Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 6 votes

League of Legends (LoL)


  • Please log in to reply
2948 replies to this topic

#1 Manthos63

Manthos63

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 11 September 2009 - 11:20

Προσφατα ειχα την τυχη να μπω στη beta του league of legends. Ειναι ενα παιχνιδι βασισμενο στη dota αλλα με πολλα ξεχωριστα στοιχεια που το κανουν μοναδικο. Πρωτα απ'ολα ειναι standalone και οχι απλα mod και λογο του οτι τα game hostαρονται σε server της εταιριας μπορεις να παιζεις χωρις lag χωρις να ανησυχεις για το ποσο καλη ειναι η συνδεση του host. Τα γραφικα ειναι καρτουνιστικα οποτε πιστευω οτι η anime community θα το εκτιμησει το παιχνιδι.

Το UI ειναι καταπληκτικο με μεγαλες μπαρες για το hp και το mana ωστε να παρακολουθεις το χαρακτηρα σου ευκολοτερα ενω οι χαρακτηρες εχουν ολοι το δικο τους μοναδικο και πολλες φορες ξεκαρδιστικο backround. Τι πιο αστειο απο το να εχεις τον μεγαλο κακο λυκανθρωπο και να σου τη πεφτει η πυρομανης εκδοση της κοκκινοσκουφιτσας και να σε λουζει σε fireballs και για τελειομα να σου πεταει και το μαγεμενο αρκουδακι της στη μουρη που μεταμορφωνετε σε μια τεραστια αρκουδα και σε σπαει στο ξυλο :P. Υπαρχει και η Emo-Μουμια καθως και ο αρχιμαμιας που του απαγορεψαν να πολεμαει με οτιδηποτε αλλο εκτος απο ενα φαναρι και ενα καλαμι ψαρεματος :P

Για την ωρα εχω δει μονο ενα map που ειναι πανω κατω ιδιο με αυτο της dota αλλα αποτι βλεπω στο χαρτη οταν κανω create θα υπαρχουν τουλαχιστον αλλα 10 maps, και παροτι το εν λογο map ειναι για 5ν5 πιστευω οτι υπαρχει περιπτωση στο μελλον να υπαρχει και 6ν6 ή 7ν7 ευκολα.

Βεβαια τα ατομα της Riot φροντισαν να προσθεσουν και μερικα δικα τους στοιχεια για να κανουν το game ξεχωριστο. Πρωτον εχεις ενα "avatar" τον summoner. Που κανεις customise πριν τις μαχες. Καθε φορα που κερδιζεις ενα game ο summoner ανεβαινει ενα lvl ενω οταν χανεις ανεβενεις μισο και φτανει μεχρι 30 lvl. Με καθε lvl περνεις πρωτον ενα spot στο runebook στο οποιο βαζεις, τι αλλο runes. αυτα σου δινουν μικρα bonuses αλλα οταν μαζεψεις 30 μπορεις να δινεις μια ξεχωριστη νοτα στους χαρακτηρες σου. Πχ 6-7% crit chance και dodge επιπλεον και 8% reduced cooldowns.

Ακομα ο summoner εχει καποια spells εκ των οποιων μπορεις να παιρνεις 2 σε καθε game. Υπαρχει πχ ενα heal καθως και ενα spell που σε κανει να τρεχεις γρηγοροτερα για λιγη ωρα. Αυτα εχουν μεγαλο cooldown ωστε και παλι δεν επηρεαζουν δραστικα το game. Aλλα βοηθανε να ξεφυγεις απο δυσκολες καταστασεις.

Επισης σε καθε level περνεις και ενα mastery point που μπορεις να το βαλεις σε ενα απο τα τρια talent trees. Τα talent trees δινουν κι αυτα μικρα bonuses για να πειραζεις περεταιρω τουν χαρακτηρες σου. Η διαφορες απο τα runes και τα talents ειναι σχετικα μικρες και δεν επιρεαζουν δραστικα το αποτελεσμα. Κατα τη γνωμη μου ειναι 15% talents/rune 15% character selection και 70% skill.

To game θα ειναι free to play ενω θα μπορεις να αγοραζεις runes και καποια custom skins για τους ηρωες αλλα οσοι πληρωνουν δε θα εχουν καποιο προβαδισμα εναντι αυτων που δε πληρωνουν. Αντιθετως συμφωνα με τα λεγομενα των ατομων της Riot θα μπορει καποιος να εχει τα ιδια bonus με καποιον που πληρωνει χωρις να χρειαστει να πληρωσει ποτε του. Εκτος βεβαια απο τα Custom skins τα οποια ομως θα ειναι καθαρα αισθητικα και δε θα επηρεαζουν το game.

Δυστηχως λογο των κανονισμων δε μπορω να δωσω φωτογραφιες αλλα αν ενδιαφερεστε πιστευω μπορειτε να βρειτε αρκετες στο internet. Επισης εχω ενα invitation για τη beta οποτε αν καποιος απο σας ενδειαφερετε μπορω να το στειλω. Πιθανως να μπορω να βρω και 1-2 ακομα.

