Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Vagelio no Fanart Gallery


  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#196 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 12 September 2012 - 02:49

Θέλω τον κούνελο σε μια γωνία στο δωμάτιο μου. Έλα και από δω κάποια στιγμή, θα σε κεράσω καφέ και κάτι μοναδικό του τόπου! (αναρωτιέμαι τι θα ήταν αυτό βέβαια... πετρέλαιο ίσως;!)

Τέλειες δουλειές.

#197 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 12 September 2012 - 07:07

Από το μηδέν τα έκανες;! Πολύ όμορφα! Μπράβο!

Τι να πει ο κάβουρας που ζωγράφισα στα δώδεκα..; Πρέπει να αυτοδαγκάνεται τώρα..! Μπράβο!
Posted Image

#198 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 12 September 2012 - 14:02

Βλέπω ότι έχεις ταλέντο.... (όπως όλοι μας κάπου διαπρέπουμε)

#199 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 06 October 2012 - 21:04

Thank you my darlings <3. Theodore, ειδικά για εσένα ότι θες~ Όχι, βασικά εσένα θα σου κάνω τον Κοτέτσι με την Καρίνα, κι ας είναι κατά των πιστεύω μου.

Να και κάτι με το οποίο αγγάρευα τον εαυτό μου προχθές, δυστυχώς δεν μπορώ να βρω πουθενά το account του καλλιτέχνη που δημιούργησε την εικόνα στην οποία βασίστηκα.
Spoiler:

Οχτώ ώρες σκάλισμα στάμπας και πινέλο με μείγμα ακρυλικών και fabric ultra permament, ελπίζω να αντέξει τις κακουχίες τις σχολής γιατί την αγαπώ. Όταν την φοράω νιώθω σαν πραγματικό shin megami tensei σπασικλάκι.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#200 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 08 October 2012 - 09:59

Ό,τι και να λες, αυτό εκεί είναι Dragonair.

#201 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 09 October 2012 - 00:34

απίστευτη η δουλειά σου! συγχαρητήρια!!

#202 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 25 February 2013 - 10:23

Thank you for your support guys :)

Ό,τι και να λες, αυτό εκεί είναι Dragonair.

Το ντράγκονερ δεν έχει κέρατα theo :Ι


Μου έχει βγει λίγο ο πάτος τα τελευταία δυο εξάμηνα, με αποτέλεσμα είτε να πηγαίνω υπερβολικά αργά ότι σχέδιο θέλω να ολοκληρώσω, είτε να μειώνω τα doodles. Άτιμη σχολή, τι μου κάνεις. Τουλάχιστον αισθάνομαι ότι προχωράω.

Και *βαθιά εισπνοή* ξεκινάμε~


Fanarts (doοdles & και πιο σουλουπωμένα/περιποιημένα σχέδια)


H εξάδα του bug catcher
Posted Image


Tiny Tyrant
Posted Image


Demon, Dante & Demi-fiend (ζωγραφική πάνω σε ύφασμα, βασισμένο σε φάναρτ άλλου σχεδιαστή)
Posted Image


Magma Axis (ζωγραφική πάνω σε ύφασμα, βασισμένο σε φάναρτ άλλου σχεδιαστή)
Posted Image


Yosuga no Kotowari (SMT III spoiler)
Posted Image


Taokaka
Posted Image


Thanatos
Posted Image

Helel
Posted Image


Bard, Alchemist & Hexer
Posted Image


Flygon & Trapinch
Posted Image


Original stuff και σχολικές εργασίες


Bard (θέλω να ελπίζω)
Posted Image


Γρήγορο κονσεπτάκι Χαρακτήρων για σάπιο fantasy rp
Posted Image


οπορτουνίστρια δαιμόνισα
Posted Image


Pet

Posted Image


Pet 2

Posted Image


Δαιμονογκόμενοι
Posted Image


Μάγιστρος ουδέτερης θεματολογίας και μάγισσα Άλ κάιντα-way
Posted Image


Μια τσίτσιδη που χορεύει σε ένα λιβάδι με μαργαρίτες την νύχτα
Posted Image


ΔΙαπραγμάτευση και τσάι

Posted Image


Seabed
Posted Image


Σπύρος: το ένοχο χαμόγελο
Posted Image


Οι αναμνήσεις του Σπύρου
Posted Image


Τιγρούκος
Posted Image


Βάι
Posted Image


Κάβο Σίδερο
Posted Image


Ψησταριά στο χωριό
Posted Image


Δωμάτιο, καθιστικό και λουτρό
Posted Image


Πρόσφατα εγκατελειμένος χώρος
Posted Image


Ρεντεράκι στέγαστρου
Posted Image

Αποσπάσματα από εργασίες σχολής:

