Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 6 votes

League of Legends (LoL)


  • Please log in to reply
2948 replies to this topic

#2911 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 30 April 2015 - 12:39

είναι ιδέα μου ή έχει παρατήσει πολυς κόσμος το lol? αρχισα ξανα γιατι δεν κολαει το ιντερνετ και μπαινω με κατι φιλους που τωρα μαθένουν (μιας και η ντοτα ήταν στάσιμη πολυ καιρο χωρις πατς και είχε κουρασει). έχω τουλάχιστον 80 άτομα απο τα οποία παλια τα 10-15 ήταν  μόνιμα online, τωρα βλέπω 3-5 μαξ



#2912 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 30 April 2015 - 12:59

Είναι γεγονός. Μετά από μία ιδιαίτερα καυτή τριετία όπου καιγόταν κόσμος, από φέτος το έχουν παρατήσει πολλοί. Το ίδιο συμβαίνει και με μένα και τους περισσότερους γνωστούς μου.

 

Να τονίσω πως αυτό δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι δεν έχει πέραση στην Ελλάδα. Το κάθε άλλο, συνεχώς προστίθενται καινούργιοι. Αυτό που ισχύει, όπως συμπέρανα με την περίπτωση των παρεών μου, αφορά τον χρόνο ''κορεσμού'' της ικανοποίησης σου προς αυτό.

 

Στην τριετία αρκετός από τον παλιό κόσμο το εγκαταλείπει επειδή δεν διασκεδάζει πια ή απλά το βαρέθηκε.

Μείων του παιχνιδίου αποτελεί και το γεγονός ότι δεν σε κάνει να θες να επανέλθεις μετά από μήνες, όπως έχουν άλλα.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#2913 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 30 April 2015 - 14:49

Το Heroes of the Storm επίσης του κάνει μεγάλη ζημιά στο population.Πολλά άτομα που ξέρω έφυγαν από το LoL για HotS την στιγμή που τους ήρθε το beta key.


Posted Image


#2914 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 30 April 2015 - 15:11

Το Heroes of the Storm επίσης του κάνει μεγάλη ζημιά στο population.Πολλά άτομα που ξέρω έφυγαν από το LoL για HotS την στιγμή που τους ήρθε το beta key.

Εγώ λέω ότι αυτό το κάνουν μόνο άτομα που δεν είναι επιλεκτικοί με τα moba τους. Αυτοί που ξέρω εγώ που το έκαναν αυτό δεν έπαιζαν μόνο lol, αλλά και Dota 2/ Heroes of Newerth δηλαδή moba να ΄ναι κι ό,τι να ΄ναι. Αυτό που μου αρέσει στο lol δεν μπορώ να το βρω στο Heroes of the Storm ή στην Dota. Παίζω βέβαια κατά καιρούς και τα άλλα 2 παιχνίδια όμως κυρίως με φίλους. Πέρασα φάσεις που δεν παίζω Lol τακτικά αλλά ποτέ δεν "έφυγα' τελείως.

 

Προσωπικά δεν μπορώ να δω το HotS ως ανταγωνιστή του lol. Μόνο αν έχεις χρόνο μόνο για ένα από τα δύο και οι φίλοι σου είναι στο HotS.



#2915 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 30 April 2015 - 17:58

Παίζω βέβαια κατά καιρούς και τα άλλα 2 παιχνίδια όμως κυρίως με φίλους.

Same here. Παίζω κυρίως Dota 2 αλλά οι περισσότεροι φίλοι μου παίζουν LoL και μερικές φορές μπαίνω για να παίξω μαζί τους, είτε για όταν ψάχνουν 5o παίχτη, είτε όταν ψάχνουν feeder.

Το Heroes of the Storm επίσης του κάνει μεγάλη ζημιά στο population..

 

Το παιχνίδι έπρεπε να λέγεται (UHotS) Unlock Heroes of the Storm.