#2 dOOpLiSSaKoS

dOOpLiSSaKoS

    Cloud Gets Owned

  • Members
  • 221 posts

Posted 11 September 2009 - 17:00

Mόλις checkara κάτι gameplay video στο youtube και έχει καταπληκτικό περιβάλλον και UI!
Θέλω να παίξω!! :P

[SIGPIC]Life is RPG[/SIGPIC]

#3 Manthos63

Manthos63

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 11 September 2009 - 17:41

Αν δεν εχει ενδειαφερθει κανενας αλλος μεχρι το βραδυ θα σου στειλω invitation να μπεις να παιξεις ^^ Κατα τις 8 θα παω για καφε πριν φυγω θα τσεκαρω το thread αμα ειναι στειλε μου ενα πμ με το email σου. Μπορω πιθανως να βρω και κανα δυο προσκλησεις για beta ακομα οποτε οσοι πιστοι προσελθετε.
Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

#4 DeathGuard

DeathGuard

    Πολύ 日本語 ρε παιδί μου...

  • Members
  • 207 posts

Posted 12 September 2009 - 00:41

Παίζω κι εγώ στην beta.Το μόνο που δεν μ'αρέσει είναι ότι το gameplay γενικότερα είναι πιο αργό από της dota και ότι τα ulti των heroes δεν είναι και πολύ εντυπωσιακά.Κατά τα άλλα φαίνεται αρκετά καλό...
Intelligence is nothing without wisdom...

#5 mskywalker7

mskywalker7

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 28 April 2010 - 19:10

Χαιρεται.... εδω και 4 μηνες ασχολουμε με το League of Legends(LoL) και με αρεσει πολυ και σαν gameplay ολα.... δεν εχω βρει κανενα ελληνα:nanteee:, αλλα συνεχιζω το ψαξιμο ακαθεκτος... νιωθω να παιζω λιγο! αν θελετε να με κανετε add το ονομα μου ειναι... mSkywalker7 .... !

#6 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 25 April 2011 - 13:09

Πήρα το φτυάρι μου και ξεθάβω!
Ξεκίνησα πριν λίγες μέρες το LoL και πρέπει να παραδεχτώ ότι έχω κολλήσει λιγάκι.
Παίζει κανένας άλλος από εδώ;
Θα ήταν ενδιαφέρον αν μαζευόμασταν 10 άτομα να παίζαμε μεταξύ μας.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#7 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 25 April 2011 - 13:34

Εγώ έπαιζα αλλά το παράτησα , αν και το καλοκαίρι παίζει αν το ξαναρχίσω..... Και ο Wild Monkey παίζει :P

v4kFmx.png


#8 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 25 April 2011 - 14:10

Εγώ παίζω αρκετά εδώ και καιρό ... Λογικά θα βρεις πολλούς εδώ που παίζουν

#9 reignYOMA

reignYOMA

    Yoma INSIDE

  • Members
  • 168 posts

Posted 25 April 2011 - 17:36

Ηey και εγω παιζω ^_^ summoner name bouxes0r :)

#10 DeLGaDo

DeLGaDo

    Apapapa

  • Members
  • 420 posts

Posted 25 April 2011 - 17:41

Έπαιζα καιρό και είχα φτάσει καλό rating στα ranked, αλλά κάτι έπαθε το pc και έφαγα disc 2 συνεχόμενα game και τσακ το BAN!!! :@

#11 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 25 April 2011 - 17:51

Εγώ έπαιζα αλλά το παράτησα , αν και το καλοκαίρι παίζει αν το ξαναρχίσω..... Και ο Wild Monkey παίζει :P


Αν παίζω λέει, είμαι απ' τους βετεράνους του LoL. Παίζω απ' το φθινόπωρο του 2009 non-stop. Έχω ξεκλειδώσει 70+ champions:riiight: Τελευταία παίζω αρκετά λιγότερο όμως.

#12 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 25 April 2011 - 18:26

1451 αλλά σας προειδοποιώ είμαι νουμπάς.

#13 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 25 April 2011 - 18:54

Τώρα τελευταία λιώνω και εγώ με LoL... PermStar το name. Ντάξει μαθαίνουμε ακόμη :P

Berserk___Gatsu.jpg


#14 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 25 April 2011 - 19:14

Αν παίζω λέει, είμαι απ' τους βετεράνους του LoL. Παίζω απ' το φθινόπωρο του 2009 non-stop. Έχω ξεκλειδώσει 70+ champions:riiight: Τελευταία παίζω αρκετά λιγότερο όμως.


Αυτό θα πει κάψιμο :P

ShadowDrizzt είμαι και τώρα on οπότε όποιος θέλει add

#15 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 25 April 2011 - 21:54

Μπορεί να είμαι noob αλλά είμαι over 9000!!!
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image