... :yawn2: :cry5: )

Anyway... :P
Λοιπόν...Θέλει κανείς να μου δώσει καμιά ιδέα για το τι να ντυθώ? :P
Μία σημείωση: Δεν φοράω σορτσάάάάάκι!!! :cry5:
Ούτε φούστα! :stubborn:

Please guys,μου αρέσει πολύ το One Piece,αλλά δεν θέλω ούτε να βγάλω τα πόδια μου έξω,ούτε να ντυθώ ίδια με κάποια/κάποιον άλλη/άλλον. :erk:

Any help please? ^_^

BY THE WAY μην με κάνετε να χαλάσω καμία περιουσία.... :uhh:
ΚΑΙ το γεγονός ότι θέλω να κάνω cosplay δεν σημαίνει ότι γεννήθηκα ενδυματολόγος!
Κανείς δεν μου έμαθε να ράβω και πριν 4 μέρες αγανάκτησα και είπα στην αδερφή μου "ΜΑΘΕ ΜΟΥ ΝΑ ΡΑΒΩ!".
Και τελοσπάντων δεν είμαι ειδική σε αυτό.. :frozen:

Thanks in advance! :gn2:

#71 Ria007

Ria007

    Starting...

  • Members
  • 10 posts

Posted 24 November 2009 - 21:37

Εμ....
Ξαναδιάβασα την post μου και φαίνομαι λιγάκι απαιτητική... ^_^;;;
Sorry guys,αλλά ήθελα να πω εκ των προταίρων ότι μπορεί να με ρωτούσατε μετά. :P

#72 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 24 November 2009 - 23:09

Κοίτα εδώ για ιδέες και επικοινώνησε με την Lucy_Nuy για να τσεκάρεις την διαθεσιμότητα του χαρακτήρα.

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#73 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 24 November 2009 - 23:43

Κοίτα εδώ για ιδέες και επικοινώνησε με την Lucy_Nuy για να τσεκάρεις την διαθεσιμότητα του χαρακτήρα.


H Lucy-Nyu δεν βρίσκεται, προς το παρόν στο φόρουμ και ίσως είναι δύσκολο να τη βρει.

Μαλλον μπορείτε οι υπόλοιποι από το γκρούπ να την ενημερώσετε για το ποιοι χαρακτήρες είναι διαθέσιμοι να διαλέξει....

#74 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 25 November 2009 - 15:48

Όποιος ενδιαφέρετε για να συμμετέχει στο Ομαδικό κ θέλει να επικοινωνήσει με την Lucy Nyu ας μου πει να του στείλω το ΜΣΝ της ή αν δεν έχει κάποιον εναλλακτικό τρόπο επικοινωνίας


ΠΩΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ DEN DEN MUSHI
ενα αξεσουαρ δηλαδη για το cosplay μας αν εχουμε χρονο(και ενα πολυ καλο κομματι για την συλλογη με τισ φιγουρες μας).



τι χρειαζομαστε:
500 γρ πυλο λευκο που στεγνωνει στον αερα
ενα μπολ με νερο η μια λεκανη η μια βρυση ευκαιρια
μια οδοντογλυφιδα
λιγο συρμα ή ενα συνθετηρα
τεμπερες στα χρωματα που επιθυμουμε
γιαλιστικο για ακρυλικα χρωματα
και χερια εμποτισμενα με μπολικη υπομονη
καταρχην αν δεν εχουμε ξαναδουλεψει με πυλο ξεκιναμε περνοντας αναλογιες(αν εχεις δουλεψει με πυλο ειναι πιο ευκολο να λειτουργησεις αμεσα) αναλογιες δηλαδη το τι μεγεθος θελουμε να εχει το καβουκι του σαλιγκαριου,και αντιστοιχο μεγεθος σωματος και ματιων.τα γραφουμε σε ενα χαρτακι.κοβουμε ενα κομματι πυλου οσο επιθυμουμε και το τριβουμε οπως τριβαμε την πλαστελινη,μετα το πατικωνουμε για να αποκτησει πλατος βρεχουμε τα χερια μας και το πιεζουμε ελαφρα σε μηκος για να μην κανει ρυτιδες.αρχιζουμε και το τυλιγουμε σιγα σιγα.το αφηνουμε σε μια ακρη να χαλαρωσει(!) περνουμε σε αντιστοιχη αναλογια πυλο για να κανουμε το κυριο σωμα.παλι το τρυβ ουμε αλλα το πατικωνουμε ελαφρως περισοτερο.Με ελαφρια πιεση ενωνουμε την ουρα με το καβουκι,ο πυλος που περισευει μπροστα ενωνεται κι αυτος αργα και με προσοχη με το μπροστινο μερος του καβουκιου.ξαναβρεχουμε τα χερια μας και πιεζουμε αργα αργα τα σημεια που κολαει κορμος με καβουκι μεχρι να δουμε πως ειναι σταθερα.Περνουμε το συρμα και το μπυγουμε εκει που μετα θα κανουμε τις κεραιες των ματιων.περνουμε παλι πυλο και τον περναμε γυρω απο το συρμα(βαλαμε το συρμα διοτι ο πυλος ειναι σχετικα ευθραυστος οταν δεν εχει ογκο,με αποτελεσμα τα ματια που ειναι λεπτα να σπανε ευκολα) και στο τελειωμα βαζουμε ενα μπαλακι πυλου που ειναι ουσιαστικα το ματι.Με μια οδοντογλυφιδα χαρασουμε το στομα του σαλιγκαροτηλεφωνου.Με τα δαχτυλα μας βρεγμενα τονιζουμε τις λεπτομερειες.Παμε για υπνο φαι η οτι αλλο εχουμε να κανουμε.Επιστρεφουμε μετα απο 24 ωρες,περνουμε την τεμπερα οχι πολυ αραιωμενη κι αρχιζουμε το βαψιμο οπως θελουμε εμεις(χιντ μην ξεχασετε τα μαγουλακια που ειναι ολα τα λεφτα),αφηνουμε καμια ωρα να στεγνωσει(μεχρι δηλαδη να δουμε κανα επεισοδιο ,ανετ να ριξουμε και κανα ποστ με την αποψη μας για το τελευταιο επεισοδιο)και επιστρεφουμε και το περναμε με το γυαλιστικο καιιιιιιιιιιι......MOSHI MOSH!!!!

BONUS PHOTOS χωρίς γυαλιστικο...οταν γυρισω σπιτι θα ποσταρω κ μια τελιωμενο...

Spoiler: DEN DEN MUSHI 1

Spoiler: DEN DEN MUSHI 2

Spoiler: DEN DEN MUSHI 3


Edited by Xa0s, 25 November 2009 - 16:17.

I would likePosted Image for a pet...


#75 0pr0phet

0pr0phet

    stoned as fuck ^^

  • Members
  • 29 posts

Posted 02 December 2009 - 19:17

παιδια αν ψαχνετε ακομα sogeking....τον βρηκατε :P
για ποτε ειναι ομως? γιατι πρεπει να ετοιμασω παλι την στολη....
Sail with me, into the setting sun,
The battle has been won, but war has just begun.
And as we grow, emotion starts to die.
We need to find a way, just to keep our desire alive.
:smokingg: