Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

One Piece big team cosplay


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#1 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 08 October 2009 - 15:13

Λοιπόν η αρχικη ιδεα ηταν να κανουμε τρεις κοπελες one piece cosplay και στην πορεια πΡοεκυψε να γινουμε παραπανω ατομα με διαφιορες ιδεες απο διαφορα αρκ.Η ιδεα για το cosplay ειναι για δεκεμβρη ετσι ωστε να εχουμε χρονο να οργανοθουΜε.ο λογος που ξεκιναω το τhread αυτο ειναι για να οργανοθουμε σωστα,και ας πουμε να μην σκασουν μυτη 2 λουφυ,και να εχουμε και ποικιλια στα αρκ.Εγω προσωπικα θα κανω απο
Αmazon Lily οποτε αν καποια κοπελα θελει να κανει απο 11 supernovas μπορω να της δωσω τη στολη της bonney.
Γενικα αν ενδιαφερεστε να συμετασχετε,ποσταρετε εδω απλα τις ιδεες σας χωρις να πειτε ποιον χαρακτηρα θελετε να κανετε(πχ μπορειτε να πειτε πως 8ελετε απο το Αραμπαστα arc και καποια ιδεα για το ολο θεμα).
Απο κει και περα στελνετε σε εμενα ποιον χαρακτηρα θελετε να κανετε και σθνενοοθμαστε αναλυτηκοερα ετσι ωστε να μην χαλασουμε την εκπληξη
ατομα πουν ηδη εχουν βρει χαρακτηρα και θα συμετασχουν στο ομαδικο
kONAN
Lady Shen
xa0s
Θωμάς
Kuroshaki_Angellust
Lucy-Nyu
Matu-shan
G.T.P._1982
Adam Blade
Vegetasmate
Kakashinote
Avis
Kleidokrator
Misa Yoshiko
Zanza
C.h.a.r.m.
Demetra
Cassiel
Evaofadown
Mustodon
Neuro
Μηνάς
Χριστίνα
Θεανώ
Μυρτώ
Αldark
EDIT
male characters
female characters

Lιστες με ολους τους χαρακτηρες

Edited by Lucy-Nyu, 13 November 2009 - 19:19.

Posted Image

#2 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 08 October 2009 - 15:40

one piece cosplay??? sounds like the time for my first cosplay has come...ειμαι μεσα αν και δεν εχω ιδεα ποιον θελω να κανω....
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#3 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 08 October 2009 - 17:21

μεσα.
ο χαρακτηρας που θελω να κανω εχει κανει περασματα απο διαφορα arc.

#4 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 08 October 2009 - 17:42

Ο,τι αμφιβολίες μπορεί να είχαμε στο παρελθόν για τα team cosplay, πλέον εχουν ξεπεραστεί, μιας και εχουν υπάρξει αρκετά πετυχημένα ελληνικά cosplay groups που μας απέδειξαν πως αν το team δουλέψει σαν καλή παρέα, ο παράγωντας ασυνεοννοησία δεν θα υπάρξει και δεν θα χαλάσει το τελικό αποτέλεσμα.

Είστε ελευθεροι να ανοίγετε εδώ topics με θέμα την αναζήτηση πρόθυμων cosplayers να συμμετάσχουν σε ενα cosplay group ή να δωσουν ιδεες για κατασκευές, αρκει το concept και κυρίως η πρόθεση να είναι ειλικρινής, σοβαρή και να αφορά κατι που να μπορεί να πραγματοποιηθεί.

Υπενθυμίζω, πως γενική συζήτηση περι ομαδικών cosplay, σχολιασμό προσπαθειών από cosplay groups του εξωτερικού και ποστάρισμα αναλλόγων εικόνων κάνουμε στο topic: http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=5553 (Cosplay Groups: Όλοι στο θέμα!)

Οταν καποιος ανοιγει ενα τόπικ για αναζήτηση ατόμων για συγκεκριμενο group cosplay concept, απαντάμε εφόσον εχουμε κατι να προτείνουμε επάνω σε αυτό (να συμμετάσχουμε ή ιδέες για κατασκευή). Με αυτό τον τρόπο μπορούμε να αποφύγουμε περιπτώσεις spam ή προσωπικών παρεξηγήσεων και εν τελει να βοηθήσουμε τα ατομα που προσδοκούν να κανουν ενα ωραίο group cosplay να φτάσουν ευκολότερα στο στόχο τους...

