Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Vagelio no Fanart Gallery


  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#181 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 02 October 2011 - 19:34

Oι ξυλομπογιές δεν μπορούν να βγάλουν υφές σε τόσο μικρές επιφάνειες Τ^Τ.Kι εγώ αγαπώ τα beards, απλώς τα έχω συνηθήσει μόνο στους άντρες μέχρι στιγμής XD. Επειδή όμως μου ακούγεται πρωτότυπη η ιδέα σου (και κρίμα που δεν είναι δική μου), θα έχω στο μυαλό μου το στοιχείο beard σε female character για μελλοντικές δουλειές (όταν βελτειωθώ κι άλλο στον σχεδιασμό χαρακτήρων και χρειαστώ καινούργια badass original δηλαδή).
Όχι μόνο στα yaoi, γενικά δεν μου αρέσει το generic stuff. Επίσης εκτιμώ απίστευτα το ότι οι gentlemen μου θεωρούνται πρωτότυποι, thank you :if:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#182 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 03 October 2011 - 15:45

Αν ήμουν ο Stan Lee, ή οι καλύτεροι μαγκάκα του κόσμου, θα ήξερα ποια θα είχα συνέταιρο. Και όχι μόνο, επειδή θα ήμουν και γέρος θα σου άφηνα όλοι μου την περιουσία και τα υπάρχοντα μου γιατί θα ήξερα ότι είσαι η καλύτερη εκεί έξω. Πραγματικά σου αξίζουν πολλά Vaggelio μου! ;)

Tiger-stock-blog-header.jpg


#183 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 03 October 2011 - 20:12

Επειδή όμως μου ακούγεται πρωτότυπη η ιδέα σου (και κρίμα που δεν είναι δική μου), θα έχω στο μυαλό μου το στοιχείο beard σε female character για μελλοντικές δουλειές (όταν βελτειωθώ κι άλλο στον σχεδιασμό χαρακτήρων και χρειαστώ καινούργια badass original δηλαδή).


Διάβασε το showbusiness του αρκά :hihi2:

Spoiler:

:kakashithumbup:

stasou%2520mygdala.jpg


#184 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 06 December 2011 - 20:22

Ντροπή μου που ξέχασα την ύπαρξη της Θέκλας. Πραγματικά, ντροπή μου.
Thanks again people, ελπίζω να συνεχίσω την βελτίωση για να κάνω ακόμα πιο καλά σχέδια στο μέλλον :if: (though, έχω την εντύπωση πως το αποτέλεσμα που θα βγει επηρεάζεται από την διάθεση).

Ορίστε κι ένα καινούργιο fanart με τον Kanji από το Persona. Δεν μου πέτυχε, ελπίζω το επόμενο να μου βγει καλύτερο.
Spoiler:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#185 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 07 December 2011 - 12:30

1ον:
:oo: :lovulovu: :lovulovu: :blingeye2: :riiight: :kyaaa: :x3: :yahoo: :nbleed:
τα λογια ειναι περριτα

2ον: Πως στον hell τα χρωματιζεις??

#186 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 16 December 2011 - 02:12

2ον: Πως στον hell τα χρωματιζεις??

Thank you, τα χρωματίζω στο photoshop και στο sai με pen tablet.


More Megaten fanart με τους αδελφούς Jack αυτή τη φορά.
Spoiler:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#187 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 27 February 2012 - 23:43

Kαι ξανά οι αδελφοί Jack, αυτοί την φορά με την συνεισφορά του odymonaxos στο χρωμάτισμα :)
Δεν θα υποτιμήσω ποτέ ξανά την δύναμη των crayola...
Spoiler:


Θα δημοσιεύσω και τον απολογισμό για το δεύτερο μισό του 2011 κάποια στιγμή, όταν αποφασήσω να τελειώσω ορισμένα πράγματα.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#188 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 28 February 2012 - 03:17

Ρε συ φτιάξε ένα κομικ...

stasou%2520mygdala.jpg


#189 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 19 March 2012 - 21:55

Δεν τον κατέχω τον λόγο ακόμα Leon. Όταν μάθω τα tropes και την αφήγηση θα προσπαθήσω.

Ώρα για τον περσινό απολογισμό. (από Αύγουστο μέχρι Φεβρουάριο)

Σε οriginal

Επισκευές
Posted Image

Άγγελος
Posted Image

Ο Λέο(όχι το character που έχω κάνει σε άλλα σχέδια) και ο Τομ. Βασισμένοι στα σκυλιά μιας φίλης μου.
Posted Image

Ένας ακανόνιστης μορφής οργανισμός.
Posted Image

Δαιμονογκόμενος σε διάταση
Posted Image

Αραχτός Δαιμονογκόμενος
Posted Image

Monk εν ώρα γραφής
Posted Image

Monk – Αγάπη με πλοκάμια
Posted Image

Και ένα ακόμα yaoi ακόμα, μιας και μου κάπνισε να του αλλάξω θέση και γκόμενο.
Spoiler:




Σε fanart

Loki, Thor, Odin (Smt) – σχολιασμός στο τελευταίο design του πρώτου, και στα φέιμπιουλους ξανθά εξτένσιονς του.
Posted Image