Edited by Napster, 30 April 2015 - 17:59.


#2916 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 30 April 2015 - 19:02

 

 

Το παιχνίδι έπρεπε να λέγεται (UHotS) Unlock Heroes of the Storm.

Ο καλά είσαι.

 

Εγώ λέω ότι αυτό το κάνουν μόνο άτομα που δεν είναι επιλεκτικοί με τα moba τους. Αυτοί που ξέρω εγώ που το έκαναν αυτό δεν έπαιζαν μόνο lol, αλλά και Dota 2/ Heroes of Newerth δηλαδή moba να ΄ναι κι ό,τι να ΄ναι. Αυτό που μου αρέσει στο lol δεν μπορώ να το βρω στο Heroes of the Storm ή στην Dota. Παίζω βέβαια κατά καιρούς και τα άλλα 2 παιχνίδια όμως κυρίως με φίλους. Πέρασα φάσεις που δεν παίζω Lol τακτικά αλλά ποτέ δεν "έφυγα' τελείως.

 

Προσωπικά δεν μπορώ να δω το HotS ως ανταγωνιστή του lol.

Για την ακρίβεια βρήκαν μάλλον κάτι που τους άρεσε και δεν το είχε το LoL ή το Dota ή το ΗοΝ.Fact παραμένει ότι τράβηξε κόσμο από το LoL.Τώρα γιατί έφυγε ο καθένας από αυτους που έφυγαν οι λόγοι διαφέρουν.

Κατά την γνώμη μου το HotS  ανταγωνίζεται το LoL και μάλιστα νικάει  στο casual gaming κομμάτι(για τώρα τουλάχιστον).Γρήγορα maps χωρίς πολύ σκέψη και προετοίμασία.Tα spells τα έχεις έτοιμα, items yiok.Αντε να σκεφτείς  λίγο τα talent που μετά από δύο games τα μαθαίνεις τα objectives στα map κάνουν pop up  και αν δεν πάς να τα πάρεις θα χάσεις τόσο απλό. Αντίθετα ακόμα και στο Aram του LoL, χαμός αρχίσει με το που πατήσεις το πόδι σου στο lane.


Edited by zennith666, 30 April 2015 - 19:03.

Posted Image


#2917 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 30 April 2015 - 19:54

Youtube Video



#2918 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 30 April 2015 - 22:51

Το Heroes of the Storm επίσης του κάνει μεγάλη ζημιά στο population.Πολλά άτομα που ξέρω έφυγαν από το LoL για HotS την στιγμή που τους ήρθε το beta key.

Eίμαι ενας απο αυτούς.

Σε στιγμές μου έρχεται όρεξη να παίξω αλλά συνεχώς το αποφεύγω, it's a pretty bad addiction.

Το hots έχει πιο ήπιες επιδράσεις στη ζωή μου νομιζω.


O6rrvsU.jpg


#2919 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 11 May 2015 - 13:43

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να είμαι 94 πόντους να πηγαίνω σε promotion να το χάνω με 2-1 και να πέφτω στους 67 :wallbash:



#2920 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 11 May 2015 - 18:30

Youtube Video


O6rrvsU.jpg


#2921 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 12 May 2015 - 02:05

Υπέροχο, πανέμορφο



#2922 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 19 October 2015 - 14:05

japanese voices SOUGOI! :lovulovu:

Youtube Video


Edited by macalex, 19 October 2015 - 14:05.


#2923 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 19 October 2015 - 16:19

Please tell me there is gonna be a patch for this

Please please pleeeeeeeaaaaasseeeee


Posted Image

#2924 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 19 October 2015 - 19:04

Please tell me there is gonna be a patch for this

Please please pleeeeeeeaaaaasseeeee

http://lexwah.com/lvoc/

Αν και δεν βγήκε ακόμα το jap voice pack


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#2925 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 19 October 2015 - 21:29

perfect


Posted Image