#5 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 08 October 2009 - 19:11

Χμμ για Δεκέμβριο ε; Damn γιατί ξέρω κάποιον που ετοιμάζει να κάνει Portgas D.Ace (και είναι τέλειος για το cosplay αυτό) αλλά δεν ξέρω αν θα ήθελε να βγεί topless χειμωνιάτικο :hehe:.

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#6 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 08 October 2009 - 21:43

σιγα σιγα γινοντaι μερικες καλες προτασεις και βλεπω ατομα απο διαφορα arc!!!!
αυτο εινα καλο,
γενικα για να μην υπαρξουν παρεξηγησεις αν 2 ατομα θελουν να κανουν τον ιδιο χαρακτηρα ,θα μεσολαβησω ωστε να συνενοηθουν για μια λυση που θα μας ικανοποιει ολους

Edited by Lucy-Nyu, 09 October 2009 - 14:19.

Posted Image

#7 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 09 October 2009 - 14:52

μερικες ευκολες ιδεες για one piece cosplay
for the ladies first
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

και τωρα τα αγορακια
RED HAIR SHANKS
Posted ImagePosted Image
κι εδω τα λογια ειναι περιτα,ασπρο πουκαμισο,χακι παντελονι η καφε,ως τα γονατα,κοκκινο υφασμα περασμενο στη μεση σαν ζωνη,μια μαυρη καπα,κοκκινο μαλλακι(μαλλον περουκα επρεπε να πω:P και μια ουλη στο αριστερο ματι
αυτα για σημερα,δεν εχω χρονο για να προτινω κατι παραπανω μιας και τρεχω για το αυριανο cosplay και δεν προλαβαινω
Για περισσοτερες ιδεες ριξτε μια ματια εδω
http://snimki.animes-bg.com/categories.php?cat_id=44

Edited by Lucy-Nyu, 09 October 2009 - 15:01.

Posted Image

#8 Kurosaki_Angellust

Kurosaki_Angellust

    Achieved Bankai

  • Members
  • 254 posts

Posted 11 October 2009 - 17:13

In kai egw..sorry gia ta greeklish to pc pou eimai twra dn allazei language

ksereis to cosplay mou einai ... kai einai 100% etoimo :P
Posted Image
Posted Image

#9 Zanza

Zanza

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 75 posts

Posted 11 October 2009 - 19:38

τα εχουμε πει και απο το τηλ...δηλωσε με ετσι μονο και μονο για να ειναι και επισιμο και βλεπουμε;)
Posted Image

A smack on the wrist,Is the words from the mouth,Of the outsider lawyer, police
A small price to pay,For the dope and the guns,And the rape, it should all be O.K.
Your father is rich,He's the judge, he's the man,He's the God that got your sentence reduced
But in the back of his mind,He well knows what he'd find,If he looked a little deeper in you

#10 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 12 October 2009 - 09:36

Επισημα κ εγω λοιπον να ανακοινωσω την συμετοχι μου...:Blissfull:

I would likePosted Image for a pet...


#11 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 12 October 2009 - 10:01

τελεια,διοτι cosplay one piece διχως τον Xa0s δεν υπαρχει !!να πω πως εχουμε μαζεψει παρα πολλους villain απολα τα arc, και μονο 2 ατομα απο το πληρωμα των straw hats,οποτε παιδια αντε να μαζευτει κανας ζορο σιγα σιγα
Posted Image

#12 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 12 October 2009 - 11:21

γλυκιά μου με έβαλες σε σκέψεις το σάββατο.... λέω να συμμετέχω μόνο κ μόνο γιατί μου είπες ότι έχεις κάτι για μένα!
αλλά πραγματικά: λέει να κάνω cosplay κάτι που δεν έχω δει ακόμα? θα προσπαθήσω να αρχίσω μέσα στο μήνα, αν κ τα πράγματα είναι λίγο ζόρικα από άποψη χρόνου!!
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#13 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 14 October 2009 - 11:59

απομενουν κενες 5 θεσεις απο το πληρωμα των mugiwara
επισης αναζητω εθελοντες για να κανουμε τη σημαια του crew
Posted Image

#14 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 14 October 2009 - 13:12

Ποτε θα γινει αυτο το cosplay?

Aν ειναι να κανω το τελευταιο μου κοσπλει με το αγαπημενο μου ανιμε που δεν εχω κανει ποτε...
Και που θα γινει αυτο??
Details...
Γιατι θελω να κανω τον θεικο GOD ENEL!!!!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#15 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 14 October 2009 - 13:14

ποια ειναι η σημαια? δεν εχω ιδεα απο one piece, εχω δει 10 επισοδεια, αλλα αυτο με τη σημαια ακουστηκε ενδιαφερον:Ρ