Dyaus & Vayu (Smt-DDS) – Bro bonds
Posted Image

Sanetoshi Watashe και κουνέλια (MPD)
Posted Image

Kotetsu και Kaede (T&B) – ο πραγματικός λόγος για τον οποίο ο Τiger επέστρεψε στο υπερηρωικό καθήκον.
Posted Image

Miria (claymore). Credits στο Kaiji fanart της Vage και στην επεξήγηση της θέση των ζαρτιερών από τον Ody. Άλλο ότι δεν έπρεπε να στηρίζονται στο φόρεμα XD
Posted Image

Αsura (SE)
Posted Image



Σε σχολικά πρότζεκτς

Mother-fucking Derpouli: το καρακιτσαριάρικο κωλομάγαζο που μισήθηκε θανάσιμα απ’ όλους του φοιτητές του 3ου εξαμήνου το 2011. Χώρος καταστήματος (+δοκιμαστήρια), γραφειακός χώρος.
Posted Image Posted Image Posted ImagePosted Image




Συνθέσεις και μοτίβα βασισμένα στα κολλάζ του Άνρι Ματίζ.
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image <--- πως φαίνεται και καλά σε 3d.



Πρόταση χρωματικής επέμβασης σε κομμάτι του πρώτου ορόφου της σχολής εφαρμοσμένων τεχνών του Τ.Ε.Ι. Βασισμένο στα interiors του Ρόι Λίχτενσταϊν.
Posted Image



Δεν είμαι αρκετά ικανοποιημένη. Θα μπορούσα να το είχα κάψει πολύ περισσότερο και να μάθαινα παραπάνω πράγματα. Επίσης πρέπει κάποτε να καταλάβω ότι τα ΣΚ δεν είναι μόνο για πολύωρους ύπνους :sadist:. Τουλάχιστον τα πήγα καλά με την σχολή και πήρα μέρος στο 24 hours comic day.

Edited by Vagelio, 19 March 2012 - 22:26.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#190 predictor

predictor

    Know your place!

  • Members
  • 95 posts

Posted 20 March 2012 - 02:28

Wow, nicely done μπορώ να διακρίνω τέχνη σε αντίθεση με τα
δικά μου π απλώς τα "ζωγραφιζω"
Ο δαιμονογκομενος σε διαταση μ έφτιαξε τη μέρα xD (λόγω τίτλου)
(Ωραία και η miria αλλά θα προτιμούσα περισσότερο boob action ^^)
Best of luck με τη σχολή και τα σκ (κάποιοι έχουν σχολή
μόνο 3 μέρες τη βδομαδα και αναγκάζονται να κοιμηθούν πολυ περισσότερο :P)

#191 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 07 June 2012 - 16:14

Γιατί ρε Βαγγελιώ, γιατί ρε γαμώτο με κάνεις και χάνω τόσο αίμα με τους υπέροχους δαιμονογκόμενους σου?!

Καλά εννοείται πως και όλα τα υπόλιπα σχέδια σου είναι υπέροχα και φανταστικά και έχουν αγγίξει πια επαγγελματικά επίπεδα :lovulovu: . Congrats δηλώνω μεγάλη σου fan.

#192 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 07 June 2012 - 16:39

ρε κορίτσι το χεις ασχημα το σπορ! συγχαρητήρια. είσαι υπέροχη. Δώσε σκίτσα στο λαό, δώσε σκίτσα στο λαό!! :wooi2:

#193 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 03 September 2012 - 22:50

Μια ώρα πέρασε που είδα το ποστ, ακόμα λόγια για να το περιγράψω δεν έχω βρει οπότε.... ΤΕΛΕΙΑ !!!
(τι πρωτότυπος, το ξέρω) :canthelp:
Είναι το πρώτο ποστ αν δεν κάνω λάθος που βάζω να το παρακολουθώ.

Το στόρυ με τον ΟΦΗ απλά Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο !!!!!!!! :ballumad: :ballumad: :ballumad: (αν κ δεν είμαι ΟΦΗτζης)

Περιμένω πως κ πως κ άλλες δημιουργίες σου !!! :congrats:


Spoiler:

Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#194 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 11 September 2012 - 23:21

Σας ευχαριστώ όλους και όλες ακόμα μια φορά για όλο αυτό το support που μου προσφέρετε :nod2:

Το καλοκαίρι έφυγε χωρίς μεγάλη αξιοποίηση, αλλά τουλάχιστον κατάφερα προς το τέλος να δοκιμάσω κάτι καινούργιο: την εικονογράφηση του τοίχου ενός παιδικού δωματίου. Ήταν μια πολύ ευχάριστη διαδικασία με χαλαρό ωράριο, και πολύ εύκολα στην χρήση τους υλικά. Δεν θα με χαλούσε να το κάνω επάγγελμα στο μέλλον. Btw ο κούνελος δεν βγήκε σούπερ; Τον έχω ερωτευτεί XD
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#195 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 11 September 2012 - 23:36

wow απλα wow O.O
Imagination is the only limit!