Πρόταση αναδιαμόρφωσης για την πλατία μοναστηρακίου (διαμόρφωση εξωτερικών χώρων)
Posted Image


ρεντεράκι κυλινδρικής ντουλάπας (βιομηχανικός σχεδιασμός ΙΙ)
Posted Image


Διαδραστικές παιδικές κρεμάστες (βιομηχανικός σχεδιασμός ΙΙ)
Posted Image


Ψευδορέντερ βιβλιοθήκης, παρασιτική αρχιτεκτονική, πρόταση διαμόρφωσης του Λαύριου (αρχιτεκτονική εσ. χώρων IV)
Posted Image

Αξονομετρικό κουζίνας (Έπιπλο)
Posted Image

Λουλούδια από felt (ύφασμα ΙΙ)
Posted Image
Πλεκτό τσαντάκι (ύφασμα ΙΙ)
Posted Image


Διαμόρφωση δημοτικού σχολείου - βιβλιοθήκες, γραφείο διευθυντή (Αρχιτεκτονική ΙΙΙ)

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Η γνώμη μου πάνω στην σχολή μου (γενικό)
Posted Image



Kαι τέλος, το καλύτ-γκουχγκουχ, το yaoi της τρέχουσας φουρνιάς σχεδίων. Πάντα θα βάζω ένα για κάθε ποστ που εμπεριέχει sketchdump υποθέτω, αν και το συγκεκριμένο δεν είναι ούτε sketch, ούτε ιδιαίτερα σεμνότυφο -which means μην το ανοίξετε αν σαν προσβάλλουν BL-. Τι BL δηλαδή, χταποδέ είναι γιατί έχω να φάω χταποδάκι από τότε που ανέβηκα Αθήνα και πρέπει κάπως να ξεσπάσω την ανάγκη μου για χταποδοπίλαφο.
Here it goes, 18+ NSFW content with a bit of censorship.

Spoiler:



Φιου =ω=


Edited by Vagelio, 25 February 2013 - 12:45.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#203 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 25 February 2013 - 15:43

Θα σου πω και από εδώ το πόσο υπέρτατα είναι. ΤωΤ Μπράβο, συγχαρητήρια! :moeee:


Γρήγορο κονσεπτάκι Χαρακτήρων για σάπιο fantasy rp
Posted Image




Ω ναι, πολύ πολύ σάπιο fantasy rp :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Παρ'όλα αυτά η ζωγραφιά είναι τέλεια.

#204 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 25 February 2013 - 15:55

Πολύ όμορφα τα περισσότερα. Μου άρεσε ο χρωματισμός στη "οπορτουνίστρια δαιμόνισα", αλλά αυτές με το σκυλάκι ήταν σκέτη γλύκα. Save για να έχω να τις βλέπω.

ySss0UF.jpg


#205 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 26 February 2013 - 15:55

Many thankies :moeee:
Να ΄ναι καλά τα adjustments και τα εργαλεία του φώτοσοπ Kai, η δαιμόνισα ήταν πολύ στραπατσαρισμένο και ταλαιπωρημένο σχέδιο. Σχεδόν δεν βλέπεται χωρίς την επεξεργασία.

αλλά αυτές με το σκυλάκι ήταν σκέτη γλύκα

Τέλεια, τον πέτυχα <3. Κάνω εκστρατεία για να γνωστοποιήσω την ύπαρξη του Σπύρου εις στα ίντερνετ XD.
Posted Image




Ξέρω Keito, ξέρω *akward cough*. Άντε, πιάσε και λιώσε το ps να βγάζεις τέτοια όταν φτάσεις στην ηλικία μου. Ή και ακόμα καλύτερα :3, ξεκίνησες νωρίτερα από 'μένα, επομένως έχεις περισσότερο χρόνο για να αναπτυχθείς.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#206 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 26 February 2013 - 17:32

Posted Image

#207 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 09 March 2013 - 22:09

Vagelio
Μπορείς να κμ0ου κάνεις ένα logo-εικπονίο γι αυτήν την εφαρμογή;
http://sourceforge.net/projects/guma-efs/

#208 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 10 March 2013 - 00:01

Here it goes, 18+ NSFW content with a bit of censorship.

Spoiler:


Τhis... is... yours? Έχω πραγματικά μείνει τώρα. Είναι απίστευτο! Και τα χρώματα και *βεβαίως* το concept. Χωρίς πλάκα, έχεις σκεφτεί ποτέ να κάνεις κανένα yaoi doujinshi? Αν μπορείς να κάνεις κάτι τόσο καταπληκτικό με χρώματα, φαντάζομαι το black and white θα σου είναι παιχνιδάκι.

#209 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 posts

Posted 10 March 2013 - 12:15

Vagelio, άσχετη ερώτηση πρώτα-πρώτα: σπούδασες/σπουδάζεις στο ΕΑΔΣΑ? :P

Μετά απλά να πω πως έχω μείνει. Ταλεντάρα είσαι *Ο* Πραγματικά πολύ καλή δουλειά με digital coloring και με τις αναλογίες και όλα!


*innocent* Μου άρεσε και το πλοκαμοειδές yaoi :lovulovu:

33djz2f.jpg


#210 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 10 March 2013 - 16:19

[center]

Τhis... is... yours? Έχω πραγματικά μείνει τώρα. Είναι απίστευτο! Και τα χρώματα και *βεβαίως* το concept. Χωρίς πλάκα, έχεις σκεφτεί ποτέ να κάνεις κανένα yaoi doujinshi? Αν μπορείς να κάνεις κάτι τόσο καταπληκτικό με χρώματα, φαντάζομαι το black and white θα σου είναι παιχνιδάκι.

Actually DoB dear το χρώμα δεν είναι τόσο σκληρή δουλειά όταν δουλεύω κόμικ. Τα δύσκολα κομμάτια που με φοβίζουν είναι η σύνθεση στων σελίδων/πάνελ και η σκηνοθεσία γενικά. Αν βάλεις σε αυτό και τις τάσεις κλασικιστικής τελειομανίας που με πιάνουν στο σχέδιο του τύπου "ίιιιι πως έχω κάνει έτσι την μύτη του!" "παναγιά μου, πόσο άδειος φαίνεται ο χώρος!" "ουυουου πως βγήκε τόσο χάλια την κίνηση του σώματος!" τότε μπορείς να φανταστείς ότι χρειάζομαι γερό motivation και άφθονη προετοιμασία. Ιδέες επιπλέουν στο μυαλό μου αλλά δεν κολυμπάνε. Ακόμα.
Για την ώρα έχω μπει βοηθός σχεδίου backgrounds & toning σε ομάδα με σεναριογράφο και έναν ακόμα σχεδιαστή. Ετοιμάζουμε πράγματα, αλλά μόνη μου ακόμα δεν ξέρω αν πρέπει να βγάλω κάτι for the time being. Ίσως σε λίγα χρόνια, αφότου διαβάσω περισσότερα βιβλία και TVtropes.
Πάντως όταν αποφασίσω να ξεπεράσω τα προβλήματα μου, δηλαδή κάνω το μεγάλο βήμα, σου υπόσχομαι τόνους ΜANSERVICE και αρσενικών οπτασιών. Θα ήταν τέλειο για τα δεδομένα μου να βγάλω eye candy που να είναι παράλληλα decent στο σενάριο και στην παρουσίαση. Ξες, κάτι που να διαβάζεται βρε παιδί μ.


Vagelio, άσχετη ερώτηση πρώτα-πρώτα: σπούδασες/σπουδάζεις στο ΕΑΔΣΑ? :P

Yup, διανύω τρίτο χρόνο στην ΕΑΔΣΑ της Αθήνας. Χαοτικά αξιαγάπητη σχολή, σου μαθαίνει πολλά αν έχεις το μυαλό ανοιχτό και παρακολουθείς τα μαθήματα. Αν θες κάτι συγκεκριμένο από πληροφορίες, μπορείς να με ρωτήσεις ευχαρίστως στο pm που μου έστειλες περί τμήματος. Θα χαρώ να βοηθήσω :)

Edited by Vagelio, 10 March 2013 - 16:21.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.